لیست سفارت کانادا همراه با اطلاعات تماس

لیست سفارت کانادا

در این مقاله سعی شده هر آنچه را که برای لیست سفارت کانادا همراه با اطلاعات تماس نیاز دارید را به صورت کامل بررسی و پوشش بدهیم و در این بخش قصد داریم از شرایط و همچنین مزایا و معایب آن نیز اطلاع دهیم و اگر سوالی دارید در انتها مقاله سوال خود را ثبت کنید و سریعا پاسخ خواهیم داد

پس برای کسب اطلاعات لازم لیست سفارت کانادا همراه با اطلاعات تماس با ادامه‌ مقاله با ما همراه باشید.

یکی از اصلی‌ترین مسائلی که متقاضیان مهاجرت کانادا باید راجع به آن اطلاعات کامل داشته باشند، سفارت های کانادا هستند.اولین اقدامی که متقاضیان اقامت کانادا باید پس از ارائه مدارک برای اخذ ویزای کانادا انجام دهند، این است که پاسپورت خود را به همراه مدارک لازم به یک سفارت کانادا تحویل دهند و سپس اقدامات مربوطه را انجام دهند.

بنابراین کارهای انجام شده توسط سفارت کانادا از پر اهمیت‌ترین مراحل اقامت در این کشور است که افراد باید اطلاع کاملی راجع به آن داشته باشند. به همین منظور در این مطلب قصد داریم اطلاعات جامعی راجع به سفارت کانادا در ایران و دیگر کشورهای دنیا در اختیارتان قرار دهیم.اگر شما هم از متقاضیان اقامت یا مهاجرت کانادا هستید و اطلاعات‌تان راجع به سفارت های کانادا ناقص است، حتما تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

کار سفارت کانادا چیست؟

در بخش قبل اشاره کردیم که سفارت نقش مهمی را در فرآیند اخذ ویزا ایفا می‌کند، اما چگونه؟ زمانی که شما اقدام به مهاجرت کانادا می‌کنید، اولین کاری که می‌کنید این است که مدارک خود را آماده کرده و آن‌ها را همراه با پاسپورت به سفارت تحویل می‌دهید.

سپس سفارت پس از انجام کارهای مربوطه و مصاحبه، مدارک شما را تحویل می‌گیرد و در صورت پذیرفته شدن درخواست ویزا، شما باید مجددا پس از مدت زمان مشخصی به سفارت مراجعه کنید و ویزای خود را که به پاسپورت الصاق شده است تحویل بگیرید.

تا این‌جای مطلب اهمیت و کار سفارت را متوجه شدید. حال در خصوص اقامت کانادا و سفارت آن، یک مساله وجود دارد و آن هم فعالیت نداشتن سفارت کانادا در ایران است که فرآیند اخذ ویزای کانادا را توسط متقاضیان ایران کمی پیچیده می‌کند. در ادامه این موضوع را کامل توضیح می‌دهیم.

فرآیند متفاوت اخذ ویزای کانادا

احتمالا از این موضوع مطلع هستید که فعالیت سفارت کانادا در سال 2012 در پی قطع ارتباط یک جانبه اتاوا با تهران تعطیل شد و علی رغم وجود شایعات متفاوت از در خصوص بازگشایی مجدد آن، هنوز اقدامی مشاهده نشده و این سفارت تعطیل است.

با وجود این شرایط، متقاضیان مهاجرت کانادا برای اخذ ویزا مجبور هستند به یکی از سفارت های کانادا در کشورهای همسایه مراجعه کنند که این فرآیند تحویل پاسپورت به سفارت و اخذ آن با ویزا اصطلاحا «پیکاپ پاسپورت یا ویزا» خوانده می‌شود.

البته آژانس‌های مهاجرتی زیادی در ایران وجود دارند که کارهای اداری پیکاپ متقاضی را انجام می‌دهند تا از سفر مجدد متقاضیان به کشور مورد نظر و اتلاف وقت جلوگیری شود.

به‌طور کلی کشور کانادا 145 سفارت در کشورهای دنیا دارد که متقاضیان اقامت کانادای ایرانی معمولا از 3 مورد آن‌ها برای اخذ ویزا اقدام می‌کنند؛ یعنی سفارت کشورهای ترکیه، امارات و گرجستان که در ادامه به تفصیل آن‌ها را شرح خواهیم داد.

لیست سفارت های کانادا

اشاره شد که کشور کانادا 145 سفارت در سراسر جهان دارد که در ادامه ابتدا نام تعدادی از آن‌ها را ذکر می‌کنیم و سپس سه مورد آن‌ها را که در کشورهای ترکیه؛ امارات و گرجستان قرار دارند به‌طور کامل شرح می‌دهیم.

لیست مهم‌ترین سفارت های کانادا در دنیا عبارت است از:

 • افغانستان: سفارت کانادا در کابل
 • استرالیا: سفارت کانادا در سیدنی
 • آذربایجان: سفارت کانادا در ترکیه، آنکارا
 • بحرین: سفارت کانادا در منامه
 • بلاروس: سفارت کانادا در بلاروس
 • چین: سفارت کانادا در بیجینگ
 • دانمارک: سفارت کانادا در کپنهاگن
 • فرانسه: سفارت کانادا در پاریس
 • هند: سفارت کانادا در کلکته
 • عراق: سفارت کانادا در بغداد
 • ایتالیا: سفارت کانادا در رم
 • ژاپن: سفارت کانادا در توکیو
 • لبنان: سفارت کانادا در بیروت
 • مالزی: سفارت در پنانگ
 • میکزیکو: سفارت کانادا در مکزیکوسیتی
 • هلند: سفارت کانادا در لاهه
 • کره شمالی: سفارت کانادا در سئول
 • قطر: سفارت کانادا در دوهه قطر
 • روسیه: سفارت کانادا در مسکو
 • عربستان سعودی: سفارت در الریاض
 • امارات متحده: سفارت در ابوظبی و دبی
 • آمریکا: سفارت کانادا در واشنگتن

در بخش بعد رایج‌ترین سفارت هایی را که متقاضیان مهاجرت کانادا در ایران برای اخذ ویزا به آن‌ها مراجعه می‌کنند، جداگانه توضیح خواهیم داد.

[irp posts=”1410″ ]

سفارت کانادا در ترکیه

بیشترین سفارتی که اکثر متقاضیان کانادا برای اخذ ویزای این کشور انتخاب می‌کنند، سفارت کانادا در شهر آنکارای ترکیه است. در واقع تمام ویزاهای متقاضیان ایرانی، اعم از ویزای موقت، تحصیلی، کاری یا دائم از طریق سفارت آنکارا صادر می‌شود.

شما متقاضیان عزیز می‌توانید فرم‌های درخواست خود را از این سفارت دریافت کرده یا از طریق وب‌سایت مهاجرت، پناهندگی یا شهروندی کانادا (IRCC) دریافت کنید.

توصیه می‌شود متقاضیان اقامت کانادا حداقل یک ماه قبل از تاریخی که برای عزیمت در نظر دارند، مدارک خود را تهیه کنند و ارائه دهند. سپس اداره سفارت پس از تایید مدارک، شما را فرا می‌خواند و شما باید به همراه اصل پاسپورت و مدارک مورد نیاز دیگر به سفارت آنکارا مراجعه کنید.

سفارت کانادای ترکیه در آنکارا، کانکایا، خیابان سینا، شماره 5806690 واقع شده است و شما می‌توانید برای برقراری ارتباط به این دفتر، با شماره 00903124092700 تماس بگیرید.

خدماتی که این دفتر ارائه می‌دهد عبارت هستند از:

 • خدمات ویزا و مهاجرت
 • خدمات برای کمک به شرکت‌ها برای انجام تجارت با کانادا
 • خدمات به شرکت‌های کانادایی
 • ارائه اطلاعات در مورد تحصیل در کانادا

سفارت کانادا در امارات

اشاره شد که 2 سفارت کانادا در شهرهای ابوظبی و دبی امارات وجود دارد. متقاضیان اقامت کانادا برای انجام فرآیند اخذ ویزای کانادا از کشور امارات، می‌توانند به‌صورت حضوری و همچنین غیر حضوری (آنلاین) اقدام به اخذ ویزای کانادا کنند.

شما برای مراجعه حضوری باید به یکی از دفاتر سفارت کانادا در امارات مراجعه کنید و با ساختن یک حساب کاربری و تحویل مدارک ابتدایی اقدامات اولیه را انجام دهید. سپس شما باید هزینه مراحل انگشت نگاری را به شکل آنلاین پرداخت کنید.

زمانی که مبلغ تعیین شده را پرداخت کردید، مدت 30 روز زمان دارید به دفتر مورد نظر مراجعه کنید و مراحل انگشت نگاری را انجام دهید. در این مرحله کارتان در کشور امارات به پایان رسیده است و باید به ایران بازگردید و منتظر ایمیل سفارت باشید که معمولا تا یک ماه بعد از انگشت نگاری ارسال می‌شود.

آدرس سفارت کانادا در ابوظبی دبی:

Embassy of Canada in Abu DhabiAbu Dhabi Trade Towers (Abu Dhabi Mall) West Tower9th & 10th Floors

شماره تماس: 00971026940300

سفارت کانادا در گرجستان

این کشور نیز مانند کشورهای ترکیه و امارات، اخذ ویزای کانادا را به شکل حضوری و غیر حضوری ارائه می‌دهد. متقاضیان اقامت کانادا برای انجام حضوری فرآیند، باید به سفارت کانادا در شهر تفلیس گرجستان مراجعه کنند.

سپس مانند فرآیند کشورهای دیگر، باید مدارک را ارائه دهید، اصل پاسپورت خود را به همراه مدارک مورد نیاز به سفارت تحویل دهید و پس از انجام مراحل انگشت نگاری، هزینه ویزای کانادا را پرداخت کنید.

معمولا 1 تا 2 هفته پس از واریز مبلغ، نتیجه پذیرش یا رد شدن درخواست برای شما ایمیل خواهد شد.

آدرس سفارت کانادا در گرجستان:

1st Dead end, Tengiz Abuladze St, Tbilisi, Georgia 19

شماره تماس سفارت کانادا در گرجستان:

0095322252230

لیست سفارت کانادا

نحوه انتخاب کارگزاری سفارت کانادا

برای این‌که بتوانید درخواست وقت سفارت کانادا را به ثبت برسانید، باید مرکز کارگزاری مورد نظر خود را انتخاب کنید. در زیر، مراحل چگونگی انتخاب کارگزاری سفارت کانادا در هر یک از کشورهای اطراف ایران را به ترتیب بیان کرده‌ایم:

 1. ابتدا از طریق سایت https://www.vfsglobal.ca/Canada/، دفتر VAC مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 2. در بالای صفحه وارد منوی BIOMETRIC ENROLMENT شوید.
 3. حساب کاربری ایجاد کنید.
 4. بعد از اینکه روی گزینه New User کلیک کردید، اطلاعات مورد نظر را وارد کنید و دکمه Continue را بزنید.
 5. لینک فعال‌سازی برای شما ایمیل می‌شود که با کلیک روی آن، وارد صفحه VFS کشور مورد نظر خود می‌شوید.
 6. در این صفحه نیاز به وارد کردن اطلاعاتی از قبیل تاریخ مورد نظر، تعداد وقت و موارد الزامی دیگر خواهد بود.
 7. بعد از وارد کردن اطلاعات، صفحه‌ای نمایش داده می‌شود که در آن فهرست وقت‌های خالی وجود دارد.
 8. وقت مورد نظر را از این فهرست انتخاب می‌کنید و دکمه Confirm را فشار می‌دهید.

مدارک لازم برای تحویل به سفارت کانادا

متقاضیان مهاجرت کانادا توجه داشته باشند که مدارک ارائه شده به سفارت باید کامل باشند و در صورت وجود هر نوع نقص در آن‌ها ممکن است فرآیند اخذ ویزای آن‌ها با مشکل مواجه شود.

مدارکی که متقاضیان اقامت کانادا باید به سفارت این کشور تحویل دهند به شرح زیر هستند:

 • فرم‌های درخواست ویزای تضمینی کانادا
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • اصل و تصویر پاسپورت (اعتبار پاسپورت باید حداقل 3 ماه بیشتر از اعتبار ویزای مورد نظر باشد.)
 • اصل و تصویر پاسپورت‌های قدیمی (در صورت وجود)
 • دو عدد عکس پرسنلی با زمینه سفید
 • سند مالکیت خانه، ماشین، زمین و دارایی‌های دیگر
 • گواهی شغلی
 • رسید رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • لیست گردش حساب بانکی سه ماه اخیر
 • ارائه دعوت نامه شخص دعوت کننده (در صورت وجود)
 • واچر هتل در کانادا
 • هزینه سفارت کانادا

یکی دیگر از موارد مهمی که متقاضیان مهاجرت کانادا باید مد نظر قرار دهند، هزینه سفارت کانادا است. شما برای صدور ویزای خود ابتدا باید هزینه آن را پرداخت کنید.

هزینه اخذ وقت از سفارت مورد نظر شامل هزینه انگشت نگاری و صدور ویزا است که در کل برای هر فرد 185 دلار است. متقاضیان اقامت کانادا دقت داشته باشند که انگشت نگاری و هزینه آن شامل افراد زیر 14 و بالای 80 سال نمی‌شود.

مدارک درخواست وقت سفارت کانادا باید چه ویژگی داشته باشند؟
زمانی که متقاضی مدارک و فرم‌های مورد نیاز را تکمیل و از طریق حضوری یا غیرحضوری برای درخواست وقت سفارت کانادا اقدام می‌کند، باید یک سری نکات را مدنظر قرار دهد. بعضی از این نکات در زیر توضیح داده شده‌اند:

شخص متقاضی مهاجرت کانادا باید افسر پرونده را به‌واسطه مدارک و فرم‌های تحویلی مجاب کند که بعد از تحصیل، سرمایه‌گذاری یا هر امور دیگری در کشور کانادا، قصد بازگشت به کشور مبدأ را دارد و تصمیم بر ترک نکردن خاک کانادا نگرفته است.
باید تمامی معاینات پزشکی را در صورت لزوم انجام دهد و مدارک آن را ضمیمه مدارک درخواست وقت سفارت کانادا کند.
شخص متقاضی باید توانایی مالی خود را در گذراندن زندگی در کشور کانادا به اثبات برساند و مدارک بانکی مورد نیاز را ارائه دهد تا ثابت کند در محدوده زمانی که در کشور کانادا به اقامت، تحصیل، کار یا هر چیز دیگری مشغول است، از پس هزینه‌های خود برمی‌آید.
باید ثابت کند که فرد قانون‌مندی است و تا به حال با نام او سوابق جنایی در هیچ کشوری ثبت نشده است.

فرم‌های سفارت کانادا

در سفارت کانادا تعدادی فرم به شما داده می‌شود که باید هنگام پر کردن آن‌ها دقت زیادی به خرج دهید. توصیه می‌شود برای پر کردن این فرم‌ها از یک کارشناس کمک بگیرید تا اشکالی در آن‌ها به وجود نیاید. این فرم‌ها را در زیر نام بردیم:

فرم اطلاعات خانوادگی یا Family Information
فرم پرسونال یا Application form
فرم همراه برای اعضای خانواده یا Use of a family member representative for online application

اخذ کدام ویزا از سفارت کانادا راحت‌تر است؟

به‌طور کلی اخذ ویزای شینگن نسبت به ویزای کانادا آسان‌تر است و مسلما متقاضیان این ویزا فرآیند راحت‌تری را پیش رو دارد. در ادامه کشورهایی را ذکر کرده‌ایم که اخذ ویزای شینگن از آن‌ها آسان‌تر است:

 • ایسلند
 • لیتوانی
 • فنلاند
 • لهستان
 • یونان
 • جمهوری چک

به دلیل فعالیت نداشتن سفارت کانادا در کشورمان ایران، متقاضیان مهاجرت کانادا باید برای اخذ ویزا به سفارت کانادا در کشورهای همسایه سفر کنند.به همین منظور لیست سفارت های کانادا که ایرانیان بیشتر به آن‌ها مراجعه می‌کنند و نکات مهم مربوط به آن‌ها را در این مقاله بیان کردیم تا متقاضیان اقامت کانادا به‌راحتی بتوانند فرآیند مهاجرت خود را طی کنند.

 

دلیل مراجعه به سفارت کانادا چیست؟

برای درخواست ویزای کانادا و اقامت در این کشور، نیاز به انجام اموری از قبیل ثبت هویت و انگشت‌نگاری است. پس بسیار مهم است که مدارک هویتی شخص متقاضی تا چه اندازه تکمیل باشد. چون قبول یا رد شدن درخواست توسط افسر پرونده با توجه به این مدارک اتفاق می‌افتد.

 

نحوه ثبت درخواست وقت سفارت کانادا

اما قبل از مراجعه به این مکان باید نحوه ثبت درخواست وقت سفارت کانادا را بدانید. در حالت کلی، فرآیند اخذ وقت سفارت کانادا به دو شیوه انجام‌پذیر خواهد بود که در ادامه هر کدام را به‌صورت مجزا توضیح خواهیم داد:

ثبت درخواست به‌صورت حضوری
یکی از روش‌های رایج ثبت درخواست وقت سفارت کانادا از قدیم، مراجعه حضوری است. متأسفانه بنا به دلایل متعددی، سفارت کانادا در ایران فعالیت ندارد و ایرانیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، باید به سفارت آن در ترکیه یا امارات متحده عربی مراجعه کنند.

در این روش لازم است تا فرد متقاضی مدارک و فرم‌های مورد نیاز را پر و آماده کند و شخصاً به‌صورت حضوری آن‌ها را تحویل سفارت‌خانه کشور کانادا بدهد.طی این فرآیند، متقاضی موظف به پرداخت وجهی است که برای واریز آن باید از طریق یکی از شعب Garanti Bank این کار را انجام دهد و فیش واریزی را ضمیمه مدارک تحویلی به سفارت کانادا کند.

زمانی که در سفارت انجام اموری از قبیل ثبت هویت، انگشت‌نگاری و موارد ضروری دیگر انجام شد، متقاضی باید از کارگزار سفارت کانادا یک شماره یا کد را دریافت کند تا پیگیری مراحل بعدی را از طریق این کد انجام دهد.در این روش، امکان ارسال مدارک و فرم‌ها به‌صورت غیرحضوری وجود ندارد و متقاضی می‌تواند بعد از انجام امور مربوطه، پاسپورت خود را دریافت کند و از طریق ایمیل، منتظر جواب ویزای خود بماند.

شاید بپرسید چرا؟

در پاسخ باید گفت پروازهای تهران به استانبول و برعکس در یک روز هستند و چون انجام امور ثبت هویت، انگشت‌نگاری و تحویل مدارک به سفارت بیشتر از یک ساعت طول نمی‌کشد، انتخاب بهتری نسبت به گزینش کارگزاری آنکارا است.

در صورتی که ایرانیان برای رفتن به آنکارا باید در بهترین شرایط ممکن، حداقل 3 روز و 2 شب را در این شهر بگذرانند که شامل هزینه اضافی و هدر رفتن زمان طلایی می‌شود و در مقایسه با انتخاب کارگزاری استانبول اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست.

وقت سفارت کانادا در امارات متحده عربی
در امارات متحده عربی، تنها یک کارگزار رسمی سفارت کانادا فعالیت دارد که در شهر ابوظبی واقع شده است. نام شرکت مذکور در امارات، VFS GLOBAL است و این امکان را به متقاضیان می‌دهد تا از طریق آن برای ارسال درخواست ویزای اقامت کانادا اقدام کنند.

 

ثبت درخواست به‌صورت آنلاین
یکی از جدیدترین و آسان‌ترین روش‌هایی که اخذ وقت سفارت در کانادا را ممکن می‌سازد، ثبت درخواست به‌صورت آنلاین و اینترنتی است.

در این روش نیازی نیست که متقاضی شخصاً در سفارت کانادا حضور پیدا کند و مدارک و فرم‌ها را تحویل دهد. بلکه با بارگذاری مدارک مورد نیاز در سایت رسمی سفارت این کشور می‌تواند ثبت‌نام خود را تکمیل کند.

زمانی که مدارک توسط سفارت تأیید شد، متقاضی دقیقاً 30 روز وقت دارد تا در زمان دلخواه به یکی از کارگزاری‌های سفارت کانادا مراجعه کند تا انگشت‌نگاری و ثبت هویت را انجام دهد.

 

کدام روش درخواست وقت سفارت کانادا بهتر است؟

اگر بخواهیم روش‌های درخواست وقت سفارت برای اخذ ویزای اقامت کانادا را با یکدیگر مقایسه کنیم و به جمع‌بندی کلی برسیم، باید بگوییم روش آنلاین و اینترنتی در مقایسه با حضوری بهتر است. چون:

اگر مدارک و فرم‌ها در روش حضوری ناقص باشند، افسر پرونده بدون درنگ درخواست متقاضی را رد (Reject) می‌کند. در صورتی که امکان تصحیح و تکمیل مدارک در روش آنلاین و غیرحضوری وجود دارد.
زمان جواب درخواست ویزای کانادا در روش حضوری و آنلاین با یکدیگر متفاوت است. ارسال زودتر جواب زمانی که متقاضی از طریق غیرحضوری اقدام کرده است، دلیلی بر بهتر بودن آن خواهد بود.

درست است که برای انجام اموری از قبیل انگشت‌نگاری و ثبت هویت یک سری استثنائات وجود دارد اما مهاجران برای اخذ ویزای اقامت کانادا لازم است این امور را بدون کم و کاستی انجام دهند تا درخواست آن‌ها توسط افسر پرونده پذیرفته یا Accept شود.این استثنائات شامل مهاجران بالای 80 سال و کمتر از 14 سال، کسانی که ویزای مهاجرتی دارند، افراد دولتی و دیپلمات‌ها و افراد دارای پاسپورت کانادایی خواهد شد.

اگر شما در حال حاضر قصد مهاجرت کانادا را دارید و می‌خواهید از طریق تحصیل، سرمایه‌گذاری، خانوادگی یا هر روش دیگری به خاک این کشور راه پیدا کنید، باید برای ثبت هویت و انگشت‌نگاری، وقت سفارت کانادا بگیرید.حتی اگر در گذشته این کارها را انجام داده‌اید، به خطر متفاوت شدن شرایط و قوانین، بهتر است از یک وکیل مهاجرت کانادای خبره و حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *