خدمات به تازه واردان کشور کانادا

مهاجرت کانادا بسیار پیچیده و گاهی استرس‌زا است. به‌ویژه اگر مهاجر قصد داشته باشد در این کشور به شکل دائم بماند. در نتیجه، می‌توان گفت مهاجرت تصمیم بزرگی است که باید با دقت و با برنامه‌ریزی انجام شود. خوشبختانه دولت کانادا خدماتی را به تازه واردان این کشور ارائه می‌دهد تا مهاجران به‌راحتی و بدون دغدغه به کانادا مهاجرت کنند. 

هدف از این مقاله نیز دادن اطلاعات در مورد خدمات به تازه واردان کشور کانادا است تا بعد از مطالعه آن، مهاجران متوجه شوند که زمان گرفتن ویزا به چه شرایطی باید توجه داشته باشند، برای اپلای کردن به چه چیز‌هایی نیاز دارند، هزینه مهاجرت به کانادا چقدر خواهد بود و چقدر می‌توانند در کانادا بمانند. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید. 

 

خدمات به تازه واردان کشور کانادا

کشور کانادا به تازه واردان خدماتی مانند حمایت مالی، خدمات منطقه‌ای و ایالتی، حمایت از زنان، آموزش، کار، خدمات اجتماعی، خدمات سلامت ذهنی، پزشکی، آموزش زبان انگلیسی یا فرانسوی و مسکن را ارائه می‌دهد. اجازه دهید بیشتر آن‌ها را شرح دهیم.

کار کردنخ

از خدماتی که دولت کانادا به تازه واردان جویای کار می‌دهد، مجوز کار کردن است. مهاجران برای کار کردن باید شماره بیمه اجتماعی (SIN) داشته باشند. این شماره بیمه 9 رقمی است و تنها به یک شخص تعلق می‌گیرد. 

زمانی که مهاجر این کد را دریافت کرد، می‌تواند از روش‌های مختلفی مانند مراجعه به سازمان مهاجرت کانادا، شرکت‌ها، اینترنت، کارآموزی، فریلنسری برای پیدا کردن کار اقدام کند. 

سازمان مهاجرت کانادا

این سازمان نیز خدماتی به تازه واردان کشور کانادا می‌دهد و به آن‌ها در پیدا کردن کار کمک می‌کند. همچنین برای آن‌ها ورکشاپ‌های رزومه نوشتن برگزار کرده و در پیدا کردن کار آن‌ها را راهنمایی می‌کند.

جستجو کردن برای کار

روش‌های مختلفی وجود دارد تا بتوانید کار مورد نظر خود را پیدا کنید. یکی از این روش‌ها مراجعه به وب‌سایت شرکت مورد نظر است. سپس برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مستقیم با کارفرما یا مسئولان آن شرکت تماس بگیرید. 

همچنین با مراجعه به وب‌سایت بانک شغل یا job bank می‌توانید کار مورد نظر خود را پیدا کنید، زیرا این وب‌سایت روزانه حدود 2000 شغل جدید را ارائه می‌دهد. روش دیگر مراجعه به آژانس کار‌یابی است که می‌توانید به مرکز خدمات کانادا یا Service Canada Center مراجعه کنید و با دادن مشخصات خود، آن‌ها شما را به کارفرمایان جویای نیروی کار معرفی می‌کنند. 

از طرفی می‌توانید از دوستان یا خانواده خود که مقیم کانادا هستند، برای پیدا کردن شغل کمک بگیرید. آن‌ها با داشتن تجربیات و آشنایی به محیط می‌توانند کمک زیادی در این مورد به شما کنند. 

اپلای کردن برای کار 

زمانی ‌که شغل مورد نظر خود را پیدا کردید، می‌توانید برای آن‌ها رزومه بفرستید. بعد از این‌که اپلای کردید، براساس رزومه شما به مصاحبه کاری دعوت خواهید شد. 

حمایت مالی برای خانواده‌ها 

سازمانی به نام کودکان کانادا یا CCB به خانواده‌هایی که فرزندان زیر 18 سال دارند، کمک مالی می‌کند. با این سازمان تماس بگیرید و اطلاعات موردنیاز را از آن‌ها جویا شوید. 

مراقبت از فرزندان

یکی از خدمات به تازه واردان کشور کانادا در مورد مراقبت از فرزندان است. اگر مهاجری کار کند و کودکی داشته باشد، می‌تواند از مراکز نگهداری از بچه‌ها مانند مهد‌کودک یا مراکز مراقبت روزانه از کودکان استفاده کند. 

دوره‌های زبان انگلیسی

کانادا دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی دارد که اهالی آن در بیشتر ایالت‌ها و مناطق به یکی از این دو زبان صحبت می‌کنند. برای مثال، اهالی کبک، بعضی از مناطق انتاریو، نیو برانزویک و منیتوبا بیشتر به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند و زبان انگلیسی در ایالت‌هایی مانند بریتیش کلمبیا، آلبرتا و نیوفانلند رایج‌تر است. 

در نتیجه، بهتر است افرادی که به تازگی می‌خواهند به کانادا مهاجرت کنند به این دو زبان آشنا باشند. زیرا داشتن مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند راحت‌تر کار پیدا کنند، به دانشگاه بروند، با مردم کانادا ارتباط ایجاد کنند و در آینده شهروند این کشور شوند. 

توصیه ما به شما این است که به محض رسیدن به کانادا یا زمانی‌ که در کشور خود هستید زبان فرانسوی یا انگلیسی خود را بهبود بخشید. همچنین اگر به یکی از این دو زبان مسلط هستید، بهتر است زبان دوم را نیز یاد بگیرید، زیرا در بیشتر شهر‌های کانادا توانایی صحبت کردن هر دو زبان به مهاجر در پیدا کردن کار و تحصیل کمک می‌کند. 

یکی از خدمات به تازه واردان کشور کانادا برگزاری دوره‌های آموزش زبان انگلیسی یا فرانسوی است. این دوره‌ها به تازه واردان کمک می‌کنند تا این دو زبان را یاد بگیرند. علاوه بر این، بعضی از دانشگاه‌ها دوره یادگیری زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌دهند. همچنین متقاضیان می‌توانند قبل از مهاجرت به کانادا با مراجعه به آموزشگاه‌ها مهارت انگلیسی یا فرانسوی خود را تقویت کنند. 

برای تحصیل یا کار کردن به زبان انگلیسی بهتر است یکی از مدارک زیر را داشته باشید:

 • IELTS
 • CELPIP
 • TOEFL

برای تحصیل یا کار کردن به زبان فرانسوی مدارک زیر الزامی هستند: 

 • TEF
 • DELF

خدمات به تازه واردان کشور کانادا

خدمات درمانی

یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب کانادا برای مهاجرت، دسترسی به سیستم بهداشت عمومی است. در هر ایالت کانادا بخشی از مالیات پرداخت شده توسط شهروندان و ساکنان آن ایالت برای اداره خدمات بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این امر باعث می‌شود تا افراد واجد شرایط بتوانند بهداشت اولیه و موارد پزشکی را رایگان یا با دادن هزینه اندکی دریافت کنند. 

خدمات درمانی در هر استانی متفاوت است. برای مثال، اگر به عنوان یک شهروندی که مجوز اقامت دائم دارد به انتاریو یا بریتیش کلمبیا مهاجرت کنید، ممکن است تا سه ماه منتظر بمانید تا از خدمات درمانی و بیمه سلامتی آن ایالت بتوانید استفاده کنید.با این‌حال، برای دریافت خدمات درمانی از آلبرتا نیازی به انتظار نیست و از روز اولی که به آلبرتا وارد می‌شوید، تحت پوشش خدمات درمانی این ایالت قرار خواهید گرفت. 

ممکن است هزینه‌های خدمات درمان نسبت به کشور خودتان گران‌تر باشد. در نتیجه اگر به ایالتی می‌خواهید بروید که باید زمانی را منتظر بمانید، بهتر است از بیمه‌های خصوصی برای ماه‌های اول استفاده کنید.بیمه سلامت خصوصی معمولا با عقد قرار داد ارائه می‌شود و با توجه به خصوصی بودن قیمت آن نیز گران‌تر است. همچنین کسانی که بتوانند هزینه این نوع بیمه را پرداخت کنند، می‌توانند از خدمات دندانپزشکی و چشم پزشکی استفاده کنند. 

خدمات درمانی در ایالت‌های مختلف کانادا

همان‌طور‌ که گفته شد یکی از خدمات به تازه واردان کشور کانادا خدمات درمانی است که در هر ایالتی متفاوت است. در زیر در مورد تعدادی از آن‌ها اطلاعاتی را داده‌ایم.

آلبرتا

 • نام خدمات درمانی منطقه‌ای، بیمه خدمات درمانی آلبرتا (AHCIP) 
 • پوشش افراد از روز اول شهروند شدن 
 • تمام موارد پزشکی، دندان‌پزشکی و جراحی‌ها را پوشش می‌دهد. 
 • مشاوره رایگان پزشکی با تلفن، اگر از آلبرتا به شماره 811 زنگ بزنید، می‌توانید از خدمات رایگان آن استفاده کنید. 

بریتیش کلمبیا

 • نام بیمه منطقه‌ای، MSP
 • زمان پوشش، برای شهروندانی که اقامت دائم دارند، سه ماه بعد از گرفتن مجوز اقامت دائم از خدمات درمانی و بیمه سلامتی این شهر می‌توانند استفاده کنند. 
 • این نوع بیمه سلامتی تمام درمان‌های جسمانی، دندانپزشکی و جراحی‌ها، رادیولوژی و بعضی از خدمات ارتودنسی را شامل می‌شود. 
 • مشاوره رایگان پزشکی، در صورت تماس با شماره 811 از شهر بریتیش کلمبیا ارائه می‌شود.

منیتوبا

 • نام بیمه و خدمات درمانی استانی، بیمه و خدمات درمانی منیتوبا 
 • زمان پوشش افرادی که مجوز اقامت دائم دارند، بیمه درمانی این ایالت افراد را از روز اول پس از سه ماه از دریافت مجوز اقامت دائم پوشش می‌دهد. 
 • خدمات درمانی این شهر تمام جراحی‌ها، معاینات پزشکی، رادیولوژی و خدمات آزمایشگاهی را پوشش می‌دهد. 
 • مشاوره رایگان درمانی با تلفن، برای مشاوره رایگان با شماره‌های 8200-788-204 یا 9257-315-1-888 تماس بگیرید. 

نیوبرانزویک

 • نام خدمات درمانی استانی، خدمات درمانی نیو برانزویک
 • زمان پوشش افرادی که مجوز اقامت دائم دارند، از زمانی که فرم درخواست بیمه سلامت دریافت شد، اگر فردی واجد شرایط بود به او کارت بیمه سلامتی نیو برانزویک داده می‌شود. 
 • این نوع بیمه سلامت خدمات درمانی، جراحی‌های دندان و بیشتر خدمات بیمارستانی را پوشش می‌دهد. 
 • مشاوره رایگان درمانی، با تماس به شماره 811 انجام می‌شود. 

انتاریو

 • نام بیمه درمانی استانی، خدمات درمانی انتاریو 
 • پوشش افرادی که مجوز اقامت دائم دارند، افراد بعد از سه ماه از دریافت مجوز اقامت دائم، می‌توانند از بیمه سلامتی استفاده کنند. 
 • این نوع بیمه سلامتی معاینات دکتر، خدمات بیمارستانی، جراحی‌ها و خدمات داندانپزشکی را پوشش می‌دهد.
 • برای گرفتن مشاوره رایگان درمانی با شماره‌های 0000-797-866-1 یا 0007-797-866-1 تماس بگیرید. 

کبک

 • نام خدمات درمانی استانی، خدمات درمانی کبک 
 • زمان پوشش برای افرادی که مجوز اقامت دائم دارند، سه ماه بعد از دریافت مجوز اقامت دائم خواهد بود.
 • این نوع بیمه سلامتی شامل موارد پزشکی، جراحی‌های پلاستیک و ماموگرافی می‌شود.
 • برای گرفتن مشاوره رایگان درمانی با شماره 811 تماس بگیرید. 

ساسکاچوان

 • نام خدمات درمانی استانی، خدمات درمانی ساسکاچوان
 • پوشش برای افرادی که اقامت دائم دارند، 6 تا 8 هفته بعد از ارسال فرم درخواست بیمه سلامتی به آن‌ها این نوع بیمه داده می‌شود. 
 • تمام خدمات درمانی، مامو‌گرافی، آزمایش ایدز، سلامت ذهنی را پوشش می‌دهد. 
 • برای مشاوره رایگان درمانی با 811 تماس بگیرید.

 

در این مقاله در حد امکان سعی شده است تا در مورد بیمه سلامت کشور کانادا و خدمات به تازه واردان کشور کانادا اطلاعاتی داده شود. کسانی که قصد گرفتن ویزا برای اقامت دائم در کانادا را دارند، بهتر است در مورد این موارد نیز اطلاعات کافی دریافت کنند تا با مشکلی روبه‌رو نشوند. با وجود این، پیشنهاد می‌شود برای گرفتن ویزا و اقامت دائم در کانادا از مشاوران با تجربه و موفق در زمینه مهاجرت کمک بگیرید.

5/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *