بیمه مسافرتی کانادا

یکی از الزامات سفرهای خارجی داشتن بیمه است. گاهی امکان دارد افراد در طول سفرهای خود با مشکلات ناگهانی برخورد کنند و مجبور به استفاده از خدمات پزشکی شوند.در این موارد فرد اگر بیمه نداشته باشد باید هزینه سنگینی برای درمان بپردازد. از طرفی با استفاده از بیمه افراد می‌توانند مشکلات پیش‌بینی نشده مانند هزینه خورد و خوراک و بعضی هزینه‌های دیگر مانند پزشکی را رفع کنند.

کانادا یکی از مقاصد مهاجرتی بزرگ در دنیا است و هر ساله تعداد زیادی از افراد قصد دارند تا به دلایل مختلفی ویزای این کشور را بگیرند. به‌همین دلیل داشتن بیمه مسافرتی کانادا اهمیت پیدا می‌کند.افراد با توجه به نوع ویزای خود باید یکی از بیمه‌های مسافرتی کانادا را بخرند که در این مطلب معرفی خواهیم کرد. داشتن بیمه برای ورود به این کشور الزامی است، زیرا هزینه‌های درمان در کانادا بسیار گران هستند و افراد برای یک سرماخوردگی ساده نیز باید هزینه‌های زیادی بپردازند.

از آن‌جایی که متقاضیان مهاجرت به کانادا و اقامت در این کشور زیاد است، تصمیم گرفتیم تا درباره این مساله مهم یعنی بیمه مسافرتی کانادا صحبت کنیم/ برای آشنایی بیشتر با این بیمه تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

انواع بیمه‌های مسافرتی

بیمه‌های مسافرتی موارد زیادی را شامل می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به بیمه وسایل و بار مسافر و بیمه سلامت اشاره کرد. افرادی که قصد دارند حتی به قصد سفر و تفریح به کانادا بروند، می‌توانند مدت زمان طولانی (6 ماه) را در این کشور بمانند.

در نتیجه داشتن بیمه برای این افراد امری معقول به‌شمار خواهد رفت، زیرا ممکن است در این مدت اتفاقی غیر قابل پیش‌بینی رخ دهد.

برای افرادی که قصد دارند وارد خاک کانادا شوند، 5 نوع بیمه مسافرتی کانادا در نظر گرفته شده است که عبارت هستند از:

بیمه برای نیروی کار بین‌الملل: افرادی که برای انجام کار قصد مهاجرت کانادا را دارند، می‌توانند از این بیمه در طول مدت زمان اقامت خود بهره ببرند.

بیمه برای دانشجویان بین‌الملل: دانشجویان بین‌المللی نیز می‌توانند با توجه به مدت زمانی که اجازه دارند در کانادا بمانند و زمان آغاز ترم تحصیلی بیمه مسافرتی دریافت کنند.

بیمه برای زنان باردار: در مواردی که فرد باردار بخواهد به کانادا برود، باید برای شرایط ویژه خود بیمه داشته باشد تا در موارد ضروری از آن بهره ببرد. این بیمه هزینه‌هایی از جمله هزینه‌های دوران بارداری، زایمان و بعد از آن را شامل می‌شود.
البته باید بدانید در صورت زایمان زودرس بیمه تعهدی نخواهد داشت و هیچ هزینه‌ای نمی‌پردازد.

بیمه سوپر ویزای کانادا: سوپر ویزا یکی از ویزاهای کانادا است که افراد با استفاده از آن می‌توانند خانواده و پدربزرگ و مادربزرگ خود را به ‌مدت دو سال به کشور کانادا دعوت کنند.
بنابراین افرادی که از این طریق به کانادا می‌روند باید در این مدت بیمه شوند تا بتوانند از خدمات سلامت و امکانات دیگر بهره ببرند. در ضمن این ویزا قابل تمدید است.
حداقل تعهد مالی این بیمه 10000 هزار دلار کانادا برای یک سال است و برای خرید آن باید از داخل کانادا اقدام کرد. این بیمه را نیز می‌توان به‌صورت قسطی خرید.

بیمه ویزای توریستی: افرادی که ویزای معتبر توریستی داشته باشند، می‌توانند از این بیمه بهره ببرند. این ویزا اعتبار 6 ماهه دارد و فرد با هر بار ورود به کانادا می‌تواند تا مدت 6 ماه در آن‌جا بماند.
توریست‌ها برای ورود به این کشور بهتر است به‌اندازه تعداد روزهای اقامت خود، بیمه مسافرتی کانادا را تهیه کنند. سقف تعهدات این بیمه 50 هزار دلار کانادا است.
از دیگر بیمه‌های مسافرتی کانادا می‌توان به بیمه منتظران کارت درمان، بیمه مسافرتی استانی و بیمه مسافرتی گروهی اشاره کرد.

بیمه مسافرتی کانادا

چگونه بیمه مسافرتی بخریم؟

افرادی که قصد دارند به کانادا سفر کنند، می‌توانند از دو روش بلیط مسافرتی بخرند. در روش اول مسافر می‌تواند به یکی از آژانس‌های مسافرتی هواپیمایی معتبر برود یا از طریق سایت اینترنتی آن‌ها برای خرید بیمه اقدام کند. این آژانس‌ها باید مهر رسمی شرکت‌های ارائه دهنده بیمه‌های مسافرتی را داشته باشند.

در روش دوم مسافران می‌توانند از یک وکیل مهاجرتی بامهارت و تجربه بهره ببرند و یکی از بیمه‌های داخلی کشور کانادا را براساس نوع سفر و موضوع آن انتخاب کنند. نحوه خرید این بیمه نیز به‌صورت اینترنتی و آنلاین است.

 

بیمه مسافرتی کانادا چه مواردی را پوشش می‌دهد؟

زمانی که فرد قصد خرید بیمه دارد، شرکت بیمه یک قرارداد امضا می‌کند و در آن متعهد می‌شود تا اتمام زمان قرارداد به تمام تعهدات خود عمل کند. فرد متقاضی نیز می‌تواند مواردی را از این فهرست کم یا به آن اضافه کند.

بنابراین ممکن است هزینه‌ای که شما برای خرید بیمه می‌پردازید متفاوت با هزینه‌ای باشد که دیگران پرداخت می‌کنند.

از جمله مواردی که شرکت بیمه در قرارداد خود به آن‌ها متعهد می‌شود، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

رسیدگی و مشاوره در مواردی که فرد مسافر مدارک مهم خود از جمله ویزا یا پاسپورت را گم می‌کند یا این مدارک به‌سرقت می‌روند.
در صورت گم شدن و به‌سرقت رفتن چمدان‌ها، هزینه آن توسط شرکت بیمه جبران خواهد شد.
در مواردی که فرد مریض شود، شرکت بیمه مسافرتی کانادا تمام داروهای تجویز شده توسط دکتر را برای فرد تهیه و به کشور کانادا ارسال می‌کند.
اگر فرد مسافر در طول زمان سفر فوت کند، شرکت بیمه هزینه انتقال متوفی را به ایران می‌پردازد.
در صورتی که یکی از اعضای خانواده مسافر فوت کنند، شرکت بیمه هزینه بازگشت اضطراری فرد را خواهد داد.
در مواردی که پول مسافر گم شود یا به‌سرقت برود، بیمه حواله وجه نقدی در اختیار ایشان قرار می‌دهد.
اگر پرواز بیش از 6 ساعت تاخیر داشته باشد، بیمه هزینه غذا و رزرو اتاق را می‌پردازد.
در صورتی که مشکل قانونی برای فرد به‌ وجود بیاید، بیمه برای رفع این مشکل تا 1000 یورو به فرد خواهد پرداخت.
پرداخت 150 یورو برای درمان فوریت‌های دندان پزشکی
در صورت نیاز به خدمات پزشکی و بستری شدن فرد، بیمه هزینه بیمارستان و درمان فرد را به ‌عهده می‌گیرد.

بیمه مسافرتی کانادا چه مواردی را شامل نمی‌شود؟

بیما مسافرتی در حالت عادی هیچ تعهدی نسبت به خسارت‌های جنگی و بلایای طبیعی ندارد و اگر از این طریق برای مسافر مشکلی به‌وجود بیاید، بیمه هیچ هزینه‌ای را پرداخت نمی‌کند. بنابراین شما باید خودتان این هزینه‌ها را بپردازید یا از دولت کانادا کمک بگیرید.

از دیگر مواردی که بیمه مسافرتی پوشش نمی‌دهد، می‌توان موارد زیر را نام برد.

  • در صورتی که فرد بیمه شده از قبل از سفر دچار بیماری شود، بیمه هزینه درمان ایشان را نمی‌پردازد.
  • در مواردی که فرد در ورزش‌هایی از جمله اسکی دچار آسیب شود.
  • هزینه‌های مرتبط با اقدامات پیشگیری از بعضی بیماری‌ها و واکسن
  • هزینه‌هایی از جمله خرید ویلچر، عصا، عینک و پروتزها
  • هزینه‌های مربوط به بیماری‌هایی که در دنیا شیوع پیدا کرده‌اند.
  • در مواردی که هزینه خسارت‌ها از سقف تعهدات بیمه بیشتر شود، بیمه مسئولیتی قبول نخواهد کرد.
  • هزینه‌های مرتبط با جنگ و اقدامات تروریستی
  • هزینه بیماری‌های روحی و روانی
  • خسارت‌های وارد شده در اثر بالاهای طبیعی مانند سیل، آتش‌سوزی و زلزله

بیمه مسافرتی کانادا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

این بیمه باید به‌صورت شبانه‌روزی در تمام روزهای هفته خدمات خود را ارائه دهد تا افراد بتوانند در هر ساعت و زمانی از آن استفاده کنند.

خدمات این بیمه باید متناسب با وضعیت سلامتی مسافر، سن و نیازهای فرد باشد.

نحوه خرید بیمه مسافرتی باید آسان باشد و فرد بتواند از طریق اینترنت یا تلفن نیز آن را بخرد.

بیمه مسافرتی باید قابل اعتماد باشد.

فرد مسافر باید بتواند در بندهای بیمه تغییر به ‌وجود بیاورد. درواقع بیمه مسافرتی باید منعطف باشد.

برای خرید بیمه مسافرتی بهتر است ابتدا تعدادی از شرکت‌های بیمه را مورد بررسی قرار دهید و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. دلیل این کار یافتن بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات بیمه‌ای است، زیرا بعضی از شرکت‌ها خدمات و امکانات بسیار بیشتری نسبت به دیگر شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند.

 

شرکت بیمه مسافرتی کانادا چگونه خسارات وارده را جبران می‌کند؟

شرکت‌های بیمه‌ای که در کانادا وجود دارند از دو روش خسارت فرد بیمه شده را می‌پردازند. اجازه دهید آن‌ها را بررسی کنیم.

روش اول

در روش اول شرکت بیمه از شما تقاضا می‌کند تا رسیدها و بیمه‌نامه را برای آن‌ها ارسال کنید. این رسیدها ممکن است از بیمارستان یا دیگر سازمان‌ها باشند. بعد از ارسال مدارک خواسته شده، شرکت بیمه مبالغی را باز خواهد گرداند که فرد مسافر پرداخته است.

روش دوم

در این روش شرکت بیمه با سازمانی تماس می‌گیرد که با حادثه ارتباط مستقیم دارد و بعد از آن خسارت را می‌پردازد.

به‌عنوان مثال در مواردی که فرد به بیمارستان مراجعه کند و از خدمات آن بهره ببرد، شرکت بیمه با بیمارستان تماس برقرار خواهد کرد و بعد از تایید آن‌ها، هزینه‌های درمان را به حساب بیمارستان واریز می‌کند.

 

بیمه یکی از موارد مهمی است که مسافران به‌ویژه در سفرهای خارج از کشور باید به آن توجه کنند. گاهی افراد با خود می‌گویند که بیمه مسافرتی کانادا یک هزینه اضافی است و در طول سفر هیچ مشکلی پیش نمی‌آید. این تصور کاملا اشتباه است و امکان دارد به‌صورت کاملا ناخواسته در کشور کانادا برای مسافر مشکل جدی به‌وجود بیاید و فرد هزینه زیادی را متقبل شود. در این موارد بیمه بسیار کارساز است و می‌تواند از زیاد شدن هزینه‌های سفر جلوگیری کند.اگر شما نیز قصد مهاجرت کانادا را دارید و می‌خواهید برای مدتی در این کشور اقامت داشته باشید، بهتر است بیمه‌های مسافرتی کانادا را مورد بررسی قرار دهید و بهترین آن را برگزینید.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *