آشنایی با مکان های دیدنی تاریخی کانادا

در باور همگانی کانادا کشوری جوان محسوب می‌شود. تاریخ کانادا از عصر اکتشاف در قرن‌های 15 و 16 میلادی آغاز می‌شود اما بومیان این کشور از مدت‌ها قبل سکونت داشتند و بازمانده‌های تاریخی کانادا به دوران سکونت آن‌ها نیز برمی‌گردد. جاذبه‌های تاریخی کانادا شامل بازمانده‌های تاریخی کانادا از بومیان، وایکینگ‌ها و حتی دایناسورها است. علاوه بر آن عده‌ای از اروپاییان مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را برگزیدند و ساکن این کشور شدند که از آن‌ها نیز آثاری باقی مانده است. اگر قصد مهاجرت کانادا یا حتی سفر به این کشور به قصد تفریح را دارید با جاذبه‌های تاریخی کانادا در متن زیر آشنا شوید:

 

دشت‌های لانسو، نیوفاوندلند L’Anse aux Meadows
خیلی پیش‌تر از آن که کریستف کلمب با قایقش به سمت آمریکای شمالی بیاید وایکینگ‌ها در اقیانوس اطلس پیشروی کردند. شاهد این مدعا هم در دشت‌های لانسو در نیوفاوندلند شرقی‌ترین استان کانادا یافت می‌شود. حفاری‌های این منطقه بازمانده‌های تاریخی کانادا حاصل از سفر اولین دسته اروپاییان به کانادا هستند.

این حفاری‌ها سال 1960 وقتی کشف شد که مکتشف و نویسنده نروژی هلگ اینگستد و همسر باستان‌شناسش آن استینه اینگستد به این منطقه سفر و شروع به جستجو کردند. در سال 1978 نیز این مورد از جاذبه‌های تاریخی کانادا جزو فهرست آثار باستانی یونسکو شد.

این مورد از بازمانده‌های تاریخی کانادا شامل هشت سازه چوبی است که سبک مشابه ساخت آن در گرین‌لند و ایسلند یافت شده که اتفاقا مربوط به دوره زمانی مشابه تاریخ کانادا است. همچنین وسایلی آهنی شامل سنگی برای تیز کردن و دیگر وسایل سنگی روزمره متعلق به آن دوران نیز در همین منطقه به دست آمده است.

دیوارهای ذغالی کلفت و سقف های چوبی سیستم دفاعی هوشمندانه‌ای در برابر زمستان‌های سخت شمالی بوده است. هر ساختمان و اتاق‌هایش جنبه‌های متفاوتی از زندگی شمالی را نشان می‌دهند و اطلاعات خوبی از سبک زندگی، تفریحات و جنبه‌های دیگری از وایکینگ‌ها در تاریخ کانادا به ما می‌دهند.

اگر قصد مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را دارید و مایل هستید از این بازمانده‌های تاریخی کانادا دیدن کنید باید گفت رسیدن به این منطقه کار خیلی ساده‌ای نیست و باید به شمالی‌ترین نقطه نیوفاوندلند سفر کنید. فرودگاه سنت آنتونی یا رانندگی ده ساعته از پایتخت نیوفاونلند یعنی سنت جان شما را به این مورد از جاذبه‌های تاریخی کانادا می‌رساند.

 

نینستنت، جزایر هایدا گویی، بریتیش کلمبیا Ninstints,Haida Gwaii Islands
اگر جزو کسانی هستید که سفرهای پر از هیجان با مقادیری تاریخ و فرهنگ علاقه دارید و مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا را انتخاب کرده‌اید، هایدا گویی که سابق بر این جزایر کوئین شارلوت خوانده می‌شد مقصد مناسب شما است.

مجمع‌الجزایری که در ساحل غربی بریتیش کلمبیا قرار دارد خانه نینستنت میراث جهانی یونسکو است که از بازمانده‌های تاریخ کانادا است. نینستنت روستایی است که جاذبه‌های تاریخی کانادا که ارزش هنری هم دارند در آن یافت می‌شوند. از مشهورترین این جاذبه‌ها مجسمه‌های توتم هستند.

پزوهش‌های باستان‌شناسی در هایدا گویی نشان می‌دهد تاریخ کانادا در این منطقه بسیار غنی است و مردم از هزاران سال پیش در این ناحیه زندگی می‌کردند. در سال 1860 شیوع آبله سبب شد بخش بزرگی از جمعیت این منطقه از دنیا بروند. اگر مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را انتخاب کرده‌اید و در میان سفرهای تفریحی‌تان بازدید از هایدا گویی هم فهرست شده باید بدانید این مورد از جاذبه‌های تاریخی کانادا در هرروز بازدید کنندگان کمی می‌پذیرد و نگهبان‌ها افراد را به نوبت راه می‌دهند.

آشنایی با مکان های دیدنی تاریخی کانادا

پارک استانی دایناسور، آلبرتا Dinosaur Provincial Park
در تاریخ کانادا خیلی سال قبل از اینکه اروپایی‌ها توجه‌شان به کانادا جلب شود و به این کشور بیایند دایناسورها در اینجا زندگی می‌کردند. شواهدی از زندگی دایناسورها و بازمانده‌های تاریخی کانادا امروزه در پارک دایناسور در استان آلبرتا قابل مشاهده است.

اگر پس از مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا دو ساعت از شرق کلیری پیش بروید به یکی از خاص‌ترین پارک‌های ملی و بازمانده‌های تاریخی کانادا می‌رسید که محل زندگی دایناسورها بوده است. در این پارک فسیل‌های دایناسورهایی خاص یافت شده که ارزش فراوانی در علم و تحقیقات مربوط به آن دوره دارند.

بازمانده‌های تاریخی کانادا مربوط به این دوره شامل بقایای 35 گونه دایناسور می‌شود که 75 میلیون سال پیش در اینجا زندگی کرده‌اند. این مکان یکی از جالب‌ترین مکان‌ها در تاریخ کانادا است و به ویژه برای کودکان بار آموزشی زیادی دارد.

 

قلعه لویی‌بورگ، نووا اسکوشیا Fortress of Louisbourg
قلعه لویی‌بورگ گنجی پیش‌بینی نشده برای بازدیدکنندگان کیپ برتون جزیره‌ای در استان نووا اسکوشیا است. این مورد بین جاذبه‌های تاریخی کانادا یکی از شلوغ‌ترین بنادر شمال آمریکا در قرن هجدهم و کلید اقتصادی و مرکز نظامی فرانسه بود. امروزه این شهر به حجم بازمانده‌های تاریخی کانادا مشهور است.

اگرچه این شهر در قرن نوزدهم به حال خود رها شد و رو به خرابی رفت، دولت در سال 1928 از بازمانده‌های تاریخی کانادا در این مکان محافظت کرد و آن را تبدیل به پارکی ملی کرد. تقریبا یک چهارم شهر بازسازی شده و قسمت‌های باقی مانده هنوز تحت اکتشافات باستان‌شناسانه هستند.

با بازدید از این مکان حس‌وخال زندگی در سده‌ی 1700 را درک می‌کنید و تاریخ کانادا در آن دوره را به عینه می‌توانید ببینید.

 

مونترال قدیم، کبک Old Montreal
مونترال قدیمی از جاذبه‌های تاریخی کانادا و بخشی از مرکز شهر مونترال است که قدمت ساختمان‌ها و بازمانده‌های تاریخی کانادا در آن به 1600 می‌رسد. این مورد از جاذبه‌های تاریخی کانادا یکی از مراکز گردشگری در کبک است که هتل، رستوران، مغازه، اقامتگاه و مراکز تجاری فراوانی دارد و برای گردشگران تمامی امکانات فراهم است.

اگر قصد مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را دارید باید بدانید مانند شهر کبک، مونترال قدیم نیز هویتی اروپایی دارد. خیابان‌های سنگفرش شده، فرهنگ کافه‌ای رایج در قرن‌های 17 و 18 همگی جزو تاثیرات اروپا بر تاریخ کانادا هستند که در این منطقه نمود دارند.

تاریخ مونترال قدیم به 1642 برمی‌گردد. زمانی که فرانسویان کرانه‌ی رود سنت لارنس را برای زندگی برگزیدند و جامعه‌ای کاتولیک بنا کردند. این شهر تبدیل به مرکز اصلی تجارت و نظامی شد و دورتادور آن قلعه‌ای ایجاد شد. همچنین این شهر چندسال میزبان مجلس پارلمان کانادا در سال‌های 1800 بود.

 

دیدنی‌های تاریخی کانادا
برخلاف تصور عموم به قرن‌های اخیر محدود نمی‌شود و پیشینه‌ای بسیار قدیمی دارد. بقایای دایناسورها گواه زندگی در این منطقه از میلیون‌ها سال پیش است. مکان‌های تاریخی کانادا برای کسانی که مهاجرت به کانادا و اقامت به  کانادا را انتخاب کرده‌اند فرصتی مناسب برای آشنایی بیشتر با تاریخ و فرهنگ این کشور است. اگر شما هم جزو کسانی هستید که قصد مهاجرت کانادا را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم با خواندن ادامه‌ی متن با دیدنی‌های تاریخی کانادا بیشتر آشنا شوید:

 

بندر هالیفکس، نوواسکوشیا Halifax Harbour
از 1700 میلادی سنگ بنای فعالیت اقتصادی در بندر هالیفکس گذاشته شد. منطقه استراتژیک بندر هالیفکس را به دروازه‌ای عالی برای رفت‌وآمد به آمریکای شمالی تبدیل کرد. امروزه بازدیدکنندگان می‌توانند از مکان‌های تاریخی کانادا که در این مکان قرار دارند و بی‌شمار هستند بازدید کنند.

به طور مثال موزه مریتایم درمورد رویدادهایی مثل انفجار هالیفکس و سفر ناتمام تایتانیک بخش‌هایی برای بازدید تدارک دیده است. همچنین موزه مهاجرت تاریخ مهاجرت به کانادا را بررسی می‌کند و کپی مدارک اصلی را هم در اختیار افراد قرار می‌دهد. بنابراین اگر به اطلاعاتی درمورد مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا علاقه دارید این موزه مکانی مناسب برای شما است.

در ادامه با ده دقیقه پیاده‌روی می‌توانید نگاهی به تاریخچه نظامی هالیفکس هم داشته باشید. از مکان‌های تاریخی کانادا تپه سیتادل است که برفراز شهر قرار دارد. تپه سیتادل در گذشته به دلیل دید وسیع به اطراف و دریا برای نگهبانی انتخاب شده بود و از آنجا وضعیت عبورومرور رصد می‌شد.

 

شهر کبک، کبک Qubec city
تجربه‌هایی که پس از دیدن مکان‌های تاریخی کانادا در کبک به دست می‌آورید قابل مقایسه با هیچ جای دیگری در آمریکای شمالی نیست. شهر قدیمی کبک که جزو دیدنی‌های تاریخی کانادا است جزو آثار تاریخی شهر است و پیاده‌روهای سنگفرش شده و معماری قرن هفدهمی فوق‌العاده زیبایی دارد. همچنین دیوار قلعه شهر از قرن هفدهم تا حالا باقی مانده. تمام این آثار که تاریخ کانادا را در خود جای داده‌اند جزو میراث یونسکو محسوب می‌شوند.

ویژگی جاذبه‌های تاریخی کبک این است که نه تنها تاریخ کبک بلکه تاریخ کانادا را بازگو می‌کنند. مثلا در چمنزارهای آبراهام بود که فرانسوی‌ها و انگلیسی‌ها در سال 1759 برای کسب قدرت بیشتر جنگیدند. یا مثلا در پلیس رویال بومی‌ها تصمیم گرفتند تجارت خز، ماهی و مس را متوقف کنند.

اگر قصد مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را دارید و هوای بازدید از کبک به سرتان زده باید بدانید دیدن این شهر کاری بسیار ساده است و روزانه هزاران گردشگر از این شهر بازدید می‌کنند. فرودگاه بین‌المللی کبک و مجموعه‌ای از هتل‌ها، رستوران‌ها و مغازه‌ها کار اقامت و تفریح را بسیار راحت‌تر هم می‌کنند. بهترین راهکار برای بازدید از شهر قدیمی پیاده‌روی در کوچه‌ها و خیابان‌ها است تا همه چیز را ببینید و ساختمان یا مجسمه‌ای را از دست ندهید.

 

هتل‌های تاریخی راه‌آهن فرمونت Fairmont Historic Railway Hotels
اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم قطار کارآمدترین و پرطرفدارترین وسیله رفت‌وآمد در کشور کانادا بود و به همین سبب در اکثر شهرها هتل‌های لوکس راه‌آهن برای اسکان مسافران ساخته و بهره‌برداری شده بودند. این هتل‌ها در تاریخ کانادا هنوز ارزشمند هستند و برخی از قدیمی‌ترین این هتل‌ها مانند فرمونت بنف اسپرینگز جزو دیدنی‌های تاریخی کانادا محسوب می‌شوند که هنوز هم کاربرد هتل دارند. بسیاری از ستارگان هالیوود، اعضای خانواده سلطنتی و سیاستمداران از سراسر دنیا در این هتل‌ها اقامت کرده‌اند.

صاحب فعلی هتل‌ها تصمیم دارد شکوه گذشته هتل را حفظ کند و از دکوراسیون گوتیک فرانسوی و بارونیال اسکاتلندی در بنا استفاده می‌کند. اگر قصد مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را دارید بهتر است بدانید که با اقامت در این هتل‌ها مجموعه‌ای از هنر دراختیار شما است و می‌توانید تاریخ کانادا را با تماشای عکس‌، نقاشی و آثار هنری دنبال کنید. اگر تمایلی به اقامت شبانه هم ندارید می‌توانید بعدازظهری را به صرف چای در این هتل‌ها سپری کنید و از آثار هنری آن لذت ببرید.

 

قلعه هنری، کینگستون، انتاریو Fort Henry
قلعه هنری جزو مکان‌های تاریخی کانادا است که در ابتدا برای جلوگیری از حمله آمریکایی‌ها در جنگ 1812 و رصد رفت‌وآمد در رودخانه سنت لارنس ساخته شد. این قلعه تا سال 1930 برای امور نظامی فعال بود اگرچه اواخر فقط زندانی برای زندانیان جنگی بود.

سال 1938 قلعه تبدیل به زندان شد و امروزه به عنوان یکی از دیدنی‌های تاریخی کانادا محسوب می‌شود. با بازدید از قلعه هنری از فنون نظامی و نقشه‌های دوران جنگ در تاریخ کانادا مطلع می‌شوید و در واقع سفری در تاریخ می‌کنید و به دوران جنگ‌ها و لشگرکشی‌ها باز می‌گردید.

 

تپه پارلمان، انتاریو Parliament Hill
معمولا دنبال کردن سیاست برای بسیاری جذابیتی ندارد و شاید از محل مجلس و دیگر ساختمان‌های سیاسی کشوری اطلاع نداشته باشند. اما تپه پارلمان کانادا که در اتاوا قرار دارد از این قاعده مستثنی است. این ساختمان معماری بی‌نظیر گوتیک دارد و شامل سه بنا است که خانه دولت کانادا هستند و بر حاشیه رودخانه اتاوا قرار گرفته‌اند.

ساختمان پارلمان در قرن‌های 18 و 19 به عنوان مقر نظامی به کار می‌رفت تا زمانی که در 1859 ملکه ویکتوریا اتاوا را به عنوان پایتخت برگزید و زمین‌های اطراف پارلمان توسعه پیدا کردند و تعداد ساختمان‌ها و جمعیت زیاد شد.

 

اگر قصد مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را دارید و بازدید از شهر اتاوا، پایتخت کانادا و ساختمان پارلمان نیز در برنامه‌تان است باید بدانید که ساعت شروع بازدید از 9 صبح است و اگر در ساعات اولیه روز بروید با حجم زیاد بازدیدکنندگان روبه‌رو نمی‌شوید. همچنین می‌توانید از بالای برج صلح یا پیس تاور چشم‌اندازی به تمام شهر داشته باشید و شهر اتاوا را در یک نظر ببینید.

4.8/5 - (6 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *