برای مهاجرت کانادا یا سفر تفریحی به این کشور زیبا و پیشرفته، در هر صورت نیاز به بلیط هواپیما دارید. اگر برای چندمین بار به این کشور سفر می‌کنید، قطعا با چگونگی خرید بلیط هواپیما کانادا و نکات مهم در فرآیند خرید آن آشنا هستید.

اما روی صحبت ما با کسانی است که اولین بار به منظور سفر تفریحی یا مهاجرت به این کشور، قصد تهیه بلیط هواپیمای کانادا را دارند. قیمت‌های مختلف بلیط، تک توقفه یا چند توقفه بودن مسیرها و سایر موارد، باعث شده است تا بسیاری از افراد سوالات زیادی در این زمینه داشته باشند.اما اصلا نگران نباشید و ما را در ادامه این مطلب همراهی کنید. چرا که می‌خواهیم اطلاعات مفیدی را در قالب راهنمای خرید بلیط هواپیما کانادا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و فرآیند تهیه بلیط را به‌مراتب آسان‌تر کنیم.

 

قیمت بلیط هواپیما به مقصد کانادا چند است؟

راه‌های حمل‌ونقل مختلفی برای سفر به مقصد کانادا از اقصی نقاط جهان وجود دارد. اما مساله این جا است که راحت‌ترین، سریع‌تر و در مقابل گران‌ترین روش سفر، استفاده از هواپیما است. اگر به آژانس‌های هواپیمایی به منظور خرید بلیط هواپیما سر زده باشید، متوجه شده‌اید که قیمت‌ها متفاوت است.

کلاس پرواز، زمان پرواز، نوع پرواز، شرکت هواپیمایی و موارد مشابه دیگر از عوامل موثر در فرآیند خرید بلیط هواپیما به مقصد کانادا هستند و اثرگذاری مستقیم آن‌ها روی قیمت بلیط هواپیما به مقصد کانادا غیرقابل انکار خواهد بود.اما آیا همیشه لازم است با پرداخت هزینه بسیار زیاد بلیط هواپیما کانادا را خریداری کرد؟ پاسخ به این سوال منفی است. گاهی توجه به بعضی از نکات و دقت در هنگام خرید ت باعث می‌شود تا بتوانید بلیط را ارزان‌تر اما با شرایط بهتر بخرید. بعضی از این نکات را در زیر مطرح کرده‌ایم:

1. مشخص کردن محدوده زمانی سفر

محدوده زمانی مشخصی در بعضی فصول سال وجود دارد که در آن تعداد متقاضیان سفر به کانادا افزایش پیدا می‌کند و به آن High Season می‌گویند. افزایش تقاضا برای سفر به این کشور و مواجه شدن با کمبود عرضه، منجر به گران‌تر شدن قیمت بلیط هواپیما خواهد شد.

بنابراین لازم است قبل از هر چیزی زمان سفر خود را مشخص و هر چه سریع‌تر برای خرید بلیط اقدام کنید. بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما کانادا و بهره‌مندی از شرایط فوق‌العاده و تخفیفات بی‌نظیر، 1.5 الی 2 ماه قبل از روز سفر خواهد بود.جستجوی هر روزه و بررسی مداوم سایت‌های خرید فروش بلیط هواپیما کمک می‌کند تا ناخودآگاه با شرایط استثنایی مواجه شوید و بتوانید بلیط خوب اما ارزانی بخرید.

 

2. انتخاب کردن از بین پرواز مستقیم یا چند توقفه

به‌عنوان یکی دیگر از نکات خرید بلیط هواپیما کانادا باید بگوییم پروازهای این کشور بر دو نوع هستند که مستقیم و چند توقفه نام دارند. معمولا با در دست داشتن ویزای کانادا و اخذ بلیط مستقیم، به‌راحتی و بدون معطلی وارد خاک این کشور خواهید شد. اما آیا می‌دانید بابت این آسودگی خاطر و راحتی، مجبور هستید چقدر هزینه اضافی بپردازید؟

اگر مسیرهای سفر طولانی شما را اذیت نمی‌کنند و از تعویض یک الی دو هواپیما ناراحت نمی‌شوید، می‌توانید به جای پرواز مستقیم، پرواز چند توقفه را انتخاب و به کاهش هزینه‌ها تا چند میلیون تومان کمک کنید.ناگفته نماند که مسافت طولانی میان تهران و شهرهای مختلف کانادا، دسترسی به خطوط پرواز مستقیم را سخت کرده است و اغلب خطوط پرواز به‌صورت چند توقفه مسافران را از مبدا به مقصد می‌رسانند.

ایرلاین‌هایی که پروازهای مستقیم از تهران به شهرهای مختلف کانادا ارائه می‌دهند، در زیر نام می‌بریم:

  • لوفت هانزا: تهران- ونکوور، تهران- تورنتو، تهران- مونترال
  • ترکیش: تهران- تورنتو، تهران- مونترال
  • اتریشی: تهران- تورنتو، تهران- مونترال
  • امارات: تهران- تورنتو
  • اوکراین: تهران- تورنتو
  • قطری: تهران- مونترال

در مورد پروازهای چند توقفه بد نیست ایرلاین‌ها و مسیرهای پرواز را بشناسید تا بتوانید بهتر تصمیم‌گیری کنید. آن‌ها به شرح زیر هستند:

پروازهای تهران به ونکوور
ترکیش با مسیر تهران- استانبول و استانبول- زوریخ با هواپیمای ترکیش و زوریخ- ونکوور با پرواز ایرکانادا
امارات با مسیر تهران- دبی و دبی- لندن با هواپیمای امارات و لندن- ونکوور با پرواز وست جت
ایرویز با مسیر تهران- دوحه و دوحه مونیخ با هواپیمای قطری و مونیخ- ونکوور با پرواز لوفت هانزا

پروازهای تهران به تورنتو
ترکیش با مسیر تهران- استانبول و استانبول- پراگ با هواپیمای ترکیش و پراگ به تورنتو با پرواز ایرکانادا
عمان ایر با مسیر تهران- مسقط و مسقط- لندن با هواپیمای عمان ایر و لندن- تورنتو با پرواز ایرکانادا
پگاسوس با مسیر تهران- استانبول و استانبول- رم با هواپیمای پگاسوس و رم- تورنتو با پرواز آلیتالیا
اطلس گلوبال با مسیر تهران- استانبول و استانبول- آمستردام با هواپیمای اطلس گلوبال و آمستردام- تورنتو با پرواز KLM
ایرویز با مسیر تهران- دوحه و دوحه- مونیخ با هواپیمای ایرویز و مونیخ- تورنتو با پرواز لوفت هانزا
اترشی با مسیر تهران- وین و وین- مونترال و مونترال- تورنتو با پرواز اتریشی

پروازهای تهران به مونترال
ایرفلوت با مسیر تهران- مسکو با هواپیمای ایرفلوت و مسکو- فرانسه و فرانسه- مونترال با پرواز ایرفرانس
ترکیش با مسیر تهران- استانبول با هواپیمای ترکیش و استانبول- فرانکفورت با هواپیمای لوفت هانزا و فرانکفورت- مونترال با پرواز ایرکانادا
3. گزینش کردن آژانس هواپیمایی

هزینه‌هایی که پروازهای شرکت‌های هواپیمایی به خود اختصاص می‌دهند، شامل عمومی و خدماتی می‌شود. هزینه‌های عمومی اعم از مالیات، سوخت‌گیری و اجاره کردن باند فرود در فرودگاه‌های مختلف در تمامی شرکت‌های هواپیمایی یکسان هستند.

چیزی که باعث می‌شود تا در راهنمای خرید بلیط هواپیما کانادا، انتخاب آژانس هواپیمایی را به‌عنوان عامل تاثیرگذار بر قیمت بشناسیم، هزینه‌های خدماتی است. سطح خدمات و امکاناتی که شرکت‌های هواپیمایی در اختیار مسافران خود قرار می‌دهند با یکدیگر متفاوت است و همین موضوع مستقیما روی افزایش قیمت بلیط تاثیر خواهد گذاشت.

راهنمای خرید بلیط هواپیما کانادا

4. بررسی کردن کلاس پرواز

همان‌طور که می‌دانید، تمامی پروازها از سه کلاس کلی برخوردار هستند:

First Class
Business Class
Economy Class
اگر برایتان تفاوت بین این سه کلاس سوال است، در پاسخ باید به خدمات و امکانات هر کدام اشاره کنیم. مبلمان First Class راحتی خیلی خوبی دارند. آن‌ها در جلوی هواپیما و با فاصله از هم قرار گرفته‌اند. جدای از این عوامل، سرویس‌دهی بسیار عالی در بخش First Class، افزایش قیمت بلیط آن را به دنبال داشته است.

در مقابل فرست کلس، پرواز با کلاسEconomy است. نزدیکی صندلی‌های Economy Class به یکدیگر، قرار گرفتن آن‌ها در ته هواپیما و همچنین سرویس‌دهی پایین‌تر باعث شده است تا قیمت ارزان‌تری داشته باشند.

Business Class حد وسط بین این دو کلاس اکونومی و فرست است. بنابراین اگر می‌خواهید جایگاه خوبی در هواپیما داشته باشید، از سرویس‌دهی قابل قبولی بهره‌مند شوید و از طرفی هزینه گزاف نپردازید، این نوع پرواز را انتخاب کنید.

5. انتخاب کردن فرودگاه بین‌المللی یا شهری

پروازهایی که برای مهاجرت کانادا یا سفر به این کشور انتخاب می‌کنید، ممکن است در فرودگاه کوچک یا بین‌المللی در شهرهای بزرگ فرود آیند. شاید به نظر شما نوع فرودگاه تاثیری بر قیمت بلیط هواپیما کانادا نداشته باشد، اما اشتباه است.

فرودگاه‌های بین‌المللی در شهرهای بزرگ و پر رفت‌وآمد، هزینه مازادی را بابت حق بیمه از شرکت‌های هواپیمایی دریافت می‌کنند. این هزینه توسط شرکت‌های هواپیمایی روی بلیط‌ مشتریان سرشکن می‌شود که افزایش قیمت بلیط را به دنبال دارد.

بنابراین بررسی مسیرهای پرواز و فرودگاه‌های مقصد می‌تواند تا حدی به کاهش قیمت بلیط هواپیما کانادا که قصد خرید آن را دارید، کمک کند. البته بررسی‌های لازم در مورد شرایط ویزای فرودگاهی هر یک از فرودگاه‌ها را فراموش نکنید تا در هنگام ورود دچار مشکل نشوید.

 

از کجا بلیط هواپیما کانادا بخریم؟

حالا که اطلاعاتی را در قالب راهنمای خرید بلیط هواپیما کانادا در اختیار شما قرار دادیم، کمی هم راجع به مراکز خرید توضیح می‌دهیم.

یک تجربه کلی ثابت کرده است که قیمت خرید بلیط از آژانس‌های هواپیمایی به خاطر وجود واسطه‌ها، گران‌تر تمام خواهد شد. پس چه بهتر که از طریق مراکز معتبر و به‌صورت آنلاین بلیط هواپیما کانادا را بخرید. سایت‌های زیر را برای خرید بلیط هواپیما کانادا توصیه می‌کنیم:

Google Flights
Cheapoair
Skyscanner

برای سفر به کانادا یا مهاجرت به این کشور و اقامت در آن بعد از اخذ ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری یا به‌طور کلی گردشگری، مهم‌ترین کار خریداری بلیط هواپیما در بازه زمانی مشخص است. مسلما هر چقدر خرید بلیط را به لحظه‌های آخر موکول کنید، پیشنهاد شرکت‌های هواپیمایی محدودتر می‌شود و به ناچار باید هزینه گزافی بابت خرید بلیط بپردازید.بنابراین با توجه به نکات بالا می‌توانید زمان خرید بلیط هواپیما کانادا با مشکل کمتری روبرو شوید.

5/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *