شرایط دریافت وام در کانادا

همان‌طور که می‌دانید دریافت وام به این علت است که کالا یا خدمتی را امروز دریافت کنید و پول آن را به مرور زمان و در آینده بپردازید.بسیاری از افرادی که به کانادا سفر کردند و اقامت کانادا را دارند یا افرادی که برای مهاجرت تحصیلی به این کشور رفتند نیز می‌توانند برای خرید ملک، ادامه تحصیل، خرید ماشین، کارت اعتباری و خط اعتبار از وام استفاده کنند.

شرایط دریافت وام در کانادا برای هر یک از گزینه‌های گفته شده متفاوت است. برای این که بتوانید وام بگیرید باید سابقه اعتباری خوبی داشته باشید. سابقه اعتباری افرادی که قبلا وام گرفتند و نحوه پرداخت قسط‌های این وام نیز اهمیت دارد و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سوابق اعتباری افراد توسط یکی از شرکت‌های بزرگ تعیین کننده اعتبار مشخص می‌گردد و در آن‌جا نگهداری می‌‌شود. این شرکت‌ها با توجه به عملکرد شما در بازپرداخت وام‌های قبلی برای شما یک نمره اعتباری در نظر می‌گیرند.

موارد زیادی روی نمره اعتباری تاثیر می‌گذارند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

چند وقت یک بار برای دریافت وام اقدام می‌کنید.
میزان مبلغ درخواستی برای دریافت وام چقدر است.
بازپرداخت‌های وام‌های قبلی شما چگونه بوده است؟ آیا در پرداخت آن‌ها تاخیر وجود داشته است یا خیر.
موسسات و بانک‌هایی که وام می‌دهند با توجه به سوابق اعتباری شما و گزارش‌هایی که شرکت‌های تعیین کننده اعتبار ارائه می‌کنند، تصمیم می‌گیرند که وامی به شما تعلق می‌گیرد یا نه.

در ادامه قصد داریم تا شرایط دریافت وام در کانادا را برای شما توضیح دهیم. بنابراین تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

شرایط دریافت وام مسکن در کانادا

موجودی حساب بیشتر افرادی که قصد دارند در کانادا خانه بخرند بسیار کمتر از حد نیاز است. به همین دلیل این افراد مجبورند یا وام دریافت کنند یا از افراد دیگر پول قرض بگیرند.دریافت وام مسکن در کانادا شرایط سختی دارد، اما افراد می‌توانند با داشتن این شرایط به‌راحتی وام مسکن خود را دریافت کنند. برای بازگرداندن این وام به بانک یا موسسه‌های مالی و اعتباری باید سود آن را نیز پرداخت کرد.

در کانادا وام‌های مختلف با شرایط متفاوتی برای خرید مسکن ارائه می‌شود. افراد نیز برای دریافت این وام‌ها باید شرایط خود را مورد بررسی قرار دهند و طبق آن وام مورد نظر را انتخاب و برای دریافت آن اقدام کنند.

در مرحله اول دریافت وام شما باید مشخص کنید که می‌خواهید سود وام‌تان ثابت یا متغیر باشد. معمولا نرخ سود ثابت بیشتر از سود متغیر است. وقتی صحبت از سود متغیر می‌شود یعنی سودی که باید پرداخت کنید وابستگی زیادی به نوسانات بازار دارد.برای مثال ممکن است این ماه سود کمی پرداخت کنید، ولی ماه بعدی بازار دچار نوسان شود و میزان سود پرداختی شما نیز چندین برابر افزایش پیدا کند.

البته باید گفت که تعدادی از وام دهندگان نیز شرایط ترکیبی را پیشنهاد می‌کنند. این شرایط به این شکل است که افرادی که وام می‌خواهند باید سود را به شکل ترکیبی پرداخت کنند، یعنی میزانی از سود را به شکل متغیر و مابقی آن را به‌صورت ثابت بپردازند.

 

مدت زمان بازگرداندن قسط‌های وام

یکی از شرایط دریافت وام در کانادا مشخص کردن مدت زمان بازگرداندن وام است. فردی که قصد دارد وام بگیرد باید زمان پرداخت بدهی خود را مشخص کند. به همین دلیل باید برای مشخص کردن این زمان به‌صورت صحیح برنامه‌ریزی کرد.
برای بازگرداندن وام می‌توانید قسط‌های خود را در قالب هفتگی، میان هفتگی، ماهانه و میان ماهانه پرداخت کنید.

برای بازپرداخت قسط‌های اصلی وام به همراه سود آن زمانی بین 10 تا 25 سال در نظر گرفته می‌شود. به همین دلیل مبلغ قسط‌های پرداختی به این مدت زمان بستگی دارد.

به عنوان مثال در صورتی که مدت بازگرداندن اقساط وام کوتاه مدت باشد، تعداد قسط‌های ماهیانه کمتر می‌شود ولی سود بیشتری باید پرداخت کرد.برای برگرداندن قسط‌های وام باید در 5 سال اول تمام مبلغ اصلی وام بدون سود را به بانک یا موسسات مالی برگردانید و در سال‌های بعدی سود آن را پرداخت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام

یکی از شرایط دریافت وام در کانادا ارائه مدارک مورد نیاز است. در صورتی که قصد گرفتن وام دارید باید قبل از آن یک پیش تایید دریافت کنید. افرادی که قصد خرید خانه در کانادا دارند برای این امر ابتدا باید پیش تایید بگیرند.

دریافت پیش تایید یکی از اقدامات مهم برای خرید منزل است و به شما دید وسیع‌تری درباره خرید خانه در کانادا می‌دهد. وقتی پیش تایید را دریافت کردید، می‌توانید برای گرفتن وام مسکن به بانک و موسسات مالی مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز بانک و موسسات مالی نیز به ترتیب زیر است.

مدارک شناسایی که توسط دولت کانادا مورد تایید قرار گرفته باشد.
فهرستی از دارایی‌ها و بدهی‌ها
مدارکی که مشخص می‌کند درآمد ماهیانه شما چقدر است.
تاریخ استخدام شما و اطلاعاتی درباره قرارداد کاری
آدرس محل سکونت
پیشینه اعتباری برای بانک یا موسسه مالی که می‌خواهید از آن وام بگیرید بسیار مهم است. وام‌دهندگان می‌توانند پیشینه و وضعیت مالی وام گیرنده را از طریق پرداخت قبض‌ها و بدهی‌ها مورد بررسی قرار دهند. به همین دلیل باید پیشینه اعتباری خوبی داشته باشید تا در دریافت وام به مشکل برخورد نکنید.

شرایط دریافت وام در کانادا

مبلغ وام پرداختی توسط وام دهنده
مبلغ پرداختی وام در کانادا برای خرید خانه حدود 80 درصد از مبلغ کل خانه است. در واقع این مورد یکی از شرایط دریافت وام در کانادا به حساب می‌‌آید. به همین دلیل برای خرید خانه در کانادا لازم است تا 20 درصد از مبلغ وام را از قبل تهیه کرده باشید و برای 80 درصد باقیمانده وام بگیرید.

در صورتی که مبلغی به اندازه 5 تا 20 درصد از کل مبلغ مسکن را به عنوان پیش پرداخت تهیه کنید، به وام با نرخ بالا نیاز پیدا خواهید کرد. به همین دلیل باید وام مسکن خود را بیمه کنید.برای دریافت وام با نرخ بالا از بعضی از موسسات یا بانک‌ها لازم است که مبلغ بیمه را به‌صورت کامل و قبل از گرفتن وام پرداخت کرد. بعضی از بانک‌ها نیز این مبلغ بیمه را در قالب قسط‌های ماهیانه روی اقساط وام از شما دریافت می‌کنند.

نکاتی در رابطه با دریافت وام مسکن در کانادا

هر کدام از نکاتی که در ادامه توضیح می‌دهیم از جمله شرایط دریافت وام در کانادا هستند. به همین دلیل توجه به آن‌ها ضروری است.

قبل از دریافت وام لازم است تا واجد شرایط بودن خود را به بانک ثابت کنید.
پیشینه اعتباری شما در کانادا مورد بررسی قرار می‌گیرد. به همین دلیل لازم است تا پیشینه اعتباری خوبی داشته باشید. در صورتی که تازه به کانادا مهاجرت کردید و فاقد پیشینه اعتباری هستید می‌توانید وام‌هایی با مبالغ کمتر را دریافت کنید و با پرداخت به موقع اقساط آن برای خود یک پیشینه اعتباری خوب فراهم کنید.
افرادی که قصد گرفتن وام‌های کوچک را ندارند نیز می‌توانند کارت اعتباری دریافت کنند و با استفاده درست و مسئولانه از آن برای خود یک پیشینه اعتباری خوب بسازند.
برای خرید خانه و گرفتن وام مسکن باید حتما سرمایه و شغل داشته باشید.
در صورتی که هیچ پیشنهاد کاری از کشور کانادا دریافت نکرده باشید، وام‌دهندگان شما را وادار می‌کنند تا قسط‌های یک ساله وام را به‌صورت یکجا پرداخت کنید.

شرایط دریافت وام در کانادا برای تحصیل

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند برای پرداخت شهریه‌های خود به وام‌های تحصیلی متوسل می‌شوند. وام‌هایی که به دانشجو‌های بین‌المللی داده می‌شود وام‌های خصوصی هستند و توسط افراد خاصی ارائه می‌شوند.دانشجویان بین‌الملل می‌توانند برای حل مشکلات مالی برای پیشرفت در تحصیل، فوق برنامه‌ها، پرداخت شهریه، خوابگاه، بیمه و غذا وام بگیرند. این دانشجویان باید طی اقساطی کل مبلغ وام را باز گردانند.

برای دریافت وام تحصیل در کانادا باید مراحل زیر طی شود.

در ابتدا لازم است تا بدانید محلی که در آن تحصیل می‌کنید وامی به دانشجویان ارائه می‌دهد یا خیر.
مدارک شما برای دریافت وام باید به‌صورت کامل باشد.
باید تمام سندهایی که از شما خواسته می‌شود را کامل بارگذاری گنید و به تکمیل مدارک مورد نیاز بپردازید.
وقتی تمام سندهای بارگذاری شده را تایید کردید، گزینه تایید نهایی را بزنید تا درخواست وام شما ارسال شود.
همان‌طور که گفتیم وام‌های دانشجویی توسط افراد خاصی ارائه می‌شود این افراد در شرکت‌هایی مانند بنیاد آموزش که خصوصی هستند کار می‌کنند. برای دریافت وام دانشجویی به هیچ نوع وثیقه نیاز نیست و دوره باز پرداخت این وام‌ها نیز 20 سال است.

حداکثر مبلغ این وام‌ها حدود 65000 دلار برای هر دانشجو است که سودی در حدود 2 درصد دارند. هزینه تحصیل دانشجویان در کشور کانادا با توجه به هزینه دوره و مکان تحصیل متفاوت است. به همین دلیل برای دریافت وام ابتدا باید تاییدیه آن را بگیرید و بعد وام خود را دریافت کنید.دانشجویان نیمه وقت می‌تواننند تا 10 هزار دلار کانادا درخواست وام دانشجویی کنند. در صورتی که مقداری از این وام را پرداخت کردید، می‌توانید دوباره برای دریافت وام تا سقف 10 هزار دلار کانادا درخواست دهید.

کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است. به همین دلیل افراد زیادی تمایل دارند تا اقامت کانادا را دریافت کرده و در این کشور زندگی کنند. سیستم آموزش کانادا نیز جزو بهترین سیستم‌های آموزشی است، در نتیجه سالانه افراد زیادی برای ادامه تحصیل به این کشور سفر می‌کنند.

افراد برای تامین مخارج تحصیل، خرید خانه و دیگر کارها با پول نیاز دارند. بنابراین به گرفتن وام رو می‌آورند. در این مطلب سعی کردیم تا شرایط دریافت وام در کانادا برای خرید خانه و وام تحصیلی را برای شما توضیح دهیم.در صورتی که در کشور کانادا نیاز به دریافت وام داشتید باید تمام شرایط گفته شده را از قبل فراهم کنید تا در حین دریافت وام به مشکل برخورد نکنید.

4.3/5 - (6 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *