اطلاعات عمومی کشور کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است. مسئولان این کشور از ورود مهاجران به خاکشان استقبال زیادی می‌کنند.در این کشور دانشگاه‌هایی با رتبه علمی بسیار بالا، امکانات تفریحی، مراکز تجاری بزرگ وجود دارد. استاندارد زندگی در کانادا بسیار بالا است. در این کشور کم‌تر کسی را می‌توان پیدا کرد که مشغول به کار نباشد.

برای مهاجرت به کانادا افراد می‌توانند از روش‌های مختلفی مثل ادامه تحصیل، سرمایه‌گذاری ، کارآفرینی، ازدواج و فرزندآوری اقدام کنند. اگر قصد دریافت اقامت کانادا را دارید بد نیست تا اطلاعات عمومی خوبی درباره این کشور داشته باشید.

با این مقدمه در ادامه مطلب می‌خواهیم به ارائه اطلاعات عمومی کشور کانادا بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع تا انتها با ما باشید.

نگاهی کلی به کشور کانادا

کانادا کشوری است که در شمال قاره آمریکا قرار دارد. این کشور به‌طور ایالتی اداره می‌شود، از 10 ایالت تشکیل شده است و روابط تجاری گسترده‌ای با کشورهای مختلف دنیا مثل آمریکا دارد. تجارت با کشور ثروتمند آمریکا یکی از دلایل بالا بودن استانداردهای زندگی در کانادا است.

این کشور از اقتصاد غنی و سالمی بهره می‌برد. این ویژگی منجر شده است تا بسیاری از مردم دنیا آرزوی مهاجرت به کانادا را در سر داشته باشند. بسیاری از افراد برای تجارت و ادامه تحصیل به این بخش از جهان مهاجرت می‌کنند.

تاریخچه کشور کانادا

کانادا به معنای سرپناه یا دهکده است. این واژه ریشه در زبان سرخ‌پوست‌ها دارد. قدمت آثار باستانی کشف شده در این کشور به حدود 9500 سال پیش بازمی‌گردد.

در زمان‌های گذشته فرانسه و انگلیس در این کشور مستعمراتی داشته‌اند. مستعمره فرانسوی‌ها در نزدیکی شهر مونترال و مستعمره انگلیس در نزدیکی سواحل نیوفاندلند  لابرادور قرار داشته‌اند. جالب است بدانید که اکنون زبان بیشتر مردم مونترال فرانسوی است.

به گفته مورخان کانادا در سال 1867 رسما به‌عنوان یک کشور شناخته شد. پس از خروج کانادا از استعمار این کشور در راستای تبدیل شدن به جامعه‌ای دموکرات، مدرن و صنعتی پیشرفت زیادی کرد.

اسامی ایالت‌های کانادا را در لیست زیر آورده‌ایم:

  • بریتیش کلمبیا
  • آلبرتا
  • ساسکاچوان
  • مانیتوبا
  • آنتاریو
  • کبک
  • نیوبرانزویک
  • نیوفایندلند و لابرادور
  • نوا اسکوشیا
  • پرنس ادوارد آیلند

آب و هوای کانادا
شاید یکی از مهم‌ترین اطلاعات عمومی کشور کانادا مربوط به شرایط آب‌وهوایی و موقعیت جغرافیایی آن باشد. کشور کانادا فاصله بسیار نزدیکی با قطب شمال دارد به‌همین علت جزو مناطق سردسیر کره زمین محسوب می‌شود.

البته بیشتر جمعیت این کشور در مناطق جنوبی آن ساکن شده‌اند. شهرهای واقع‌ شده در مناطق جنوبی کانادا آب‌وهوای معتدل‌تری دارند و مقصد بیشتر مهاجران هستند.

میزان بارندگی در این کشور بسیار خوب است. به‌لطف این شرایط آب‌وهوایی در کانادا مناظر بسیار زیبا و دیدنی وجود دارد. کشور کانادا به دلیل جاذبه‌های توریستی فوق‌العاده‌اش مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر جهان است.

سیاست کانادا
کانادا یک کشور دموکرات فدرال و پادشاهی مشروطه است. باید بدانید که قوانین کانادا برای این‌که رسمیت پیدا کنند باید مورد تایید ملکه الیزابت قرار گیرند. ملکه الیزابت در راس کشور قرار دارد و دولت فدرال در سطح پایین‌تر قرار می‌گیرد.

پارلمان کانادا به دو بخش مجلس سنا و مجلس عوام تقسیم می‌شود. هر یک از ایالت‌های این کشور به‌طور مستقل اداره می‌شوند و همه آن‌ها زیر نظر دولت مرکزی هستند.

اتاوا پایتخت کانادا است و فرماندار کل نیز در آنجا حضور دارد. فرمانده کل کشور توسط ملکه انگلستان منصوب می‌شود.

 

زبان و نژاد مردم کانادا
کانادا کشور بسیار مهاجرپذیری است و در آن مردم با فرهنگ‌ها، زبان و نژادهای مختلفی زندگی می‌کنند. زبان 98 درصد از مردم کانادا انگلیسی و فرانسوی است، البته زبان انگلیسی رواج بیشتری دارد.

در ایالت کبک کانادا بیشتر مردم به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند.76 درصد از مردم این کشور نژاد اروپایی و 14 درصد نژاد آسیایی دارند.

آشنایی با فرهنگ هر کشور می‌تواند زندگی را برای شخص راحت‌تر کند. در حالت کلی فرهنگ کانادا شباهت زیادی به فرانسه، آمریکا و انگلستان دارد. داشتن اطلاعات عمومی درباره کشور کانادا به افراد کمک می‌کند تا با ساکنان آن‌جا راحت‌تر ارتباط برقرار کنند. درباره تعامل مردم کانادا با دیگران باید بگوییم که آن‌ها معمولا فردی را که شناخت زیادی از او ندارند با اسم کوچک صدا نمی‌کنند.

مردم کانادا در زمان سلام دادن به هم دست می‌دهند. قطع کلام دیگران در زمان صحبت در مناطق انگلیسی زبان کانادا خوشایند نیست و رواج ندارد. اما در ایالت‌هایی مثل کبک که مردم به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند ممکن است این کار انجام شود.

بسیاری از مردم کانادا عادت دارند در زمان تعاملات اجتماعی خود از حرکات دست و بدن برای فهماندن منظورشان استفاده کنند.ارتباط با یک کانادایی کار بسیار ساده‌ای است. مردم کانادا بسیار راحت و مهربان هستند و ممکن است پس از مدت کوتاهی از آشنایی درباره زندگی شخصی خود با شما صحبت کنند.

توجه داشته باشید که افراد باید در مکان‌های رسمی و آکادمیک مثل دانشگاه یکدیگر را «موسیو» و «مادام» خطاب کنند.هدیه دادن در مناسبت‌های مختلف در این کشور رواج زیادی دارد اما باید بدانید که در هیچ یک از ایالت‌ها دادن وجه نقد به‌عنوان هدیه رایج نیست. یکی از بهترین هدیه‌های مورد پسند مردم کانادا شربت درخت افرا است که در مناسبت‌های مختلف از آن استفاده می‌کنند.

کانادایی‌ها هدیه را بلافاصله پس از دریافت آن باز می‌کنند و سپس خوشحالی خود را با کلمات و زبان بدن بیان خواهند کرد.معمولا مردم کانادا برای میزبان مهمانی‌هایی که دعوت شده‌اند یک جعبه شکلات یا یک دسته گل می‌خرند. یکی از رسوم جالب در ایالت کبک این است که شخص دسته‌گل خود را قبل از ورود به خانه میزبان برای او می‌فرستد.

باید بدانید که برنامه‌های مختلف در رسانه ملی کانادا نیز به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی پخش می‌شوند. تعداد ایرانیان مقیم در کانادا به بیش از 210000 نفر می‌رسد. براساس آخرین آمار ایرانیان در بین مهاجران رتبه چهارم را در کانادا به خود اختصاص داده‌اند.

دین مردم کانادا
بیشتر مردم کانادا را افراد مسیحی کاتولیک تشکیل می‌دهند. همان‌طور که قبلا ذکر کردیم در این کشور مهاجران زیادی زندگی می‌کنند که پیرو دین‌های مختلفی هستند. باید بدانید که در قوانین کانادا دین خاصی به‌عنوان دین اصلی این کشور ذکر نشده است.

در سال‌های اخیر قانون جدیدی در استان کبک کانادا تصویب شده است. مطابق با این قانون کارمندان، افسران پلیس و قضات نباید در محل کار از نمادهای مذهبی استفاده کنند.در واقع حدود 55 درصد از افراد بزرگسال کانادایی از دین مسیحیت پیروی می‌کنند اما بسیاری از آن‌ها اظهار کرده‌اند که پیرو هیچ دینی نیستند.

به‌دلیل حضور مهاجران در این کشور برخی از افراد نیز از ادیان اسلام، هندوئیسم، یهودیت و بودیسم پیروی می‌کنند. قانون اساسی کشور کانادا از آزادی مذهب حمایت می‌کند.

هزینه‌های زندگی در کانادا

هزینه‌های زندگی در کانادا شامل مسکن، وسایل نقلیه عمومی، غذا، پوشاک و تفریح است. همه هزینه‌ها بر اساس دلار کانادا ($C) محاسبه می‌شوند.

نرخ بیکاری در این کشور بسیار کم است، بنابراین بیشتر مردم با توجه به شغل و سطح درآمدشان از عهده مخارج زندگی خود برمی‌آیند. البته باید اشاره کنیم که نرخ اجاره مسکن در کانادا نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا بالاتر است.

اطلاعات عمومی کشور کانادا

مزایای زندگی در کانادا چیست؟

دلایلی که بیشتر مردم دنیا را برای مهاجرت به کانادا علاقه‌مند کرده است، موارد زیر را در بر می‌گیرند:

این کشور فرصت برابری را برای همه مهاجران در ورود به بازار کار و دانشگاه‌ها فراهم کرده است.
وجود دانشگاه‌هایی با رتبه‌ علمی بالا منجر شده است تا بیشتر دانشجویان خارجی آرزوی تحصیل در آن‌ها را در سر داشته باشد.
کشور کانادا از نظر جغرافیایی در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد و سرشار از منابع طبیعی و جاذبه‌های گردشگری است. همچنین کانادا با بسیاری از کشورهای قدرتمند دنیا قراردادهای همکاری مفیدی دارد.
کانادا از نظام آموزشی بسیار مدرن و پیشرفته‌ای پیروی می‌کند. این ویژگی باعث شده است تا استعدادهای کودکان به‌درستی شناخته شوند. به‌همین علت بسیاری از مردم دنیا برای فرزندآوری به کانادا مهاجرت می‌کنند. با این کار فرزند این افراد حق شهروندی کانادا خواهد داشت.
سیاست کانادا بسیار باثبات است و در آن فساد رواج ندارد. دولتمردان این کشور نخبگان و افراد بااستعداد سراسر جهان را با ایجاد شرایط رفاهی عالی جذب می‌کنند.
رشد اقتصادی در کانادا بسیار بالا است. اقتصاد غنی باعث کاهش نرخ بیکاری می‌شود. هر شخصی که در زمینه خاصی تخصص دارد می‌تواند شغل مرتبط با آن را در این کشور داشته باشد.
در این کشور مردم با فرهنگ‌ها و نژادهای مختلفی زندگی می‌کنند. این تنوع فرهنگی باعث می‌شود تا مهاجران کمتر احساس غربت کنند. همچنین افراد می‌توانند بدون هیچ مشکلی با عقاید و دینی که از آن پیروی کرده‌اند زندگی آرامی داشته باشند.
کانادا امکانات تفریحی و جاذبه‌های توریستی زیادی دارد، به‌همین علت گردشگران زیادی سالانه به آن سفر می‌کنند.
بیشتر فعالیت اقتصادی کانادا از بخش خصوصی آن تامین می‌شود، در نتیجه دولت نقش کمی در آن دارد. چنین موضوعی بستری مناسب را برای سرمایه‌گذاری در کانادا فراهم کرده است.

در این مطلب به ارائه اطلاعات عمومی درباره کشور کانادا پرداختیم. کانادا یکی از بهترین کشورها برای زندگی است. اگر می‌خواهید به این کشور مهاجرت کنید داشتن اطلاعات اولیه درباره فرهنگ، زبان، سیاست و اقتصاد آن می‌تواند برایتان بسیار مفید باشد.اما باید حتما از قوانینی رعایت کنید که یک وکیل و مشاور آگاه به امور مهاجرتی می‌تواند شما را از آن‌ها مطلع کند.

5/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *