تغییرات جدید سیستم مهاجرت کانادا

تغییرات جدید سیستم مهاجرت کانادا به‌طور مرتب اعمال می‌شوند، در نتیجه اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید باید اطلاعات خود را همیشه به‌روز نگه دارید. اگر می‌خواهید بین سال‌های 2021 تا 2023 به کانادا مهاجرت کنید باید از دستورالعمل‌های جدید اطلاع داشته باشید.

با دسترسی به اطلاعات و قوانین جدید می‌توانید با اطمینان بیشتر در روند مهاجرت قدم بردارید. در سال 2020 در سازمان مهاجرت، تابعیت و پناهندگان کانادا (IRCC) به‌دلیل وجود محدودیت‌های سفر تغییراتی اعمال شد.

 

سیستم مهاجرت کانادا

روند مهاجرت کانادا مانند قبل از دوران ایپدمی کرونا است. با این‌حال تغییراتی ناشی از محدویت‌های سفر در جریان کرونا شکل گرفت.با شروع همه‌گیری کرونا روند درخواست ویزای شهروندی کانادا به ‌تاخیر افتاد. IRCC به مهاجران اجازه داد تا درخواست ویزا را برای اقامت دائم با یک بازه زمانی 90 روزه ارائه دهند.

این بیماری همه‌گیر اهمیت مهاجران کانادایی را بیشتر از قبل برجسته کرد. جوامع مختلف برای حمایت از بخش‌های مختلف اقتصادی و به‌ویژه کارهای مراقبت بهداشتی کنار یکدیگر قرار گرفتند. علاوه بر این، بخش‌های کشاورزی و فناوری اطلاعات برای حفظ منابع و ایجاد اشتغال به تازه‌واردها متکی بودند.

با توجه به محدودیت‌های سفر طبیعتا محدودیت‌های ظرفیتی نیز اعمال شد و تعداد کمتری از متقاضیان در سال 2020 توانستند ویزا دریافت کنند. با وجود این دولت کانادا متعهد شد که این کمبود ظرفیت را جبران کند و به یک درصد از متقاضیان مهاجرت کانادا ویزا دهد.به‌طور میانگین در سال 2021، 401000 مهاجر، در سال 2023 باید 411000 و در سال 2023 باید 421000 مهاجر ویزا دریافت کنند. اگر قصد دارید از تغییرات جدید سیستم مهاجرت کانادا اطلاع پیدا کنید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

تغییرات جدید سیستم مهاجرت کانادا بین سال‌های 2021 تا 2023

 

 • تعداد پذیرفته شده‌ها برای مهاجرت به کانادا بین سال‌های 2021 تا 2023 افزایش پیدا می‌کند تا کاهش ظرفیتی سال 2020 جبران شود.
 • 60 درصد پذیرش از طریق برنامه مهاجرت اقتصادی به کانادا انجام می‌گیرد.
 • تمرکز روی یک رویکرد مبتنی بر جامعه است تا جمعیت متنوعی برای افزایش نیروی کار در هر بخش از سراسر کانادا محقق شود.
 • دولت برای ساده‌تر انجام شدن کارهای مهاجرت و گرفتن تاییدیه‌های مختلف روی تحول دیجیتال‌ تمرکز می‌کند.
 • طبق تاییدیه‌های اکسپرس اینتری فرانسه، جوامع فرانسوی زبان در مناطق مختلف به ‌غیر از کبک روند افزایشی خواهند داشت.
 • پذیرش 500 پناهنده بین سال‌های 2021 تا 2023 از طریق برنامه‌های اقتصادی
 • برنامه دریافت ویزا شهروندی کانادا شامل برنامه نیروی متخصص فدرال، برنامه مهاجرتی مشاغل فنی فدرال و تجربه کانادایی‌ است.
 • روند مهاجرت شامل برنامه افراد خوداشتغال و برنامه ویزا استارتاپی است.
 • معرفی جریان جدید برای 250 کارگر، روزنامه‌نگار و مدافع حقوق بشر

برنامه مهاجرت به کانادا از سال 2021 تا 2023

کانادا در سال 2021 درخواست 401000 مهاجر را برای اقامت دائم پذیرفت. از این تعداد 108500 نفر تحت نظر سیستم فدرال اکسپرس اینتری هستند و 80800 نفر از طریق برنامه‌های مهاجرت استانی مورد تایید قرار گرفتند.

طبق برنامه‌های مهاجرتی، کانادا تا پایان سال 2023 پذیرای بیش از یک میلیون شهروند با اقامت دائم خواهد بود. با توجه به تاثیر کرونا ویروس و سقوط اقتصادی در سراسر جهان بدون شک پذیرفتن این تعداد از مهاجر یک هدف عالی است.

برنامه نیروی متخصص فدرال در سال 2021

کانادا به 108500 نفر اجازه داد تا در سال 2021 اقامت دائم تحت گروه مهارت‌های عالی فدرال دریافت کنند. زیر مجموعه‌های این گروه شامل موارد زیر است:

 • تجربه کانادایی
 • برنامه نیروی متخصص فدرال
 • برنامه مهاجرتی مشاغل فنی فدرال

این موارد تحت سیستم فدرال اکسپرس اینتری هستند که محبوب‌ترین برنامه مهاجرتی مبتنی بر فعالیت‌های اقتصادی محسوب می‌شود. اکپسرس اینتری با صدور تعداد بیشتری دعوتنامه نقطه عطف جدیدی را در سیستم مهاجرتی کانادا رقم زده است.

این سیستم قبلا از 82850 نفر در سال 2020 تا اکتبر 2021 استقبال کرده بود اما تعداد دعوت‌شده‌های مورد هدف طبق تغییرات جدید سیستم مهاجرت کانادا برای سال 2021، 232500 نفر بود.

مهاجران تحت برنامه‌های نامزد استانی 2021
در مجموع 80800 مهاجر تحت برنامه‌های نامزد استانی پذیرفته شدند و تا به الان 67800 طبق این برنامه ویزا کانادا را دریافت کرده‌اند.

برنامه‌های نامزد استانی کانادا در روند مهاجرت بسیار تاثیرگذار هستند، زیرا به بسیاری از مهاجران کمک می‌کنند تا بتوانند ویزای شهروندی کانادا را دریافت کنند. در واقع با وجود این برنامه متقاضیان با امتیازهای پایین‌تر نیز شانس گرفتن ویزا خواهند داشت.

برنامه اسپانسرشیپ خانواده
طبق تغییرات جدید سیستم مهاجرت کانادا در سال 2021 تقریبا 103500 نفر با برنامه مهاجرت خانوادگی پذیرفته خواهند شد. بر این اساس به 23500 نفر مهاجر تحت برنامه اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ (PGP) ویزا تعلق می‌گیرد.در حالی که 80000 نفر تحت برنامه‌های پیوست همسر، شریک زندگی و فرزند مجاز به دریافت ویزا خواهند بود.

 

مهاجرت به‌دلایل بشردوستانه

تحت برنامه‌های پناهندگی، کانادا در سال 2021 پذیرای 59500 نفر خواهد بود. در زیر مجموعه بشردوستی و ترحم نیز کانادا به 5500 نفر ویزای شهروندی می‌دهد.

تغییرات جدید سیستم مهاجرت کانادا

آخرین قوانین مربوط به سیستم مهاجرتی کانادا در سال 2021

در این بخش تغییرات جدید سیستم مهاجرت کانادا را دسته‌بندی کرده‌ایم و هر کدام را بیشتر توضیح دادیم تا بتوانید با نحوه مهاجرت به کانادا در سال 2021 بیشتر آشنا شوید.

قوانین جدید برای برنامه مهاجرتی مناطق روستایی کشور کانادا (RNIP)

برنامه‌های مهاجرتی برای مناطق روستایی در مقایسه با قبل راحت‌تر شده است و دیگر متقاضیان لازم نیست برای دریافت ویزا حتما تجربه کار به‌صورت مستمر را در اختیار داشته باشند.متقاضیانی که می‌توانند بیش از یک سال تجربه کاری مستمر یا معادل 1560 ساعت در سه سال گذشته قبل از درخواست خود را ارائه دهند، اکنون قادر هستند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

بنابراین افرادی که در سه سال گذشته وقفه کاری داشته‌اند اما بیش از ساعت کاری عنوان شده در بالا در رزومه خود دارند، می‌توانند برای مهاجرت و دریافت ویزا شهروندی از این طریق اقدام کنند.

 

قوانین برای دانشجویان بین‌المللی

بیماری کرونا بدون شک در تغییرات جدید سیستم مهاجرت کانادا تاثیرگذار است و این تغییرات جدید برای متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی نیز وجود دارد.

آخرین دستورالعمل‌های ارائه شده شامل نقش‌ها و مسئولیت‌های هر استان و موسسه‌های آموزشی تعیین شده (DLLs) است تا از دانشجویان خارجی به‌بهترین نحو ممکن حمایت شود.

در حالی‌که هر سال موانع متعددی بر سر راه مهاجرت‌های دانشجویی به کانادا وجود داشت، سال 2020 شاهد پذیرفته شدن تعداد زیادی متقاضی ویزای تحصیلی از طریق برنامه‌های مختلف بودیم.

برنامه مفید اکسپرس اینتری تا نوامبر 2020 پذیرای 87350 نفر دانشجو بود. در سال 2021 قرعه‌کشی‌های منظمی انجام شد تا از طریق برنامه‌های نامزد استانی افراد بیشتری ویزا دریافت کنند و به درخواست آن‌ها پاسخ مثبت داده شود.

 

برنامه‌های جدید برای برنامه مهاجرت استانی آلبرتا (AINP)

استان آلبرتا دو برنامه مهاجرتی برای دانشجویان خارجی راه‌اندازی کرد که این برنامه‌های شامل موارد زیر است:

 • جریان بین‌المللی مهاجرت کارآفرینان فارغ‌التحصیل که از اکتبر 2020 آغاز شد.
 • جریان ویزا استارتاپ فارغ‌التحصیلان خارجی که از ژانویه 2021 شروع شد.

آلبرتا چندین تغییر در برنامه مهاجرتی خود ایجاد کرد که اکتبر 2020 اجرایی شدند و تفاوت‌های اساسی این برنامه عبارت هستند از:

 • پلتفرم آنلاین برای اجرای برنامه اکسپرس اینتری منحصرا برای استان آلبرتا
 • ساختار جدید اپلیکیشن فی
 • یک امتیاز اضافه برای افراد با دانش و مهارت‌های زبان فرانسوی

اگر فردی خواندن، نوشتن و صحبت به زبان فرانسوی را بلد باشد، اکنون شانس دریافت اقامت دائم کانادا برای او دو برابر خواهد شد.

طبق تغییرات جدید سیستم مهاجرت کانادا برای برنامه اکسپرس اینتری در اکتبر 2020 داوطلبان با مهارت زبان فرانسوی امتیاز بیشتری در سیستم رتبه‌بندی جامع دریافت خواهند کرد. تغییرات جدید در سیستم به شرح زیر است:

 • افزایش امتیاز از 15 به 25 برای داشتن مهارت‌های زبان فرانسوی
 • افزایش از 30 به 50 برای داوطلبان دو زبانه که از طریق اکسپرس اینتری درخواست ارسال می‌کنند.
 • بنابراین داشتن مهارت‌های کافی در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی امتیاز شما را در سیستم رتبه‌بندی افزایش می‌دهد و طبیعتا شانس شما برای دریافت ویزا و اقامت دائم نیز بیشتر خواهد شد.

تغییرات ارسال درخواست برای کبک

همان‌طور که می‌دانید اپلیکیشن فی هر سال به‌طور متوسط افزایش پیدا می‌کند و این مورد از ژانویه 2021 با افزایش قیمت روبرو خواهد شد.کبک تغییراتی را برای برنامه‌های کاربردی دانشجویان خارجی اعلام کرده و ارسال الکترونیکی درخواست برنامه‌ها برای هر متقاضی اجباری است تا دیگر درخواست‌های کاغذی پذیرفته نشوند.

 

با وجود تغییرات جدید سیستم مهاجرت کانادا امکان دارد کمی سردرگم شده باشید. اما با کمک گرفتن از وکلا و مشاوران مهاجرتی مورد تایید می‌توانید با خیال راحت از به‌روزترین تغییرات آگاه شوید و پرونده خود را متناسب با همان تغییرات آپدیت کنید.وکلای مهاجرتی مورد تایید می‌توانند مسیر مهاجرت به کانادا را برای شما هموار کننند و شانس دریافت اقامت دائم را افزایش دهند، چون از تمام موارد آگاهی کافی دارند.

3/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *