معرفی شهر شارلوت تاون کانادا

معرفی شهر شارلوت تاون کانادا

در این مقاله سعی شده هر آنچه را که برای معرفی شهر شارلوت تاون کانادا نیاز دارید را به صورت کامل بررسی و پوشش بدهیم و در این بخش قصد داریم از شرایط و همچنین مزایا و معایب آن نیز اطلاع دهیم و اگر سوالی دارید در انتها مقاله سوال خود را ثبت کنید و سریعا پاسخ خواهیم داد

پس برای کسب اطلاعات لازم معرفی شهر شارلوت تاون کانادا با ادامه‌ مقاله با ما همراه باشید.

کانادا از بزرگ‌ترین کشورهای دنیا به‌حساب می‌آید و با توجه به پهناور بودن آن، شهرها و استان‌های زیادی در این کشور دیده می‌شوند. بیشتر افراد وقتی حرف کانادا می‌شود شهرهایی مانند تورنتو و ونکوور را در ذهن خود تصور می‌کنند.

اما شهرهای دیگری نیز مانند شهر شارلوت تاون در آن قرار دارند که شاید تا حالا نیز نشنیده باشید. اما این شهر با توجه به ویژگی‌های خاص خود می‌تواند یکی از گزینه‌های انتخابی افراد برای زندگی پس از مهاجرت کانادا باشد.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید، زیرا آن را به معرفی شهر شارلوت تاون کانادا اختصاص دادیم.

آشنایی با موقعیت جغرافیایی شهر شارلوت تاون

بزرگ‌ترین شهر جزیره پرینس ادوارد کانادا شهر شارلوت تاون است که این جزیره در ایالت آتلانتیک قرار دارد. از نظر جغرافیایی شارلوت تاون در بخش شرقی کانادا قرار می‌گیرد.از آن‌جایی که شرایط منطقه‌ای این شهر بسیار جذاب و دیدنی است، سالانه از گردشگران و مهاجران زیادی پذیرایی می‌کند. افرادی که تصمیم به مهاجرت کانادا می‌گیرند قطعا ایده‌آل‌هایی در ذهن خود دارند که می‌توانند با زندگی در شارلوت تاون تحقق پیدا کنند.

این شهر با مساحت 44.33 کیلومتر مربع شبیه حرف انگلیسی V است. یعنی شارلوت تاون در بخش مرکزی ساحل قرار دارد، جایی که سه رودخانه با یکدیگر تلاقی پیدا کرده‌اند. از طرفی رودهایی به نام یورک و هیلزبورو به ترتیب از غرب و شرق این شهر را محاصره کرده‌اند.جمعیت این شهر تقریبا 36000 نفر است و مردم رفتار بسیار خوبی با مهاجران دارند. زیرا به‌طور کلی کانادا کشوری است که تنوع فرهنگی زیادی را در خود جای می‌دهد و مردم از کشورهای مختلف برای مهاجرت به شهرهای گوناگون آن می‌آیند.

بنابراین شاید ابتدای زندگی در شهر شارلوت تاون کانادا کمی به دلیل دوری از خانواده احساس غربت کنید اما با گذشت زمان و پیدا کردن دوست‌های مختلف راحت‌تر با محیط انس خواهید گرفت.

وضعیت آب‌وهوایی شهر شارلوت تاون چگونه است؟

از نظر آب‌وهوا این شهر در اقلیم قاره‌ای مرطوب قرار دارد. با توجه به این‌که جزیره پرینس ادوارد در خلیج سنت لورنس قرار دارد این شهر آب‌وهوای معتدلی را تجربه می‌کند.در فصل زمستان در مقایسه با دیگر شهرهای استان جزیره پرینس ادوارد دما مطلوب‌تر است. اما از آن‌جایی که شارلوت تاون ساحلی است طبیعتا بارش برف و باران نیز در آن زیادتر خواهد بود.

در فصل تابستان نیز دقیقا به علت همین موقعیت هوای این منطقه معتدل و رو به خنکی است. دمای این شهر در زمستان 7- درجه بوده و بیشترین دمایی که در فصل تابستان تجربه کرده 23 درجه است. در دو فصل بهار و پاییز دمای هوا تقریبا بین 9  تا 23 درجه تغییر می‌کند و شاخص آلودگی نیز در این شهر بسیار پایین است. چون به‌ندرت در این شهر ترافیک سنگینی را مشاهده خواهید کرد.

زندگی در شهر شارلوت تاون کانادا

تا به این‌جای مطلب سعی کردیم برای معرفی شهر شارلوت تاون اطلاعات کلی و لازم آن را بیان کنیم. اما در ادامه می‌خواهیم بگوییم چرا افراد دوست دارند پس از مهاجرت کانادا در این شهر مقیم شوند.ابتدا باید این شهر را از نظر اقتصادی مورد بررسی قرار دهیم. همان‌طور که گفتیم شارلوت تاون یک شهر ساحلی است، بنابراین موقعیت عالی را از این نظر برای رشد صنعت‌های مختلف فراهم می‌کند.

در حقیقت بیشتر افرادی که به کانادا مهاجرت می‌کنند و این شهر را برای اقامت و زندگی مد نظر قرار می‌دهند، به علت وضعیت افتصادی بسیار مطلوب آن است.بالاتر نیز بیان کردیم جمعیت این شهر تقریبا 36000 نفر است، پس زندگی آرامی در کنار این جمعیت پایین خواهید داشت. جمعیت کم این شهر مزیت‌های زیادی را برای ساکنان آن فراهم کرده است. مثلا افراد از نظر مالی خیلی با یکدیگر اختلاف ندارند، زیرا ثروت به میزان یکسانی بین آن‌ها توزیع شده است.

از طرفی همین جمعیت کم موجب می‌شود امکانات موجود به‌طور مساوی در دسترس افراد قرار گیرد و این مزایا قطعا برای مهاجران از اهمیت بالایی برخوردار است.موقعیت ساحلی و آب‌وهوای بسیار خوب شارلوت تاون نیز یکی دیگر از مزیت‌های زندگی در این شهر به‌حساب می‌آید. طبیعت خاص و منحصر به‌فرد در کنار امکانات تفریحی مهیج در ساحل این شهر برای گذراندن آخر هفته‌ها و تعطیلات عالی است.

هزینه‌های مربوط به اجاره و خرید خانه نیز در این شهر پایین است و به علت کوچکی آن به‌راحتی می‌توانید به مناطق مختلف و زیبای آن دسترسی داشته باشید. البته برای استفاده از تمام موقعیت‌ها در این شهر بهتر است به دو زبان انگلیسی و فرانسوی مسلط باشید.

معرفی شهر شارلوت تاون کانادا

تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های شهر شارلوت تاون کانادا

افراد برای دریافت ویزا از طریق مهاجرت تحصیلی به شارلوت تاون باید مدارک لازم را جمع‌آوری کنند. این مدارک نسبت به سطحی که برای آن درخواست پر می‌کنید متفاوت است. به‌عنوان مثال مدارس دولتی و خصوصی این شهر به دو گروه فرانسوی زبان و انگلیسی زبان تقسیم می‌شوند و دانش‌آموزان در مدارس این شهر از کیفیت بالای آموزش مانند دیگر شهرهای کانادا برخوردار هستند.

دانشگاه پرنس ادوارد یک دانشگاه معتبر در کشور کانادا است و سالانه از دانشجوهای زیادی از کشورهای مختلف برای تحصیل در رشته‌هایی مانند هنر، تجارت، پرستاری و مهندسی استقبال می‌کند.دانشجویان بعد از کسب پذیرش از دانشگاه‌های این شهر باید برای دریافت بیمه دانشجویی اقدام کنند. طرف قرارداد بیمه‌ دانشگاه است و این بیمه می‌تواند بعضی از موارد درمانی را پوشش دهد.

فرصت‌های شغلی در شهر شارلوت تاون

افراد مهاجر اگر در حوزه خاصی تخصص داشته باشند، می‌توانند به‌راحتی در این شهر شغلی برای خود پیدا کنند. گرچه با داشتن تجربه کاری شانس شما برای دریافت موقعیت‌های شغلی مرتبط نیز بالاتر می‌رود.از آن‌جایی که این شهر زمین‌های کشاورزی زیادی دارد و در واقع کشاورزی یکی از قطب‌های اقتصاد شارلوت تاون است، موقعیت‌های کاری بیشتری نیز در این حوزه برای افراد فراهم می‌شود.

البته لازم نیست شما زمین کشاورزی از خودتان داشته باشید و روی آن کار کنید. بلکه می‌توانید تجربه‌ها و دانش خود را در این زمینه در دسترس افرادی قرار دهید که به آن نیاز دارند.افرادی که توانایی سرمایه‌گذاری در زمینه‌های راه‌اندازی رستوران یا حمل‌ونقل در بندر دارند بهتر است از این فرصت استفاده کنند.

مشاغل در این شهر برای افراد مهاجر در پنج دسته صفر، A، B، C و D قرار می‌گیرند که افراد باید ابتدا شغل مورد نظر خود را انتخاب کنند و با پیدا کردن دسته مرتبط با آن شغل مجوزهای لازم را از سازمان مربوطه بگیرند.

جاذبه‌های گردشگری شارلوت تاون

همان‌طور که اشاره کردیم شارلوت تاون یکی از شهرهای زیبای کانادا است. بنابراین در ادامه قصد داریم تعدادی از جاهای دیدنی آن را به شما معرفی کنیم.پارک ویکتوریا به گل‌هایی با رنگ‌های بسیار متنوع در کانادا معروف است و در حقیقت در شارلوت تاون جزو برترین پارک‌ها به‌شمار می‌رود. امکانات تفریحی زیادی در این پارک برای بچه‌ها و همچنین جوانان و بزرگسالان وجود دارد.

یک پارک دیگر به نام اسپرینگ پارک نیز در شارلوت تاون قرار دارد. این پارک به علت برخورداری از زمین‌های بزرگ برای انجام فعالیت‌های مختلف ورزشی شهر بسیار زیادی به دست آورده است.اگر فردی هستید که به تاریخ و هنر علاقه دارید، بازدید از موزه آپتان در شهر شارلوت تاون کانادا را حتما در برنامه خود زمان سفر به آن‌جا قرار دهید. در این موزه آثار هنری زیادی از هنرمندان کانادایی و غیر کانادایی قرار گرفته است.

در این مطلب به معرفی شهر شارلوت تاون کانادا پرداختیم، جمعیت بسیار پایین این شهر به همراه نکاتی که در بالا ذکر کردیم فرصت‌های عالی را برای رشد از نظر کاری و تحصیل فراهم می‌کنند.از طرفی امکانات متنوع این شهر باعث شده است بسیاری از مهاجران کانادا تصمیم به اقامت در آن بگیرند. شما هم می‌توانید با گرفتن راهنمایی از یک وکیل یا مشاور مهاجرت کانادا جزو آن‌ها باشید و زندگی آرام و آینده‌داری را به خودتان هدیه دهید.

5/5 - (6 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *