معرفی شهر سنت جان کانادا

اگر برای زندگی در کانادا به ‌دنبال شهری ساکت، آرام و به ‌دور از آلودگی هستید شهر سنت جان این کشور قطعا می‌تواند انتخاب مناسبی برایتان باشد.این شهر در استان نیوبرانزویک کانادا قرار دارد و به دلایل مختلفی مانند وجود موسسه‌های معتبر علمی و آموزشی و سطح کیفیت بالای زندگی همیشه مورد توجه مهاجران خارجی بوده است.

زیبایی‌های شهر سنت جان و آرامش درونی آن، بدون تردید مناسب افرادی است که تمایل زیادی به زندگی در شهرهای شلوغ و پر هرج‌ومرج ندارند.اگر می‌خواهید بیشتر با شهر سنت جان کانادا آشنا شوید تا انتهای مطلب همراه ما باشید. چون تصمیم داریم اطلاعات جامعی در این خصوص ارائه دهیم.

 

آشنایی با شهر سنت جان کانادا

همان‌طور که گفتیم شهر سنت جان (Saint John) در استان نیوبرانزویک قرار دارد و در این استان دومین شهر پرجمعیت محسوب می‌شود.در سال 1758 هنگام ادغام چند منطقه با یکدیگر این شهر در خلیج فاندی و در کنار رودخانه سنت جان قرار گرفت و اکنون از نظر تاریخ و تمدن در کانادا جایگاه بالایی دارد.

در بخش‌های شمالی‌تر این شهر ساختمان‌های تاریخی زیادی وجود دارند که در ساحل رودخانه و همچنین بندر سنت جان واقع شده‌اند.برای افرادی که قصد مهاجرت کانادا دارند یقینا زندگی در شهر سنت جان به لحاظ تنوع بالای مسکن متناسب با بودجه افراد، دانشگاه‌های عالی و سطح بالا برای تحصیل و همچنین بسیاری از امکانات دیگر باید یکی از گزینه‌های انتخابی برای اقامت باشد.

از طرفی امکانات تفریحی زیادی در این شهر وجود دارد و شهروندان به‌راحتی می‌توانند برای آرامش بیشتر به ساحل دریا بروند. سنت جان در جنوب نیوبرانزویک قرار دارد و فاصله این شهر با کبک تقریبا 700 کیلومتر است.

آشنایی با زبان و فرهنگ مردم سنت جان
زبان رسمی در این شهر انگلیسی است و زبان مادری بیش از 95 درصد افراد این شهر محسوب می‌شود. از طرفی کمتر از یک درصد مردم آن به فرانسوی صحبت می‌کنند.لهجه‌های بسیار زیادی در این شهر دیده می‌شود و اگر به سنت جان بروید قطعا با عبارت‌های غیر استاندارد انگلیسی زیادی روبرو خواهید شد. اما تعجب نکنید، چون کاملا طبیعی است.

این شهر به مهمان‌نوازی شهرت دارد و افراد مهاجری که سنت جان مقصد انتخابی آن‌ها است، به این اتفاق نظر رسیده‌اند که در محیطی شبیه به کشور خودشان زندگی می‌کنند. تنوع فرهنگی در این شهر بسیار بالا است و ملیت‌های مختلفی به آن از سراسر جهان آمده‌اند. از طرفی این شهر در کانادا به قطب فرهنگی معروف شده است و هر سال از گردشگران زیادی پذیرایی می‌کند.

جاذبه‌های گردشگری، مراکز خرید متنوع و رستوران‌های عالی جلوه خاصی به شهر سنت جان کانادا بخشیده است. خیابانی به نام جورج در این شهر قرار دارد که اکتبر هر سال در آن رویدادهای خاصی برگزار می‌شود.مردم سنت جان می‌توانند اعتقادهای مذهبی و عقاید خود را به‌راحتی بیان کنند، زیرا این شهر به آزادمنشی معروف است و حتی هر سال 27 ژوئن را به مناسبت روز چند فرهنگی جشن می‌گیرند.

 

آب‌وهوای شهر سنت جان کانادا
این شهر از نظر آب‌وهوا تقریبا متعادل است. در فصل زمستان معمولا دمای هوا به صفر درجه نیز می‌رسد و در تابستان هوای ملایمی در جریان است.سنت جان در شرقی‌ترین بخش کانادا قرار دارد و از آن‌جایی که این شهر ساحلی است، دریا و جریان‌های باد با یکدیگر برخورد دارند. دلیل بارش باران‌های زیاد در فصل بهار و تابستان و ریزش برف در زمستان نیز همین موضوع است.

وجود مه زیاد آن‌ هم در فصل زمستان در سنت جان معروف است و این شهر حتی به‌عنوان مه‌آلودترین شهر در کانادا شناخته می‌شود. با توجه به این‌که توده‌های مختلف هوایی زیادی مدام در این منطقه جریان دارند شهر سنت جان همیشه در معرض باد قرار می‌گیرد.

معمولا 15- درجه سردترین دمایی است که در فصل زمستان دیده می‌شود، البته در این فصل دمای پایین‌تر از این نیز دیده شده است. در فصل تابستان نیز دما در گر‌م‌ترین حالت ممکن است حتی به 27 تا 28 درجه نیز برسد.به‌طور کلی دمای متوسط شهر سنت جان کانادا در ماه فوریه که سردترین ماه است تقریبا 5- درجه و در ماه اوت که گرم‌ترین ماه است به 16 درجه می‌رسد.

همان‌طور که گفتیم هر سال شاهد بارش باران زیادی در این شهر هستیم و طبق اطلاعات هواشناسی کانادا سالانه 1535 میلی‌لیتر باران در سنت جان می‌بارد. آب دریا معمولا در تمام سال سرد است و بین 0 تا 14 درجه دمای آن تغییر می‌کند.

معرفی شهر سنت جان کانادا

هزینه‌های زندگی در شهر سنت جان

برای تعیین برآورد هزینه زندگی در شهر سنت جان در کانادا باید هزینه‌های مربوط به خوراک، مسکن، لباس، حمل‌ونقل، درمان، تفریح و خیلی از موارد دیگر را در نظر گرفت.اما اگر بخواهیم به‌طور متوسط تمام هزینه‌ها را بدون اجاره مسکن در نظر بگیریم هر فرد مجرد باید تقریبا ماهی نزدیک به 980 دلار برای زندگی در سنت جان هزینه کند.

طبیعتا هر چه تعداد افراد خانواده بیشتر شود، هزینه‌های زندگی نیز بالاتر خواهد رفت. برای مثال یک خانواده چهار نفری در یک ماه نزدیک 4300 دلار خرج دارند.هزینه خرید مسکن و همچنین اجاره نیز سال به سال رو به افزایش بوده و بین دو سال 2019 و 2020 تقریبا یک رشد 2 درصدی رخ داده است.افرادی که شهروند کانادا هستند، طبق معمول مالیاتی به آن‌ها تعلق می‌گیرد و اگر صاحب خانه باشند نیز باید مالیات اضافه‌ای به شهرداری بپردازند.

شرایط تحصیل در سنت جان
خیلی از افراد برای اقامت در کانادا از طریق ویزا تحصیلی اقدام می‌کنند و شهر سنت جان نیز به علت وجود دانشگاه‌های عالی که در رنکینگ جهانی هر سال می‌درخشند مورد توجه آن‌ها قرار می‌گیرد.روند مهاجرت به این شهر نیز دقیقا مانند دیگر شهرهای کانادا است. یعنی باید قبل از اقدام برای دریافت ویزا تحصیل ابتدا از یکی از موسسه‌های آموزشی معتبر در سنت جان پذیرش بگیرید.

افرادی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل دارند باید رشته تحصیلی مدنظر خود را انتخاب کرده و از شرایط و مدارک لازم موجود در وب سایت دانشگاه آگاهی پیدا کنند.وقتی تمامی مدارک را آماده کردید، در مرحله بعد باید مکاتبه‌های لازم را با مسئولان مربوط برای پذیرش دانشجویان بین‌الملل انجام دهید.

وقتی درخواست پذیرش به سازمان‌های مربوط ارسال شد و هزینه‌های لازم برای بررسی مدارک را نیز پرداختید باید منتظر نامه پذیرش تحصیلی خود باشید.با داشتن نامه پذیرش تحصیلی می‌توانید برای درخواست ویزا و اقامت در شهر سنت جان کانادا اقدام کنید. از این جا به بعد باید مکاتبه‌های لازم با سفارت کانادا انجام شود، بنابراین باید مدارک لازم برای سفارت را آماده کنید.

برای انجام این کارها به مراجعه حضوری نیازی نیست و می‌توان کاملا آنلاین همه کارها را انجام داد. برای مهاجرت به کانادا به ثبت اثر انگشت نیاز است، بنابراین به دلیل نبود سفارت کانادا در ایران باید به سفارت کانادا در کشورهای دیگر بروید. خوشبختانه لازم نیست دیگر برای دریافت ویزا و پاسپورت دوباره به سفر رفت.

چرا باید سنت جان را برای اقامت در کانادا انتخاب کرد؟
شاخص بهداشت در سنت جان کانادا بالا است و همچنین به سیستم سلامت شهر اهمیت ویژه‌ای داده می‌شود. همین دو مورد به‌‌تنهایی از مهم‌ترین مزیت‌های زندگی در این شهر به شمار می‌روند.در ابتدای مطلب نیز عنوان کردیم آلودگی در این شهر تقریبا وجود ندارد و شاخص آن بسیار پایین است. بنابراین هیچ وقت شاهد ترافیک‌های سنگین در این شهر نخواهید بود.

از لحاظ آب‌وهوایی نیز همان‌طور که گفتیم تقریبا با مناطق آسیایی یکی است. به همین دلیل بیشتر افراد ایرانی که به سنت جان مهاجرت می‌کنند با آب‌وهوای این شهر مشکلی ندارند.به دلیل وجود جاذبه‌های گردشگری متنوع، سواحل بکر و زیبا و همچنین امکانات‌های تفریحی دیگر، هر سال افراد زیادی این شهر را برای گذراندن تعطیلات انتخاب می‌کنند.

شهر سنت جان کانادا محله‌های مختلف زیادی دارد و هنوز فرهنگ محله‌نشینی در این شهر رواج دارد. هرکدام از آن‌ها آداب و رسوم خاص خود را دارند.از دیگر مزیت‌های زندگی در این شهر می‌توان به تنوع فرهنگ بالا، برگزاری رویدادهای مختلف هنری، هزینه‌های زندگی تقریبا پایین و طبیعت بکر نیز اشاره کرد و تمام این ویژگی‌ها نشان می‌دهند اقامت در این شهر تجربه ماندگاری خواهد بود.

با توجه به موارد گفته شده بدون تردید متوجه شدید چرا شهر سنت جان کانادا یک مقصد مناسب زمان مهاجرت به این کشور و تصمیم به اقامت در آن است. زندگی در سنت جان قطعا تجربه‌های لذت‌بخش زیادی برایتان به همراه خواهد داشت.اما باید توجه کنید در گام اول باید مهاجرت را با برنامه پیش ببرید و از قوانین اقامت در کانادا مطلع باشید. بنابراین کمک یک وکیل مهاجرتی در این مسیر الزامی است تا بعدا با مشکل روبرو نشوید.

5/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *