خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کشوری خارجی بدون شک هیجان انگیز است، اما همه نمی­توانند از پس خرید خانه بر بیایند. بهتر است پیش از تصمیم گیری برای خانه، قیمت­ خانه­ها و بودجه خود را بررسی کنید.طبق گفته شرکت رهن و مسکن کانادا، اجاره و هزینه­های جانبی مسکن شما مانند قبض آب و برق و مواردی از این قبیل، نباید بیش از 35 درصد از درآمد ماهانه شما باشد.

در حال حاضر کشورهای متعددی به اتباع خارجی اجازه خرید ملک و به دست آوردن اقامت از این طریق را می‌دهند اما کانادا جزو آن‌ها نیست.خرید ملک در کانادا برای کسانی که مقیم این کشور نیستند، هیچ کمکی به دریافت پاسپورت و شهروندی آن نمی­کند و باید مراحل قانونی مهاجرت طی شود. اما با این‌حال اجازه دهید شرایط خرید ملک در کانادا را در این مطلب بررسی کنیم. پس تا انتها همراه باشید.

 

فرآیند خرید ملک در کانادا

اگر صرفا برای گرفتن اقامت کانادا اقدام به خرید ملک در این کشور می­کنید، به این نکته توجه کنید که راه­اندازی یک تجارت راه حل سریع­تری برای ورود به این کشور است.

اگر اقامت این کشور را ندارید و قصد خرید ملک دارید، ابتدا باید به بنگاه­های خرید و فروش املاک یا همان real estate مراجعه کنید. به‌عنوان کسی که اقامت کانادا را ندارد، باید 35 درصد از مبلغ خانه را به‌عنوان پیش پرداخت به فروشنده بپردازید. اگر برای این پرداخت اولیه پول کافی ندارید باید بدهی خود را پیش فروشنده بیمه کنید. بابت باقی مبلغ می­توانید از بانک وام بگیرید.

اداره مالیات کشور کانادا قوانین خاصی را برای خرید و فروش ملک توسط اتباع بیگانه اجرا می­کند. برای مثال در زمان خرید ملک، شما همان مقداری مالیات می­پردازید که یک شخص کانادایی می­دهد اما در زمان فروش ملک شرایط متفاوت است.همچنین قوانین خرید خانه در تورنتو کانادا و نحوه خرید ملک در کانادا و شرایط آن در ایالت­ها و شهرهای مختلف تفاوت دارد.

برای مثال در تورنتو، مالیات ملک در سال معادل 1 درصد از ارزش کل ملک است. این در حالی است که مالیات ملک برای مالکین خارجی در انتاریو صفر است. از طرفی در ونکوور، هزینه­های جانبی ملک بالاتر است اما خرید خانه در کبک مقرون به‌صرفه‌تر است.

 

مراحل خرید ملک در کانادا

در مراحل انجام پروسه خرید ملک، فرد می­تواند با ویزای توریستی به این کشور سفر کند تا مراحل خرید را پیش ببرد.

ابتدا شما باید شرایط خرید ملک در کانادا را داشته باشید. به تازه واردها پیشنهاد می­کنیم از همان ابتدای رسیدن به این کشور برای خرید خانه اقدام نکنند. بهتر است در سال­های ابتدایی پس از مهاجرت کانادا، ساکن خانه­های اجاره­ای شوید و پس از آشنایی با مناطق و محله‌های اطراف و به دست آوردن تجربه و اطلاعات کافی اقدام به خرید ملک کنید.

همچنین ابتدا باید برای پیش پرداخت پس­انداز کنید. در کانادا باید حداقل 5 درصد از قیمت خرید خانه را به‌عنوان پیش پرداخت بپردازید.برای خانه­های بین 500,000 دلار تا یک میلیون دلاری، به 5 درصد از 500,000 دلار اول و 10 درصد از باقی مبلغ نیاز دارید. برای خانه­هایی که ارزش آن­ها یک میلیون دلار و بیشتر است، حداقل پیش پرداخت 20 درصد است.

در کانادا برای پیش­پرداخت یک خانه به کمک وام، نیاز است حدودا 3 الی 5 درصد از قیمت خانه را برای هزینه­های پس­انداز کنار بگذارید.در موردی که مثال زدیم، باید علاوه بر پیش پرداخت 15000 دلار و 25000 دلار اضافی برای پرداخت هزینه­های بسته شدن هنگام خرید خانه 500،000 دلاری، پس­انداز کنید.

هزینه های بسته شدن شامل 12950 دلار مالیات انتقال زمین، 1000 دلار هزینه وکالت، 500 دلار بازرسی منزل و 500 دلار دیگر برای بیمه، هستند.اگر ملکی که در نظر دارید، نوساز است باید مبلغی را به‌عنوان HST یا GST به سازنده خانه بپردازید. البته در اکثر اوقات، این مبلغ در قیمت کلی خانه محاسبه می­شود تا بعدا نیاز به پرداخت مبلغی اضافه­تر نباشد.

ممکن است بانک برای این که به شما وام بدهد، بابت ارزیابی خانه، هزینه­ای بخواهد که این هزینه معمولا بین 250 تا 300 دلار است.برای دریافت وام، تحقیق کنید کدام موسسه یا بانک سود کمتری را می‌گیرد. می‌توانید از واسطه‌هایی که در این زمینه فعال هستند کمک بگیرید.موسسات پرداخت­کننده وام، پس از این که توسط واسطه به شما معرفی شدند، دستمزدی به شخص واسط پرداخت می­کنند و سپس مبلغ وام را به حساب فروشنده واریز می‌کنند.

پس از این مرحله، یک کارگزار مسکن به شما کمک می­کند تا یک درخواست را پر کنید. اگر مبلغ پیش پرداخت را دارید، اسناد خود را سازمان بندی کردید و یک کارگزار رهن نیز دارید، وقت آن است که پیش پرداخت وام را تایید کنید. پیش تایید وام رایگان است و شما را به موسسه وام­دهنده متعهد نمی­کند.بعد از پیش ­تایید وام خود، حالا نوبت به انتخاب خانه است. به این منظور باید از یک مشاور املاک کمک بگیرید.

خرید ملک در کانادا

بعد از این که به کمک مشاور املاک، خانه مناسب را پیدا کردید، باید پیشنهادی برای خرید ملک در کانادا ارسال کنید. ممکن است شما تنها خریدار این خانه نباشید و مالک، پیشنهادهای دیگری نیز دریافت کند.وکیل به همراه نماینده املاک منتخب شما، سندی جهت پیشنهاد خرید به همراه مبلغ پیشنهادی برای ارائه به فروشنده، تنظیم می­کند. پیشنهاد خرید با پیش پرداخت حدود 10 درصد مبلغ ملک خرید به فروشنده ارائه می­شود.

پس از پذیرفته شدن پیشنهادتان، باید مبلغی را به خریدار پرداخت کنید که بعدا در قیمت خرید خانه لحاظ می­شود. سپس باید به کمک کارگزارتان، وام خود را نهایی کنید.بعد از توافق خریدار و فروشنده در مورد قیمت، یک نسخه از نامه توافق آن‌ها برای وکیل فرستاده می‌شود تا با بررسی شرایط، تاریخ عقد قرارداد را مشخص کند.

وكیل با تنظیم یک سند، مبلغ قرارداد و مقدار وجهی را که خریدار باید پرداخت کند تایید می‌کند. او تمامی مبالغ را حساب فروشنده واریز می‌کند و خریدار پس از عقد قرارداد، سند و کلیدهای منزل را دریافت می‌کند.

موارد مذاکره در قرارداد خرید خانه

 • تعیین قیمت مورد نظر شما جهت پرداخت به فروشنده
 • تعیین مبلغی که قرار است به‌عنوان پیش­پرداخت به فروشنده پرداخت شود.
 • تعیین مبلغ وثیقه
 • تعیین مبلغی که به‌عنوان وام از بانک دریافت خواهید کرد.
 • توافق در مورد تاریخ رسمی عقد قرارداد که معمولا بین 2 تا 3 ماه پس از توافق اولیه است.
 • مدت زمان اعتبار پیشنهاد برای خرید

قیمت خانه در کانادا

قیمت خانه­های کانادا با توجه به شهر و منطقه­ای که در آن قرار دارند، متفاوت است. تورنتو یکی از پرطرفدارترین شهرهای کانادا برای زندگی است.میانگین قیمت خانه و آپارتمان در تورنتو در حال حاضر، 832,703 دلار کانادا است. ارزان‌ترین خانه‌ها در تورنتو قیمتی حدود 400,000 دلار کانادا دارند و معمولا از مرکز شهر دور هستند و حتی این امکان وجود دارد که ساخت بخش هایی از آن­ها هنوز تکمیل نشده باشد.

 

 

میانگین قیمت خانه­ ها در استان­های کانادا در سال 2020

استان‌ های کانادا قیمت متوسط مسکن تغییرات در سال 2020
میانگین قیمت خانه در کل کانادا 488.000 دلار کانادا 1.3 درصد کاهش
استان بریتیش کلمبیا 736.000 دلار کانادا 7.6 درصد افزایش
استان آنتاریو 594.000 دلار کانادا 3.2 درصد کاهش
استان آلبرتا 353.000 دلار کانادا 7.5 درصد کاهش
استان کبک 340.000 دلار کانادا 7.6 درصد افزایش
استان مانیتوبا 295.000 دلار کانادا 1.4 درصد کاهش
استان ساسکاچوان 271.000 دلار کانادا 3.8 درصد کاهش
استان نوا اسکوشیا 266.000 دلار کانادا 3.5 درصد افزایش
استان پرنس ادوارد آیلند 243.000 دلار کانادا 3 درصد افزایش
استان نیوفاندلند و لابرادور 236.000 دلار کانادا 1. 6 درصد کاهش
استان نیوبرانزویک 183.000 دلار کانادا 2.2 درصد کاهش

میانگین قیمت خانه ­ها در شهرهای مهم کانادا در سال 2020

شهرهای مهم کانادا قیمت متوسط مسکن تغییرات در سال 2020
شهر ونکوور 1.036.000 دلار کانادا 2.63 درصد افزایش
شهر تورنتو 870.000 دلار کانادا 10.2 درصد افزایش
شهر اتاوا 479.000 دلار کانادا 15.4 درصد افزایش
شهر کلگری 410.000 دلار کانادا 1.5 درصد کاهش
شهر مونترال 435.000 دلار کانادا 9.3 درصد افزایش
شهر هلیفکس 331.000 دلار کانادا 3.6 درصد افزایش
شهر رجاینا 254.000 دلار کانادا 3.9 درصد کاهش
شهر فردریکتون 198.000 دلار کانادا 4.3 درصد کاهش

هزینه ­های جانبی خرید خانه در کانادا

 • مالیات انتقال زمین که مبلغ آن بین 0.5 تا 2 درصد مجموع ارزش ملک است. (به جز آلبرتا، نوآ اسکوشیا و ساسکاچوآن.)
 • هزینه های حقوقی که قابل توافق هستند اما گاهی حق الزحمه حقوقی گاهی می‌تواند تا 10 درصد ارزش ملک نیز باشد.
 • مالیاتی که در صورت نوساز بودن خانه و به‌عنوان GST اعمال می­گردد.
 • هزینه گواهینامه Estoppel که برای آپارتمان و واحدهای مجزا دریافت می­شود. این گواهینامه وضعیت حقوقی واحد آپارتمان و هزینه­های جانبی آن را تا 100 دلار کانادا شرح می‌دهد. این هزینه­ها در ایالت کبک دریافت نمی­شوند.
 • هزینه های حقوقی و اسناد رسمی
 • هزینه های حقوقی که با توجه به ایالت، محاسبه می­شود. به دلیل مراحل پیچیده امور مربوط به خرید و فروش و با در نظر داشتن ارزش ملک، حداقل از 472 دلار کانادا به علاوه مبلغ GST شروع می شود. دوطرف معامله حق الوکاله وکیل خود را جداگانه می‌پردازند.
 • هزینه نمایندگی املاک و مستغلات که مقداری بین 3 تا 7 درصد از ارزش ملک در کنار 6 درصد دیگر به‌عنوان هزینه GST است. در اکثر موارد، فروشنده مبلغ کارمزد نماینده را می‌‌‌پردازد. با این حال بعضی اوقات، خریدار نیز ملزم به پرداخت وجه است.

خرید ملک در کانادا می‌تواند یک راه درآمدزایی با اجاره آن باشد یا خیال شما را از محلی برای اقامت در این کشور راحت کند. اما مانند هر کشوری برای انجام این کار باید به نکات و قوانینی اشاره کنیم که مهم‌ترین آن‌ها را در مطلب بالا توضیح دادیم.با این‌حال مشورت با یک وکیل مهاجرتی و گروه مجرب در امور مهاجرت به کانادا به شما کمک خواهد کرد سرمایه خود را در این راه بهتر خرج کنید.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *