کالج زبان اسپانیایی

این مقاله با هدف تامین اطلاعات در خصوص تحصیل زبان اسپانیای در کشور اسپانیا آماده شده است و میتواند شما را با سریع ترین و مطمئن ترین روش های مهاجرت تحصیلی زبان اسپانیا به کشور اسپانیا آشنا نماید.

کالج های زبان اسپانیایی

در کشور اسپانیا کالج های متعددی دروه زبان اسپانیای برگزار می نمایند که از لحاظ سطح و طول دوره و کیفیت برگزاری با یکدیگر متفاوت می باشند. با توجه به سطح آشنایی هر فرد با زبان اسپانیایی و هدف او  برای اخذ ویزای کالج زبان، میبایست یکی از دوره های زبان اسپانیایی را انتخاب نماید.

این نکته حائز اهمیت می باشد که جهت اخذ ویزا از طریق کالج زبان متقاضیان می بایست در دوره هایی ثبت نام نمایند که طول زمان تحصیل آنها در کالج زبان کمتر از ۹ ماه نباشد.

دوره کالج زبان اسپانیایی دراسپانیا

زبان اسپانيایی بعد از زبان چینی پرگويش‌ترين و رايج‌ترين زبان‌ دنيا است. گسترده بودن این زبان تا حدی است که زبان اصلي مردم در بيش از ۱۰ کشور مختلف جهان دراروپا وآمريکای جنوبی محسوب می‌شود و درکشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و انگلیس، زبان دوم است.

به این جهت افراد زیادی درخواست فراگیری زبان اسپانیایی را دارند، در این خصوص تعداد متعددی کالج زبان در اسپانیا و مدرسه آموزش زبان اسپانیایی در کشور اسپانیا تاسیس شده است. لازم به توضیح است که متقاضیان برای ثبت نام درکالج زبان معتبر جهت آموزش دوره زبان اسپانیایی در کشور اسپانیا ، باید با شناخت دقیق و آگاهانه اقدام نمایند تا دوره مذکور شرایط اخذ ویزا را داشته باشد.

پیشنهاد تحصیل دوره زبان اسپانیایی در کشور اسپانیا برای متقاضیان : 

 • افرادی که مدرک زبان اسپانیایی ندارند و تمایل دارند که یکی از کارهای زیر را انجام بدهند پیشنهاد میشود که دوره های زبان اسپانیایی را ثبت نام کنند:
 •  افردای که قصد تحصیل در دوره کارشناسی در کشور اسپانیا را دارند.
 • افرادی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی به اسپانیا سفر میکنند ، لازم به ذکر است که در کشور اسپانیا همانند کشور ایران آزمون سراسری برگزار میشود که این آزمون به زبان اسپانیایی است. 
 • علاقه‌مند بودن به یادگیری سریع به زبان اسپانیایی. 
 • ورود آسان تر و سریع تر به اتحادیه اروپا از طریق پذیرش کالج.
 • افردای که قصد راه اندازی کار در اسپانیا را داشته باشند.
 • افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای اسپانیایی زبان را دارند.
 • افرادی که قصد بیزینس با کشورهای اسپانیایی‌ زبان را دارند. 

شرایط پذیرش دوره کالج زبان در کشور اسپانیا

کلیه متقاضیانی که علاقه مند به یادگیری زبان اسپانیایی می باشند یا از یادگیری زبان اسپانیایی هدف خاصی را دنبال می کنند امکان ثبت نام در کالج زبان اسپانیایی را در کشور اسپانیا خواهند داشت. 

لازم به توضیح است که هیچ منع قانونی و محدودیتی برای ثبت نام متقاضیان در دوره های زبان اسپانیایی در کشور اسپانیا وجود ندارد لکن در صورتی که یکی از گزینه های زیر را دارا باشند شرایط اخذ ویزا از طریق پذیرش کالج زبان قوی تر و محکم تر خواهد بود. 

 1. افرادی که زیر ۳۸ سال باشند و مدرک تحصیلی آنان حداقل کارشناسی ارشد باشد.
 2. افرادی که زیر ۳۵ سال باشند و حداقل مدرک تحصیلی آنان کارشناسی باشد.
 3. افرادی که زیر ۲۸ سال باشند و حداقل مدرک تحصیلی آنان دیپلم باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا از طریق پذیرش کالج زبان اسپانیایی

 • نامه پذیرش کالج زبان 
 • مدارک تحصیلی 
 • مدارک هویتی 
 • ۲ قطعه عکس رنگی ۴*۳
 • مدارک مالی شامل پرینت حساب بانکی
 • تمکن بانکی 
 • سند ملک ( در صورت موجود بودن)
 • بیمه نامه اسپانیایی
 • مدارک وضعیت نظام وظیفه برای آقایان
 • گواهی سلامت و گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارک مربوط به محل زندگی در کشور اسپانیا

مدارک گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه و مدارک ملکی و مدارک تحصیلی و مدارک نظام وظیفه (آقایون) میبایست ترجمه اسپانیایی شود و کنند تاییدات دادگستری و امورخارجه را اخذ کند.

کالج زبان اسپانیایی

مدت زمان دوره‌های زبان اسپانیایی درکشور اسپانیا

مدت زمان دوره‌کالج زبان اسپانیایی درکشوراسپانیا از۴ هفته تا ۴۸ هفته قابل تغییراست.لازم به ذکر است که برای اخذ ویزا وحضور درکالج زبان اسپانیایی در کشور اسپانیا، میبایست مدت زمات دوره کالج زبان بیشتر از ۹ ماه باشد. 

هزینه کالج زبان اسپانیایی در کشور اسپانیا

هزینه دوره‌ زبان اسپانیایی یک ساله در کالج های زبان معتبر و پیشرفته در کشور اسپانیا حداقل از 500/4 یورو شروع میشود .

فرآیند پذیرش در کالج های زبان اسپانیا

ابتدا متقاضی با اخذ پذیرش از کالج زبان در اسپانیا فرآیند ویزا خود را شروع میکند و پس از تکمیل مدارک مربوطه برای تحویل مدارک خود درخواست مصاحبه به سفارت اسپانیا در تهران ارسال میکند، سپس در صورت پذیرش در مصاحبه سفارت ، ویزا دوره زبان اسپانیایی یک ساله صادر میشود و در نهایت ورود به کشور اسپانیا انجام میگیرد و بعد از انجام مراحل انگشت نگاری کارت اقامت یک ساله برای دوره های کالج زبان را دریافت میکند. 

اجازه کار دانشجو کالج زبان اسپانیایی درمدت دوره

لازم به توضیح است که دانشجویان کالج زبان اسپانیایی به جهت اینکه مدت زمان دوره تحصیلشان یک ساله است مانند دانشجویان دانشگاهی اجازه کار دارند. 

دانشجویان در کشوراسپانیا اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند. 

اخذ ویزای همراه برای متقاضیان دوره زبان اسپانیایی

با توجه به قوانین و مقررات درکشور اسپانیا، ویزای اخذ شده در دوره‌ های زبان اسپانیایی فقط برای شخص متقاضی است و  امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان وجود نخواهد داشت.

5/5 - (8 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *