چرا مهاجرت به کانادا پرطرفدار است؟

کانادا یکی از مقصدهای محبوب مهاجرت در میان مهاجران است. حسن شهرت و شرایط اقتصادی کانادا و شرایط فرهنگی کانادا عده‌ی زیادی را به این کشور جلب می‌کند. وضعیت تحصیلی کانادا نیز برای افرادی که مایل به ادامه تحصیل هستند، مقصدی خوب است. به دلایل گفته شده مهاجرت به کانادا و تلاش برای اقامت به کانادا رشدی فزاینده دارد. مزایای مهاجرت کانادا را در متن زیر می‌خوانیم:

در میان کشورهای توسعه‌یافته، مهاجرت به کانادا رونق بیشتری دارد و نرخ مهاجرت در کانادا بالا است و سالانه حدود 250 هزار نفر به تعداد این مهاجران اضافه می‌شود. در این میان 200 هزار نفر از مهاجران کارکنان خارجی و 100 هزار نفر دانش‌آموز به دلیل وضعیت تحصیلی کانادا اقامت به کانادا را انتخاب می‌کنند. همچنین از سال 2008 نرخ اشتغال میان مهاجران افزایش یافته و شرایط اقتصادی کانادا تمایل مهاجرت به کانادا را افزایش می‌دهد.

علاوه بر وضعیت تحصیلی کانادا و شرایط فرهنگی کانادا و همچنین شرایط اقتصادی کانادا برنامه‌های دولتی برای مهاجران نیز مزید علت شده و دولت کانادا شرایطی مناسب برای اقامت به کانادا فراهم کرده و برخلاف برخی کشورهای دیگر پذیرای مهاجران است.

شرایط اقتصادی کانادا

پس از رکود اقتصادی آمریکا در سال 2008 و ناپایداری شرایط اقتصادی در آن کشور بسیاری از مهاجران به فکر مقصدهای تازه افتادند که از نظر اقتصادی شرایط باثبات‌تری داشت. در این میان کانادا یکی از باثبات‌ترین کشورها بود که برای افراد جویای کار نیز بازار خوبی داشت. همین شرایط اقتصادی آمریکا بسیاری را به فکر مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا انداخت.

پیش‌بینی‌ها درمورد شرایط اقتصادی کانادا مثبت است و اقتصاددان‌ها درمورد تعادل بودجه کانادا متفق‌القول هستند. این هماهنگی در بودجه حتی از کشورهایی مانند فرانسه، آمریکا، ایتالیا و ژاپن بیشتر مشهود است. هماهنگی بودجه در شرایط اقتصادی کانادا نشانه‌ی اقتصادی قوی است که سبب تمایل به مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا می‌شود.

چرا مهاجرت به کانادا پرطرفدار است؟

شرایط فرهنگی کانادا

از نظر فرهنگی نیز کانادا کشوری است که به پذیرایی از مهاجران شهرت دارد. شرایط فرهنگی کانادا برای مهاجرین مناسب است و تنوع فرهنگی کانادا نیز مزید بر علت شده است. هیچ حزبی در کانادا مخالف مهاجرت به کانادا نیست. بنابراین برای اقامت به کانادا این مسئله حسن به شمار می‌رود و از نظر خدمات دولتی و سیاست‌های کشوری کانادا مقصدی مناسب برای مهاجران است.

سیاست‌های دولتی کانادا و شرایط فرهنگی کانادا بر دیدگاه جهانیان از این کشور تاثیر مثبتی گذاشته است. درصد بزرگی از مردم جهان کانادا را به عنوان ملتی می‌شناسند که به آزادی و حقوق انسانی احترام می‌گذارد، به مهاجران خوشامد می‌گوید، تفاوت‌های فرهنگی و نژادی را می‌پذیرد و کیفیت بالایی برای زندگی ارائه می‌دهد.

مجموع این عوامل سبب اقبال مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا شده است. شرایط فرهنگی از جمله فاکتورهای مهم برای مهاجران است. بسیاری ترجیح می‌دهند فرهنگ و آداب و رسوم خود را حفظ کنند اما ممکن است این شرایط در همه کشورها مهیا نباشد. شرایط فرهنگی کانادا از این لحاظ برای مهاجران مناسب است و می‌توانند با پایبندی به فرهنگ خود در کشور جدید زندگی کنند.

 

وضعیت تحصیلی کانادا

یکی از دلایل تقاضای بالای مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا وضعیت تحصیلی کانادا است. خانواده‌های مهاجران که فرزند دارند ارزش وضعیت تحصیلی کانادا را برای فرزندان‌شان به خوبی درک می‌کنند. وضعیت تحصیلی کانادا که از نظر مالی برای همه قابل دسترس است بین مهاجران مزیت محسوب می‌شود. از وضعیت تحصیلی کانادا به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا یاد می‌کنند که با توجه به قیمت مناسب برای همه در دسترس است.

برای خانواده‌هایی که به کانادا مهاجرت کرده‌اند استانداردهای بالای تحصیلی نوید آینده‌ای روشن و شغلی مناسب برای فرزندان‌شان را می‌دهد. مدارک تحصیلی کانادا جزو معتبرترین مدارک تحصیلی هستند و در اکثر کشورهای دنیا قابل استفاده. این وضعیت تحصیلی کانادا تمایل برای مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را درمیان خانواده‌های دارای فرزند افزایش داده و بسیاری به امید آینده‌ای روشن‌تر برای فرزندان‌شان به این کشور می‌آیند.

وضعیت تحصیلی کانادا سبب استقبال بیشتر مهاجران و به خصوص مهاجران دانش‌آموز یا دانشجو شده است. همین افزایش مهاجرت به کانادا سطح دانش عمومی را در کانادا افزایش داده و نیروی کار متخصص‌تری وارد جامعه شده‌اند. این نیروی کار متخصص در مشاغل عملکرد بهتری داشته‌اند که درنهایت سبب رونق اقتصاد شده. بنابراین می‌توان گفت وضعیت تحصیلی کانادا هم برای افرادی که تمایل به مهاجرت به کانادا دارند و هم برای شرایط اقتصادی کانادا مفید است.

 

وضعیت اشتغال در کانادا

موقعیت‌های شغلی خوب برای مهاجران متخصص یکی از دیگر عوامل رونق مهاجرت به کانادا است. هزاران خارجی در شرکت‌های کانادایی و در موقعیت‌های خوب و رتبه‌های بالای شغلی مشغول به کار هستند و ورود از کشوری دیگر مانع این امر نشده. کمبود نیروی کار سبب پذیرش سخاوتمندانه نیروی کار در کانادا شده است و در صورت داشتن تخصص و دانش خیلی راحت می‌توان شغلی درخور در کانادا پیدا کرد. همچنین افرادی که جهت تحصیل به اقامت به کانادا فکر می‌کنند می‌توانند آینده‌ی شغلی پس از فارغ‌التحصیلی را تضمین شده بدانند و خیال‌شان درمورد داشتن شغل پس از اتمام تحصیلات راحت باشد.

 

با توجه به مجموع عوامل گفته شده یعنی شرایط اقتصادی کانادا و شرایط فرهنگی کانادا و وضعیت تحصیلی کانادا روزبه‌روز به جمعیت خواهان مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا افزوده می‌شود. در جهان نیز عده‌ی بیشتری به مزیت‌های کشور کانادا پی می‌برند. شرایط فرهنگی کانادا و پذیرایی از تمام نژادها و اقلیت‌ها یکی از مهم‌ترین مزیت‌های کانادا است که عده‌ی زیادی را به این کشور جذب می‌کند.همچنین برای ساکنین کشورهای کم‌تر توسعه‌یافته شرایط اقتصادی کانادا و وضعیت تحصیلی کانادا به معنی آینده‌ای روشن برای فرزندان است و خانواده‌هایی که خود شرایط زندگی با رفاه بالا را تجربه نکرده‌اند ترجیح می‌دهند فرزندشان شرایط بهتری را تجربه کند بنابراین تمایل به مهاجرت افزایش می‌یابد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *