مهاجرت کانادا برای هنرمندان

کانادا Canada به‌عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا شناخته می‌شود. در این کشور شرایطی فراهم شده است تا هنرمندان از سراسر جهان بتوانند با استفاده از مهارت‌های خود اقدام به دریافت اقامت دائم کانادا کنند.

هنرمندان برای مهاجرت کانادا باید بتوانند نمره مناسبی را در سیستم امتیازبندی آن کسب کنند. در واقع این سیستم با نام خوداشتغالی شناخته می‌شود و افراد باید بتوانند حداقل امتیاز 35 را از 100 بگیرند. البته کسب چنین امتیازی به معنای قبولی قطعی درخواست متقاضی نیست و افسر ویزا باید درباره این موضوع تصمیم گیرد. 

در این مطلب می‌خواهیم به بررسی مهاجرت کانادا برای هنرمندان بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع تا انتها با ما باشید.

برای اخذ ویزای هنرمندان کانادا چه شرایطی لازم است؟

 قبل از مهاجرت کانادا با این روش باید به بررسی شرایط لازم بپردازید.

این کشور پذیرای هنرمندانی است که در زمینه‌های مختلفی مثل نقاشی، موسیقی، بازیگری، طراحی لباس و موارد مشابه فعالیت می‌کنند. شخص متقاضی باید در طول 5 سال گذشته در زمینه هنری خود مشغول به کار بوده باشد.

هنرمندی که با این روش درخواست ویزا کانادا می‌کند باید بتواند خود و خانواده‌اش را از لحاظ مالی تامین کند. باید بدانید پس از ورود به خاک کشور کانادا تنها می‌توانید در زمینه هنری خود مشغول به کار شوید و به کسب درآمد بپردازید.

فرد متقاضی باید برای اثبات توانایی خود مدارک و مستنداتی ارائه دهد. به‌عنوان مثال اگر در زمینه نقاشی فعالیت دارید باید مدارکی را درباره نمایشگاه‌هایی که برگزار کرده‌اید، قرارداد با گالری‌ها و غیره برای افسر ویزا ارسال کنید.

ارائه مدارکی مثل فتوکپی پاسپورت، گواهی عدم سوء پیشینه از همه کشورهایی که بیش از 6 ماه در آن‌ها اقامت داشته‌اید، گواهی تولد، گواهی ازدواج یا طلاق، اطلاعات هویتی فرزندان و اثبات قومیت از دیگر مواردی است که باید برای دریافت ویزای خوداشتغالی هنرمندان کانادا ارسال کنید.

برای این‌که به‌عنوان شهروند این کشور شناخته شوید و بتوانید پاسپورت کانادا بگیرید باید به مدت 3 سال از 5 سال گذشته را در این کشور زندگی کرده باشید. اثبات تمکن مالی و تاثیر مثبت در اقتصاد کانادا برای این کار نیز ضروری است. همچنین باید نشان دهید که آشنایی لازم را با فرهنگ این کشور دارید.

رشته های شغلی مرتبط با ویزای هنرمندان کانادا

این روش با نام ویزای خود اشتغالی نیز شناخته می‌شود. در این بخش عناوین شغلی را که می‌توانید با آن‌ها برای مهاجرت کانادا اقدام کنید به همراه کدشان ذکر کرده‌ایم. 

باید بدانید که هزینه صدور ویزا و اقامت دائم افراد هنرمند حدود 2500 دلار کانادا است. این هزینه شامل مبالغ لازم برای اثبات تمکن مالی، ترجمه مدرک، بیمه، بلیط سفر به کانادا و هزینه‌های جانبی دیگر نمی‌شود.

عنوان شغل

کد شغلی

کتابدار

511

سرپرست نمایشگاه‌های هنری، کتابخانه‌ها و موزه‌ها

5112

سرپرست بایگانی و آرشیو

5113

مولف و نویسنده

5121

ویراستار

5122

خبرنگار و روزنامه‌نگار

5123

کارشناس روابط عمومی و ارتباطات

5124

مترجم، مترجم شفاهی و لغت شناسی

5125

تولیدکننده، کارگردان و طراح رقص

5131

آهنگساز و تنظیم‌کننده

5132

موسیقی‌دان و خواننده

5133

رقاص حرفه‌ای

5134

هنرپیشه و کمدین

5135

نقاش، مجسمه‌ساز و هنرهای بصری

5136

تکنسین و بایگان کتابخانه

5211

تکنسین موزه و گالری‌ها

5212

عکاس

5221

اپراتور فیلم و ویدئو

5222

تکنسین هنری و گرافیک

5223

تکنسین پخش

5224

تکنسین پخش ویدئو و رادیو

5225

سایر تکنسین‌های حرکت، پخش، صحنه (انیمیشن)

5226

طراح صحنه، لباس، نور 

5227

گوینده خبر

5231

سایر هنرمندان صحنه و پشت صحنه

5232

طراح گرافیک

5241

طراح داخلی

5242

هنرمند صنایع دستی

5244

طراح نقاشی روی پارچه، چرم و مواد دیگر

5245

ورزشکار

5251

مربی

5252

داور و دیگر متخصصین فنون ورزشی

5253

رهبر گروه‌های ورزشی و لیدرها در بدنسازی و ورزش

5254

مهاجرت کانادا برای هنرمندان

سیستم امتیازبندی مهاجرت خوداشتغالی هنرمندان به کانادا چگونه است؟ 

برای مهاجرت کانادا با این روش باید نمره مناسبی را در سیستم امتیازبندی کسب کنید. از معیارهای مهمی که در این سیستم در نظر گرفته می‌شود می‌توان به سن، تحصیلات، سابقه کار و نمره مدرک زبان مانند آیلتس اشاره کرد.

در مهاجرت کانادا برای هنرمندان حتما دقت لازم را در ثبت مدارک داشته باشید. اگر شخصی اظهارات و مدارک غیرواقعی ثبت کند امکان پذیرش او بسیار کاهش خواهد یافت، زیرا پرسنل سفارت اسناد شما را به‌دقت مورد بررسی قرار می‌دهند.

همانطور که قبلا اشاره کردیم کسب حداقل نمره 35 از 100 ضروری است. هر چقدر نمره شما از 35 بالاتر باشد راحت‌تر می‌توانید برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

در ادامه این قسمت معیارهای لازم برای سیستم امتیازبندی را برایتان شرح می‌دهیم.

1) سن: محدوده سنی مورد قبول این کشور برای خوداشتغالی هنرمندان 17 الی 53 سال است. باید بدانید که اگر سنی مابین 21 تا 49 داشته باشید می‌توانید از این معیار 10 امتیاز کسب کنید.

2) تحصیلات: کشور کانادا در همه مقاطع تحصیلی دبیرستان تا دکتری از پذیرش هنرمندان استقبال می‌کند. افرادی که مدرک تحصیلی بالاتری دارند امتیاز بیشتر خواهند داشت. متقاضیان با مدارک تحصیلی فوق‌لیسانس و دکتری می‌توانند حداکثر 25 امتیاز کسب کنند.

3) سوابق کاری: داشتن تجربه در یک زمینه هنری نشان‌دهنده سطح مهارت بالای شما است. متقاضی باید حداقل 2 سال تجربه کاری در رشته هنری خود داشته باشد. برای افراد با سابقه هنری بیش از 5 سال 35 امتیاز تعلق می‌گیرد.

4) سطح زبان: حتما اطلاع دارید که زبان‌های رایج کشور کانادا انگلیسی و فرانسوی است. متقاضیان باید بتوانند با شرکت در آزمون‌هایی مثل آیلتس یا تافل نمره قابل قبولی بگیرند. اگر شما موفق به اخذ حداقل نمره زبان شوید 24 امتیاز از این معیار کسب خواهید کرد.

5) تطبیق‌پذیری: این معیار مربوط به مواردی مثل تحصیل در کانادا، کار در کانادا، تحصیلات همسر و موارد مشابه می‌شود. افراد از این مرحله می‌توانند 6 امتیاز کسب کنند.

مزایا و معایب مهاجرت کانادا برای هنرمندان چیست؟ 

ابتدا به بررسی مزایای مهاجرت با این روش می‌پردازیم.

هنرمندان می‌توانند با این روش موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شوند. افرادی که به شغل خود علاقمند هستند و در کشوری با سطح رفاهی بالا زندگی می‌کنند روحیه شاداب‌تری دارند. با این روش شما نیز این شانس را دارید که شغلی مرتبط با هنر یا حرفه‌ای که به آن علاقه‌مند هستید داشته باشید.

با کسب امتیاز مناسب و ارسال کامل مدارک خود می‌توانید با داشتن سرمایه تحت حمایت و نظارت دولت کانادا به فعالیت هنری مورد نظرتان بپردازید و کسب‌وکاری مرتبط داشته باشید. با دریافت ویزا و زندگی در این کشور می‌توانید از خدمات رفاهی، تفریحی، درمانی و امکانات مشابه دیگر بهره ببرید و کیفیت زندگیتان تا حد زیادی افزایش یابد.

باید بدانید که مهاجرت کانادا با این روش معایبی نیز دارد. برخی افراد در این روش سرمایه‌گذاری را به‌عنوان ایراد تلقی می‌کنند، زیرا در تعدادی از کشورها مثل اتریش برای مهاجرت با این روش احتیاجی به سرمایه‌گذاری نیست.

از دیگر معایب این روش می‌توان به این مورد اشاره کرد که شخص با ارسال مدارک و کسب حداقل امتیاز لزوما موفق به دریافت اقامت کانادا نشده است. پرونده متقاضی را افسر ویزا بررسی می‌کند و اگر مورد تایید او باشد شخص می‌تواند برای مهاجرت اقدام کند.

فرآیند دریافت اقامت با خوداشتغالی هنرمندان نسبت به سایر روش‌ها مثل تحصیل، سرمایه‌گذاری و ازدواج طولانی‌تر است. فرآیند خوداشتغالی کانادا حداقل تا 2 سال به طول می‌انجامد به همین علت بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که با روش‌های دیگر برای مهاجرت کانادا اقدام کنند.

ویزای همراه کانادا برای هنرمندان 

در مهاجرت ایده‌آل باید شرایطی فراهم شود تا فرد متاهل بتواند همراه همسر و فرزندان خود به کشور مقصد برود. ویزای همراه کانادا با خوداشتغالی برای همسر و فرزندان زیر 18 سال است. در این روش پس از اثبات تمکن مالی خود شخص و اعضای خانواده او می‌توانند از مزایا و امکانات زندگی در کانادا بهره ببرند و پس از مدتی برای پاسپورت آن اقدام کنند.

هزینه مهاجرت کانادا برای هنرمندان

همان‌طور که اطلاع دارید برای مهاجرت به هر روشی احتیاج به پرداخت هزینه‌های اولیه‌ای است. هزینه مهاجرت کانادا برای هنرمندان بستگی به رشته‌ای دارد که شخص برای آن درخواست ارسال می‌کند. همچنین محل راه‌اندازی کسب‌وکار نیز در این مورد تاثیرگذار است.

باید بدانید که مدارک در دپارتمان مهاجرت فدرال نیز بررسی می‌شوند و این امر هزینه‌هایی در بردارد که به شرح زیر است:

  • متقاضی اصلی: 1050 دلار کانادا
  • همسر متقاضی: 550 دلار کانادا
  • هر فرزند متقاضی: 150 دلار کانادا
  • هزینه حق اقامت برای متقاضی و همسر او نفری 490 دلار کانادا است.

قبل از مهاجرت کانادا باید بدانید که هزینه زندگی در ایالت‌ها و شهرهای مختلف این کشور متفاوت است و باید درباره این موضوع به کسب اطلاعات کافی بپردازید. در حالت کلی هزینه زندگی در شهرهای توریستی مثل ونکوور بالاتر است.

مواردی که باید برای هزینه زندگی لحاظ کنید شامل مواد غذایی، حمل و نقل، باشگاه، اینترنت، تحصیل، انرژی (برق، آّب، گاز و غیره)، اجاره مسکن و هزینه‌های فرعی دیگر می‌شود.

 

در این مطلب به بررسی امکان مهاجرت کانادا برای هنرمندان پرداختیم. این روش با نام خوداشتغالی نیز شناخته می‌شود. با این روش افراد هنرمند می‌توانند در کشور کانادا با رشته خود به کسب درآمد بپردازند و همراه اعضای خانواده خود موفق به اقامت دائم این کشور شوند.برای مهاجرت کانادا با این روش می‌توانید از مشاوره وکلای بین‌الملل , وکیل مهاجرت کانادا که با قوانین این کشور آشنایی بیشتری دارند بهره ببرید.

4.9/5 - (7 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *