افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند باید قبل از اقدام برای اخذ ویزا، شهر محل اقامت خود را انتخاب کنند و درباره آن اطلاعات دقیقی به‌دست آورند.شهر هالیفاکس کانادا یکی از شهرهای این کشور در استان نوا اسکوشیا است. هالیفاکس از شلوغ‌ترین بندرهای جهان به‌شمار می‌رود که در مجاورت اقیانوس اطلس واقع شده است.

در این متن شما را با این شهر زیبا آشنا می‌کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

 

تاریخچه شهر هالیفاکس کانادا

در سال 1917 انفجار بزرگی در شهر هالیفاکس رخ داد و بخش عظیمی از آن را ویران کرد. با گذر زمان مردم شروع به بازسازی مناطق تخریب‌شده کردند و سرانجام در سال 1996 از ادغام 4 شهر هالیفاکس، دارتموث، بدفورد و شهرستان هالیفاکس این شهر تشکیل شد و اکثر مردم آن را اسکاتلندی‌ها تشکیل دادند.

موقعیت جغرافیایی هالیفاکس
این شهر در ساحل شرقی کانادا قرار دارد و از نظر جغرافیایی در کوچکترین استان این کشور یعنی نوا اسکوشیا واقع شده است.شهر هالیفاکس یکی از شلوغ‌ترین و پرترددترین بنادر جهان در اقیانوس اطلس است و خرچنگ دریایی جزو محبوب‌ترین موجودات دریایی صنعت ماهیگیری آن محسوب می‌شود.

جمعیت استان نوا اسکوشیا حدود یک چهارم جمعیت مونترال و نواحی اطراف آن است. این استان از جمعیت کمی برخوردار است ولی قدرت جذب توریستی بالایی دارد. از دلایل مهاجرت مردم به این شهر، می‌توان به سبک زندگی و خیابان‌های زیبای آن اشاره کرد.

زبان مردم هالیفاکس
اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، شاید یکی از شهرهای مناسب برای اقامت هالیفاکس باشد. زیرا زبان رسمی این شهر انگلیسی است و راحت‌تر می‌توانید آن را یاد بگیرید.دومین زبان رسمی این شهر مانند سایر نقاط کانادا فرانسوی است و براساس آمار از هر 6 نفر، یک نفر به زبان فرانسوی حرف می‌زند.

هزینه زندگی در شهر هالیفاکس کانادا

اگر مجموع تمام هزینه‌های آب، برق، گاز، حمل‌ونقل، اینترنت، غذا و… را محاسبه کنیم، هزینه زندگی در هالیفاکس از مونترال، تورنتو و ونکوور کمتر است.فردی که در این شهر اقامت دارد و کار می‌کند به‌راحتی از پس هزینه‌های خود برمی‌آید، زیرا هزینه زندگی در آن متوسط است و چندان بالا نیست. کیفیت بالای زندگی در مقابل هزینه‌های متوسط، هالیفاکس را به یک شهر مناسب برای مهاجرت تبدیل کرده است.

مسکن و اقامت در هالیفاکس
یکی از دغدغه‌های مهم هر فردی که به کشور دیگری مهاجرت می‌کند، هزینه‌های مسکن و طریقه اقامت او در آن شهر است.اگر شما بخواهید در مونترال یا تورنتو خانه‌ای را اجاره کنید باید هزینه بالایی برای آن بپردازید. در حالی‌که هزینه اجاره منزل در هالیفاکس حدود 40 درصد کمتر از تورنتو است. حتی اگر هزینه اجاره یا خرید منزل در شهر هالیفاکس کانادا برای شما زیاد است می‌توانید در خارج از منطقه آن منزلی با مبلغ اجاره پایین‌تر را پیدا کنید.

 

آب‌وهوا در هالیفاکس
در این شهر می‌توانید گرم‌ترین تا سردترین روزها و شب‌ها را تجربه کنید. زمستان‌های این شهر ترکیبی از برف، باران و یخ است و بهار کوتاهی دارد. در عوض تابستان‌های آن هوا خوب است و در ماه ژولای گرم‌ترین دمای این شهر را تجربه می‌کنید.

به‌طور کلی آب‌وهوای شهر هالیفاکس کانادا خنک است و شما کمتر آفتاب را در آن مشاهده می‌کنید. همچنین حدود 100 روز از سال را در هوای مه‌آلود سپری خواهید کرد. برای افرادی که فصل زمستان و آب‌وهوای خنک را دوست ندارند، مهاجرت به این شهر توصیه نمی‌شود.

تحصیل در هالیفاکس
اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید و برای گرفتن ویزای آن تلاش می‌کنید، بهتر است با بهترین دانشگاه‌های این شهر آشنا شوید. دالاهو و سنت مری از دانشگاه‌های معروف هالیفاکس هستند. در این بخش این دو دانشگاه را برای شما معرفی می‌کنیم.

دانشگاه دالاهو
یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا که در رتبه‌بندی جهانی در جایگاه 272 قرار دارد، دانشگاه دالاهو است. این دانشگاه به‌ دلیل کتابخانه وسیع با کتاب‌های متنوع و کیفیت بالای آموزشی به شهرت رسیده است.

در دانشگاه دالاهو رشته‌های متنوعی تدریس می‌شود و فرصت‌های پژوهشی و آموزشی خوبی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. از رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شوند می‌توان به علوم کامپیوتر، بازرگانی، کشاورزی و علوم انسانی اشاره کرد.

این دانشگاه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ‌ارشد دانشجو می‌پذیرد و هزینه تحصیل در آن با توجه به ویژگی‌هایی مثل تابعیت، وضعیت زمان تحصیل و دوره تحصیلی متغیر است.

دانشگاه سنت مری
از دیگر دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی هالیفاکس می‌توان به دانشگاه سنت مری اشاره کرد. این دانشگاه مانند دالاهو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد دانشجو می‌پذیرد. البته با برگزاری بعضی از دوره‌های آموزشی به دانش‌آموختگان مدرک دیپلم و گواهی‌نامه آموزشی هم اعطا می‌کند.از رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شوند می‌توان هنرهای لیبرال، تجارت، حسابداری و مطالعات محیط‌زیست را نام برد.

مزایای اقامت در هالیفاکس

این شهر ویژگی‌هایی دارد که باعث می‌شود عده زیادی برای مهاجرت به آن اقدام کنند. در ادامه مزیت‌های شهر هالیفاکس کانادا را برای شما لیست می‌کنیم.

یکی از مزایای مهم این شهر امنیت بالای آن است. نرخ ارتکاب جرم بسیار کم است و تعداد افراد بی‌خانمان در این شهر به‌ندرت دیده می‌شوند.
تعداد زیاد مراکز آموزشی و کیفیت بالای آموزش آن‌ها، این شهر را به یک مرکز علمی تبدیل کرده است.
بیشتر جمعیت شهر هالیفاکس را افراد جوان تشکیل می‌دهند، زیرا دانشجویان زیادی در این شهر تحصیل می‌کنند.
کار و فعالیت در این شهر تا نیمه‌های شب ادامه دارد. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که در ساعات اولیه شب نمی‌خوابند، می‌توانید در این شهر در شب نیز فعالیت خود را ادامه دهید.
هزینه زندگی در این شهر نسبت به شهرهای ونکوور، مونترال و تورنتو کمتر است. اگر توان مالی زندگی در شهرهای بزرگ کانادا را ندارید، شهر هالیفاکس انتخاب خوبی برای اقامت است.
به‌دلیل ساحلی بودن این شهر، تفریحات قایق‌رانی رونق فراوان دارد. قایق سواری و پیاده‌روی در ساحل از تفریحات هالیفاکس محسوب می‌شوند.
دسترسی به مراکز درمانی در شهر هالیفاکس کانادا راحت است. برای دریافت خدمات درمانی می‌توانید به بیمارستان ویکتوریا و دارموت مراجعه کنید.

فرصت شغلی در هالیفاکس کانادا

همان‌طور که گفتیم شهر هالیفاکس یک شهر ساحلی است و بندر بزرگی در آن قرار دارد. اگر در شغل‌هایی مثل خدمات بندری، کشاورزی، خدمات بازار، گمرکی و… مهارت دارید، این شهر گزینه خوبی برای مهاجرت شما است. توجه کنید که تخصص شما باید از نظر علمی و همچنین عملی تایید شود.

 

رفتار مردم هالیفاکس
اگر در فرآیند مهاجرت نگران رفتار مردم با خود و بچه‌هایتان هستید، با مهاجرت به شهر هالیفاکس این نگرانی را از خود دور کنید.

چون مردم شهر هالیفاکس کانادا، بسیار مهاجرپذیر هستند و به مهاجران اجازه کار، تحصیل و تعامل می‌دهند. درست است که در ابتدا برقرای ارتباط و ایجاد رابطه دوستانه برای شما ممکن است دشوار باشد، اما بعد از مدتی این حس رفع می‌شود و شما بخشی از جامعه این شهر به‌حساب می‌آیید.

 

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است و شهر هالیفاکس در استان نوا اسکوشیا هر سال تعداد زیادی مهاجر را می‌پذیرد.این شهر برای افرادی که از سرما فراری هستند، مناسب نیست زیرا از نظر آب‌وهوایی در اکثر فصل‌ها هوایی سرد و خنک دارد.شهر هالیفاکس به ‌دلیل بندر بزرگی که در آن وجود دارد، مناسب افرادی است که در زمینه بندری و خدمات دریایی تخصص دارند. البته این موضوع برای کسانی اهمیت دارد که برای کار به این کشور مهاجرت می‌کنند.

عده‌ای از افراد برای ادامه تحصیل این شهر را انتخاب می‌کنند، زیرا کیفیت آموزش در این شهر بسیار بالا است و اساتید برتری در خود دارد.به‌طور کلی شهر هالیفاکس کاندا برای افرادی که به‌دنبال یک زندگی آرام و بدون دغدغه هستند، بسیار مناسب است. کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالا است و اگر کمال‌گرا نباشید، با یک شغل ساده می‌توانید از پس هزینه‌های زندگی در این شهر بر بیایید. با مشورت با یک وکیل مهاجرت کانادا می‌توانید از قوانین مهاجرت به این شهر و اقامت در آن آگاه شوید.

5/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *