در زیر لیستی از مشاغل مورد نیاز کانادا که اطلاعات داشتن در مورد آن خالی از لطف نیست قرار داده ایم که امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد.اگر قصد تغییر شغلتان را هم دارید بد نیست به این لیست نگاهی بیندازید.

شرکت منابع انسانی Randstad با بررسی دقیق وضعیت بازار کار در کانادا لیستی از مشاغل مورد نیاز کانادا که در سال 2023 بسیار به آنها نیاز بود را منتشر کرده است.

شغل مورد نیاز کانادا

1. کارگر ساده “کارگران ساده نقطه اتکا صنایع کانادا هستند. آنها تمامی کارهایی که برای ادامه یک کار لازم است را انجام میدهند. سال 2023 کارگران ساده بسیاری در کانادا مورد نیاز بودند”

2. نماینده فروش  “نماینده فروش دومین شغل مورد نیاز در کانادا در سال 2023 بود. تاجران بر روی فروشندگان حرفه ای حساب می کنند تا محصولات را از روی قفسه ها به دست مشتریان برسانند.”

3. حسابدار در کانادا “چه کسی وجود دارد که از محاسبه مالیاتش متنفر نباشد؟ خوشبختانه حسابدار هایی هستند که این کار را انجام دهند. حسابدارها همه نوع موارد مالی را حساب میکنند و به مدیریت سرمایه افراد و شرکت ها کمک میکنند.” داشتن یک مدرک CPA میتوانید استخدام شما را تضمین کند.

4. مدیر پروژه مهندسی در کانادا “با تاکید دولت بر ایجاد زیرساخت ها و بازار خوب مسکن، مدیر پروژه مهندسی شغلی است که در سال 2023 نیز بسیار مورد نیاز بود”

5. تحلیلگر بیزینس (Business analyst) در کانادا “تحلیلگران بیزینس نقش مهمی در کارکرد موثر تجارت ها دارند. با توجه به حوزه شان، تحلیلگران بیزینس ممکن است در برنامه ریزی استراتژیک، تحلیل و و بهینه سازی سیستم داخلی بیزینس، فرایندها یا نرم افزارها کمک کنند.”

6. نماینده خدمات مشتریان در کانادا “نمایندگان خدمات مشتریان آخرین نقطه تماس قبل از خرید محصول توسط مشتری هستند، بنابراین نقش مهمی در بقای هر سازمانی ایفا می کنند.”

کمپانی ها نیاز زیادی به نمایندگان خدمات مشتریان آشنا با سیستم های CRM دارند.

7. مدیر پروژه IT “مدیران پروژه های IT معمولا در توسعه یا IT پیش زمینه خوبی دارند، که باعث میشود بتوانند تیمی از توسعه دهندگان، تحلیلگران یا دیگر متخصصان تکنولوژی را در پروژه های تیمی مختلف راهنمایی کنند.”

8. مدیر خدمات مشتریان “وظیفه این مدیران راضی نگه داشتن مشتریان و یافتن مشتری های بالقوه است. یک مدیر توانا می تواند تاثیر بسزایی در بخش نهایی داشته باشد.”

9. مهندس نرم افزار “مهندسین نرم افزار مغز متفکر پشت نرم افزارهایی هستند که روزانه در پلتفرم های مختلف استفاده می کنیم.  بنابراین زیاد عجیب نیست که سازمان های مختلف به این افراد نیاز دارند.”

10. اپراتور لیفتراک در کانادا “گسترش فروش اینترنتی منجر به افزایش انبارهای مختلف در کانادا شده است. این عملیات ها نیازمند رانندگان لیفتراک دارای مدرک برای حمل و انبار کردن محصولات هستند”

11. مسئول استخدام در کانادا “مسئولین استخدام، جذب نیروی متخصص و آموزش دیده مناسب برای کمپانی ها را تضمین می کنند. با این که این سمت در تمامی مشاغل مورد نیاز است، اما در سال 2023 مسئولین استخدام در بخش تکنولوژی و مهندسی بسیار مورد نیاز بود.”

12. دستیار اجرایی Administrative assistant “دستیارهای اجرایی باید بتوانند کارهای مختلفی از ساده تا سخت مانند کارهای دفتری مانند برنامه ریزی تا حسابداری را انجام دهند.”

13. اسمبلر Assembler “بخش تولید کانادا سالی قوی را پشت سر گذاشته که در نتیجه فرصت های شغلی زیادی برای اسمبلرها فراهم شده است. در سال 2023 افرادی که توانایی کار با دستگاه های سنگین مختلف را داشتند بسیار مورد نیاز بودند.”

14. ماشین کار در کانادا “ماشین کار ها با تکنولوژی آشنا هستند و توانایی کارهای زیادی با دست هایشان دارند. آنها تضمین میدهند که دستگاه های گرانقیمت استفاده شده در کارخانه ها به خوبی استفاده شده و کار میکنند.”

15. متصدی پذیرش “متصدیان پذیرش اولین افرادی هستند که به مشتریان در مکان های تجاری خوش آمد میگویند. آنها مسئول ایجاد اولین تاثیر مثبت هستند که می تواند مشخص کننده حس افراد به کمپانی باشد.”

15 شغل مورد نیاز کانادا

مهاجرت به کانادا و‌ پیدا کردن شغل مورد نیاز کانادا

کشور کانادا یکی از پهناورترین کشورهای دنیا است که تنها ۳۵ میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از مهاجر پذیرترین کشور های دنیا نیز می‌باشد. کشور کانادا طی ۲۰ سال گذشته بیشترین تعداد جذب مهاجر در دنیا را به خود مختص داده است و در سالهای اخیر قوانین سخت تری را نسبت به سال‌های پیش وضع کرده است و اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا بسیار سخت تر از گذشته شده است.

کشور کانادا دارای استان‌های مختلفی می‌باشد و معمولا هر استان برنامه‌های خاص خود را برای افراد مهاجر دارد که منجر به اقامت دائم کانادا می‌شود. ‌و تقریبا شرایط هر استان با استان دیگر بسیار متفاوت می باشد. اما پیدا کردن کار در کانادا بعد از مهاجرت به کانادا شریان اصلی زندگی می‌باشد.

 

مراحل پیدا کردن شغل مورد نیاز کانادا

فرد باید تسلط به زبان داشته باشد و مسلط بودن به زبان از همه چیز بسیار مهم تر می‌باشد و در صورت عدم تسلط، فرد دچار مشکلات زیادی می‌شود، پس نقش زبان بسیار تاثیر گذار می‌باشد.

اما در این حین فرد می‌تواند با تقویت زبان خود مشکلات خود را کاهش دهد و فرد جویای کار در کانادا می‌توان با جهش دو چندانی در این زمینه داشته باشد.

  • کمک گرفتن از وب سایت‌های کاریابی در کشور کانادا
  • شرکت کردن در مصاحبه استخدامی
  • شرکت کردن در نمایشگاه‌های مربوط به کاریابی و آماده بودن رزومه خود
  • کمک گرفتن از موسسات کاریابی

دیگر شرایط پیدا کردن شغل مورد نیاز کانادا

به جز مسلط بودن به زبان که تاثیر چشمگیری در موفق بودن دارد تحصیلات و تجربه کاری هم بی‌تاثیر نیست در این مقوله، به طوری که اگر فرد جویای کار دارای رزومه قوی‌تری باشد احتمال پیدا کردن شغل با درآمد‌های بالاتر بسیار وجود دارد.

افرادی که هنوز تسلط کافی به زبان را ندارند پیشنهاد می‌شود قبل از مهاجرت کانادا حتما زبان خود را قوی کنند و تسلط کافی بر زبان را داشته باشند که در زمانی که مهاجرت به کانادا را انجام دادند و اقامت کانادا را دریافت کردند در این زمینه دچار مشکل نشوند.

شما می توانید برای آنکه دچار مشکل نشوید از منابع مهمی اطلاعات کامل به دست آورید. سازمان مهاجرت کشور کانادا دوره هایی برگزار می‌کند که شامل:

۱- برگزاری های دوره های عملی نگارش رزومه می‌باشد.

۲- جلساتی را در زمینه آموزش برای جستجوی کار را برگزار می‌کند.

۳- خدمات ویژه برای کمک به پیدا کردن برای افراد جویای کار در کانادا منبع دیگری که میتوان از آن کمک گرفت بانک کار می‌باشد که اطلاعات جامع و کاربردی را به متقاضیان ارائه می‌کند که این اطلاعات شامل موارد زیر است. انواع کارها دستمزدها وظایف اصلی شرایط همکاری مدارک تحصیلی مورد نیاز این خدمات باعث می شود که اطلاعات با ارزشی بابت انتخاب شغل و هزینه‌های زندگی در کانادا پس از مهاجرت به کانادا را به دست آورید.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *