دانشگاه های مونترال

دانشگاه های مونترال

در این مقاله سعی شده هر آنچه را که برای دانشگاه های مونترال نیاز دارید را به صورت کامل بررسی و پوشش بدهیم و در این بخش قصد داریم از شرایط و همچنین مزایا و معایب آن نیز اطلاع دهیم و اگر سوالی دارید در انتها مقاله سوال خود را ثبت کنید و سریعا پاسخ خواهیم داد

پس برای کسب اطلاعات لازم دانشگاه های مونترال با ادامه‌ مقاله با ما همراه باشید.

افرادی که قصد مهاجرت کانادا یا ادامه تحصیل کانادا در دانشگاه های مونترال را دارند طول مدت تحصیل کانادا در دوره ارشد ۳ الی ۴ سال طول می‌کشد و در مقطع کارشناسی ارشد دو سال زمان می‌برد و در دوره دکتری ۳ الی ۴ سال زمان می‌برد.

در مونترال فرد می تواند دانشگاه خود را به زبان انگلیسی و یا فرانسه انتخاب کند. دانشگاه های انگلیسی زبان مونترال دانشگاه های مک گیل و کنکوردیا هستند. دانشگاه های فرانسوی زبان هم دانشگاه مونترال و یوکن می باشند.

لیست دانشگاه های مونترال کانادا

دانشگاه مك گيل McGill University

این دانشگاه یکی از معروف‌ترین دانشگاه های کانادا است که دارای دانشکده‌های پزشکی، دندان پزشکی، مهندسی،  حقوق، هنر، موسیقی، کشاورزی و مدیریت می‌باشد.

دانشکده زبان این دانشگاه هم بسیار رتبه بالایی دارد که با اخذ مدرک زبان این دانشگاه برای پذیرش از دیگر دانشگاه های مونترال دیگر نیازی به اخذ مدارک‌ تافل و ایلتس نیست.

سایت دانشگاه:  www.mcgill.ca

دانشگاه کنکوردیا Concordia University
این دانشگاه دارای دانشکده های علوم و مهندسی و کامپیوتر می‌باشد.

سایت دانشگاه: www.concordia.ca

دانشگاه مونترال Université de Montréal Udem
دانشگاه مونترال بزرگترین دانشگاه استان کبک می‌باشد که در رشته‌های پزشکی، دندان پزشکی، دارو‌سازی،  بهداشت، پرستاری و … فعالیت دارد.

سایت دانشگاه: www.umontreal.ca

دانشگاه یوکم Université du Québec à Montréal
این دانشگاه فرانسوی می‌باشد و دارای دانشکده‌های علوم، هنر، زبان، ارتباطات، علوم سیاسی و جامعه شناسی می‌باشد.

سایت دانشگاه: www.uqam.ca

دانشگاه های مونترال

کالج های مونترال

در استان کبک طی کردن کالج قبل از وارد شدن به دانشگاه برای همه دانش آموزان اجباری است در حالی که در دیگر استانها کشور کانادا به این شکل نیست و تمامی دانش آموزان می‌توانند بعد از پایان دوران متوسطه بین کالج‌ها و دانشگاه ها یکی را انتخاب کنند.

اما نکته مهم این است که باید دانست دوران دبیرستان در کبک کوتاه تر از استانهای دیگر کانادا می باشد.

در مونترال ادامه تحصیل به زبان فرانسه بعد از پایان دوران متوسطه الزامی نیست و دانش آموزان می‌توانند زبان دلخواه خود را انتخاب کنند.با توجه به اینکه دانش آموزان استان کبک باید برای ادامه تحصیل به کالج‌ها بروند ولی برای کسانی که خارج از استان دیپلم گرفته‌اند و یا خارج از کشور وارد شده اند ، احتیاجی به گذارندن این دوره ها را ندارند.

به هرحال برای اینکه وارد کالج شوید باید حتما دیپلم دبیرستان را داشته باشید.کالج ها در استان کبک دو زبانه هستند و به زبان‌های فرانسه و انگلیسی تدریس می‌شوند و باز هم یک تقسیم بندی دیگری دارند که شامل دولتی و غیر دولتی می‌شوند.

دوره های کالج در کبک به دو صورت است:

  • دوره هایی که شامل آمادگی برای ورود به دانشگاه است.
  • و دیگری دوره های حرفه ای

نقطه مشترک آنها گذراندن دروس عمومی مشترک است.

اما دانش آموزان خارجی برای آنکه وارد کالج شوند بایستی در اولین مرحله به اداره ارزشیابی بروند و مدارک تحصیلی خود را تحویل دهند تا از خطر عقب افتادن و یا تاخیر افتادن ورود فرزندان به کالج ها جلوگیری شود.

5/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *