معرفی وب سایت www.canada.ca

یکی از اولین کارهایی که باید برای مهاجرت به هر کشوری انجام دهیم، اطلاع کامل از شرایط ورود به آن کشور، موارد مجاز و غیرمجاز حمل به آن، قوانین و مقررات اقامت در کشور مورد نظر و ده‌ها مورد مهم دیگر است که بدون اطلاع از آن‌ها ممکن است در دردسر بیافتیم.

به‌طور کلی موثق‌ترین منبع برای دریافت خبرها و اطلاعیه‌های مهم درباره مهاجرت به یک کشور، وب‌سایت رسمی آن است و کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست.متقاضیان مهاجرت کانادا می‌توانند برای اطمینان کامل از رعایت تمام مقررات و موثق بودن منبع اطلاعات، از وب‌سایت رسمی این کشور به آدرس Canada.ca استفاده کنند.

اگر قصد دارید سری به وب‌سایت رسمی دولت کانادا بزنید اما از پیش زمینه‌ای از بخش‌های مختلف آن ندارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.در این مطلب هر چیزی را که باید راجع به این وب‌سایت بدانید در اختیارتان قرار می‌دهیم تا به‌راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را در آن پیدا کنید.

معرفی کلی وب سایت canada.ca

اولین کاری که متقاضیان مهاجرت کانادا باید انجام دهند، وارد کردن آدرس این سایت در مرورگر است. با انجام این کار، ابتدا صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که از شما می‌خواهد یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی را انتخاب کنید تا محتوای اصلی سایت به همان زبان به شما نشان داده شود.

اگر به زبان فرانسوی مسلط هستید، می‌توانید این گزینه را انتخاب کنید. اما از آن‌جایی که اکثر متقاضیان به زبان انگلیسی تسلط دارند، پیشنهاد ما این است که زبان انگلیسی را انتخاب کنید تا در درک قوانین و مقررات مهم دچار مشکل نشوید.

پس از انتخاب زبان، وارد صفحه اصلی این وب‌سایت می‌شوید که محیط بسیار ساده‌ای دارد و کافی است نگاهی به آن بیندازید تا اطلاعات مورد نیازتان را پیدا کنید.در نوار بالا سمت چپ این صفحه، گزینه‌ای به نام منو (Menu) وجود دارد که می‌توانید با کلیک روی آن و مرور گزینه‌ها، اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنید. البته این گزینه‌ها در بخش بعدی صفحه به اسم پر بازدیدترین‌ها نیز به همراه توضیح خلاصه‌ای آورده شده‌اند.

در ادامه مطلب به توضیح هر کدام از این بخش‌های می‌پردازیم.

بخش‌های اصلی وب‌سایت canada.ca

مهم‌ترین اطلاعاتی که برای مهاجرت کانادا نیاز دارید، در بخش‌های اصلی این وب‌سایت وجود دارند که به 15 قسمت جداگانه تقسیم می‌شوند:

 • مشاغل (Jobs)
 • مهاجرت و شهروندی (Immigration and citizenship)
 • سفر و گردشگری (Travel and tourism)
 • کسب‌وکار و صنعت (Business and industry)
 • حقوق و مزایا (Benefits)
 • سلامت (Health)
 • مالیات‌ها (Taxes)
 • محیط زیست و منابع طبیعی (Environment and natural resources)
 • امنیت و دفاع ملی (National security and defense)
 • فرهنگ، تاریخ و ورزش (Culture, history and sport)
 • حفاظت، عدالت و موارد اضطراری (Policing, justice and emergencies)
 • حمل و نقل و زیرساخت (Transport and infrastructure)
 • کانادا و جهان (Canada and the world)
 • پول و امور مالی (Money and finances)
 • علم و نوآوری (Science and innovation)

همانطور که مشاهده می‌کنید، تمام اطلاعات ممکن درباره مهاجرت کانادا، یافتن شغل و موارد دیگر توسط این صفحات پوشش داده شده است. البته هر کدام از این بخش‌ها شامل تیترها و زیر تیترهای دیگری هستند که در ادامه به تفصیل مهم‌ترین آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

مشاغل
بخش مشاغل برای افرادی طراحی شده است که در جستجوی شغل، برنامه‌های آموزشی، برنامه‌های استخدامی، مجوزهای کار و کد بیمه اجتماعی (SIN) هستند.

شما در این صفحه همچنین می‌توانید یک شغل یا قرارداد یا مهارت‌ها و برنامه آموزشی خود را پیدا کنید و از استانداردهای محیط کاری و حقوق نیروی کار برای مهاجرت کانادا مطلع شوید.

این صفحه به دو قسمت خدمات و اطلاعات (Services and information) و پر بازدیدترین‌ها (Most requested) تقسیم می‌شود. زیرمجموعه‌های قسمت خدمات و اطلاعات را که با کلیک روی هر کدام از آن‌ها وارد صفحه جدید می‌شوید در ادامه ذکر کرده‌ایم.

یافتن شغل
یکی از مهم‌ترین صفحاتی که متقاضیان مهاجرت کانادا باید قبل از اقدام به مهاجرت مطالعه کنند، قسمت یافتن شغل (Find a job) است. در این قسمت می‌توانید فرصت‌های شغلی ارائه شده توسط دولت و کارفرماهای کانادا را پیدا کنید. بخش‌های مختلف این صفحه به شرح زیر هستند:

 • بانک مشاغل (Job Bank)
 • مشاغل دولتی کانادا (Government of Canada jobs)
 • استخدام دانشجویان (Student employment)
 • مشاغل موجود در امنیت و دفاع ملی (Jobs in national security and defense)
 • دریافت مجوز کار (Get a work permit)
 • مهاجرت برای کار و زندگی در کانادا (Immigrate to work and live in Canada)
 • جابه‌جایی بین ایالت‌ها (Moving between provinces)
 • قراردادها با دولت (Contracts with government)

آموزش
متقاضیان مهاجرت کانادا در این بخش می‌توانند اطلاعات مربوط به تحصیلات، آموزش، کمک‌های مالی، حمایت از کارآموزان و مهارت‌های مورد نیاز را برای یافتن و نگهداری یک شغل پیدا کنید.

استخدام و مدیریت کارکنان
این بخش حاوی اطلاعاتی درباره مقررات حقوق، دستمزد و دیگر منابع انسانی و توصیه‌هایی درباره استخدام، آموزش و مدیریت کارکنان است.

شروع یک کسب‌وکار
این بخش برای افرادی طراحی شده است که قصد دارند یک کسب‌وکار جدید را در کشور کانادا شروع کنند. این افراد می‌توانند اطلاعات مهمی را که باید قبل از آغاز کسب‌وکار بدانند در این صفحه پیدا کنند، شامل ثبت نام، الگوهای کسب‌وکار، مقررات و مشارکت‌ها.

استانداردهای محیط کاری
این صفحه حاوی قوانین کار فدرال و ایالتی، استانداردهای کاری، استانداردهای سلامت و امنیت فدرال و برنامه‌های مربوط به مشاغل است.

بازنشستگی و حقوق آن
متقاضیان مهاجرت کانادا که در جستجوی اطلاعاتی مانند حقوق‌های بازنشستگی، حقوق و مزایا و ابزار کمک کننده به برنامه‌ریزی برای اطلاعات بازنشستگی هستند، باید به این بخش مراجعه کنند.

مزایای بیمه اشتغال
افرادی که می‌خواهند در کشور کانادا مشغول به کار شوند و سوالاتی درباره مزایای بیمه اشتغال موقت برای کاربران دارند می‌توانند به این صفحه مراجعه کنند.

مهاجرت و شهروندی
دومین بخش اصلی وب‌سایت رسمی دولت کانادا، مهاجرت و شهروندی است. در واقع می‌توان گفت افرادی که قصد مهاجرت کانادا دارند، حتما باید نگاهی به این بخش و قسمت‌های مختلف آن بیندازند تا یک دید کلی نسبت به شرایط و قوانین آن به دست آورند.

صفحه مهاجرت و شهروندی شامل بخش‌های زیر است که بر اساس نام و توضیح آن‌ها می‌توانید به محتوای آن‌ها پی ببرید.

درخواست من
در این بخش که My application نام دارد، می‌توانید وارد حساب خود شوید، وضعیت درخواست و مدت زمان تکمیل آن را بررسی کنید، فرم‌های مورد نیاز را پیدا کرده، مبالغ مورد نیاز را پرداخت کنید و تمام موارد دیگر مربوط به درخواست مهاجرت را ببینید.

بازدید
قسمت دیگر بخش مهاجرت و شهروندی، بازدید (visit) نام دارد. متقاضیان مهاجرت کانادا می‌توانند در این قسمت اطلاعات لازم درباره نیاز اخذ ویزا، انجام کسب‌وکار و جابه‌جا شدن در کانادا و نحوه تمدید اقامت خود را دریافت کنند.

مهاجرت
این بخش یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین قسمت‌هایی است که به صورت اختصاصی برای متقاضیان مهاجرت کانادا طراحی شده است و تمام سوالاتی را که ممکن است در ذهن یک متقاضی مهاجرت به این کشور ایجاد شود، پاسخ می‌دهد.

تحصیل
متقاضیان مهاجرت کانادا می‌توانند از این بخش برای تمدید مجوز تحصیلی خود یا اخذ آن و همچنین اخذ یا تمدید مجوز کاری دانشجویی اقدام کنند.

شهروندی
در این بخش می‌توانید برای شهروندی کانادا درخواست دهید، آن را تمدید کنید یا به‌طور کلی از حق شهروندی خود صرف نظر کنید.

مهاجران جدید
اگر قصد دارید مجوز اقامت دائم خود را دریافت کنید، خدمات مهاجرتی را در محل زندگی خود پیدا کنید، درخواست شهروندی دهید یا از مواد دیگر مربوط به مهاجران جدید مطلع شوید، باید به این بخش مراجعه کنید.

کانادایی‌ها
در این بخش می‌توانید پاسپورت خود را دریافت کنید، اسپانسر خانواده خود یا یک فرد پناهنده شوید، مدارک شهروندی خود را دریافت کرده، به کشورهای خارجی سفر یا در آن‌ها کار کنید و از کشورهای خارجی کودکی را به سرپرستی بگیرید.

پناهندگان
در این قسمت می‌توانید ادعای حفاظت از پناهدگان کنید، اسپانسر یک پناهنده شوید، خدمات مربوط به پناهندگان را در کانادا پیدا کنید و موارد مهم دیگر مربوط به پناهدگان را بیابید.

معرفی وب سایت www.canada.ca

تخلفات و موارد ممنوعه مهاجرت به کانادا

در این بخش می‌توانید دلیل ممنوع‌الورود بودن خود را جویا شوید، از تخلفات مهاجران در کانادا مطلع شوید تمام نکات مربوط به این موضوع را پیدا کنید.

مسافرت و گردشگری
سومین بخش اصلی وب‌سایت رسمی کانادا، بخش مسافرت و گردشگری است که از بخش‌های مهم برای متقاضیان مهاجرت کانادا به حساب می‌آید. در این قسمت می‌توانید تمام اطلاعات مربوط به مسافرت در کشور کانادا یا خارج از آن را پیدا کنید. بخش‌های اصلی این وب‌سایت به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و راهنمایی سفر (Travel Advice and Advisories)
 • کووید 19: مسافرت، قرنطینه و مرزها (COVID-19: Travel, quarantine and borders)
 • بازدید کانادا (Visit Canada)
 • سفر به خارج از کشور (Travel abroad)
 • مسافرت هوایی (Air travel)
 • بازگشت به کانادا (Return to Canada)
 • پاسپورت‌های کانادایی (Canadian passports)
 • جاذبه‌های گردشگری کانادایی، رویدادها و تجربیات (Canadian attractions, events and experiences)
 • پرسش‌های مربوط به سفر (Ask travel)
 • کمک در خارج از کشور (Assistance abroad)
 • در تماس ماندن (Stay connected)

کسب‌وکار و صنعت
چهارمین بخش این وب‌سایت رسمی کسب‌وکار و صنعت است و یکی دیگر از قسمت‌های پر بازدید را در مهاجرت کانادا تشکیل می‌دهد. در این بخش می‌توانید راجع ‌به مالیات کسب‌وکارها، مجوزها و مقررات و نحوه فروش محصولات به دولت مطلع شوید.

حقوق و مزایا
پنجمین بخش موجود در این وب‌سایت، کسب‌وکار و صنعت است. متقاضیان مهاجرت کانادا می‌توانند تمام اطلاعات مربوط به حقوق و مزایای کووید 19، بیمه اشتغال، حقوق بازنشستگی، آموزش، تحصیل، خانواده و افراد دارای معلولیت را پیدا کنند.

سلامت
یکی دیگر از قسمت‌های وب‌سایت کانادا، بخش سلامت آن است. متقاضیان می‌توانند اطلاعات مربوط به بیماری‌ها، ایمنی سازی و خطرات تهدید کننده سلامت افراد را حین مسافرت در این صفحه پیدا کنند.

مالیات‌ها
یکی دیگر از بخش‌هایی که متقاضیان برای مهاجرت به کانادا باید در نظر داشته باشند، مالیات‌ها است. در این قسمت می‌توانید اطلاعاتی راجع به مالیات افراد، کسب‌وکارها، خیریه‌ها و سازمان‌های دیگر دریافت کنید.

محیط زیست و منابع طبیعی
یکی دیگر از مواردی که بد نیست متقاضیان مهاجرت کانادا از آن مطلع باشند، محیط زیست و منابع آن است. در این قسمت می‌توانید اطلاعاتی از آب و هوا، صنعت کشاورزی، حیات وحش، انرژی طبیعی، منابع طبیعی، آلودگی، حفاظت از محیط زیست و ماهیگیری دریافت کنید.

امنیت و دفاع ملی
نهمین موردی که متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا حتما باید اطلاعات کلی از آن داشته باشند، امنیت و دفاع ملی است. صفحه از نحوه دفاع دولت کانادا از کشور، شهروندانش و زیرساخت‌ها اطلاعاتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

همچنین اطلاعات دیگری مانند تاریخچه ارتش، آمار و رتبه‌ها، تجهیزات نظامی و مواردی از این قبیل در اختیارتان قرار می‌گیرد. علاوه بر این، درباره مرزها، حمل و نقل و امنیت سایبری نیز می‌توانید اطلاعاتی را در این صفحه مشاهده کنید.

فرهنگ، تاریخ و ورزش
اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، بهتر است ابتدا اطلاعات کلی راجع به فرهنگ، تاریخ و ورزش آن به دست آورید تا یک دید کلی نسبت به محل زندگی خود داشته باشید.

به این منظور می‌توانید به بخش فرهنگ، تاریخ و ورزش وب‌سایت رسمی دولت کانادا مراجعه کنید و اطلاعات کلی راجع به این موارد به دست آورید.

حفاظت، عدالت و موارد اضطراری
در بخش یازدهم از این وب‌سایت می‌توانید اطلاعات کاملی راجع به حفاظت و امنیت کشور به دست آورید و خود را برای موارد اضطراری مانند فرآیندهای کلی پس از رخ دادن انواع قتل‌ در این کشور آماده کنید.

حمل و نقل و زیرساخت
حمل و نقل و زیرساخت نیز جزو مهم‌ترین مواردی است که متقاضیان مهاجرت کانادا باید برای زندگی در این کشور، اطلاعات کاملی راجع به آن داشته باشند.در این صفحه می‌توانید اطلاعاتی راجع به حمل و نقل هوایی، راه‌آهن و جاده‌ای این کشور به دست آورید.

بخش کانادا و جهان

در قسمت کانادا و جهان می‌توانید اطلاعات مفیدی را درباره سیاست‌های خارجی کشور کانادا و هر چیز دیگری که مربوط به کانادا و جهان است، به دست آورید.

پول و امور مالی
از دیگر موارد مهم که اطلاع داشتن از آن برای زندگی در کانادا حیاتی است، امور مالی است. شما می‌توانید با مطالعه این صفحه اطلاعات جامعی راجع به امور مالی شخصی، گزارش‌های کارت اعتباری، حفاظت در برابر کلاهبرداری‌ها و پرداخت هزینه تحصیل به دست آورید.

علم و نوآوری
آخرین و پانزدهمین مورد از بخش‌های اصلی این وب‌سایت به موارد مربوط به علم و نوآوری اختصاص دارد. در این صفحه می‌توانید اطلاعات مفیدی راجع به تحقیقات علمی در مورد سلامت، محیط زیست و فضا به دست آورید.

وب‌ سایت Canada.ca پایگاه اینترنتی رسمی دولت کانادا است که متقاضیان مهاجرت کانادا می‌توانند از آن به عنوان یک منبع جامع و موثق از اطلاعات ضروری این کشور استفاده کنند.اگر قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید، توصیه می‌کنیم حتما نگاهی به این وب‌سایت بیندازید و بعد از مطالعه قوانین و مقررات مهاجرت به این کشور، اقدام به اخذ ویزا کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *