معرفی استان آنتاریو کانادا

آنتاریو یکی از پرجمعیت‌ترین و بهترین استان‌های کانادا است. این استان به‌عنوان قلب این کشور شناخته می‌شود و بسیاری از افرادی که برای مهاجرت کانادا اقدام کنند علاقه‌مند به اقامت در یکی از شهرهای آن هستند.مرکز این استان شهر تورنتو است و پایتخت کشور کانادا یعنی اتاوا در آن قرار دارد. آنتاریو به‌عنوان یکی از شهرهای صنعتی کانادا نام خود را مطرح کرده و اقتصاد آن بسیار غنی است. بسیاری از شرکت‌های قدیمی و مشهور کانادا در این استان واقع شده‌اند.

در این شهر نیز مشابه با سیاست دولت کانادا از فرهنگ‌ها و مهاجران مختلف استقبال می‌شود. در این شهر مراکز علمی، تجاری و تفریحی بسیار خوبی وجود دارد که همواره مورد توجه گردشگران و مهاجران قرار گرفته است.با این مقدمه در ادامه می‌خواهیم به بررسی استان آنتاریو کانادا و شرایط زندگی در آن بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آن تا انتها با ما باشید.

تاریخچه استان آنتاریو کانادا

آنتاریو یکی از چهار استانی است که در معاهده 1867 کانادا به هم پیوستند. در گذشته این استان با نام «کانادای بالا» شناخته می‌شد. نام این استان ریشه در زبان هورن دارد و به‌ معنای دریاچه بزرگ است.این استان توسط مهاجرانی که در زمان‌های گذشته با وسایلی مثل قایق، قطار و در نهایت هواپیما وارد آن شده‌اند آباد شده است.

امروز حدود 2.5 درصد از جمعیت ساکن در استان آنتاریو کانادا را افراد بومی تشکیل می‌دهند. سایر جمعیت این ایالت شامل افرادی است که با دریافت ویزا کانادا وارد آن شده‌اند.خوشبختانه تعداد زیادی از ایرانیان در این استان ساکن هستند. جعیت افراد ایرانی حاضر در آنتاریو طبق آخرین آمار به بیش از 70000 نفر می‌رسد. بیشتر ایرانیان در منطقه شمالی شهر تورنتو مثل یورک شمالی و تپه ریچموند زندگی می‌کنند.

وضعیت آب و هوای آنتاریو
کانادا شرایط آب و هوای قاره‌ای دارد. بهار و پاییز در بیشتر مناطق این کشور معتدل است و تابستان‌هایی گرم دارد. در فصل زمستان دما تا حد زیادی کاهش می‌یابد و در بیشتر استان‌ها برف سنگین می‌بارد.آنتاریو آب و هوایی معتدل دارد و دمای آن به‌لطف وجود دریاچه‌های بزرگ نسبت به سایر مناطق غربی در طول سال تغییر زیادی نمی‌کند.

اگر تحمل هوای سرد برایتان سخت است می‌توانید شهرهای جنوبی آنتاریو را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنید. حداکثر دما در شهرهای جنوبی به 30 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.جالب است بدانید بسیاری از شهرهای سرد کانادا برای این‌که از کاهش دمای شدید در امان باشند از پیاده‌روهای زیرزمینی، سامانه گرمایش مرکزی و سالن‌های ورزشی سرپوشیده بهره می‌برند.

موقعیت جغرافیایی استان آنتاریو کانادا
آنتاریو وسعتی برابر با 1076395 کیلومتر مربع دارد و جمعیت آن طبق آمار منتشر شده در سال 2005 به حدود 12600000 نفر می‌رسد. بیشتر افراد در قسمت جنوبی استان آنتاریو ساکن هستند.آنتاریو در شرق کانادا و در بین استان‌های کبک و منیتوبا قرار دارد. این استان در نزدیکی مرز ایالت متحده واقع شده است و از شمال به خلیج هادسون و جیمز راه دارد.

آب‌وهوای این استان با توجه به موقعیت مکانی و فصل‌های مختلف سال متغیر است. این استان از سه نوع وضعیت آب و هوایی خشک، سرد و قطبی بهره می‌برد. در حالت کلی می‌توان گفت که آب‌وهوای استان آنتاریو کانادا مرطوب قاره‌ای است.

بیشتر جمعیت این استان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. در قسمت‌های شرقی و شمال‌شرقی نیز جمعیتی از مردم آن به زبان فرانسوی مسلط هستند.ب ه‌دلیل وضعیت آب‌وهوایی و وجود زمین‌های زراعی، بیشتر جمعیت استان آنتاریو در جنوب آن ساکن هستند. قسمت شمالی آنتاریو وسعت بیشتری دارد و در آن جنگل‌های زیادی واقع شده‌اند اما به‌دلیل هوای سرد در این مناطق جمعیتی پراکنده ساکن است.

آنتاریو بیش از 250000 دریاچه آب شیرین دارد. به عبارت دیگر حدود یک پنجم از آب شیرین کره زمین در این استان واقع شده است.

وضعیت اقتصادی آنتاریو
آنتاریو به‌عنوان قطب اقتصادی کشور کانادا شناخته می‌شود. این استان منابع طبیعی زیادی دارد و به‌همین علت مواد اولیه صنایع مختلف به‌راحتی در آن تامین می‌شود. شرکت‌های بزرگ و قدرتمند زیادی مثل بلک بری نیز در این ایالت برپا شده‌اند.

اداره‌های دولتی و وزارتخانه‌های فدرال در شهر اتاوا قرار دارند. این ویژگی باعث شده است که فرصت‌های شغلی زیادی برای ساکنان استان آنتاریو فراهم شود. نیروگاه‌های هسته‌ای مهمی مثل براوس، پیکرینگ و دارلینگتون در این ایالت قرار دارند.

جالب است بدانید 52 درصد از تولیدات ارسالی کانادا را استان آنتاریو تامین می‌کند. این استان محل معاملات بورس کانادا است و مرکز مالی این کشور به‌شمار می‌رود.نرخ بیکاری در این استان بسیار پایین است. به‌ همین علت بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت کانادا دارند آنتاریو را به‌عنوان مقصد اصلی خود انتخاب می‌کنند.

از شغل‌های مرتبط با رشته‌هایی مثل فناوری اطلاعات و کشاورزی در این استان استقبال زیادی می‌شود. جنگل‌های انبوه این استان برای صنایع مختلفی مثل چوب‌بری، تهیه خمیر کاغذ و فعالیت‌های مشابه مفید هستند.

معرفی استان آنتاریو کانادا

استانداردهای زندگی در استان آنتاریو در چه سطحی است؟

باید بدانید که در حالت کلی افرادی که در آنتاریو زندگی می‌کنند نسبت به ساکنان سایر استان‌های این کشور درآمد بیشتری دارند. البته هزینه خرید یا اجاره مسکن در آنتاریو بسیار بالا است.میانگین درآمد سالیانه افراد در استان آنتاریو به حدود 59700 دلار می‌رسد. نرخ دریافت مالیات نیز برابر با 17.41 درصد است تا این استان از این نظر در رتبه پنجم در سطح کشوری قرار گیرد.

خوشبختانه این استان آب‌وهوای تمیز و امنیت بالایی دارد. امکانات رفاهی نیز در همه شهرهای ایالت آنتاریو فراهم شده است و افراد می‌توانند به خدمات مختلف به‌راحتی دسترسی داشته باشند. باید بگوییم استانداردهای بالای زندگی در آنتاریو منجر شده است افراد زیادی در سراسر دنیا برای مهاجرت کانادا اقدام کنند.

از مهم‌ترین مکان‌های استان آنتاریو می‌توان به فستیوال استراتفورد، ساختمان پارلمان، برج سی ان، پارک آلگونکوبن، پارک تاریخی ویلیام چهارم و آبشار نیاگارا اشاره کرد. مردم این استان با فرهنگ‌های مختلفی زندگی می‌کنند و همگی از امکانات رفاهی و خدمات مختلف می‌توانند بهره ببرند.

سیستم آموزشی آنتاریو کانادا
ثبت نام در مداس استان آنتاریو در همه مقاطع کاملا رایگان است. در سراسر این ایالت تعدادی مدارس فرانسوی و کاتولیک نیز قرار دارند که هزینه‌ آن‌ها را مالیات‌دهندگان تامین می‌کنند.

سیستم آموزشی آنتاریو بسیار استاندارد است و در مدارس آن درس‌های زبان، زبان‌های بومی، ریاضی، هنر، بهداشت، علوم و فناوری، تربیت بدنی و سایر رشته‌ها تدریس می‌شود. در مقاطع راهنمایی و دبیرستان نیز دانش‌آموزان می‌توانند از آموزش‌هایی مثل زبان کلاسیک، مطالعات کامپیوتر و اصول کسب‌وکار جهانی بهره ببرند.

در استان آنتاریو کشور کانادا دانشگاه‌های معتبر زیادی وجود دارند که می‌توان به دانشگاه انتاریو غربی، تورنتو، یورک و کوئین اشاره کرد. بودجه آموزش در دانشگاه‌ها را نیز دولت کانادا تامین می‌کند.

خدمات بهداشت و درمان استان آنتاریو کانادا
ساکنان این استان از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان بهره می‌برند. برای همه افرادی که اقامت دائم کانادا دارند و شهروند این کشور محسوب می‌شوند طرح بیمه و هزینه‌های درمانی رایگان است.هزینه‌های تحت پوشش بیمه شامل معاینات پزشکی، فوریت‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، آزمایش و بستری در بیمارستان می‌شود.

حدود 211 بیمارستان در این استان بنا شده است که در آن‌ها پرسنلی ماهر به ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی می‌پردازند. تعدادی از بیمارستان‌های خصوصی نیز خدماتی خاص را به شهروندان کانادایی ارائه می‌دهند.

آنتاریو به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ایالت‌های کشور کانادا مطرح شده است. بیشتر افراد ساکن در این استان در مناطقی با دمای متعادل زندگی می‌کنند. در آنتاریو فرصت‌های شغلی بسیار خوبی وجود دارد و دانشگاه‌هایی با رتبه علمی بالا در آن بنا شده‌اند.این ایالت مراکز تفریحی و جاذبه‌های زیادی دارد که منجر شده است تا گردشگردان زیادی به آن سفر کنند. این استان رونق اقتصادی خود را مدیون شرکت‌های بزرگ و صنایع مختلف بنا شده در آن است.

اگر می‌خواهید برای مهاجرت کانادا اقدام کنید این استان گزینه بسیار خوبی است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سفر یا مهاجرت به استان آنتاریو کانادا می‌توانید با یک وکیل آگاه به قوانین مهاجرت این کشور مشورت کنید.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *