حمایت دولت کانادا از افراد با ویزای کار

کانادا یکی از کشور‌های پرطرفدار برای متخصصانی است که می‌خواهند در آن‌جا کار کنند. نرخ بیکاری بسیار پایین، این موقعیت را به‌وجود آورده است که هر سال کانادا افراد زیادی را از سراسر جهان برای کار جذب خود کند.

چنین فرصتی به افراد اجازه می‌دهد به‌راحتی در این کشور کار پیدا کنند. گرچه قبل از آن باید ویزای کار کانادا را بگیرند.در این مقاله قصد داریم در مورد حمایت دولت از افراد دارای ویزای کار، اطلاعاتی در اختیار متقاضیان عزیز قرار دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

حمایت دولت کانادا از افراد با ویزای کار

اگر کسی تمایل داشته باشد با ویزای کار به این کشور مهاجرت کند، دولت کانادا از او حمایت می‌کند و مزایایی نیز دارد. از جمله آن‌ها باید امکان گرفتن اقامت دائم، بیمه سلامتی، پشتیبانی قانونی از مهاجران برای شروع یک کسب و کار اشاره کنیم که در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم.

برنامه خدمات درمانی

یکی از برنامه‌های حمایت دولت کانادا از افراد با ویزای کار ارائه خدمات درمانی است. خدمات درمانی تمام خدمات پزشکی و دارویی را پوشش می‌دهد.

برخلاف کشور‌های دیگر که کارمندان برای استفاده از خدمات درمانی باید هزینه بالایی پرداخت کنند، شرکت‌های کانادایی برای کارمندان خود بیمه‌های سلامتی رد می‌کنند.

فرقی نمی‌کند مجوز اقامت دائم یا ویزای کار معتبر داشته باشید، خدمات درمانی کانادا رایگان است و هر کدام از مراحل درمان را پوشش می‌دهد.

علاوه بر این، پس از گرفتن مجوز اقامت دائم، برای بیمه سلامت نیز می‌توانید درخواست دهید.

مزایای داشتن ویزای کار برای مادران

دولت کانادا از مادران نیز حمایت می‌کند. اگر مادری زایمان داشته باشد، از ۱۷ تا ۵۲ هفته می‌تواند مرخصی بگیرد. همچنین، افرادی که مجوز اقامت موقت و ویزای کار دارند، در صورت داشتن SIN (شماره تامین اجتماعی) ممکن است واجد شرایط دریافت مزایای والدین (parental benefits) باشند.

مزایای والدین
مزایای والدین، نوعی بیمه کار به‌شمار می‌رود و افراد باردار و مادر یا پدری که از فرزند تازه متولد شده مراقبت می‌کنند، قادر به استفاده از آن هستند.

برای گرفتن این نوع بیمه باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • ثابت کنید ۴۰ درصد یا بیشتر درآمد هفتگی خود را از دست می‌دهید.
  • حدود ۶۰۰ ساعت یا بیشتر در طول ۵۲ هفته گذشته کار کرده‌اید (از زمانی که برای این بیمه درخواست داده‌اید.)
  • فقط مادران می‌توانند از حقوق زایمان بهره‌مند شوند اما پدر و مادر به‌عنوان والدین کودک، قادر به استفاده از این بیمه هستند.
  • معمولا این نوع بیمه ۵۵ درصد درآمد را پوشش می‌دهد. گرچه همراه با مالیات است و دولت مقدار آن را از حقوق فرد کم خواهد کرد.
  • همچنین اگر پدر و مادری بیمه کاری داشته باشند، به آن‌ها اجازه مرخصی استحقاقی به همراه ضمانت اشتغال مجدد بعد از مرخصی می‌دهند.

مزایای قانونی کارمندان
دولت کانادا برای کارکنان تمام وقت خود مزایایی را براساس قوانین ایالتی ارائه می‌دهد. از جمله آن‌ها می‌توان به طرح بازنشستگی (CPP)، بیمه اشتغال (EI) و پوشش بیمه محل کار اشاره کرد.

طرح بازنشستگی کانادا

طرح بازنشستگی کانادا (CPP) یک طرح اجباری برای کارمندان با ویزای کار معتبر است. براساس این طرح همه کارمندان و کارفرمایان موظف هستند تا ۵ درصد از حقوق آن‌ها کاهش پیدا کند و بعد از ۶۰ سالگی حقوق بازنشستگی دریافت کنند.

پوشش بیمه محل کار
دولت کانادا از سال ۲۰۲۰ طبق قوانین، طرح بیمه محل کار را به اجرا گذاشت. هر شخصی که در محیط کار خود به هر علتی صدمه جسمی ببیند، با داشتن این بیمه می‌تواند قسمتی از هزینه‌های درمان خود را بپردازید.شرکت‌ها موظف هستند تا در صورت صدمه دیدن کارمندان خود ۵۵ درصد میانگین حقوق هفتگی شخص را پرداخت کنند. از اول ژانویه سال ۲۰۲۰، بالا‌ترین میزان درآمد قابل بیمه سالانه حدود ۵۴۲۰۰ دلار کانادا است.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که حق بیمه برای پوشش بیمه محل کار ممکن است براساس صنعت و محیط کار خاص شما متفاوت باشد.

بیمه اشتغال (EI)
بیمه اشتغال به کارگران بیکار تعلق می‌گیرد. کارگری که از کار بیکار شده باشد و به‌دنبال آن بگردد، در زمان بیکاری می‌تواند از این بیمه استفاده کند.

همچنین افرادی که مرخصی نیز گرفته‌اند می‌توانند از آن استفاده کنند. از جمله آن‌ها می‌توانیم مادران باردار یا بیماران، مادرانی که تازه بچه‌دار شده‌اند، یکی از اعضای خانواده که به‌شدت بیمار شده است و فرد بدحال یا مجروح را نام ببریم.

با این‌حال افرادی می‌توانند از این بیمه استفاده کنند که حق بیمه را پرداخت کرده باشند و واجد شرایط باشند.

مسیر شهروندی

یکی دیگر از حمایت‌های دولت از افراد با ویزای کار، دادن مجوز اقامت دائم است. هر شخصی که با ویزای کار به این کشور می‌آید و در آن‌جا اقامت پیوسته داشته باشد، می‌تواند مجوز اقامت دائم کانادا را دریافت کند.ساکنان دائم یا افرادی که مجوز معتبر کار در کانادا را دارند، باید سه سال یا ۱۰۹۵ روز در پنج سال گذشته در این کشور زندگی کرده باشند تا بتوانند درخواست شهروندی دهند.

بیش از ۸۰ درصد افرادی که ساکن دائم کانادا هستند، پس از مدتی شهروند این کشور می‌شوند.

حمایت دولت کانادا از افراد با ویزای کار

وابستگان

دولت کانادا به خانواده افرادی که ویزای کار دارند، اجازه می‌دهد تا به این کشور مهاجرت کنند. با وجود این، تنها همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اجازه دارند متقاضی را همراهی کنند. او زمانی که اپلای می‌کند باید فرم‌ها و مدارک آن‌ها را نیز به‌عنوان خانواده خود فرستاده باشد.

همچنین همسر و فرزندان متقاضی نیز می‌توانند در آن کشور کار یا تحصیل کنند. با این‌حال ممکن است ویزای همراهان او به دلایل زیر باطل شوند:

  • باطل شدن ویزای کار متقاضی
  • نداشتن تمکن مالی برای زندگی در کانادا
  • معتبر نبودن کارفرمای کانادایی برای دادن جاب آفر

دلایل رد شدن ویزای کار کانادا

یکی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای کار کانادا آشنایی با زبان انگلیسی یا فرانسوی با داشتن مدرک آیلتس 7 برای ایالت‌های انگلیسی زبان یا داشتن مدرک ۲‌B برای ایالت‌های فرانسوی زبان است. اگر متقاضی این مدارک را نداشته باشد، افسر مربوطه ویزا وقت خود را برای بررسی مدارک دیگر نخواهد گذاشت و مستقیما ایشان را رد خواهد کرد.
یکی دیگر از شرایطی که متقاضی ویزای کار کانادا باید داشته باشد، اثبات توانایی مالی است. او باید ثابت کند که توانایی پرداخت هزینه‌های یک سال زندگی و هزینه رفت و برگشت به کشور کانادا را دارد.
اگر فرد متقاضی سوابق کیفری از قبیل موارد مربوط به مواد مخدر، دعوا و نزاع، قتل، دزدی، سابقه همکاری با گروه تروریستی یا گروه‌هایی که باعث اختلال در نظم جامعه شده‌اند، یا به‌طور کلی سوء پیشینه داشته باشد، درخواست ویزای کار کانادای او رد خواهد خواهد شد.
در صورتی که متقاضی ویزای کار کانادا بیماری‌های واگیرداری مانند وبا، سل، هپاتیت یا بیماری داشته باشد که سلامت عمومی جامعه این کشور را به خطر بیندازد، مجاز به کار کردن در کانادا نخواهد بود. همچنین درخواست او رد خواهد شد.
نداشتن دعوت‌نامه معتبر از طرف کارفرما، شرکت یا موسسه معتبری که مورد تایید دولت کانادا باشد، باعث خواهد شد درخواست ویزای کار متقاضی مورد تایید قرار نگیرد.

اطلاعات مهم در مورد جاب آفر یا همان دعوت‌نامه معتبر

با توجه به این‌که داشتن جاب آفر یکی از شرایط اصلی دریافت ویزای کار کانادا است، بهتر است در مورد آن بیشتر بدانیم. جاب آفر به دعوت‌نامه‌ای گفته می‌شود که از طرف شرکت، موسسه یا کارفرمای خارجی دریافت شود که مورد تایید دولت کانادا نیز باشد.

به‌همین علت، نمی‌توان پیش از هماهنگی با یک شرکت خارجی و اطمینان از وجود نیاز به تخصص او برای ویزای کار اقدام کرد.

روش تاییدشده پیدا کردن کار مورد نظر در کانادا

برای تقاضای جاب آفر ابتدا باید کاری را در رابطه با تخصص خود جویا باشیم. راحت‌ترین روش پیدا کردن شغل مورد نظر استفاده از سیستم ناک است.

با توجه به این‌که هر سال متقاضیان زیادی از سراسر دنیا برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام می‌کنند، به همین منظور دولت این کشور برای متقاضیان کار در کانادا سیستم ناک را به‌وجود آورده‌ است.

هدف از ناک، طبقه‌بندی مشاغل این کشور است که در حال حاضر حدود ۳۰۰۰۰ شغل در ۵۰ دسته طبقه‌بندی شده‌اند و برای هر کدام کدی را در نظر گرفته‌اند.

امروزه بیشتر شرکت‌ها، موسسه‌ها، کارخانه‌ها و کارفرمایان نیروی کاری مورد نیاز خود را از این روش استخدام می‌کنند. شغل‌ها در این بسته‌بندی چهار کد دارند که در زیر به‌طور خلاصه این کد‌ها را توضیح می‌دهیم.

عدد اول، نوع مهارت (تحصیلات و تجربه کاری که باید داشته باشید.)
عدد دوم، سطح مهارت (زمان کار‌کرد و توانایی‌ شما در این مورد را نشان می‌دهد.)
عدد سوم، شامل ۴۰ گروه است و با توجه به اطلاعاتی که در عدد اول و دوم داده‌اید، انتخاب می‌شود.
عدد چهارم، از ۱۴۰ گروه تشکیل می‌شود که در رابطه با درخواست شغلی متقاضی برای گرفتن اطلاعات داده می‌شود.

کانادا به علت داشتن یکی از امن‌ترین و دوستانه‌ترین کشور‌ها برای کار، بسیار پرطرفدار است. افراد زیادی قصد دارند با دریافت ویزای کار کانادا به این کشور مهاجرت کنند. دولت این کشور نیز آن‌ها را از جنبه‌های مختلف حمایت می‌کند.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع می‌توانید از یک وکیل یا مشاور مجرب مهاجرت کانادا کمک بگیرید و آینده شغلی خود را در یکی از بهشت‌های مهاجرتی دنیا تضمین کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *