در این مقاله سعی داریم اقامت کانادا از طریق ازدواج و قوانین ازدواج در کانادا را مورد بررسی قرار دهیم.یکی از روش‌هایی که فرد می‌تواند اقامت کانادا را به دست بیاورد مهاجرت از طریق ازدواج است و این روش یکی از راه های مهاجرت به کانادا می باشد.

طی چند سال اخیر، استقبال بسیار زیادی از این پروگرم مهاجرتی برای کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند شده است البته به شرطی که واجد شرایط آن باشند.یکی از دلایلی که این روش نسبت به برنامه‌های مهاجرتی کانادا طرفداران بیشتری دارد، مدت کوتاه آن برای اخذ اقامت کانادا است.

قوانین مهاجرتی کانادا به گونه ای طراحی شده است که کسانی که قصد مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا را دارند با شرایط آسان‌تری نسبت به سایر برنامه های مهاجرتی کانادا رو به رو هستند.در قوانین مهاجرتی کشور کانادا قسمتی از آن مربوط به خانواده‌ها و در کنار هم زندگی کردن اعضای خانواده است، به همین دلیل اداره مهاجرت کانادا، پروسه پیوستن به خانواده را در راس برنامه‌‎های مهاجرتی خود قرار داده است.یکی از بندهای قانون مهاجرت کانادا این است که، اگر یکی از اعضای خانواده در کانادا باشند می‌تواند برای سایر اعضا، درخواست اقامت دائم کند.

در زیر منظور از همسر در قوانین کانادا توضیح داده می شود:

1. همسر عقدی و‌ قانونی فرد متقاضی

2. شریک زندگی عرفی فرد متقاضی (کسانی که دارای این شرایط هستند می بایست حداقل مدت ۲ سال را در کنار هم و‌ در یک مکان با هم زندگی مشترک داشته باشند)

3. فرد به دلایلی نمی‌تواند با شریک خود یکجا زندگی کند اما رابطه زناشویی با هم دارند.

به این نکته توجه کنید که اگر فرد متقاضی با شخصی در آینده قرار است ازدواج کند و‌ هیچگونه رابطه زناشویی بین آنها نیست، واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیست.

اقامت کانادا از طریق ازدواج

اقامت کانادا از طریق ازدواج

برای اخذ اقامت کانادا به وسیله این پروگرام، شخصی که در کشور کانادا می‌خواهد اسپانسر شود و فردی که خواهان مهاجرت به کانادا از این طریق است باید دارای شرایط زیر باشد:

 

الف- شرایطی که فرد اسپانسر باید دارا باشد:

1. شهروند کشور کانادا باشد و یا دارای اقامت دائم کانادا باشد.

2. اسپانسر باید حداقل دارای ۱۸ سال سن باشد.

3. فرد اسپانسر باید حداقل ۳ سال توانایی گذران زندگی خود و همسر خود را داشته باشد و همچنین باید افیسر را قانع سازد که از لحاظ مالی دچار مشکل نیست و در این ۳ سال هم هزینه‌های شخصی که می‌خواهد به واسطه او اقامت بگیرد، ساپورت می‌کند.

4. اسپانسر نباید در کشور کانادا دچار جرم شده باشد، خصوصا جرایم تهدید و خشونت علیه خانواده و …

5. اسپانسر باید در کشور کانادا زندگی کند و به دولت کانادا تضمین دهد در زمانی که فرد اسپانسر شونده به کانادا وارد می‌شود وی هم حضور داشته باشد.

6. اسپانسر زمانی که در خواست می‌دهد، نباید همسر و یا شریک دیگری داشته باشد.

7.  اسپانسر نباید در ۵ سال گذشته ازدواج کرده باشد.

8. اسپانسر باید به دولت کانادا تضمین دهد مخارج شخصی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را دارد را تامین می‌کند.

ب- شرایطی که فرد اسپانسر شونده باید دارا باشد:

1. شخص متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج باید حداقل ۱۶ سال سن را دارا باشد.

2. باید تعهد دهد که هرچه زودتر تلاش خود را برای کسب استقلال مالی خویش فراهم کند.

3. فرد اسپانسر شونده باید حداقل به مدت ۲ سال با فرد اسپانسر زندگی مشترک کند و در صورتی که این اتفاق انجام نشود اقامت وی باطل می‌شود.

 

نکات مهم برای شخص متقاضی

ازدواج باید به طور قانونی و‌ واقعی انجام شده باشد و افسر قانع شود این ازدواج، ازدواج صوری با هدف گرفتن اقامت کانادا نمی باشد، و به همین منظور در هنگام تشکیل پرونده باید مدارک معتبر ارسال شود از قبیل عکس خانوادگی و پیام ها و …

در مواردی که سن زوجین زیاد است امکان اینکه اقامت کانادا به خطر بیافتد زیاد است.همین طور که در بالا متوجه شدید مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از پروگرام‌های مناسب برای مهاجرت به کانادا است که منجر به اقامت کانادا می‌شود، در یک پروسه کوتاه مدت و با هزینه بسیار کم.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *