انتخاب از بین هلند یا کانادا برای مهاجرت

برای کسانی که قصد دارند آینده خود را با مهاجرت کانادا یا یکی از کشورهای اروپایی تغییر دهند، همواره انتخاب از بین هلند یا کانادا سخت و حساس به‌شمار می‌آید.هر دو کشور از شرایط مناسبی برای زندگی برخوردار هستند، به‌همین دلیل سالانه مهاجران بسیار زیادی از سراسر دنیا و به‌ویژه کشورهای خاورمیانه یکی از آن‌ها را به‌عنوان مقصد خود 18در نظر می‌گیرند.

با این‌حال برتری یکی از این دو از نظر مهاجرت، به شرایط و معیارهای فرد بستگی دارد. اگر برایتان انتخاب از بین هلند یا کانادا سخت است، پیشنهاد می‌‌‌‌‌کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا با بررسی و مقایسه این دو از نظر معیارهای مختلف، بهترین تصمیم را بگیرید.

 

هلند یا کانادا برای مهاجرت

 

دریافت ویزا
کسانی که قصد دارند از راه قانونی به یکی از این کشورها مهاجرت کنند و در انتخاب از بین هلند یا کانادا برای مهاجرت به نتیجه درستی نرسیده‌اند، باید قبل از هر اقدامی شرایط دریافت ویزای آن‌ها را در نظر بگیرند.

اولین نکته حائز اهمیت درباره درخواست ویزای کانادا، نبود کنسولگری این کشور در ایران است. به‌همین افراد برای دریافت ویزای کانادا باید به یکی از کشورهای همسایه سفر کنند. امارات متحده یا ترکیه معمولا بهترین انتخاب برای این کار هستند.

در مقابل، پروسه درخواست ویزای برای کشور هلند با سختی سفر به یک کشور دیگر مواجه نیست. چون برخلاف کانادا این کشور در ایران سفارتخانه دارد و متقاضیان مهاجرت می‌توانند درخواست خود را از طریق سفارت این کشور در تهران ثبت کنند.

با این‌حال بدون توجه به موضوع بالا، روند درخواست ویزا برای کشور کانادا آسان‌تر از کشور هلند است. کانادا دومین کشور پهناور دنیا محسوب می‌شود که نمودارهای جمعیتی وجود جمعیت پیر و همچنین کمبود جمعیت در این کشور را نشان می‌دهند.

به‌همین دلیل مقامات کانادایی با طرح برنامه‌های مختلف مهاجرتی و سختی کمتر در روند اعطای ویزا، مهاجرت به این کشور را به یک کار نسبتا آسان تبدیل کرده‌اند.از سوی دیگر سیاست کشور هلند بیشتر روی پذیرش پناهندگان متمرکز است و شرایط اعطای ویزا در آن با سختی‌های بیشتری مواجه خواهد بود.

موقعیت جغرافیایی
یکی دیگر از معیارهایی که بررسی آن به انتخاب از بین هلند یا کانادا برای مهاجرت کمک خواهد کرد، موقعیت جغرافیایی این دو است.

کانادا کشوری در قاره آمریکا است که بخش وسیعی از زمین‌های آن را مناطق قطبی یا نزدیک به آن تشکیل می‌دهند.کانادا از طرف شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از سمت غرب به اقیانوس آرام، از جنوب به کشور ایالات متحده آمریکا و از شرق به اقیانوس اطلس منتهی می‌شود. مساحت کلی این کشور 9984670 متر مربع است که نزدیک به 38 میلیون نفر در آن پراکنده شده‌اند.

همچنین آب‌وهوای کانادا در بسیاری از استان‌های آن سرد و با زمستان‌های طولانی است اما استان‌های جنوبی و هم‌مرز با آمریکا، آب‌وهوایی معتدل دارند.هلند یک کشور اروپایی با آب‌وهوایی معتدل است که با کشورهای بلژیک و آلمان مرز زمین مشترک دارد و از طرف دریا نیز بریتانیا همسایه آن است.

مساحت کلی کشور هلند 41543 متر مربع است که 17 میلیون نفر در آن ساکن هستند، بنابراین می‌توان گفت هلند تقریبا جزو کشورهای کم جمعیت محسوب می‌شود.

 

زبان
از دیگر مولفه‌های بسیار مهم در انتخاب از بین هلند یا کانادا برای مهاجرت، زبان رسمی این کشورها است. در کشور کانادا دو زبان انگلیسی و فرانسوی به‌عنوان زبان‌های رسمی کشور شناخته می‌شوند که جزو زبان‌های رایج دنیا هستند و با دشواری کمتری می‌توان به آن‌ها مسلط شود.

در مقابل زبان رسمی کشور هلند، هلندی است که یکی از زبان‌های کم تکلم به‌شمار می‌آید. به‌دلیل تقاضای پایین برای یادگیری زبان هلندی در کشور ایران، در آموزشگاه‌های زبان آموزش داده نمی‌شود یا با محدودیت‌های زیادی مواجه است.البته لازم به ذکر است که زبان انگلیسی تقریبا در همه کشورهای اروپایی رایج است اما برای ایجاد آسایش بیشتر در کشور هلند، تسلط به زبان هلندی ضروری به‌نظر می‌رسد.

اقامت دائم
کشور هلند جزو اتحادیه اروپا است و افراد با داشتن اقامت دائم آن می‌توانند بدون نیاز به ویزا، به بیشتر کشورهای اروپایی سفر کنند. اما در بیشتر موارد برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم یا شهروندی این کشور باید 5 سال در آن زندگی کرده باشید.

افرادی که اقامت کانادا را دارند می‌توانند پس از گذشت سه سال از زندگی آن‌ها در این کشور، کارت اقامت دائم دریافت کرده و سپس برای شهروندی کانادا اقدام کنند.

انتخاب از بین هلند یا کانادا برای مهاجرت

اشتغال
با بررسی وضعیت اشتغال در این دو کشور می‌توان تا حد زیادی در انتخاب از بین هلند یا کانادا برای مهاجرت، تصمیم درستی گرفت. هر دو کشور از شرایط کاری مناسبی برخوردار هستند و نرخ بیکاری کمی دارند.

نرخ بیکاری در کشور هلند اندکی کمتر از کشور کانادا است اما به معنی وجود شرایط شغلی بیشتر در آن نیست. کارفرمایان هلندی در مقایسه با کانادایی‌ها تمایل کمتری به همکاری با مهاجران دارند، به‌همین خاطر زمینه اشتغال برای مهاجران در کانادا از هلند مناسب‌تر است.

تحصیل
کشورهای کانادا و هلند شرایط مناسب تحصیل را از ابتدایی‌ترین مقاطع شروع می‌کنند و تا مقاطع تکمیلی دانشگاهی ادامه خواهند داد. در هر دو دانشگاه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند که از اعتبار جهانی بالایی برخوردار هستند و دانشجویان بین‌المللی زیادی در آن‌ها پذیرش می‌گیرند.

انتخاب از بین هلند یا کانادا برای مهاجرت تحصیلی، دشوار است و به دقت و تحلیل بسیار دقیقی نیاز دارد. صرف نظر از اعتبار بالای دانشگاه‌های موجود در هر دو کشور و برخورداری از استانداردهای جهانی آموزشی، بعضی از دانشگاه‌های کانادا مانند دانشگاه مک گیل جزو دانشگاه‌های برتر دنیا هستند که تحصیل در آن‌ها یک امتیاز مثبت تلقی می‌شود.

تحصیل در دانشگاه‌های هر دو کشور کانادا و هلند برای دانشجویان خارجی رایگان نیست و مقدار شهریه با توجه به نوع دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود.

هزینه‌های زندگی
مقایسه هزینه‌های زندگی یکی دیگر از معیارهایی است که زمان انتخاب از بین هلند یا کانادا برای مهاجرت باید در نظر بگیرید.

به‌طور واضح نمی‌توان گفت هزینه زندگی در کانادا کمتر است یا هلند، زیرا هزینه هر یک از بخش‌های زندگی از جمله خوراک، پوشاک، مسکن، تحصیلات و موارد جانبی دیگر متفاوت از بخش دیگر است.

اما اگر بخواهیم یک آمار کلی از مقایسه هزینه‌های زندگی در کانادا یا هلند ارائه دهیم، باید بگوییم که در مجموع هزینه‌های زندگی در کانادا اندکی کمتر از هزینه زندگی در شهرهای مختلف کشور هلند است.

 

شرایط زندگی
یکی دیگر از معیارهای بسیار مهم در انتخاب از بین هلند یا کانادا برای مهاجرت، مقایسه شرایط زندگی در این دو کشور است.

کانادا از نظر رعایت حقوق شهروندی در جایگاه بالاتری نسبت به هلند قرار دارد ولی باید به این نکته توجه کنید که هلند نیز جزو 5 کشور برتر دنیا از لحاظ رعایت حقوق شهروندی محسوب می‌شود.

همچنین هلند و کانادا هر دو در فهرست کشورهای برتر از نظر کارآفرینی قرار دارند که در این مورد نیز کانادا توانسته است در مقایسه با هلند رتبه بالاتری کسب کند.

کیفیت زندگی نیز در کشور کانادا اندکی بالاتر از هلند قرار دارد اما هلند رتبه یک دنیا را از نظر تعادل بین کار، زندگی و تفریح به خود اختصاص داده است.

 

همواره افراد بسیار زیادی از کشور ایران و سایر کشورهای خاورمیانه برای به‌دست آوردن آسایش بیشتر در زندگی، راهی کشورهای پیشرفته جهان خواهند شد. انتخاب‌های مختلفی پیش روی این افراد قرار دارد اما انتخاب از بین هلند یا کانادا برای مهاجرت یکی از سخت‌ترین انتخاب‌های ممکن است.

دلیل سخت بودن انتخاب از بین این دو کشور، شرایط مساعد آن‌ها برای زندگی و ادامه تحصیل است. ما در این مطلب سعی کردیم با مقایسه جنبه‌های مهم مهاجرت به این کشورها، شما را در گرفتن بهترین تصمیم یاری کنیم. اما کمی دقت برتری کانادا را نشان می‌دهد و توصیه می‌کنیم با مشاورت با یک وکیل مهاجرتی بهتر تصمیم بگیرید.

5/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *