حرف از کشور کانادا که می‌شود بیشتر افراد یاد طبیعت زیبا، زمستان‌های سرد و برفی می‌افتند. اما کانادا به چیزهای دیگری هم مشهور است. یکی از موارد شهرت مهاجرپذیری کانادا است که سبب میل به مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا شده و عده‌ی زیادی این مسیر را برگزیده‌اند. فرهنگ کانادا نسبت به مهاجران اقبال نشان می‌دهد و با آغوش باز از آن‌ها استقبال می‌کند. به غیر از این موارد شهرت کانادا از جنبه‌های دیگری نیز ایجاد شده.

 

شهرت کانادا در چیست؟

اگر شما هم قصد مهاجرت کانادا را دارید در متن زیر با عواملی که سبب شهرت کانادا شده‌اند آشنا شوید:

مودب بودن
در بعضی کشورهای دنیا افراد سخت‌تر عذرخواهی می‌کنند اما در کانادا صدای عذرخواهی از تمام جهت‌ها شنیده می‌شود. اما یکی از عوامل شهرت کانادا این مودب بودن است. کانادایی‌ها حتی اگر مقصر نباشند عذرخواهی می‌کنند و این موضوع فقط به یک استان ختم نمی‌شود. تمام شهرها در سراسر کشور همین وضع را دارند. با این اوصاف کار برای افرادی که مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را برگزیده‌اند راحت‌تر می‌شود.

افرادی که مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را انتخاب کرده‌اند در بدو ورود با فرهنگ، جغرافیا و آداب و رسوم آشنا نیستند و احتمالا سوالات زیادی برای‌شان پیش می‌آید که کانادایی‌ها این سوالات را با روی باز پاسخ می‌دهند. از طرفی اگر از برخورد با افراد دیگر بیزار هستید و مایلید همه‌چیز با گفت‌وگو و مسالمت‌آمیز حل شود مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا گزینه‌ای مناسب برای شما است. با این حجم از رعایت ادب در میان کانادایی‌ها بعید است مسئله‌ای کوچک به بحثی بزرگ تبدیل شود.

شیره افرا
برای ما ایرانی‌ها که صبحانه‌مان متشکل از نان و پنیر و چای است پن‌کیک زیاد در عادت‌های غذایی جا ندارد و شاید محدود به عصرانه یا میان‌وعده شود. اما پن‌کیک برای بسیاری در سراسر دنیا جزو صبحانه است. چیزی که پن‌کیک را خوش‌طعم‌تر و دلچسب‌تر می‌کند شیره‌ی افرا است. شیره افرا یکی از عوامل شهرت کانادا است و این به دلیل آن است که کشور کانادا 80 درصد از شیره‌ی افرای دنیا را تامین می‌کند. کبک بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی شیره افرا در کانادا است که به دلیل تعداد زیاد درختان افرا این تولید میسر شده است. بنابراین اگر مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را انتخاب کردید از امتحان شیره افرا روی پن‌کیک غافل نشوید.

شهرت کانادا

هاکی روی یخ
هاکی روی یخ مثل فوتبال در ایران و انگلیس است، اهمیت زیادی دارد و عده‌ی زیادی برای دیدن مسابقات سرودست می‌شکنند و بازی‌ها را دنبال می‌کنند. هاکی روی یخ ورزش ملی زمستانی کانادا است و گفته می‌شود خاستگاه این ورزش کشور کانادا بوده که از دلایل شهرت کانادا هم شده. به نظر می‌رسد اولین بازی هاکی روی یخ در مونترال و سال 1870 انجام شده. کانادایی‌ها به دلیل اینکه اعتقاد دارند ورزش از دل کشور خودشان بیرون آمده نسبت به آن احساس عمیقی دارند و زن و مرد و پیر و جوان هاکی روی یخ بازی می‌کنند یا مسابقات را تماشا می‌کنند. شما نیز پس از مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا تماشای بازی‌ها و شوروحال کانادایی‌ها را از دست ندهید.
تیم‌های زنان و مردان کانادایی بارها برنده‌ی مسابقات جهانی و المپیک شده‌اند و جوایز زیادی کسب کرده‌اند. بین تیم‌های هاکی روی یخ بعضی از تیم‌ها شهرت بیشتری دارند و اسم درکرده‌اند. این تیم‌ها عبارتند از:

  • کانادایی‌های مونترال
  • سناتورهای اتاوا
  • برگ‌های افرای تورنتو
  • شعله‌های کالیری

شفق قطبی
یکی از عوامل شهرت کانادا طبیعت بی‌نظیر و در بسیاری مناطق دست‌نخورده و وحشی آن است. یکی از این مظاهر طبیعت شفق قطبی است که عده‌ی زیادی برای دیدن آن به کانادا سفر می‌کنند. در اروپا کشورهایی مثل فنلاند، ایسلند و نروژ هم امکان بهره‌مندی از این نور را دارند و از این بابت معروف هستند اما کشور کانادا انتخابی عالی برای تماشای شفق قطبی است.

شفق قطبی بسیاری از افراد دنیا را در تعطیلات به خود جذب می‌کند و مردم برای دیدن نورهای بنفش، سبز، قرمز و زردی که در آسمان می‌رقصند به سمت کانادا می‌آیند. اگر شما هم مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را برگزیدید و در این کشور ساکن شدید بازدید از شفق قطبی را فراموش نکنید.

طبیعت، حیات وحش و مناظر زیبا
یکی از عوامل شهرت کانادا مناظر زیبا و طبیعت بی‌نظیر آن است. یکی از زیبایی‌های طبیعی کشور کانادا خط ساحلی طولانی آن است که از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام کشیده شده. دریاچه‌هایی که در سراسر کشور وجود دارند یکی دیگر از عوامل شهرت کانادا و زیبایی کانادا هستند که منظره‌ای بسیار خیره‌کننده و روح‌نواز دارند.
حیات وحش هم در کانادا گستره‌ای بی‌نظیر دارد و جانورانی یکتا در کانادا دیده می‌شود که جزو موارد شهرت کانادا هستند. از خرس‌های قطبی و گریزلی گرفته تا کوسه‌ها. علاوه بر وجود حیوانات نکته‌ی دیگر در مورد کشور کانادا حفاظت دولت از این حیوانات است. پارک‌های ملی در کشور کانادا حفاظت می‌شوند و در عین حال که امکان بازدید از حیوانات و حیات وحش از نزدیک وجود دارد.

سفرهای جاده‌ای
کانادا یکی از وسیع‌ترین کشورهای جهان است و سفر از شرق به غرب آن ساعت‌ها زمان می‌برد. همین موضوع می‌تواند مزیت هم به شمار رود. منظره‌ی زیبا در کنار وسعت امکان سفرهای جاده‌ای لذت‌بخشی را فراهم می‌کند. در سفرهای جاده‌ای کانادا بسته به مقصد و مسیر امکان دیدن کوه‌، ساحل، خط ساحلی، جنگل‌های بارانی، شهرها با برج‌های سربه‌فلک کشیده و بسیاری موارد دیگر وجود دارد که شاید در دیگر نقاط دنیا امکانش وجود نداشته باشد.
اگر تازه مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را برگزیده‌اید و اطلاع چندانی از بهترین جاده‌ها برای سفر ندارید چندمورد از بهترین‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

  • آیس‌فیلد پارک‌وی، آلبرتا
  • کبوت تریل، نووااسکوشیا
  • بزرگراه دریا به اسمان، بریتیش کلمبیا
  • رجینا به ساسکاتون، ساسکاچوان
  • وایکینگ تریل، نیوفاوندلند و لابرادور
4.8/5 - (63 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *