معرفی دانشگاه گولف کانادا

هر ساله دانشجویان زیادی تمایل دارند تا به کشور کانادا برای ادامه تحصیل مهاجرت کنند. این کشور دانشگاه‌های بسیاری دارد که بعضی از آن‌ها جزو بهترین دانشگاه‌های جهان شناخته شده‌اند. 

یکی از این دانشگاه‌های معروف دانشگاه گولف است که در این مقاله با آن بیشتر آشنا می‌شوید. پس اگر آن را برای تحصیل انتخاب کردید، تا انتها با ما همراه باشید. 

 

معرفی مختصر شهر گولف 

شهر گولف در جنوب شرقی استان انتاریو و کیلومتر صد شرق مرکز شهر تورنتو قرار دارد. این شهر هر چند که در حومه ولینگتون قرار گرفته اما از نظر سیاسی مستقل از این شهر است. این شهر با داشتن کمترین میزان بیکاری، توجه بسیاری از مهاجران کانادا را به خود جلب می‌کند. 

این شهر با جمعیتی حدود ۱۵۰۰۰۰ نفر زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم و مرطوب دارد. اقتصاد منطقه گلف (شهر گولف و شهرستان‌های اطراف) به‌طور متوسط سه و نیم درصد در هر سال طی ۵ سال گذشته رشد داشته که بیشترین رشد نرخ در بین شهر‌های متوسط کانادا است. 

در میان محله‌های قدیمی شهر که قشر مرفه در آن ساکن هستند، می‌توانید منطقه پارک سنت جورج و قصر‌ها را در قسمت بالایی شهر گولف مشاهده ‌کنید. این شهر از نظر امنیت اجتماعی در سطح بالایی قرار دارد. به این معنا که میزان جرم و جنایت در این شهر بسیار پایین است. زندگی در شهر گولف کانادا به عنوان یکی از امن‌ترین شهر‌های این کشور، فرصتی ایده‌آل برای طرفداران امنیت و آرامش است. 

این شهر با دارا بودن موزه‌ها، پارک‌ها، طبیعت زیبا و دریاچه‌های فراوان مقصد خوبی برای گردشگری است و آن را به اسم شهر موسیقی نیز می‌شناسند.همچنین طبق قوانین کشور کانادا همه ایالت‌های کانادا باید خدمات پزشکی رایگان به شهروندان خود ارائه دهند. با این‌حال، تفاوت‌هایی در خدمت‌رسانی ایالات مختلف کانادا دیده می‌شود. در هر صورت با توجه به قانون کلی ایالت انتاریو، شهر گولف نیز از خدمات درمانی مطلوبی بهره‌مند است. 

معرفی دانشگاه گولف

دانشگاه دولتی گولف در شهر کوچک گولف ایالت انتاریو قرار دارد که در سال ۱۹۶۴ تاسیس شده است. در این دانشگاه حدود ۲۷۰۰۰ دانشجو تحصیل می‌کنند. 

هدف این دانشگاه فراهم آوردن محیطی خلاق با ایده‌های جدید و نوآورانه است. استادان دانشگاه گولف با نوآوری‌های خود همواره در تلاش برای شناخت و راهنمایی دانشجویان هستند. 

همچنین مدیران این دانشگاه برای سلامتی دانشجویان علاوه بر بیمه سلامت و درمان، کلاس‌های ورزشی متعدد مانند کلاس‌های یوگا، قایق‌رانی، گردش‌های دست جمعی و انواع دیگر ورزش‌ها را برنامه ریزی کرده‌اند. 

مقاطع تحصیلی دانشگاه گولف

از مقاطع تحصیلی این دانشگاه می‌توان به مقطع دیپلم، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اشاره کرد که در زیر هر کدام را کمی توضیح می‌دهیم.

 • مقطع کارشناسی: با انتخاب رشته مورد نظر و مراجعه به وب‌سایت دپارتمان مربوطه می‌توانید از شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل آگاه شوید. 
 • مقطع کارشناسی ارشد: با ارائه مدرک چهارساله کارشناسی یا معادل آن و داشتن حداقل معدل B در آن می‌توانید به تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهید. 
 • مقطع دکتری: هر چند که بعضی از دپارتمان‌های این دانشگاه شرایط خاصی را برای پذیرش دانشجویان در نظر گرفته‌اند اما ارائه مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با حداقل معدل B و داشتن توانایی در زمینه تحقیقاتی رشته مورد نظر جزو اولویت‌های پذیرش در این مرکز آموزشی است. 

 

شهریه دانشگاه گولف کانادا

شهریه این دانشگاه برای شهروندان کانادایی و دانشجویان بین‌المللی متفاوت است که در جدول زیر نشان دادیم.

دانشجویان

مقطع

شهریه

دانشجویان کانادایی

کارشناسی

۶۰۰۰ دلار آمریکا

دانشجویان کانادایی

تحصیلات تکمیلی

۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار آمریکا

دانشجویان بین‌المللی

کارشناسی

۱۱۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰ دلار آمریکا

دانشجویان بین المللی

تحصیلات تکمیلی

۶۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار آمریکا

هزینه‌های زندگی در شهر گولف

با وجود آن‌که هزینه‌های زندگی بستگی به‌روش زندگی شخص دارد اما در این مقاله به‌طور خلاصه به حداقل هزینه‌های زندگی در این شهر اشاره می‌کنیم.

 • هزینه اتاق و منزل: حدود ۱۱۸۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار کانادا
 • هزینه حمل و نقل: حدود ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار کانادا
 • هزینه کتاب و نوشت‌افزار: حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار کانادا
 • هزینه‌های متفرقه: حدود ۵۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار کانادا

معرفی دانشگاه گولف کانادا

دانشکده‌های ارائه شده در دانشگاه گولف

از دانشکده‌های این دانشگاه می‌توان به دانشکده مهندسی و فناوری، دانشکده هنر و منابع انسانی، علوم، داروسازی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و مدیریت اشاره کرد که هر کدام به زیر شاخه‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. در جدول زیر با دانشکده‌ها و رشته‌های آن‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.

نام دانشکده

رشته‌های تحصیلی

مهندسی و فناوری

مهندسی منابع آب، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی بیولوژی، مهندسی نرم افزار، مهندسی زیست محیطی و مهندسی بیومدیکال

هنر و منابع انسانی

استودیو هنر، معماری، فلسفه، موسیقی، تاریخ، تاریخ هنر، مطالعات کلاسیک، مطالعات اسپانیایی، تئاتر، فرانسه، جغرافیا، انگلیسی و مطالعات اروپا

علوم زندگی و دارو‌سازی

روانشناسی، علوم اعصاب‌شناسی، علوم تغذیه، کشاورزی، مدیریت علوم صنایع، بیولوژی حیوانات، دامپزشکی، گیاه‌شناسی، ژنتیک و میکروبیولوژی

علوم طبیعی

علوم فیزیک، علوم نانو، علوم زیست محیطی، مدیریت منابع، بیوشیمی، فیزیک، مدیریت تجهیزات، علوم ریاضی، ژئوماتیک و شیمی فیزیک

علوم اجتماعی و مدیریت

علوم سیاسی، مدیریت گردشگری، مطالعات خانواده، اقتصاد، تربیت بدنی، مطالعات توسعه بین‌المللی، امور مالی و مطالعات کودکان

کسب‌وکار و مدیریت

مدیریت، رهبری و بازاریابی

رتبه دانشگاه گولف در جهان و کشور کانادا

طبق آخرین گزارش‌هایی که انجام شده است، رتبه این دانشگاه در کانادا ۱۹ و در جهان ۴۴۸ است. 

شرایط تحصیل در دانشگاه گولف 

اگر کسی بخواهد در این دانشگاه تحصیل کند باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • داشتن حداقل معدل ۱۵ یا ۳ در GPA
 • تمام مدارک را باید تا تاریخ اول فوریه ارسال کنید. 
 • داشتن مدرک دیپلم 
 • داشتن یکی از این مدارک زبان با نمره آیلتس ۶.۵، تافل ۷۰، تافل اینترنتی ۸۹، آزمون دولینگو ۱۱۵ یا آزمون CAEL ۷۰

بورسیه دانشگاه گولف 

این دانشگاه نیز مانند دانشگاه‌های دیگر کانادا به کل دانشجویان بورسیه می‌دهد. دانشگاه گولف در سال ۲۰۲۰ به دانشجویان خود بیش از ۴۲ میلیون دلار کانادا بورسیه داده است. بورسیه‌ها به کسانی تعلق می‌گیرند که سوابق تحصیلی خوبی دارند و کار‌های داوطلبانه انجام می‌دهند. 

کار حین تحصیل

دانشجویان این دانشگاه در هنگام تحصیل می‌توانند کار کنند و این کار کردن نقش کمک به پرداخت شهریه و مخارج دیگر زندگی را برای آن‌ها دارد.

دانشجویان بومی و بین‌المللی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می‌توانند در هنگام تحصیل کار کنند. با این‌حال، دانشجویان بین‌المللی برای کار کردن باید شرایط زیر را داشته باشند.

 • سال دوم دانشگاه باشند.
 • به شکل تمام وقت ادامه تحصیل دهند و حداقل ۲۰ واحد را گذرانده باشند.
 • نیازی نیست تا شماره بیمه اجتماعی داشته باشند. 

همچنین اگر دانشجویی شرایط مورد نظر را نداشت، می‌تواند در بخش‌های دیگری کار کند. 

کمک مالی دولت کانادا به دانشگاه گولف

دولت کانادا هر سال مبلغی حدود ۳۰۹ میلیون دلار کانادا را در اختیار دانشگاه گولف قرار می‌دهد تا صرف دانشجویان بومی و بین‌المللی شود. در مقابل این دانشگاه با تعلیم و تربیت دانشجویان بسیاری در رشته‌های مختلف وارد بازار کار می‌کند که این عمل تاثیر مستقیمی بر اقتصاد این کشور دارد. 

شرایط و هزینه اقامت در خوابگاه‌های این دانشگاه

این دانشگاه امکانات متنوع خوابگاهی به‌شکل خصوصی و مشترک در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد. از این امکانات می‌توان دسترسی سریع به اینترنت، اتاق‌های مجهز به تلویزیون، وسایل نظافتی، سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه‌ با وسایل اولیه مورد نیاز مانند یخچال، دستگاه لباسشویی و ظرف شویی اشاره کرد.

اجاره بهای این خوابگاه‌ها حدود ۸۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار کانادا خواهد بود. این خوابگاه‌ها در مکانی طراحی شده است که فاصله چندانی با بانک، رستوران، سوپر مارکت و نیاز‌های اولیه ندارند.

 

دانشگاه گولف کانادا یکی از مراکز آموزشی معتبر در این کشور است که در شهر کوچک و ساکتی قرار دارد. در مطلب بالا اطلاعاتی از این دانشگاه به شما دادیم. با وجود این، کسانی که با هدف مهاجرت کانادا برای کار یا تحصیل اقدام به گرفتن ویزای این کشور می‌کنند، بهتر است قبل از تصمیم‌گیری نهایی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا از یک وکیل مهاجرت یا مشاور مجرب مهاجرتی کمک بگیرند.

4.8/5 - (6 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *