قطعا اجرا کردن برنامه‌های مربوط به مهاجرت به کانادا ، انگلیس یا هر کشور دیگری بدون آگاهی و اطلاعات کافی، سرانجام خوشایندی نخواهد داشت. زمانی که شما تصمیم به مهاجرت می‌گیرید، لازم است تا شرایط مختلف زندگی، کار، تحصیل و سایر موارد را در کشور مقصد به‌صورت کامل و جامع بررسی کنید.

مهاجرت و به جان خریدن سختی‌های آن تنها به خاطر بهبود کیفیت زندگی اتفاق می‌افتد. اما اگر موقعیت شخص مهاجر با شرایط کشور مقصد همخوانی نداشته باشد، نه تنها کیفیت زندگی بهبود پیدا نمی‌کند بلکه منجر به هدر رفتن هزینه و زمان شخص می‌شود.

انتخاب از بین انگلیس یا کانادا برای مهاجرت، انتخاب سختی به شمار می‌رود. بنابراین توصیه می‌کنیم در ادامه این مطلب پیرامون مقایسه کانادا و انگلیس همراه ما باشید.

مقایسه انگلیس و کانادا برای مهاجرت

انگلیس و کانادا هر دو کشورهای پیشرفته‌ای هستند که همیشه از دید مهاجران بین‌المللی به‌عنوان ایده‌آل‌ترین مقاصد شناخته می‌شوند.

همان‌طور که می‌دانید شرایط زندگی در این دو کشور بسیار عالی است و آن‌ها از بهترین سیستم آموزشی، درمانی، شغلی و امکانات رفاهی دیگر استفاده می‌کنند. اما همیشه تفاوت‌هایی وجود دارد که موجب برتری یکی از دیگری خواهد شد.

بعضی از پارامترهای اصلی که در انتخاب از بین انگلیس یا کانادا برای مهاجرت تاثیر دارند، در زیر معرفی کرده‌ایم:

مقایسه آب‌وهوای انگلیس و کانادا

بسیاری از مهاجران زمان تصمیم به مهاجرت شرایط آب‌وهوایی کشور مقصد را در نظر می‌گیرند. به هر حال کانادا کشوری سردسیر محسوب می‌شود و در واقع بخش شمالی آن به خاطر دمای زیر صفر در طول سال، خالی از سکنه است. اما دمای بخش جنوبی در بیشتر سال گاهی تا 20 درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد.

انگلیس در مقایسه با کانادا از آب‌وهوای معتدل‌تری برخوردار است و به عبارتی کشور چهارفصل نامیده می‌شود. بد نیست بدانید ژوئن با بیشترین دمای 32 درجه و ژانویه و فوریه با کمترین دمای صفر درجه به ترتیب گرم‌ترین و سردترین ماه‌ها در کشور انگلیس به‌شمار می‌روند.

مقایسه شرایط تحصیل در انگلیس و کانادا

اگر تحقیقات کاملی برای مقایسه این دو کشور انجام داده باشید، می‌دانید که هر دو از شرایط تحصیل فوق‌العاده خوب و دانشگاه‌های برتر جهانی برخوردار هستند. در واقع همین مساله باعث شده است تا مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی باشند.

اگر به فهرست بهترین دانشگاه‌های جهان نگاه کنید، متوجه می‌شوید اکثر مراکز تحصیلی با رتبه‌های 50 تا 150 مربوط به دانشگاه‌های این دو کشور است که از بین برترین آن‌ها می‌توانیم به اسامی زیر اشاره کنیم:

دانشگاه‌های کانادا: مک گیل، مک مستر، مونترال، تورنتو و بریتیش کلمبیا
دانشگاه‌های انگلیس: وارویک، لندن، منچستر و ادینبورگ
رشته‌های تحصیلی پرطرفدار در کشورهای انگلیس و کانادا بسته به شرایط و بازار کار با یکدیگر متفاوت هستند. به‌طور مثال می‌توانیم بگوییم:

زمین‌شناسی، علوم کشاورزی، مهندسی و علوم کامپیوتر و فناوری، رشته‌های پرطرفدار کانادا شناخته می‌شوند.
علوم اجتماعی در شاخه روانشناسی، بازرگانی، داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی و علوم طبیعی به‌خصوص در شاخه علوم بیولوژی، رشته‌های پرطرفدار انگلیس به‌شمار می‌روند.
یکی از اصلی‌ترین عواملی که باعث شده است تا شرایط تحصیل در انتخاب از بین انگلیس یا کانادا برای مهاجرت مد نظر قرار گیرد، هزینه‌های مربوط به شهریه خواهد بود.

همان‌طور که مستحضر هستید، هزینه‌های تحصیل به نوع رشته، مقطع تحصیلی، نوع دانشگاه و مواردی از این قبیل وابسته است. اما با در نظر گرفتن تمامی عوامل می‌توان گفت هزینه تحصیل در انگلیس به مراتب بیشتر از کانادا خواهد بود.

مقایسه بازار کار در انگلیس و کانادا

نگرانی بابت بازار کار، نرخ بیکاری، میزان دستمزد و سایر موارد تنها مختص کسانی نیست که از طریق ویزای شغلی یا سرمایه‌گذاری قصد مهاجرت کانادا یا انگلیس را دارند.

دانشجویان بی‌المللی که قرار است بخشی از تحصیلات خود را در دانشگاه‌ها و کالج‌های این دو کشور بگذرانند هم نگرانی‌هایی بابت این موضوع دارند.

درست است که کانادا به نرخ بیکاری پایین شناخته می‌شود، اما انگلیس از نرخ بیکاری کمتری برخوردار است. آخرین آمارهای موجود نشان می‌دهد از 100 درصد بزرگسالان به ترتیب در کانادا و انگلیس 6.5 و 4.4 درصد بیکار هستند.

پیرامون کار زمان تحصیل در کشورهای انگلیس و کانادا می‌توان گفت هر دو کشور بستر مناسبی برای دانشجویان در طول تحصیل فراهم می‌کنند.

آن‌ها می‌توانند با در اختیار داشتن مجوز و ویزای تحصیلی کشور مورد نظر، در طول هفته به‌صورت پاره وقت و در تعطیلات به‌صورت تمام وقت به کار مشغول شوند.

مهاجرت به کانادا بهتر است یا انگلیس؟

مقایسه دستمزد و مالیات در انگلیس و کانادا

در انتخاب از بین انگلیس یا کانادا برای مهاجرت، پارامترهایی از قبیل میزان دستمزد و مالیات بسیار حائز اهمیت هستند. طبق آخرین اطلاعاتی که در دست داریم، باید بگوییم میانگین دستمزد ماهانه در کانادا کمی بیشتر از انگلیس است.

اما موضوع به همین جا ختم نمی‌شود. چرا که دولت کانادا مالیات 40 درصدی برای افراد در نظر گرفته است. در صورتی که مالیات در انگلیس کمتر از این مقدار و حداکثر برابر با 35 درصد خواهد بود.

اقتصاد انگلیس و کانادا

قطعا سرمایه‌گذاری و تجارت در کشورهایی مانند انگلیس و کانادا در گرو بررسی کامل شرایط اقتصادی این دو کشور خواهد بود. کانادا برخلاف England از منابع طبیعی زیاد، زمین‌های ارزان قیمت و توانایی فوق‌العاده در جذب نیروهای کاری ماهر برخوردار است.

همچنین همسایگی و مشارکت تجاری کانادا با ابر قدرت اقتصادی جهان یعنی ایالت متحده آمریکا باعث شده است تا این کشور در مقایسه با کشورهای اروپایی به‌ویژه انگلیس، شرایط اقتصادی و فناوری بهتری داشته باشد.

فرهنگ در انگلیس و کانادا
غربت و سختی‌هایی که گریبان‌گیر مهاجران بین‌المللی است، فقط تا حدی با مهمان‌نوازی و خوش‌رویی قابل تحمل خواهد بود. درست است که انگلیس و کانادا هر دو کشوری با تاریخچه، فرهنگ و سنت غنی به حساب می‌آیند اما تنوع فرهنگی در کانادا بیشتر است و مردم این کشور با آغوش بازتر از نژادهای دیگر استقبال می‌کنند.

اگر به نظرسنجی مرکز معتبر InterNations نگاه کنید، متوجه می‌شوید نام کانادا در 10 و انگلستان در 50 دوستانه‌ترین کشورهای جهان قرار می‌گیرد که چنین آماری به‌وضوح نشان‌دهنده خون‌گرمی مردم کانادا نسبت به انگلیس است.

وضعیت مسکن در انگلیس و کانادا

هزینه خرید یا اجاره مسکن به شهر، موقعیت مکانی، متراژ، امکانات و مواردی از این دست بستگی دارد. اما اگر مسکن‌هایی با شرایط یکسان در انگلیس و کانادا را مقایسه کنیم، به این نتیجه خواهیم رسید که هزینه‌ اجاره یا خرید مسکن در انگلیس به مراتب بیشتر از کانادا است.

متاسفانه طی آخرین برآوردهای قیمتی اعلام شده که هزینه مسکن در انگلیس سیر صعودی را پیش گرفته است و دلیل آن را باید کمبود خانه برای خرید و فروش در بازار بدانیم.

در این مطلب که پیرامون انتخاب از بین انگلیس یا کانادا برای مهاجرت در اختیار شما عزیزان قرار گرفت، سعی کردیم به عوامل و پارامترهای اصلی اشاره کنیم تا راحت‌تر قادر به تصمیم‌گیری باشید.این‌که بخواهیم بگوییم انگلیس نسبت به کانادا بهتر است یا برعکس، کار سختی خواهد بود. چراکه هر کسی با توجه به اولویت‌ها، شرایط و موقعیتی که در آن قرار دارد، باید یکی را برای اقامت برگزیند.

اما در حالت کلی، کانادا به خاطر وضعیت مسکن بهتر، دستمزد بالاتر، شرایط تحصیل و بازار کار فوق‌العاده خوب، گزینه پیشنهادی مناسب‌تری محسوب می‌شود.اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم، باید بگوییم فرآیند اخذ ویزای کانادا، مهاجرت و اجازه اقامت در این کشور به‌مراتب آسان‌تر از کشورهای اروپایی مانند انگلستان است.

وسعت زیاد کانادا، جمعیت نسبتا کمی که در این کشور به زندگی، تحصیل و کار مشغول هستند و همچنین بازار کار خوب ناشی از فراوانی منابع طبیعی و امکانات دیگر، افراد را بر آن داشته است تا سختی‌های مهاجرت را به جان بخرند و زندگی جدیدی در این کشور آغاز کنند.اگر می‌خواهید فرآیند انتخاب از بین انگلیس یا کانادا برای مهاجرت را بدون دردسر پشت سر بگذارید، کمک مشاوران و وکلای مهاجرتی معتبر و شناخته‌شده را نادیده نگیرید تا در آینده برایتان دردسر به‌وجود نیاید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *