شغل های پردرآمد در کانادا

شغل های پردرآمد در کانادا

در این مقاله سعی شده هر آنچه را که برای شغل های پردرآمد در کانادا نیاز دارید را به صورت کامل بررسی و پوشش بدهیم و در این بخش قصد داریم از شرایط و همچنین مزایا و معایب آن نیز اطلاع دهیم و اگر سوالی دارید در انتها مقاله سوال خود را ثبت کنید و سریعا پاسخ خواهیم داد

پس برای کسب اطلاعات لازم شغل های پردرآمد در کانادا با ادامه‌ مقاله با ما همراه باشید.

سالانه مهاجران بسیار زیادی در سراسر دنیا از جمله ایران به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند و اقامت کانادا این کشور را می‌گیرند. این افراد ممکن است مدرک دانشگاهی داشته باشند یا از چنین امتیازی برخوردار نباشند. برخی دیگر از مهاجران به قصد تحصیل به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند و امیدوار هستند بعد از اتمام تحصیل در کانادا شغل مناسبی به دست آورند.

نکته‌ای که در اینجا حائز اهمیت است، فراهم کردن شغل مناسب برای این افراد است، اما آیا همه آن‌ها می‌توانند یک شغل پردرآمد به دست آوردند؟ چه شغل‌هایی جزو شغل های پردرآمد در کانادا محسوب می‌شوند و برای گرفتن آن‌ها به چه مدارکی نیاز است؟
در این مطلب قصد داریم فهرستی از مشاغل پردرآمد کانادا را با پیش نیازهای لازم برای آن شغل معرفی کنیم. پس تا پایان مطلب همراه ما باشید.

تقسیم‌بندی کلی شغل های پردرآمد در کانادا

بیشترین درصد از شغل‌های با حقوق و درآمد بالا در کشور کانادا در دسته مشاغل پزشکی و پیراپزشکی قرار می‌گیرند. این دسته از مشاغل از جایگاه ویژه‌ای در این کشور برخوردار هستند و معمولا درآمد حاصل از آن‌ها بالا است. مهاجران وارد شده به کانادا می‌توانند با داشتن مدرک مربوط به یکی از عناوین شغلی در این دسته، در این کشور مشغول به فعالیت شوند.

از سوی دیگر برای کسانی که با هدف ادامه تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند، این امکان وجود دارد که پس از اتمام دوره تحصیل خود، در یکی از مشاغل پزشکی یا پیراپزشکی مشغول به فعالیت شوند و درآمد بالایی به دست آورند.

ممکن است به اشتباه تصور کنید که فقط مشاغل جای گرفته در دسته اول، جزو شغل های پردرآمد در کانادا هستند و اگر از مدارک مربوط به این شغل‌ها برخوردار نیستید، نمی‎‌توانید یک کار با حقوق و مزایای خوب در کشور کانادا به دست آورید.
این تصور اشتباه است، زیرا به غیر از مشاغل جای گرفته در دسته پزشکی و پیراپزشکی، دسته دوم شغل‌های پردرآمد را کارهایی تشکیل می‌دهند که برای گرفتن آن‌ها داشتن مدرک پزشکی یا به‌طور کلی مدرک دانشگاهی نیاز نیست.

شغل‌های دسته اول

پرسودترین شغل‌های این دسته به شرح زیر هستند:

بینایی‌سنجی
جمعیت بسیار زیادی از کشور کانادا را افراد عینکی تشکیل می‌دهند، به همین دلیل دور از انتظار نیست اگر بینایی سنجی به یکی از شغل های پردرآمد در کانادا تبدیل شود. یک بینایی‌سنج باید بتواند نمره چشم افراد را تشخیص دهد و متناسب با آن عینک مناسب تجویز کند.

همچنین افرادی با این عنوان شغلی باید بتوانند بیماری‌ها و نارسایی‌های چشمی را در افراد مختلف تشخیص دهند و توانایی گرفتن آزمون‌های بیماری چشمی خطرناک مانند آب سیاه را داشته باشند. در بسیاری از موارد فرد اپتومتریست یا بینایی سنج باید نارسایی‌های چشمی را بدون نسخه دارویی درمان کند.

برای گرفتن این شغل در کانادا تنها داشتن مدرک از دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های معتبر کافی نیست، بلکه فرد باید نمره قابل قبول را در آزمون مربوط به گرفتن مجوز بینایی‌سنجی در این کشور، کسب کند.

پرستاری
پرستاری یکی از شغل های پردرآمد در کانادا و جزو بهترین آن‌ها به شمار می‌آید که برای گرفتن آن نیازی به شرکت در آزمون‌های مرتبط و کسب نمره قبولی نیست.
افراد علاقه‌مند به فعالیت در این رشته می‌توانند با داشتن مدرک دیپلم از آموزشگاه‌های رسمی یا برخورداری از مدرک دانشگاهی معتبر، در کلینک‌ها، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، مطب پزشک‌، مراکز سالمندان یا به‌صورت پرستار خصوصی در این کشور مشغول به فعالیت شوند.

البته باید توجه داشته باشید که قوانین کار در استان‌های مختلف کانادا متفاوت است و ممکن است بعضی از استان‌ها برای تصدی شغل پرستاری، از افراد واجد شرایط آزمون مربوطه بگیرند.

روانشناسی
روانشناسان لزوما نباید برای ارائه مشاوره درمانی، یک دفتر داشته باشند، بلکه همه افراد با داشتن مدرک روانشناسی می‌توانند در عناوین مختلف و مربوط به این رشته در سازمان‌ها و ادارات مختلف مشغول به کار شوند یا به طور شخصی یک دفتر مشاوره داشته باشند.
این شغل با درآمدی حدود 92000 دلار در سال، جزو شغل های پردرآمد در کانادا محسوب می‌شود.

دامپزشکی
با توجه به این مساله که بسیاری از مردم کانادا از حیوان خانگی نگهداری می‌کنند، این شغل به عنوان یکی از پردرآمدترین شغل‌های کانادا شناخته می‌شود. دامپزشکان وظیفه دارند بیماری‌ها و زخم‌های حیوانات را معاینه و درمان کنند و همچنین بر روند سلامت بیمار و واکسینه کردن آن‌ها نظارت داشته باشند.

معمولا کسانی که در کشور کانادا مجوز دامپزشکی می‌گیرند، دوره‌های تحصیلی این رشته را به پایان رسانده‌اند یا در یکی از مراکز آموزشگاهی معتبر و زیر نظر یک دامپزشک آموزش‌های لازم را دیده‌اند. همچنین کشور کانادا با کمبود دامپزشک مواجه است و با توجه به نقش بسیار مهم این عنوان شغلی در زندگی مردم، کسانی که از مدارک دامپزشکی معتبر برخوردار باشند، به راحتی می‌توانند پس از مهاجرت کانادا، اقامت این کشور را اخذ کنند.

متخصص بیهوشی
این شغل در سراسر دنیا از حساسیت بسیار زیادی برخوردار است و بروز یک اشتباه در حین انجام کار، پیامدهای ناگواری مانند کما یا مرگ بیمار را به همراه دارد. به همین دلیل در کشور کانادا برای گرفتن این شغل باید حداقل از مدرک کارشناسی ارشد دانشگاهی برخوردار باشید و همچنین نمره قابل قبول را در آزمونی که برای پذیرفتن متخصصان بیهوشی برگزار می‌شود، کسب کنید.
در بسیاری از استان‌های کانادا گذراندن دوره پنج ساله کارآموزی برای گرفتن عنوان رسمی متخصص بیهوشی یک پیش نیاز محسوب می‌شود.

علاوه بر شغل‌های ذکر شده در این مطلب، مشاغلی مانند کاردرمانگر، فیزیوتراپیست، متخصص شنوایی و کایروپراکتورها نیز جزو دسته پیراپزشکی و شغل های پردرآمد در کانادا به شمار می‌آیند.

شغل های پردرآمد در کانادا

شغل‌های دسته دوم

دسته‌ای دیگر از شغل‌ها که در دسته شغل‌های غیر پزشکی و پیراپزشکی قرار می‌گیرند، جزو کارهای پردرآمد در کانادا محسوب می‌شوند. نکته جالب در مورد بعضی از این مشاغل، نیاز نداشتن به مدرک آکادمیک است. در زیر چند نمونه از این کارهای با درآمد بالا آورده شده‌اند:

مهندس نرم‌افزار
مهندسی نرم‌افزار یکی از شغل‌های پردرآمد در کشور کانادا است که برای ورود به آن لزوما داشتن مدرک دانشگاهی نیاز نیست، بلکه بیشتر افراد فعال در این حوزه را بر اساس میزان مهارت‌ها و توانایی‌های فردی مورد سنجش قرار می‌دهند.
علاقه‌مندان به این شغل می‌توانند مدرک مربوطه را در دانشگاه اخذ کنند یا با شرکت در دوره‌های آموزش آزاد، مهارت‌های لازم را برای فعالیت به عنوان یک مهندس‌ نرم‌افزار به دست آورند.

یک مهندس نرم‌افزار وظایفی مانند برنامه نویسی برای شرکت‌های مختلف، طراحی نرم‌افزارهای مختلف، پشتیبانی از نرم‌افزارها، به‌روز رسانی آن‌ها و موارد مشابه را بر عهده دارد که با توجه به رشد روز افزون فناوری در این کشور، زمینه فعالیت مهندس نرم‌افزار نیز وسیع‌تر می‌شود.

مشاور املاک
برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک در کانادا لازم نیست مدرک آکادمیک داشته باشید بلکه تنها تحصیل در کالج‌های معتبر و سواد خواندن و نوشتن برای تصدی این شغل پردرآمد کافی است. مشاور املاکی درکانادا نیز مانند سایر کشورها درآمد مشخصی ندارد و هرچه میزان فعالیت شما بیشتر باشد، به طبع آن درآمد نیز بالاتر می‌رود .

در مجموع یک مشاور املاک در کانادا می‌تواند درآمد خود را تا مبلغ 150000هزار دلار در سال نیز افزایش دهد. افراد فعال در این حوزه، واسطه فروش، اجاره یا رهن مستغلات در کشور کانادا می‌شوند و یک درصد مشخص به عنوان کمسیون معامله دریافت خواهند کرد. هرچه مبلغ معامله بالاتر باشد کمسیون فرد و درنتیجه درآمد سالیانه او بالاتر است.

خلبان
خلبانی نیز یکی دیگر از آن شغل‌هایی است که می‌تواند سالیانه تا 13000هزار دلار عایدی برای فرد به دنبال داشته باشد. برای خلبان شدن در کانادا باید در دانشگاه در رشته خلبانی تحصیل کرده یا دوره‌های آموزشی این مهارت را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید. پس از گذرداندن این دوره‌ها اخذ مجوز پرواز، برای شروع فعالیت ضروری است.

همچنین داشته سابقه مورد درخواست برای گرفتن این شغل در شرکت‌های مختلف هواپیمایی، خدمات تفریحی یا ارگان‌های نظامی یک امر ضروری است. خلبان‌ها باید علاوه بر توانایی پرواز، اجزای مختلف هواپیما‌ها را به‌درستی بشناسند و قبل از پرواز به بررسی اجزای مختلف بپردازند تا در صورت یک مشکل در بخش‌های مختلف هواپیما، آن را قبل از برخاستن از زمین برطرف کنند.

رانندگی برون شهری
رانندگی با کامیون‌های حمل بار در مسافت‌های بین شهری یکی دیگر از شغل های پردرآمد در کانادا است که برای فعالیت در این حوزه باید مهارت رانندگی کامیون داشته باشید و گواهینامه رانندگی با این وسایل نقلیه را بگیرید.
شهروندان کانادایی معمولا به فعالیت در این حوزه تمایلی ندارند، به همین سبب بیشتر رانندگان برون شهری را در کانادا، مهاجران کشور‌های مختلف تشکیل می‌دهند که از این راه درآمد بالایی کسب می‌کنند.

آتش نشان
در کشور کانادا آتش نشانی یک شغل سخت، پرمسئولیت اما با درآمد بالا محسوب می‌شود که افراد متقاضی این شغل باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشند. همچنین گذراندن دوره‌های کمک‌های اولیه و آمادگی جسمانی از ملزومات این شغل سخت اما پردرآمد است.

استاد دانشگاه
اساتید دانشگاه در رشته‌های مختلف دانشگاهی جزو طبقه پردرآمد جامعه محسوب می‌شوند. درآمد حاصل از این شغل بسته به درجه استاد و سابقه تحصیلی او متفاوت است. اما به‌طور معمول درآمد حاصل از این شغل مبلغی بالغ بر 100000 دلار در سال است.
برای اخذ این عنوان شغلی، برخورداری از مدرک دکتری معتبر و همچنین سابقه تدریس مرتبط مورد نیاز است.

بسیاری از افرادی که به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند، به دنبال فعالیت در یکی از شغل های پردرآمد در کانادا هستند. برخی از این افراد مدرک دانشگاهی معتبر برای کار مورد نظر را دارند که زمینه ایجاد شغل برای این دسته از افراد، راحت‌تر از کسانی است که مدرک یا مهارت خاصی ندارند.با توجه به تحقیقات انجام شده، شغل‌های زیادی جزو شغل‌های پردرآمد کانادا محسوب می‌شوند که در این مطلب به بعضی از آن‌ها اشاره کردیم.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *