هزینه ماهیانه زندگی در تورنتو

سیستم مراقبت‌های بهداشت همگانی، دولت خواهان ترقی اجتماعی، شهرت از لحاظ مهمان‌نوازی و مهربانی، موقعیت جغرافیا عالی برای کوهنوردان، اسکی‌بازان و عکاس‌ها و وجود بالاترین سطح از امکانات برای شهروندان سبب می‌شود تا افراد زیادی از سراسر جهان برای مهاجرت کانادا اقدام کنند.

اگر شما از جمله کسانی هستید که تصمیم گرفته‌اید این کار را انجام دهید و برای مهاجرت شهر تورنتو این کشور را انتخاب کرده‌اید، ابتدا باید بدانید هزینه ماهیانه زندگی در تورنتو چقدر است و بعد از رسیدن به این شهر باید چقدر هزینه کنید تا بتوانید زندگی خوبی در آن داشته باشید. پس برای بررسی این هزینه‌ها تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید.

 

هزینه‌ ماهیانه زندگی در تورنتو کانادا چقدر است؟

شهر تورنتو از شهرهای محبوب کانادا است و این شهر در جنوب شرقی کانادا و در ایالت اونتاریو قرار دارد. امکانات زیاد و پیشرفته سبب شده است مهاجران زیادی این شهر را برای مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند.

هزینه‌های زندگی در تورنتو

هزینه متوسط (به دلار کانادا)

یک نفر، در ماه (بدون اجاره)

1,242.83

یک نفر، در سال (بدون اجاره)

14,904

زندگی دانشجویی، در ماه (بدون اجاره)

879.95

خانواده چهار نفره، در ماه (بدون اجاره)

4,517.95

خانواده چهار نفره، در سال (بدون اجاره)

54,215.4

میانگین حقوق مشاغل مختلف در تورنتو کانادا چقدر است؟

بعد از برآورد هزینه‌ ماهیانه زندگی در تورنتو کانادا خیلی مهم است که بدانید چقدر می‌توانید در این کشور با شغل فعلی خود درآمد داشته باشید. در کانادا بسته به محل اقامت، حقوق می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

 

اگر قصد ندارید دورکاری انجام دهید، جدول زیر به شما نشان می‌دهد دستمزد هر شغل در تورنتو کانادا چقدر است.

شغل

میانگین حقوق در تورنتو (به دلار کانادا)

صندوقدار

22,747

کپی رایتر

49,303

تحلیلگر مالی

59,827

طراحی گرافیک

45,069

توسعه‌دهنده موبایل

64,988

مدیریت محصول

84,250

پذیرش

26,646

مهندس نرم‌افزار

78,246

معلم

73,292

توسعه‌دهنده وب

58,372

هزینه مسکن و سکونت در تورنتو کانادا چقدر است؟

مهم نیست قصد دارید کدام شهر کانادا را برای مهاجرت در نظر بگیرید اما همیشه هزینه اجاره مسکن یکی از بزرگ‌ترین موارد در تخمین هزینه ماهیانه زندگی در تورنتو است که معمولا بین 35 تا 50 درصد از هزینه‌های ماهانه شما را به خود اختصاص می‌دهد.

 جدول زیر قیمت اجاره مسکن را در شهر تورنتو به‌خوبی نشان می‌دهد تا بتوانید بفهمید چقدر باید برای اقامت خود در کانادا هزینه کنید.

هزینه اجاره در تورنتو

متوسط هزینه (به دلار کانادا)

آپارتمان بزرگ

1,900

آپارتمان متوسط

1,600

آپارتمان کوچک

1,300

خوابگاه دانشجویی

750

اینترنت

41

هزینه‌ مراقبت‌های بهداشتی و دندانپزشکی در کانادا چقدر است؟

یکی از جاذبه‌های اصلی کانادا سیستم مراقبت‌های بهداشتی رایگان است. به‌عبارت دیگر هیچ هزینه‌ای برای ویزیت دکتر یا مراجعه به اورژانس بیمارستان پرداخت نمی‌کنید.

مانند دیگر کشورهای دارای این نوع مراقبت‌های بهداشتی، بودجه توسط سیستم مالیاتی کانادا تامین می‌شود. طبق داده‌های سال 2019، افراد متوسط سالانه حدود 7068 دلار کانادا برای حفظ این سیستم پرداخت می‌کنند.

اگر چه مالیات برای حفظ این سیستم برای خارجی‌ها بسیار بالا به‌نظر می‌رسد اما شهروندان کانادایی موافق این سیستم هستند. چون می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای ماهیانه از سیستم سلامتی نسبتا خوبی برخوردار باشند.با این‌حال، مهم است که بدانید سیستم‌ مراقبت بهداشتی رایگان در حال حاضر فقط برای شهروندان کانادایی و افراد با مجوز اقامت دائم در دسترس است.

هزینه سیستم حمل‌ونقل در تورنتو کانادا

به‌طور کلی شهروندان کانادایی تمایل دارند از وسایل نقلیه شخصی خود استفاده کنند تا سیستم حمل‌ونقل عمومی. البته در سال‌های اخیر محبوبیت استفاده از دوچرخه برای رفتن به محل کار در حال افزایش است.

در شهرهای بزرگ مانند تورنتو استفاده شهروندان از وسایل حمل‌ونقل عمومی نسبتا رایج است اما خودروها همچنان در صدر لیست استفاده شهروندان قرار دارند.همچنین سفرهای هوایی در کانادا نیز رایج است. چون کانادا وسعت بالایی دارد و ماشین و قطار به‌تنهایی برای بعضی از سفرهای طولانی کافی نیستند.

 اگر بخواهیم مقایسه‌ای بین هزینه‌های حمل‌ونقل در شهر تورنتو با یکی دیگر از شهرهای هم رده به‌عنوان مثال ونکوور داشته باشیم، می‌توان گفت هزینه‌ بنزین در شهر ونکوور گران‌تر از تورنتو است. جدول زیر اطلاعات مفیدی را در خصوص هزینه‌ ماهیانه زندگی در تورنتو در خصوص حمل‌ونقل ارائه می‌دهد.

قیمت حمل‌ونقل و وسایل نقلیه

میانگین هزینه (به دلار کانادا)

بنزین (یک لیتر)

1.20

کارت حمل‌ونقل ماهانه (تورنتو)

151.15

بلیط اتوبوس (یک بار مصرف)

3.25

تعرفه تاکسی (یک کیلومتر)

2

تویوتا کرولا 2021 جدید

19,150

فولکس واگن جتا 2020 جدید

25,438

هزینه تحصیل در تورنتو کانادا

مانند بسیاری دیگر از کشورها، افراد تا سن 18 سالگی برای تحصیل در مدارس دولتی کانادا مجبور به پرداخت شهریه نیستند. جدول زیر اطلاعاتی در خصوص هزینه‌های تحصیل در کانادا ارائه می‌دهد.

تحصیل

متوسط هزینه سالانه (به دلار کانادا)

پیش‌دبستانی/مهدکودک

از 450 دلار کانادا در ماه به بالا

شهریه دانشگاه تورنتو

6,100 – 57,020

شهریه دانشگاه یورک

7,037 – 32,416

هزینه ماهیانه زندگی در تورنتو

هزینه خوراک در کانادا

همان‌طور که می‌دانید در کانادا فرهنگ‌های بسیار مختلفی زندگی می‌کنند و همین تنوع فرهنگی سبب می‌شود همیشه در این کشور غذاهای بین‌المللی وجود داشته باشد.قیمت مواد غذایی در کشور کانادا در شهرهای مختلف فرق دارد و بدون شک ساکنان شهرهای بزرگ‌تر مانند تورنتو در مقایسه با شهرهای کوچک مانند نیوفندلاند یا نوا اسکوشیا هزینه بیشتری برای رستوران و خرید اقلام خوراکی پرداخت می‌کنند.

طبق گزارش‌هایی که به‌دست آمده است، کانادایی‌ها ماهیانه تقریبا 200 دلار برای خرید غذا هزینه می‌کنند. اگر بخواهید یک وعده غذا دو نفره در رستوران ایتالیایی داشته باشید و وعده شامل غذا اصلی، پیش غذا، دسر و نوشیدنی باشد تقریبا باید در تورنتو 105 دلار هزینه کنید.

 اما اگر خودتان غذا را در خانه بپزید، این‌قدر برایتان هزینه نخواهد داشت. به‌طور کلی هزینه ماهیانه زندگی در تورنتو کانادا برای بخش خورد و خوراک در یک خانواده دو نفره که به‌صورت معقول مواد خوراکی مصرف می‌کنند، 400 دلار برآورد می‌شود.

در ادامه جدولی در خصوص هزینه اقلام خوراکی و صرف وعده غذایی مختلف در رستوران آورده‌ایم تا بیشتر بتوانید با هزینه‌ها آشنا شوید.

رستوران

هزینه (به دلار کانادا)

غذا در رستوران ارزان

20.00

غذا برای دو نفر در رستوران میان رده

80.00

McMeal در مک دونالد

12.00

کاپوچینو (معمولی)

4.67

کوکاکولا/پپسی (بطری 0.33 لیتری)

2.44

آب (بطری 0.33 لیتری)

1.81

از جذابیت‌های کشور کانادا می‌توان به وجود مارکت‌های بسیار متنوع اشاره کرد، به‌طوری که هر چیزی بخواهید در این سوپر مارکت‌ها پیدا می‌شود.در بعضی از این سوپر مارکت‌ها حتی اقلامی را پیدا می‌کنید که تولید کشور ایران است. همین موضوع سبب می‌شود کشور کانادا از نظر زندگی و رفاه برای ایرانیان جذاب باشد.

به‌طور کلی هزینه‌های اقلام سوپر مارکتی در کانادا نسبت به درآمد افراد خیلی ارزان است و مردم به همین دلیل قدرت خرید بالایی دارند.کالاهایی مانند سیگار که برای افراد مضر هستند قیمت بالاتری دارند. در ادامه جدولی از اقلام خوراکی را که پرمصرف‌تر هستند، آورده‌ایم تا بتوانید راحت‌تر هزینه‌ها را مدیریت کنید.

سوپر مارکت

هزینه (به دلار کانادا)

شیر (معمولی یک لیتری)

3.00

نان تازه سفید (500 گرم)

2.88

برنج (سفید یک کیلوگرم)

3.25

تخم‌مرغ (عادی 12 عددی)

3.53

پنیر محلی (یک کیلوگرم)

16.15

فیله مرغ (یک کیلوگرم)

13.86

گوشت گاو یا گوشت قرمز راسته (یک کیلوگرم)

16.16

سیب (یک کیلوگرم)

3.91

موز (یک کیلوگرم)

1.54

پرتغال (یک کیلوگرم)

3.42

گوجه (یک کیلوگرم)

3.72

سیب‌زمینی (یک کیلوگرم)

2.61

پیاز (یک کیلوگرم)

2.47

کاهو (یک عدد)

2.43

آب (بطری 1.5 لیتری)

1.81

نوشیدنی

15.00

بسته سیگار 20 عددی (مارلبورو)

16.13

هزینه لباس و کفش در تورنتو 

همان‌طور که می‌دانید کانادا کشوری سردسیر است و در فصل زمستان هوا به‌شدت سرد می‌شود. در نتیجه لباس مخصوص فصل زمستان بیشتر از هر لباس دیگری مورد نیاز است. 

برای خرید لباس بهترین زمان حراجی‌های آخر فصل و جمعه سیاه است تا لازم نباشید لباس‌ها را با قیمت اصلی خریداری کنید. جدول زیر بخشی از هزینه‌های رایج برای پوشاک را در کانادا نشان می‌دهد.

پوشاک

هزینه (به دلار کانادا)

یک شلوار جین

74.07

لباس تابستانی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای (زارا، اچ‌اندام و غیره)

46.84

یک جفت کفش پیاده‌روی برند نایک 

112.61

کفش چرم مردانه

141.61

 

برآورد هزینه‌های زندگی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید هنگام انتخاب مقصد مهاجرت انجام دهید و در واقع با انجام این کار می‌توانید پی ببرید از پس زندگی در آن شهر بر می‌آیید یا خیر.اگر مدیریت مالی درستی در زندگی خود نداشته باشید و حتی ارزان‌ترین شهر کانادا را انتخاب کنید، باز هم مشکلاتی خواهید داشت.

راه‌حل‌های زیادی برای کاهش هزینه ماهیانه زندگی در تورنتو وجود دارد، می‌توانید از حراجی‌ها لباس بخرید یا از آپارتمان‌های اشتراکی برای سکونت استفاده کنید.فراموش نکنید تورنتو جزو شهرهای گران‌قیمت کانادا محسوب می‌شود اما به‌همان نسبت امکانات فوق‌العاده‌ای را نیز در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد.شما می‌توانید با انتخاب سبک زندگی کمی مقرون ‌به‌صرفه‌تر، قسمتی از هزینه‌ ماهیانه زندگی در تورنتو را که در بالا توضیح دادیم کاهش دهید.

4.5/5 - (6 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *