در این مقاله قصد داریم درباره ساختار سیاسی کانادا و قوانین آن از جمله قانون مهاجرت کانادا صحبت کنیم.کانادا به صورت دموکراتیک فدرال اداره می شود و به دو بخش حکومت استانی و کشوری تقسیم شده است.مسئولیت ها و قدرت در بین دولت های استانی و دولت مرکزی که همان فدرال است تقسیم شده است طور کل می‌توان گفت که حکومت در کانادا نشات از پادشاه یا ملکه انگلستان می باشد.

دولت فدرال در کانادا دارای دو مجلس عوام و سنا می باشد که مردم با رای دادن در این دو مجلس نمایندگان خود را به مجلس می فرستند.شهر اتاوا پایتخت کشور کانادا می‌باشد در این منطقه مجلس و خانه فرماندار کل قرار دارد.نوع حکومت کشور کانادا پادشاهی مشروطه می باشد که همراه با نظام و دموکراسی پارلمانی هم همراه است.

کشور کانادا دارای سه بخش می باشد: ١- ملکه ٢- مجلس نمایندگان ٣- مجلس سنا

ملکه الیزابت دوم در پارلمان قرار دارد.

استان های کشور کانادا دارای پارلمان محلی می‌باشند و اعضای این پارلمان توسط مردم انتخاب می‌شود.

پس از انتخابات حزب اکثریت نخست وزیر را انتخاب می‌کند و عنوان نخست وزیر که عملاً عالی ترین مقام رسمی می‌باشد.

نخست وزیر معمولا همیشه کابینه خود را از بین نمایندگان حزب حزبی خویش در مجلس تشکیل می‌دهد همین امر عملاً ساختمان پارلمان و دولت کانادا در نزدیکی هم قرار گرفته اند و در یک محل هستند.

حکومت کانادا

کشور کانادا تشکیل شده از فرماندار کل مجالس سنا و عوام

مجلس عوام عمدتاً کارش قانون‌گذاری ملی است که اعضای آن را عملا مردم انتخاب می کند و اعضای این مجلس مرکب از ۳۰۱ نفر می‌باشد.

مجلس سنا بالاتر از مجلس عوام است و نقش آن را می‌توان به بررسی قرار دادن قوانین حکومتی نام برد مجلس سنا به موضوعات مهم اقتصادی و اجتماعی رسیدگی ویژه ای می کند این مرکز تشکیل شده است ۱۰۴ نفر توسط فرماندار کل طبق توصیه نخست وزیر کانادا تعیین می شوند.

انتخابات مقامات فدرال در کشور کانادا باید هر ۵ سال انجام شود قبل از پایان دوره می‌توان انتخابات زودرس را برگزار کرد.

برگزاری زمان قطعی انتخابات توسط نخست وزیر انجام می‌شود

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *