مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند در کانادا

در برخی از کشورهای دنیا قانونی وجود دارد که طبق آن اگر کودکی در کشوری متولد شود تابعیت آن کشور را هم خواهد داشت. این قانون به حق خاک معروف است و در کشورهایی مانند کانادا و یا ایالات متحده امریکا نیز وجود دارد.

یعنی اگر فرزند شما در کانادا به دنیا بیاید و نه شما نه همسرتان هیچکدام اقامت کانادا را نداشته باشید فرقی به حال فرزندتان نمی کند و او شهروند کانادا محسوب می شود.اما مقصود ما از بیان این مقاله بررسی راه های دریافت ویزای کانادا از طریق تولد فرزند در آنجاست پس با ما همراه باشید.

 

امتیازات فرزند متولد شده در کانادا

مهمترین امتیازاتی که یک کودک در بدو تولد در کانادا بدست می آورد یکی اجازه سفر و رفت و آمد به کانادا در هر زمان و بدون نیاز به ویزا و دومین امتیاز امکان تحصیل رایگان و استفاده از سیستم های مخصوص شهروندان کانادایی مانند سیستم سلامت آن هاست که بازهم برای کودک متولد شده کاملا رایگان خواهند بود.
در حقیقت داشتن امتیاز اقامت کشوری مثل کانادا برای یک کودک تازه متولد شده امتیاز بزرگی محسوب می شود چرا که نه تنها می تواند بعد از اینکه بزرگ شد و یا هر زمانی که بخواهد به کانادا بازگردد بلکه حتی می تواند بعد از ۱۸ سالگی بعنوان اسپانسر والدین خود اقدام و آن ها را نیز به کانادا ببرد.

 

امتیازات والدین فرزند متولد کانادا

خانواده های زیادی به خیال اینکه بعد از تولد فرزندشان می توانند اقامت کانادا را کسب کنند پیگیر این موضوع می شوند که به هر شکلی شده و ترجیحا با ویزای توریستی وارد کانادا شده و فرزندشان در آن جا به دنیا بیاید.
اما مهمترین نکته اینجاست که داشتن اقامت فرزند تازه متولد شده در کانادا هیچ ارتباطی به خانواده اش ندارد و از طریق کودک هیچ اقامتی به والدین تعلق نخواهد گرفت.
البته همانطور که گفته شد کودک بعد از ۱۸ سالگی و با رعایت قوانین و شرایطی بسیار سخت شاید بتواند بعنوان اسپانسر خانواده خود را نیز به کانادا ببرد اما در غیر این صورت والدین اگر بخواهند در کانادا بمانند خود باید اقدام نمایند.
البته به همین دلیل بسیاری از خانواده ها بهمراه نوزاد تازه متولد شده شان به کشور مبدا بازمی گردند و تنها چیزی که از پرداخت هزینه های سرسام آور بیمارستان برای زایمان به والدین می رسد این است که حق انتخاب برای فرزندشان ایجاد کرده اند. اینکه کودک بعد از بلوغ بتواند خود برای زندگی و کار در کانادا بدون هیچ مانعی تصمیم بگیرد.
اما خب در صورتیکه بعد از ۱۸ سالگی و با استفاده از اسپانسرینگ فرزند والدین قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشند شرایطی دارد که می توانید در مقاله مهاجرت به کانادا از روش خویشاوندی از آن ها مطلع شوید.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند در کانادا

سوالات متداول مهاجرت از طریق تولد فرزند در کانادا

دریافت گذرنامه برای تولد در کانادا چگونه است؟

کودکانی که در خاک کشور کانادا، به دنیا می آیند، شهروند کانادا به حساب می آیند و می توانند در این کشور به طور دائمی بدون محدودیت زندگی کنند.

مزیت های تولد در کانادا چیست؟

کودکانی که در کشور کانادا به دنیا می آیند، از تمامی خدمات و امکانات زندگی در کشور کانادا مانند تحصیل، خدمات درمانی، مسافرتی، کاری و غیره به صورت مادام العمر برخوردار می شوند و می توانند به بزرگترین کشورهای دنیا مانند انگلیس و آمریکا مهاجرت کنند.

آیا زایمان در کانادا موجب اقامت و تابعیت می شود؟

زایمان در کانادا برای والدین کودک متولد شده در خاک کانادا هیچ امتیازی از نظر اقامتی نخواهد داشت و فقط این اقامت و تابعیت برای کودک متولد شده در کانادا است.

هزینه های تولد در کانادا چقدر می باشد؟

هزینه تولد طبیعی 5000$ تا 8000$  و سزارین 10000$ تا 12000$  می باشد.

در چه صورت والدین می توانند اقامت دائم کانادا را با تولد فرزند بگیرند؟

اگر کودک متولد شده در کانادا بالای 18 سال باشد می تواند اسپانسر والدین خود شده و برای اقامت دائم آن ها اقدام نماید.

آیا یک مهمان می‌تواند در کانادا زایمان کند؟

هر شخصی که با هر نوع ویزایی در کشور کانادا باشد می تواند زایمان کند اما هزینه ها به عهده خودش است.

آیا ممکن است ویزای زنی که تمایل دارد برای به دنیا آوردن فرزندش در خاک کانادا وارد این کشور شود، رد شود؟

خیر. در قانون شهروندی، پناهندگی و مهاجرت کانادا به طور واضح آمده است که فرآیند ارزیابی متقاضی برای کانادا، در صورتی که فردی باردار است، باید فقط مبتنی بر درآمد متقاضی، فاکتورهای مربوط به شایستگی و محل کار فرد در کشور مبدا باشد.

آیا پدر نوزاد اجازه دارد بعد از تولد به ملاقات نوزادش برود؟

بله. پدر و هر یک از بستگان می‌توانند برای ملاقات مادر و نوزاد به بیمارستان بروند.

5/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *