معرفی سردترین شهرهای کانادا

خیلی از افرادی که قصد مهاجرت دارند و کانادا را به‌عنوان مقصد خود انتخاب کرده‌اند، تحقیق چندانی بابت آب‌وهوای شهر محل اقامت خود نمی‌کنند. چراکه آن‌ها بر این باور هستند آب‌وهوا نمی‌تواند در انتخاب محل زندگی یک عامل تاثیرگذار باشد.

گرچه باید در این نوع تفکر تجدیدنظر کرد. آب‌وهوا در واقع یکی از اصلی‌ترین پارامترهایی به‌شمار می‌رود که قبل از مهاجرت و انتخاب مقصد باید مورد بررسی قرار گیرد.همخوانی نداشتن شرایط آب‌وهوایی که مدت زمان زیادی به آن عادت کرده‌اید و محلی که برای مهاجرت انتخاب می‌کنید، زندگی، کار و تمام جوانب دیگر زندگی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

اگر کانادا مقصد مهاجرتی شما است، بد نیست در ادامه همراه ما باشید. زیرا قصد داریم تا سردترین شهرهای کانادا که مردم آن اغلب زمستان‌های سختی را پشت سر می‌گذارند، معرفی کنیم.

 

شرایط آب‌وهوایی در کشور کانادا

وسعت بالای کانادا باعث شده است تا تنوع آب‌وهوایی در آن قابل توجه باشد. بخش‌های شمالی این کشور با قرار گرفتن در مناطق قطبی، از آب‌وهوای سردی برخوردار هستند. اما هر چقدر به جنوب این کشور حرکت کنیم، معتدل‌تر شدن آب‌وهوا را تجربه خواهیم کرد.

بنابراین با ارزیابی کلی شرایط آب‌وهوایی در این کشور، می‌توان متوجه شد که سردترین شهرهای کانادا در مناطق شمالی واقع شده‌اند و در ادامه هر کدام را به‌صورت مجزا معرفی می‌کنیم.

 

معرفی سردترین شهرها در کانادا

میانگین دمای کل سال در منطقه شمالی کانادا به خاطر نزدیکی به قطب، معمولا زیر صفر درجه سانتی‌گراد است.

ما در بخش‌های بعد سعی می‌کنیم به ترتیب، سردترین شهرها در این کشور را از لحاظ میانگین حداقل دمای سالانه به شما معرفی کنیم تا در روند مهاجرت به کانادا و انتخاب محل اقامت بهتر تصمیم بگیرید.

شهر تاندر بی در ایالت انتاریو

در بخش شمال غربی ایالت انتاریو، شهر تاندر بی (ثاندر بی) به‌عنوان یکی از سردترین شهرهای کانادا شناخته می‌شود. میانگین حداقل دمای سالانه‌ این شهر نزدیک به 3.4- درجه سانتی‌گراد تخمین زده شده است.

جمعیت 120 هزار نفری این شهر در طول سال چیزی حدود 100 روز را در یخبندان به سر می‌برند. اما نکته جالب این‌جا است که هیچ وقت شاهد تعطیلی و خانه‌نشینی ساکنان این منطقه نخواهید بود.

برای کسانی که سردی آب‌وهوای شهر تاندر بی را اولویت نمی‌دانند، مهاجرت و اقامت در این شهر را کاملا توصیه می‌کنیم. شاید بپرسید چرا؟ چون زندگی در این شهر مزایای زیادی از جمله موارد زیر دارد:

  • اقتصاد قوی و فعال
  • هزینه‌های زندگی بسیار پایین
  • امکانات رفاهی و کیفیت زندگی بالا

شهر رجینا در ایالت ساسکاچوان

یکی از سردترین شهرهای کانادا یعنی رجینا، در ساسکاچوان که یک استان فلاتی محسوب می‌شود قرار دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که میانگین حداقل دمای این شهر در طول سال با 3.2- درجه سانتی‌گراد برابر است.

رکورد سردترین روز شهر رجینا در ایالت ساسکاچوان، مربوط به اوایل ماه ژانویه سال 1885 است که ساکنان این منطقه را شوکه کرد.

اگر بادهای سرد با سرعت 17 کیلومتر در ساعت و 115 روز یخبندان در طول سال برای شما چندان اهمیتی ندارد و شرایط ایده‌آل زندگی، تحصیل و کار در شهر در اولویتتان است، می‌توانید زندگی جدید خود را در رجینا شروع کنید.

 

شهر ساگوئنای در ایالت کبک

این شهر که در ایالت کبک قرار دارد و محل قرارگیری دانشگاه معروفی به همین نام است از اولین شهر‌های سرد کانادا به شمار می‌رود. طبق آخرین آمارهای موجود، میانگین حداقل دمای سالانه در این شهر تقریبا 3- درجه سانتی‌گراد تخمین زده می‌شود.

این موضوع نشان می‌دهد که شهر ساگوئنای ماه‌های زیادی از سال دمایی پایین‌تر از 20- درجه سانتی‌گراد دارد. همچنین براساس آمار تجربه دمایی پایین‌تر 20- درجه سانتی‌گراد در سال حتی به بیش از 40 بار می‌رسد.

سائوگنای با 140 هزار نفر جمعیت و تقریبا 105 روز یخبندان در طول سال، هیچ وقت تعطیل نمی‌شود و دلیل آن استانداردهای خوب و مناسب برای زندگی و امکانات فوق‌العاده در شرایط بحرانی است.

ناگفته نماند این شهر از نظر بارش برف، دومین رتبه از فهرست پربارش‌ترین شهرهای کانادا را به خود اختصاص داده است.

معرفی سردترین شهرهای کانادا

شهر وینیپگ در ایالت مانیتوبا

یکی دیگر از مناطقی که در صدر سردترین شهرهای کانادا قرار می‌گیرد و دست کمی از سائوگنای ندارد، وینیپگ است. آمارها نشان می‌دهد که میانگین حداقل دمای سالانه در این شهر 2.7- سانتی‌گراد تخمین زده شده است.

هر چند وینیپگ یکی از شهرهای فوق‌العاده سرد کانادا به شمار می‌رود اما آنقدر جاذبه‌های گردشگری و دیدنی دارد که بازدید از آن خالی از لطف نیست.

اگر آب‌وهوای این منطقه را نادیده بگیریم و آن را از لحاظ کیفیت زندگی، کار و تحصیل مورد بررسی قرار دهیم، وضعیت مطلوب این شهر مطلوب خواهد بود. به‌عنوان مثال نرخ بیکاری در این شهر از میانگین کشوری کمتر و چیزی حدود 5.5 درصد اعلام شده است.

جمعیت جوان، جایگاه خوب اقتصادی، سهولت خرید مسکن و مواردی از این قبیل، همه مزیت زندگی در شهر وینیپگ در ایالت مانیتوبا محسوب می‌شوند.

 

شهر ساسکاتون در ایالت ساسکاچوان 

اگر به تاریخچه آب‌وهوایی شهر ساسکاتون دقت کنید، متوجه می‌شوید که دمای این شهر در سال 1893 به 50- درجه سانتی‌گراد هم رسیده است.پس بدون تردید باید در فهرست سردترین شهرهای کانادا قرار بگیرد. جدیدترین آمارها نشان می‌دهد میانگین حداقل دمای این شهر به 1.5 درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رسد.

اما بر خلاف تصور خیلی از افراد، این دمای سرد و تقریبا 126 روز زمین پوشیده از برف، جمعیت 320 هزار نفری شهر ساسکاتون را از کار و زندگی نمی‌اندازد. بلکه آن‌ها این شرایط را فرصتی برای انجام ورزش‌های زمستانی می‌دانند. بعضی از این ورزش‌ها عبارت هستند از:

  • پاتیناژ یا اسکیت روی زمین یخی
  • پیاده‌روی
  • اسکی کردن

از طرفی شهر ساسکاتون مملو از معادن غنی است. پس اگر مشکلی بابت سردی هوا ندارید، دنبال شهری برای تجربه یک زندگی ایده‌آل با هزینه‌های پایین و مالیات ناچیز هستید و همچنین تخصص کافی در زمینه استخراج یا اکتشاف معادن دارید، ساسکاتون می‌تواند انتخاب خوبی ساختن زندگی جدید باشد.

 

شهر سادبری ایالت انتاریو

قرار گرفتن شهر سادبری در شمال دریاچه‌ای به نام Great و مسیر توده‌های هوایی قطب شمال، آن را وارد فهرست سردترین شهرهای کانادا کرده است.این توده‌های هوایی که بسیار سرد هستند، باعث شده‌اند تا میانگین حداقل دمای سالیانه این شهر زیبا به چیزی حدود 1- درجه سانتی‌گراد برسد و ساکنان آن بارش برفی با ارتفاق نزدیک 2 متر و نیم را تجربه کنند.

اگر Sudbury را به‌عنوان محل اقامت خود بعد از مهاجرت کانادا انتخاب کنید، معمولا 136 روز در سال زمین را پوشیده از برف خواهید دید که بسته به اولویت‌های شما می‌تواند لذت‌بخش یا کسل‌کننده باشد.

اگر بخواهیم صادقانه بیان کنیم، باید بگوییم سادبری با فراهم کردن بستر مناسب برای فعالان در حوزه تجارت، توریست، علم و بهداشت، توجه متقاضیان مهاجرت کانادا را جلب کرده است. با وجود این ساکنان این منطقه هیچ وقت ترافیک‌های سنگین، شلوغی، بیکاری، شرایط بد اقتصادی و سایر موارد را تجربه نخواهند کرد.

 

شهر ادمنتون در ایالت آلبرتا

ادمنتون شاید به خاطر وزش بادهای شدید و سرد، بارش‌های فراوان و سایر موارد از نظر آب‌وهوایی بدنام شده باشد اما در واقع شرایط نسبتا بهتری در مقایسه با شهرهایی دارد که در بالا معرفی کردیم.این شهر با میانگین حداقل دمای سالانه 1- درجه سانتی‌گراد، در فهرست سردترین شهرهای کانادا قرار گرفته است. متوسط ارتفاع برفی که در این شهر می‌بارد، چیزی حدود 3 متر و 39 سانتی‌متر است.

شاید این شهر از نظر آب‌وهوایی شرایط ایده‌آلی نداشته باشد اما بد نیست بدانید شهرت آن به تمیزی و رفاه مالی بالای شهروندانش است.

حتی اگر هزینه‌های معقول زندگی، مالیات پایین و مواردی از این قبیل را در رابطه با شهر ادمنتون در نظر نگیریم، نمی‌توانید از اقتصاد قوی و پویای آن غافل شویم. در واقع بنیاد اقتصاد شهر ادمنتون بر سه مورد زیر است:

نفت
کشاورزی
توریسم

اغلب شهرهای کانادا از لحاظ آب‌وهوایی سردسیر محسوب می‌شوند. اما در این مطلب سعی کردیم با در نظر گرفتن تمامی جوانب و میانگین حداقل دمای سالانه هر کدام، سردترین شهرهای کانادا را به شما معرفی کنیم.جدا از مبحث مربوط به آب‌وهوای شهرهای مختلف این کشور، اگر نیازمند مشورت یا راهنمایی درباره نحوه اخذ ویزا، چگونگی مهاجرت کانادا و اجازه اقامت در این کشور هستید، از مشاوران و  وکلای رسمی مهاجرتی درخواست کمک کنید. آن‌ها به خاطر تخصص کافی در زمینه مهاجرت، قطعا می‌توانند به‌روزترین اطلاعات را در اختیار متقاضیان قرار دهند.

4.8/5 - (6 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *