معرفی دبیرستان های مونترال

کانادا یکی از کشورهایی است که از ورود مهاجران استقبال زیادی می‌کند. اگر می‌خواهید برای مهاجرت کانادا اقدام کنید و شهر مونترال هدفتان است، بد نیست با بعضی امکانات و ویژگی‌های این شهر آشنا شوید.

بسیاری از والدینی که موفق به اخذ اقامت دائم کانادا شده‌اند دوست دارند تا فرزندشان در یکی از بهترین مدارس این کشور تحصیل کند. دبیرستان های شهر مونترال در دسته‌های خصوصی، دولتی، دخترانه، پسرانه و کاتولیک قرار می‌گیرند. در این مدارس دروس به زبان انگلیسی یا فرانسوی تدریس می‌شود.با این مقدمه در ادامه مطلب می‌خواهیم به بررسی دبیرستان های مونترال بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آن‌‌ها تا انتها همراه ما باشید.

شهر مونترال
این شهر در قسمت جنوبی ایالت کبک کانادا قرار دارد. مونترال دومین شهر بزرگ کانادا به شمار می‌رود. مساحت این شهر برابر با 432 کیلومتر مربع است و جمعیت آن به 1.75 میلیون نفر می‌رسد.این شهر زیبا چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان دارد و آب‌وهوای آن در طول سال با تغییرات زیادی همراه است. مشابه با بیشتر شهرهای کانادا ساکنان مونترال نیز از امکانات رفاهی و تفریحی بسیار خوبی بهره می‌برند.

مطابق با قوانین استان کبک در شهر مونترال تحصیل در مقطع دبیرستان 5 سال به طول می‌انجامد. پس از دوره متوسطه دانش‌آموزان برای آمادگی ورود به دانشگاه دو سال در کالج تحصیل می‌کنند و مدرک CEGEP می‌گیرند.

دبیرستان های مونترال

هر سال هزاران دانش‌آموز با دریافت ویزا تحصیلی کانادا برای ادامه تحصیل در یکی از بهترین مدارس مونترال درخواست ارسال می‌کنند. از جمله مهم‌ترین مزایای تحصیل در دبیرستان‌های این شهر باید به این نکته اشاره کنیم که شخص می‌تواند پس از فارغ‌التحصیلی سریعا وارد بازار کار شود.

دبیرستان رزمونت مونترال

در این دبیرستان بیشتر دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. تاسیس این مدرسه به سال 1951 بازمی‌گردد. علاقه‌مندان به هنر می‌توانند در این مرکز آموزشی به تحصیل در رشته‌هایی مثل موسیقی ویژه، برنامه‌های نمایشی و هنرهای تجسمی بپردازند.

مشابه با بیشتر بهترین دبیرستان های مونترال در رزمونت دروسی مثل زبان انگلیسی، ریاضیات، زبان فرانسوی، علوم، فناوری، فیزیک، تاریخ و جغرافیا تدریس می‌شوند.از مهم‌ترین امکانات این دبیرستان می‌توان به دو سالن ورزشی، کتابخانه، آزمایشگاه، اتاق‌های تخصصی هنر نمایش و سالن اجتماعاتی با ظرفیت 762 نفر اشاره کرد. در نزدیکی این مدرسه نیز یک زمین فوتبال، پارک و کالج رزمونت قرار دارد.

شهریه این مدرسه برای دانش‌آموزان بین‌الملل مابین 8000 تا 14000 دلار کانادا است.

شرایط تحصیل در دبیرستان رزمونت مونترال شامل موارد زیر است:

 • داشتن ویزا تحصیلی و مجوز کار والدین
 • ارائه کپی شناسنامه و ریز نمرات دو سال آخر تحصیل
 • داشتن گذرنامه معتبر

دبیرستان سنت جورج مونترال

مورد دیگری که می‌خواهیم آن را به‌عنوان یکی از بهترین دبیرستان های مونترال معرفی کنیم سنت جورج است. در این مدرسه خصوصی به یادگیری دانش‌آموزان و روش‌های آموزش توجه‌ای ویژه می‌شود. افراد در این مدرسه دروس خود را به‌طور تئوری و عملی می‌گذرانند.

در این دبیرستان دروسی مثل ریاضی، فیزیک، علوم اجتماعی آموزش داده می‌شود. دوره‌های فوق‌برنامه این مدرسه برای دانش‌آموزان بسیار مفید هستند و شامل رباتیک، هنرهای نمایشی، انواع کلاس‌های ورزشی مثل بسکتبال، فوتبال، گلف، هاکی، فوتسال، تنیس و بدمینتون هستند.

همچنین یک دوره‌ای تحت عنوان یادگیری جمعی ارائه می‌شود. در این دوره دانش‌آموزانی که اهداف علمی مشترکی دارند با هم به تحقیق و یادگیری می‌پردازند و می‌توانند مسئولیت‌های اجتماعی و مهارت‌های راهبردی را به‌خوبی یاد بگیرند.شهریه این دبیرستان شامل موارد مختلفی مثل بیمه درمانی و کلاس‌های زبان است. دانش‌آموزان بین‌الملل برای تحصیل در این مدرسه باید حدود 34486 دلار کانادا بپردازند.

بد نیست بدانید دانش‌آموزانی که عملکرد تحصیلی عالی و انضباط خوبی دارند می‌توانند از بورسیه 10000 دلاری سالانه این مدرسه بهره ببرند. اگر دانش‌آموزی واجد شرایط گرفتن بورسیه باشد با مصاحبه انجام می‌شود.

از شرایط پذیرش و تحصیل در دبیرستان سنت جورج مونترال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه توصیه نامه از معلم قبلی دانش‌آموز
 • کپی شناسنامه، ریز نمرات و سوابق تحصیلی
 • داشتن ویزا تحصیلی و مجوز کار والدین

دبیرستان اوتریچ مونترال

Outreach یکی از دبیرستان های مونترال است که در سال 1976 تاسیس شد. این دبیرستان محیطی کوچک و امن دارد. در این مدرسه علاوه بر درس‌ها به رشد شخصیتی دانش‌آموزان توجه‌ای ویژه می‌شود.از دروسی که در این مدرسه ارائه می‌شود می‌توان به ریاضی، فیزیک، هنر، تاریخ و علوم اجتماعی اشاره کرد. شهریه این دبیرستان دولتی مونترال برای دانش‌آموزان بین‌الملل حدود 8000 تا 14000 دلار کانادا است.

برای پذیرش در این دبیرستان ارائه گذرنامه معتبر، کپی شناسنامه و ریز نمرات ضروری است.

دبیرستان جان اف کندی مونترال

آموزش در این مدرسه به‌طوری انجام می‌شود که شخص بتواند درباره آینده و علایق خود بهتر تصمیم بگیرد. مسئولان این دبیرستان معتقدند که با مراقبت و پرورش صحیح شخص می‌تواند با مشکلات زندگی قدرتمندتر برخورد کند.

در این مدرسه دروسی مثل ریاضی، زبان فرانسوی، Aim High و WOTP تدریس می‌شود. Aim High دوره‌ای است که در آن دانش‌آموزان مشکلات درسی خود را به‌طور گروهی و با شرکت در اردوهای تفریحی و علمی حل می‌کنند.

WOTP مخفف عبارت Work Oriented Training Pathways است. دانش‌آموزان با شرکت در این دوره می‌توانند با مشاغل و مهارت‌های مورد علاقه خود بهتر آشنا شوند و نقاط ضعف خود را به‌خوبی شناسایی کنند.شهریه این دبیرستان برابر با 8500 دلار کانادا است. از شرایط ثبت نام و تحصیل در این دبیرستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانش‌آموزانی که سن آن‌ها مابین 13 تا 17 سال است می‌توانند برای ثبت نام در این مدرسه درخواست دهند.

 • داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی
 • داشتن ویزا تحصیلی و گذرنامه معتبر
 • ارسال ریز نمرات مربوط به دوره تحصیلی قبل
 • ارائه کپی شناسنامه
 • شرکت در دوره اجباری زبان فرانسه

معرفی دبیرستان های مونترال

دبیرستان Shoppie Barat مونترال

این مدرسه دولتی در منطقه Ahuntsic Carterville واقع شده است و به‌عنوان یکی از برترین دبیرستان های مونترال شناخته می‌شود. این دبیرستان 4 طبقه‌ای از امکانات عالی مثل آزمایشگاه علوم، کامپیوتر، کارگاه هنرهای نمایشی، موسیقی، رستوران، کتابخانه و یک تالار بزرگ بهره می‌برد.

این مدرسه شامل 1666 دانش‌آموز و 115 معلم است و اهمیت ویژه‌ای به روش‌های آموزشی می‌دهد. از جمله رشته‌های تحصیلی این مرکز آموزشی باید مواردی مثل زبان انگلیسی، هنر، علوم، پرستاری، روان‌شناسی و تکنسین آموزش را نام ببریم شهریه این دبیرستان برای دانش‌آموزان بین‌الملل مابین 8000 تا 14000 دلار کانادا است.

از شرایط ثبت نام در این مدرسه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن ویزا تحصیلی
 • ارائه کپی شناسنامه، ویزا کار والدین و ریز نمرات دوره تحصیلی قبلی
 • داشتن گذرنامه معتبر

در حالت کلی دبیرستان های مونترال برای ثبت نام دانش‌آموزان خارجی یا بین‌الملل از آن‌ها آزمون ورودی می‌گیرند. در بیشتر دبیرستان‌های این شهر برای دانش‌آموزان خارجی دوره زبان انگلیسی یا فرانسوی برگزار می‌شود تا افراد مشکلی برای حضور در کلاس‌ها و فهم دروس نداشته باشند.

CAQ مخفف عبارت Certificate of Acceptance of Quebec است و به‌عنوان یکی از مدارک ضروری برای دانش‌آموزان بین‌الملل محسوب می‌شود. افراد بعد از پذیرش در یکی از دبیرستان‌های این شهر باید گواهی‌نامه CAQ را از اداره مهاجرت ایالت کبک دریافت کنند.

برای دریافت مدرک CAQ باید آنلاین اقدام کنید. در زمان ارسال درخواست از شما هزینه اولیه گرفته می‌شود و باید اطلاعاتی را مثل اثبات تمکن مالی، نام، تاریخ شروع تحصیل، تاریخ اتمام دوره تحصیلی، نام پدر و مادر تکمیل کنید.

کشور کانادا از سیستم آموزشی بسیار خوبی بهره می‌برد و دبیرستان های مونترال از این امر مستثنا نیستند. قوانین مربوط به مهاجرت، پذیرش دانش‌آموزان و دانشجویان در هر ایالت از کانادا متفاوت است.در این مطلب تعدادی از مدارس برتر مونترال در مقطع متوسطه معرفی شدند. بیشتر مدارس شرایط ثبت نام مشابهی دارند. البته باید بدانید که مدارس خصوصی معمولا از امکانات بیشتری بهره می‌برند و ممکن است سخت‌گیری بیشتری برای ثبت نام دانش‌آموزان داشته باشند.

برای این‌که فرزندتان پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا در یادگیری دروس با مشکل مواجه نشود پیشنهاد می‌کنیم به او در راه یادگیری و تسلط به یکی از زبان‌های انگلیسی و فرانسوی کمک کنید. همچنین دقت کنید اقدام برای این کار نیاز به توجه به قوانین ویژه تحصیل در کانادا دارد که تنها یک وکیل آگاه مهاجرتی می‌تواند شما را نسبت به آن‌ها آگاه سازد.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *