کسب درآمد از روش دورکاری در کانادا

همان‌طور که می‌دانید یکی از بزرگ‌ترین دغدغه کسانی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت کانادا را دارند، یافتن یک شغل مناسب با درآمد عالی است. البته این کار بدون سختی میسر نمی‌شود اما راه‌های آسانی برای پیدا کردن آن وجود دارد.

در بیشتر شهرهای کانادا، هزینه‌های زندگی با درآمد همخوانی دارد و همین موضوع باعث شده است تا افراد زیادی فکر مهاجرت به این کشور را در سر داشته باشند. چون آن‌ها از این موضوع مطلع هستند که با یک درآمد متوسط، می‌توان در اغلب شهرهای کانادا زندگی خوب و راحتی داشت.

مهاجران برای کار کردن در کشور کانادا، نیاز به یک ویزای کاری دارند که اخذ آن برای همه امکان‌پذیر نیست. از طرف دیگر، کاریابی در کانادا برای کسانی آسان خواهد بود که تجربه و سابقه کار کافی دارند.اما لازم نیست نگران باشید. چون این روزها دسترسی به اینترنت و پیشرفت فناوری کمک کرده است که بسیاری از مشاغل از طریق دورکاری قابل اجرا باشند.

در ادامه این مطلب سعی کرده‌ایم پیرامون کسب درآمد از روش دورکاری در کانادا صحبت کنیم. پس اگر متقاضی مهاجرت کانادا هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

 

آیا میزان تقاضا برای دورکاری در کانادا زیاد است؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم بله. به‌ویژه در یک سال گذشته که جستجوی افراد برای پیدا کردن کارهای داخل منزل و دورکاری افزایش 111 درصدی داشته است.

آمارهای مورد تأیید سایت بین‌المللی جستجوی کار در کانادا، حاکی از آن است که افراد در زمینه‌های شغلی گوناگون، در پی یافتن فرصت‌های دورکاری هستند و این روش کار کردن در منزل را بیشتر مورد توجه قرار می‌دهند.

البته متناسب با میزان تقاضا، فرصت‌های شغلی متعددی برای دورکاری در کانادا وجود دارد که همین امر باعث شده است این کشور نسبت به هم‌ردیفان خود از نرخ بیکاری کمتری برخوردار باشد.

 

مزایای دورکاری در کانادا چیست؟

جدای از کسانی که قرار گرفتن در اجتماع را دوست دارند و به انجام کار روزانه به‌صورت حضوری تمایل نشان می‌دهند، درصد زیادی از افراد ترجیح می‌دهند دورکاری را انتخاب کنند و در منزل به کسب درآمد مشغول شوند.

برای درک بهتر این موضوع، بهتر است با مزایای اصلی دورکاری آشنا شوید:

دورکاری این امکان را به شما می‌دهد که در محیط امن و آرام منزل کار کنید و از تنش‌های محیط کار دور باشید.
کسی که انتخاب او دورکاری است، می‌تواند به اندازه قابل توجهی در هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل صرفه‌جویی کند.
کار کردن در منزل باعث کاهش هزینه‌های مربوط به پوشش و پوشاک می‌شود.
افرادی که از طریق دورکاری کسب درآمد می‌کنند، زمان بیشتری در اختیار دارند تا به علایق و تفریحات دیگر خود بپردازند.
تعادل بیشتر و بهتر بین هزینه‌های زندگی و انجام کار، از دیگر مزایای دورکاری خواهد بود.

آشنایی با مشاغل دورکاری پردرآمد کانادا

در خیلی از موارد، حقوق سالیانه یا ماهیانه کسانی که به‌منظور تأمین هزینه‌های زندگی مشاغل دورکاری را انتخاب کرده‌اند، بیشتر از کسانی است که بعد از مهاجرت و اقامت کانادا در اداره‌ها به‌صورت حضوری مشغول به کار شده‌اند. شاید یکی از دلایلی که باعث افزایش لحظه‌ای میزان تقاضا برای مشاغل دورکاری در کانادا است، همین موضوع باشد.

در سایت بین‌المللی جستجوی شغل در کانادا، یک سری از مشاغل دورکاری پردرآمد که تقاضای بالایی دارند، معرفی شده‌اند. همچنین در کنار این مشاغل سعی کرده‌ایم پردرآمدترین‌ها طبق تجربیات گذشته را معرفی کنیم:

طراح ارشد گرافیک
داشتن قوه تخیل و علاقه به کارهای هنری پیش‌زمینه مورد نیاز برای این است تا به یک طراح ارشد گرافیک تبدیل شوید.

برای دورکاری در زمینه گرافیکی، لازم است دوره‌های مورد نیاز را پشت سر بگذارید. ناگفته نماند میانگین حقوق شخصی که در حوزه طراحی گرافیک به‌صورت دورکاری فعالیت می‌کند، میانگین 68256 دلار کانادا در سال است.

نویسنده رزومه
شاید کار نویسندگی رزومه از نگاه اول چندان جذاب نباشد، اما این امکان را به شما می‌دهد که مانند یک نویسنده آزاد بتوانید به کسانی که جویای کار هستند و نیاز به نوشتن رزومه دارند، کمک کنید.

داشتن مهارت‌های ارتباطی قوی و همچنین آشنایی با اصطلاحات رایج تجاری از لازمه‌های شروع این کار است.

میانگین حقوق ماهانه کسی که به‌صورت دورکاری در کانادا در زمینه نویسندگی رزومه فعالیت کند، چیزی برابر با 3400 دلار کانادا خواهد بود.

مدرس آنلاین
قابل توجه بودن حقوق معلمان در کشوری مانند کانادا باعث شده است تا افراد در کنار کارهای ثابت و حضوری خود، تدریس به‌صورت آنلاین را به‌عنوان فرصت شغلی دورکاری انتخاب کنند. میزان حقوق هرکسی که در کانادا به‌عنوان مدرس آنلاین فعالیت می‌کند، به دو چیز بستگی دارد:

محتوایی که آموزش می‌دهد.
تعداد ساعتی که تدریس می‌کند.
به‌طور میانگین می‌توان گفت که حقوق یک مدرس آنلاین به‌صورت سالانه 33 تا 160 هزار دلار کانادا تخمین زده می‌شود که نسبتاً خوب است.

 

حسابدار مجازی
حسابداری یکی دیگر از زمینه‌های کاری پرتقاضا برای کسانی است که کار در منزل را به کار در اداره‌ها ترجیح می‌دهند.

برای اینکه بتوانید در این زمینه موفق باشید، باید این توانایی را داشته باشید که محاسبات و تحلیل‌های مالی را به بهترین شکل انجام دهید. اصولاً کسانی که تمایل دارند تا با عنوان حسابدار مجازی مشغول به کار شوند، می‌دانند که این توانایی آن‌ها در محیط امن و آرام منزل چند برابر خواهد شد.

بد نیست بدانید میانگین حقوق دورکاری در کانادا در زمینه حسابداری مجازی در سال چیزی حدوداً 51753 دلار کانادا خواهد بود.

کسب درآمد از روش دورکاری در کانادا

نمایندگی خدمات یا بازاریاب
فروش یا نمایندگی خدمات در کانادا، یکی از مشاغل دورکاری است که پیدا کردن آن اصلاً زمان‌بر نیست. چون اغلب شرکت‌ها به یک نماینده فروش و خدمات نیاز دارند که با توانایی برقراری ارتباط مؤثر، دیگران را به استفاده از خدمات آن شرکت یا مؤسسه ترغیب کند.

بنابراین اگر توانایی‌های لازم و تمایل برای انجام این کار را دارید و می‌خواهید بعد از مهاجرت و اقامت کانادا در این زمینه فعالیت کنید، کافی است با شرکت‌هایی که نیاز به چنین نیرویی دارند آشنا شوید:

  • شرکت‌های بیمه
  • مؤسسات خدمات بهداشتی و سلامتی
  • بانک‌ها و مراکز اقتصادی

مدیر شبکه‌های اجتماعی
نیازی به گفتن نیست که این روزها با همه‌گیر شدن اینترنت و دسترسی آسان به آن، بخش عظیمی از فعالیت افراد به فضای مجازی انتقال پیدا کرده است و آن‌ها به‌واسطه پیج‌های اینستاگرامی یا فعالیت در محیط‌های دیگر آنلاین، به فروش محصولات، ارائه خدمات یا کارهای دیگر مشغول هستند. اصولاً کسب‌وکارهای بزرگ برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی دنبال این موضوع هستند تا شخصی توانمند را پیدا کنند و تمام مسئولیت‌ها را برعهده او بگذارند.

شما می‌توانید با آغاز فعالیت دورکاری در کانادا در این زمینه، درآمدی بین 16 تا 74 هزار دلار کانادا را در سال داشته باشید.

طراح سایت
فراگیر شدن اینترنت رابطه مستقیمی با تقاضا برای در اختیار داشتن یک سایت کاری خواهد داشت. بنابراین کسی که به جز فعالیت در زمینه طراحی سایت از تجربیات زیادی برخوردار باشد، می‌تواند در اسرع وقت به‌عنوان طراح سایت‌های فروشگاهی، تبلیغاتی، آموزشی و غیره کار خود را آغاز کند.

چیزی که در طراحی سایت و فعالیت دورکاری در این زمینه بسیار حائز اهمیت است، رعایت تمام نکات در طراحی و تحویل به‌موقع پروژه خواهد بود.طبق آمارهای موجود، میانگین حقوق سالانه یک طراح سایت در کانادا برابر است با 35 تا 70 هزار دلار کانادا.

 

مترجم
مترجمی در کانادا یکی از مشاغلی به شمار می‌رود که در قالب دورکاری بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.برای اینکه بتوانید فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه مترجمی با دورکاری در کانادا آغاز کنید و سالانه تقریباً 27 تا 87 هزار دلار کانادا درآمد به دست آورید، باید این قابلیت و توانایی را داشته باشید تا متون را با رعایت قوانین و به‌صورت روان ترجمه کنید.

ترجمه متون کاری است که اگر در محیطی آرام و بدون دغدغه انجام شود، کیفیت نهایی بهتری خواهد داشت. برای همین است که افرادی که قصد مهاجرت کانادا را دارند، سعی می‌کنند تا روی زبان‌های انگلیسی و فرانسوی خود کار کنند و بتوانند با مترجمی درآمد به دست آورند.

 

تحلیل‌گر داده
اگر بخواهیم یکی از پردرآمدترین مشاغل دورکاری در کانادا را معرفی کنیم، قطعاً به تحلیل‌گری داده و اطلاعات اشاره خواهیم کرد.آمارها نشان می‌دهد کسی که در کانادا در زمینه تحلیل داده‌ها و اطلاعات فعالیت دارد، توانسته است به‌صورت سالانه درآمدی بین 38 تا 77 هزار دلار کانادا کسب کند.

  • اما باید بدانید برخورداری از مجموعه‌ای از مهارت‌ها لازمه شروع فعالیت در حوزه تحلیل‌گری داده‌ها است که در زیر آن‌ها را نام برده‌ایم:
  • داشتن مهارت ریاضی
  • داشتن نگاه منتقدانه
  • توجه دقیق به جزئیات
  • داشتن توانایی آنالیز
  • داشتن قدرت خوب ارتباطی

آیا دورکاری مشکلاتی هم دارد؟

باید جواب مثبت دهیم. چون افرادی که دورکاری در کانادا را بعد از مهاجرت و اخذ اقامت این کشور برای کسب درآمد انتخاب می‌کنند، نیاز به اینترنت با سرعت خوب و بدون قطعی دارند. اما با وجود همه‌گیر شدن اینترنت، هنوز در مناطقی از کانادا دسترسی به آن به‌سختی امکان‌پذیر است.

 

مهاجرت و اخذ اقامت کانادا شاید از دید خیلی افراد کار آسانی باشد، اما دغدغه‌های خاص خود را دارد و افراد را به این فکر وادار می‌کند که به چه روش‌های گوناگونی می‌توانند کسب درآمد کنند و آن را برای تأمین نیازهای ابتدایی زندگی خود در این کشور پیشرفته اختصاص دهند.

دورکاری نه‌تنها در کانادا، بلکه در تمامی کشورها رواج پیدا کرده است و این پیشرفت خوبی به حساب می‌آید. کسب درآمد از روش دورکاری در کانادا به شما کمک می‌کند یک منبع درآمد خوب برای خودتان فراهم کنید اما بهتر است قبل از آن با توجه به نکات بالا و تحقیق بیشتر، در یک زمینه حتماً تخصص لازم را به دست آورید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *