انگشت نگاری سفارت کانادا

این روزها کانادا به عنوان یکی از رویایی‌ترین مقصدها برای سفر و مهاجرت ایرانیان تلقی می‌شود. اما رفتن به این کشور نیازمند دریافت ویزا است. متاسفانه کانادا سفارت فعالی در ایران ندارند. به همین جهت ایرانیان باید برای فرایند انگشت نگاری و اخذ ویزا  به کشور دیگری بروند. ما در این مقاله لیستی از بهترین کشور ها برای انگشت نگاری سفارت کانادا را خدمت شما عزیزان بیان کرده‌ایم.

افزون بر این موارد ما مروری دقیق بر روی هرکدام داشته‌ایم تا فرایند انتخاب و تصمیم‌گیری برای شما ساده‌تر شود. لذا اگر شما هم قصد سفر و یا مهاجرت به کانادا را دارید، حتماً ما را انتهای این مطلب همراهی کنید چرا که بدون شک بر روی پروسه دریافت ویزا شما مؤثر خواهد بود.

پروسه انگشت نگاری سفارت کانادا

قبل از اینکه بخواهیم لیست بهترین کشورها برای انگشت نگاری سفارت کانادا را برای شما عزیزان بیان کنیم، بهتر است ابتدا مروری جامع بر روی ماهیت این کار داشته باشیم. در حقیقت فرایند انگشت نگاری برای افرادی که تاکنون سفرهای خارجی زیادی نداشته‌اند، اندکی مبهم است.

در حالت کلی برای دریافت ویزا کانادا، شما باید پروسه‌ای را تحت عنوان بیومتریک طی نمایید. در این مرحله اطلاعات بیومتریک شما نظیر اثر انگشت، عکس دقیق و… در سیستم ذخیره می‌شود.

شما بدون داشتن این اطلاعات نمی‌توانید ویزای کانادا را دریافت کنید. این موضوع به‌خودی‌خود هیچ‌گونه مشکلی ندارد. اما ماجرا زمانی دشوار می‌شود که بدانید کانادا هیچ‌گونه سفارتی در ایران ندارد. در واقع کانادا از سال ۲۰۱۲ سفارت خود در ایران را تعطیل کرده و هیچ‌گونه رابطه سیاسی با کشور ما ندارد.

به همین جهت است که باید برای انجام پروسه انگشت نگاری و دریافت ویزا، به سفارت کانادا در کشورهای همسایه مراجعه نمود. تقریباً تمام همسایگان ایران سفارت کانادا را دارند و لذا می‌توان پروسه انگشت نگاری را در آنها انجام داد.

اما دراین‌بین تعدادی از آنها گزینه‌ای بهتر برای مسافران هستند. ما در ادامه مروری بر بهترین کشورها برای انگشت نگاری سفارت کانادا خواهیم داشت و شرایط هرکدام را هم برای شما عزیزان شرح می‌دهیم.

اما قبل از آن بهتر است بدانید که فرایند انگشت نگاری در خود سفارت خانه‌ها انجام نمی‌شود. بلکه این کار در ادارات مخصوصی به نام وک VAC صورت می‌گیرد. در بسیاری از کشورها این اداره در محلی متفاوت از سفارت خانه قرار گرفته است. اما درهرحال زیر نظر آن فعالیت می‌کند. مبنای مقایسه ما در ادامه این لیست، کیفیت عملکرد مراکز VAC است.

لیست بهترین کشورها برای انگشت نگاری سفارت کانادا

همان گونه که عنوان کردیم، تقریباً تمام همسایگان ایران دارای سفارت کانادا و مراکز VAC هستند. از جمله این کشورها می‌توان به پاکستان، ارمنستان، گرجستان، ترکیه، امارات، آذربایجان و عمان اشاره نمود.

شما می‌توانید بعد از رزرو وقت، فرایند انگشت نگاری خود را در هر یک از مراکز مذکور انجام دهید. اما دراین‌بین سه کشور ترکیه، ارمنستان و آذربایجان انتخاب‌های بهتری هستند. ما در ادامه دلیل هرکدام را شرح داده‌ایم.

انگشت نگاری سفارت کانادا در ترکیه با اطلاعات تماس

ترکیه را می‌توان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین همسایگان ایران تلقی نمود. این کشور هرساله پذیرای طیف زیادی از توریست‌های بین‌المللی است. همین مورد سبب شده تا سفارت خانه‌های زیادی در آن دایر شود. سفارت خانه کانادا یکی از این موارد است. کانادا در کشور ترکیه دو سفارت خانه دارد که یکی در شهر آنکارا و دیگری در شهر استانبول واقع شده است.

این موضوع به نوبه خود سبب شده تا ترکیه به‌عنوان یکی از بهترین کشورها برای انگشت نگاری سفارت کانادا جهت ویزای ایرانیان تلقی شود. مزیت قابل‌توجه دیگری که دررابطه‌با این کشور وجود دارد، عدم نیاز به دریافت ویزا است. به عبارت ساده‌تر شما می‌توانید بدون ویزا به ترکیه سفر کنید. از طرفی دیگر تعداد پروازهای بین ایران و ترکیه بسیار متنوع است.

این فاکتور در کنار هزینه‌ها پایین این کشور باعث شده تا یک انتخاب بسیار ایده‌آل برای متقاضیان ایرانی باشد. برای فرایند انگشت نگاری در این کشور، باید به یکی از دو شهر آنکارا یا استانبول سفر کنید.

ما در ادامه اطلاعات مربوط به مراکز انگشت نگاری این دو شهر را خدمت شما عزیزان ذکر کرده‌ایم. در نظر داشته باشید که هتل یا اقامتگاه خود را در نزدیکی این مراکز رزرو نمایید. این موضوع به کاهش استرس شما در روز انگشت نگاری کمک می‌کند.

آدرس مرکز استانبول

Cumhuriyet Caddesi Kök Apt. No:193 Harbiye (opposite of Military MusSisli /, Istanbul, Turkey

شماره تماس

+90 070 58 373 212

ساعت کاری

۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰

روزهای کاری

دوشنبه تا جمعه

ساعت تحویل بیومتریک

۸:۳۰ تا ۱۵:۳۰

آدرس مرکز آنکارا

Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı no: 154 (next to TEB Bank) Çankaya / Ankara, Turkey

شماره تماس

+90 070 58 373 212

ساعت کاری

۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰

روزهای کاری

دوشنبه تا جمعه

ساعت تحویل بیومتریک

۸:۳۰ تا ۱۵:۳۰

ارمنستان برای انگشت نگاری سفارت کانادا با اطلاعات تماس

ارمنستان از دیگر همسایه‌های ایران است که روابط خوبی هم با کشور ما دارد. همین مورد باعث شده تا سفر ایرانیان به این کشور بدون ویزا صورت گیرد. نکته قابل‌توجه دیگر، تنوع راه‌های ورود به ارمنستان است. به عبارت ساده‌تر شما می‌توانید از راه‌های زمینی یا هوایی وارد این کشور شوید.

کانادا در شهر ایروان سفارت خانه و مرکز VAC معتبر دارد. شما می‌توانید با توجه شرایط موجود، پروسه انگشت نگاری خود را در این کشور انجام دهید. ما در ادامه آدرس این مرکز را برای شما ذکر کرده‌ایم. لازم به ذکر است که شما باید قبل از مراجعه نسبت به تعیین وقت قبلی اقدام کرده باشید.

آدرس

۱۰ Vazgen Sargsyan – Yerevan – Armenia

شماره تماس

 0037410583786

ساعت کاری

۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰

روزهای کاری

دوشنبه تا جمعه

ساعت تحویل بیومتریک

۸:۳۰ تا ۱۵:۳۰

بهترین کشورها برای انگشت نگاری سفارت کانادا

آذربایجان برای انگشت نگاری سفارت کانادا با اطلاعات تماس

آذربایجان را می‌توان از دیگر همسایه‌های ایران در شمال غربی کشور دانست. این کشور هم رابطه مناسبی با ایران دارد. به همین جهت هم‌وطنان عزیز می‌توانند بدون ویزا به آن سفر کنند.

افزون بر این موارد، شما می‌توانید از طریق راه‌های هوایی یا زمینی به آذربایجان بروید. یکی از سفارتخانه‌های کانادا در شهر باکو قرار گرفته که برای ایرانیان بسیار نزدیک است.

این در نوع خود باعث می‌شود تا یکی از بهترین کشورها برای انگشت نگاری سفارت کانادا باشد. البته باید عنوان کنیم که سفارت این کشور در مقایسه با ترکیه وسعت کوچک‌تری دارد. به همین جهت نمی‌تواند سرعت پردازشی مشابه به مراکز استانبول یا آنکارا داشته باشد.با این اوصاف می‌تواند انتخابی ارزان و نزدیک برای هم‌وطنان گرامی باشد. ما در ادامه آدرس مرکز VAC کانادا در باکو را برای شما عزیزان ذکر کرده‌ایم.

آدرس

Canada Visa Application Centre (CVAC operated in partnership with OIM/IOM), International Organization for Migration (IOM) – Azerbaijan, 18, Yashar Husseynov Street, AZ-1069, Baku, Azerbaijan

شماره تماس

ساعت کاری

۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰

روزهای کاری

دوشنبه تا جمعه

ساعت تحویل بیومتریک

۸:۳۰ تا ۱۵:۳۰

امارات متحده عربی برای انگشت نگاری سفارت کانادا با اطلاعات تماس

امارات متحده عربی از دیگر مقصدهای رایج برای ایرانیان است که امور مربوط به ویزای کانادای خود را در آنجا انجام می‌دهند. کانادا دو سفارت در شهرهای دبی و ابوظبی دارد. از طرفی دیگر این کشور به‌عنوان یک مقصد توریستی بزرگ شناخته می‌شود.

به همین جهت شما می‌توانید در ساده‌ترین وجه ممکن پروازهای مربوط به آن جا را بیابید. اما باید عنوان کنیم که ورود به این کشور نیازمند دریافت ویزا است. همین موضوع سبب شده تا بسیاری از ایرانیان آن را از لیست انتخاب‌های خود خط بزنند. با این اوصاف ما آدرس مرکز VAC این کشور را خدمت شما عزیزان ارائه کرده‌ایم.

آدرس دبی

Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building, (Union National bank) Mina Road, Abu Dhabi

شماره تماس

0097142055881

ساعت کاری

۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰

روزهای کاری

دوشنبه تا جمعه

ساعت تحویل بیومتریک

۸:۳۰ تا ۱۵:۳۰

گرجستان برای انگشت نگاری سفارت کانادا با اطلاعات تماس

گرجستان هم از دیگر مقصدهای جذاب و البته زیبا برای انجام انگشت نگاری سفارت کانادا است. این کشور ارتباط تاریخی زیادی با ایران دارد. از طرفی دیگر پروازهای مختلفی از مقصد تهران به تفلیس وجود دارد. این به نوبه خود باعث می‌شود تا دسترسی راحت‌تری داشته باشید.

به همین جهت ما آن را در لیست بهترین کشور ها برای انگشت نگاری سفارت کانادا قرار داده‌ایم. لازم به ذکر است که در شهر تفلیس هم مرکز VAC برای انگشت نگاری سفارت کانادا وجود دارد. اما باید مانند سایر مراکز، ابتدا نسبت به دریافت نوبت قبلی اقدام نمایید.

آدرس

Canada Visa Application Centre (CVAC operated in partnership with OIM/IOM), International Organization for Migration (IOM) –Georgia, 12 Abuladze street 1st lane, (Dead End) 0162, Ground Floor, Tbilisi, Georgia

شماره تماس

ساعت کاری

۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰

روزهای کاری

دوشنبه تا جمعه

ساعت تحویل بیومتریک

۸:۳۰ تا ۱۵:۳۰

فرایند دریافت ویزا و انگشت نگاری سفارت کانادا

 

فرایند انگشت نگاری سفارت کانادا در واقع یکی از مهم‌ترین مراحل برای دریافت ویزای این کشور است. اما متاسفانه بسیاری از مردم با آن آشنایی ندارند. همین مورد هم باعث می‌شود تا دریافت ویزای آنها با تاخیر یا مشکل مواجه شود.

در این شیوه شما کافی است تا از طریق روش‌های آنلاین ثبت‌نام کرده و مدارک خود را بارگذاری نمایید. بعدازاین کار یک کد رهگیری دریافت می‌کنید. چند روز بعد هم ایمیلی از طرف سفارت برای شما یا آژانس مسافرتی واسطه‌تان ارسال می‌شود. بعدازاین کار شما ۳۰ روز فرصت دارید تا در یکی از مراکز VAC نسبت به انجام انگشت نگاری اقدام فرمایید بعدازاین موارد، چنانچه مشکلی در مدارک شما موجود نباشد، ویزای شما صادر می‌شود.

البته انجام انگشت نگاری و یا همان بیومتریک دارای نکات ریزی است که عدم اطلاع از آن‌ها می‌تواند به مردود شدن درخواست یا افزایش هزینه‌هایتان منجر شود. برخی از این نکات به شرح زیر است:

  • شما بعد از دریافت ایمیل تنها ۳۰ روز برای انجام انگشت نگاری فرصت دارید. بعدازاین مدت‌زمان پرونده شما کنسل می‌شود.
  • برای افراد بالای ۸۰ سال و زیر ۱۴ سال نیازی به انگشت نگاری نیست.
  • برای انجام فرایند انگشت نگاری نیازی به مدارک هویتی نیست تنها کافی است تا نامه مربوط به انگشت نگاری یا همان کد رهگیری را همراه خود داشته باشید.
  • باید انگشت نگاری تمام افراد پرونده نظیر همسر، کودک، والدین و… به صورت همزمان انجام شود.
  • در زمان انگشت نگاری نباید خال‌کوبی یا عکسی بر روی دست و صورت خود داشته باشید. لذا در صورت وجود چنین چیزی، بهتر است آن‌ها پاک کنید.
  • برای مراجعه به مرکز VAC نیازی به تعیین وقت قبلی نیست. شما می‌توانید در هر تاریخی (طی فرصت ۳۰ روزه) مراجعه کنید.

عدم آگاهی از این نکات و البته چندین مورد ریز دیگر باعث می‌شود تا افراد در فرایند دریافت ویزای کانادا دچار مشکل شوند. بدین منظور بهتر است قبل از مهاجرت به کانادا یا دریافت ویزای این کشور، با یک وکیل مهاجرت کانادا باتجربه مشورت‌های لازم را انجام دهید.

4.7/5 - (6 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *