اعتبار ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی را می‌توان به‌عنوان یکی از پرطرف‌دارترین راه‌های ورود به کانادا دانست. این نوع ویزا به شما اجازه می‌دهد تا مدت‌زمان مشخصی را در این کشور زیبا بمانید که البته این مدت‌زمان به اعتبار ویزای شما بستگی دارد. متأسفانه طیف زیادی از مردم دررابطه‌با اعتبار ویزای توریستی کانادا اطلاعات زیادی ندارند.

 باید عنوان کنیم که انواع مختلفی از ویزاهای توریستی کانادا وجود دارد که هرکدام از آنها دارای شرایط و اعتبار مختص به خود هستند. برای مثال برخی دارای محدودیت در تعداد دفعات ورود بوده و برخی دیگر نیازمند پیش‌شرط‌هایی ویژه هستند. 

همین مورد هم سبب شده تا متقاضیان دچار سردرگمی شوند. اگر شما هم دررابطه‌با اعتبار ویزای توریستی کانادا و انواع آن پرسش‌هایی را در ذهن خود دارید، بهتر است ما را تا انتهای این متن همراهی کنید. چرا که قصد داریم تمام زوایای این موضوع را برای شما عزیزان بررسی کنیم.

ویزای توریستی کانادا

قبل از اینکه بخواهیم به اعتبار ویزای توریستی کانادا و یا انواع آن بپردازیم، بهتر است ابتدا ماهیت این محصول را خدمت شما عزیزان بیان کنیم. بدون شک این موضوع می‌تواند درک شما از مقاله پیش رو را افزایش دهد.

هر کشوری در دنیا، به‌وسیله صدور ویزا، مجوزی را برای ورود اتباع خارجی به کشور خود فراهم می‌کند. کانادا هم مانند سایر کشورهای دیگر چنین قانونی برای خود دارد. اما کانادا به‌عنوان یکی از پرطرف‌دارترین کشور جهان در بین توریست‌ها شناخته می‌شود.

 همین مورد هم سبب شده تا تقاضای زیادی برای ورود به این کشور ایجاد شود. به همین جهت بوده که دولت، مدل‌های مختلفی از ویزا را برای ورود توریست‌ها تعیین کرده است. هر یک از این ویزاها خود دارای شرایط ویژه‌ای هستند که باعث شده تا صرفاً برای طیف خاصی از متقاضیان مناسب باشد. از طرفی دیگر اعتبار ویزای توریستی کانادا متناسب با نوع آن تغییر می‌کند.

 لازم است بدانید که علاوه بر نوع ویزا، صلاح دید افسر مهاجرتی کانادا در فرودگاه هم می‌تواند در این موضوع دخیل باشد. در حقیقت باید بدانید که نظر و صلاح دید افسر فرودگاه می‌تواند ارجحیت بیشتری بر روی نوع ویزای شما داشته باشد.

نکته قابل‌توجه این است که دولت کانادا سعی کرده تا انواع مختلفی از ویزا را صادر نماید. اعتبار این ویزاها می‌تواند از یک ماه تا 10 سال متغیر باشد. این فاکتور باعث شده تا ویزای توریستی کانادا جذابیت بسیار بالایی برای ایرانیان داشته باشد.

انواع ویزای توریستی کانادا

همان گونه که اشاره نمودیم، انواع مختلفی از ویزای کانادا وجود دارد که هرکدام از این ویزاها، دارای ساختار و البته شرایط منحصر به خود هستند. لازم به یادآوری است که اعتبار ویزای توریستی کانادا متناسب با نوع آن تغییر می‌کند. 

از طرفی دیگر هرکدام از آن‌ها برای طیف ویژه‌ای از مردم مناسب هستند. ما در ادامه این متن قصد داریم تا به شیوه‌ای دقیق هرکدام از این ویزاها را خدمت شما عزیزان بیان کنیم.

  •  ویزای سینگل کانادا 

ویزای سینگل کانادا یکی از رایج‌ترین مدل‌های ویزا برای ورود به این کشور است. این نوع ویزا همان گونه که از آن نام پیداست، صرفاً برای یک‌بار ورود به خاک این کشور مناسب است. 

اعتبار این نوع ویزای توریستی بر حسب نیاز شما و البته صلاح دید افسر مهاجرتی کانادا تعیین می‌شود. این زمان بین یک یا چند ماه بوده و همواره کمتر از یک سال است. بعدازاین مدت‌زمان شما باید خاک کانادا را ترک کنید.

 لازم به یادآوری است که اگر حتی مدت‌زمان زیادی هم از اعتبار این نوع ویزا باقی‌مانده باشد، نمی‌توانید دوباره با استفاده از آن به خاک کانادا وارد شوید. لذا می‌توان گفت که تنها برای یک‌بار ورود مناسب است. همین مورد سبب شده تا این ویزا برای سفرهای گردشگری، شرکت در کنفرانس‌ها یا همایش‌ها و مناسب باشد.

  • ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا را می‌توان به‌عنوان رایج‌ترین نوع ویزا در بین ایرانیان دانست. این مدل ویزا محدودیتی در تعداد ورود ندارد. از طرفی دیگر شرایط آسان و اعتبار بالایی هم دارد. همین مورد باعث شده تا در صدر انتخاب ایرانیان قرار گیرد.

 در حالت کلی اعتبار ویزای توریستی مولتیپل کانادا، تا پایان اعتبار پاسپورت تعیین می‌شود. از آن جایی که پاسپورت‌ها در ایران تنها ۵ سال اعتبار دارند، لذا در بین ایرانیان به ویزای پنج‌ساله یا ویزای مولتی هم شناخته می‌شود.

شما با دریافت این ویزا می‌توانید به‌صورت نامحدود وارد خاک کانادا شوید. از طرفی دیگر در هر بار ورود می‌توانید به مدت شش ماه در این کشور اقامت داشته باشید. برای تمدید این مدت، می‌توانید بعد از شش ماه، برای تنها چند ساعت از خاک کانادا خارج و دوباره وارد شوید تا ۶ ماه دیگر اجازه اقامت داشته باشید.

دررابطه‌با اعتبار ویزای مولتیپل باید این نکته را در نظر داشته باشید که مدت اعتبار این نوع ویزا، ارتباط مستقیمی با اعتبار پاسپورت شما دارد. برای مثال اگر از اعتبار پاسپورت شما تنها ۳ سال باقی‌مانده باشد، اعتبار ویزای مولتیپل شما هم سه‌ساله خواهد شود. اما باتوجه‌به مدت اعتبار پاسپورت‌های ایرانی که نهایتاً 5 سال است، می‌توان گفت که حداکثر اعتبار این نوع ویزا برای ما ایرانیان هم ۵ سال خواهد بود.

لازم به یادآوری است که چنانچه دلایل کافی داشته باشید، می‌توانید مدت‌زمان اعتبار این نوع ویزا را هم تا شش ماه دیگر تمدید نمایید. به همین جهت می‌توان گفت که این نوع ویزا شرایط بسیار منعطفی برای توریست‌ها دارد که همین مورد هم نفوذ آن را افزایش داده است .

  • سوپر ویزای کانادا 

سوپر ویزای کانادا را می‌توان از دیگر مدل‌های رایج ویزا برای ورود به خاک کانادا دانست. این ویزا برای پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ شخصی است که اقامت کانادا را دارد. همین مورد هم سبب شده تا بسیاری آن را به‌عنوان ویزای والدین بشناسند.

 این نوع ویزا از لحاظ اعتبار و تعداد ورود بهترین گزینه ممکن به‌حساب می‌آید. مدت‌زمان اعتبار این ویزا ۱۰ ساله بوده و عملاً محدودیتی برای ورود به خاک کانادا ندارند. به عبارت ساده‌تر، دارنده‌های این نوع ویزا می‌توانند به مدت ده سال و به تعداد نامحدود وارد کانادا شوند.

 البته باید عنوان کنیم که صدور این نوع ویزا شرایط نسبتاً سختی دارد. در قدم اول باید شما دعوتنامه‌ای را از فرزند یا نوه مقیم خود در کانادا دریافت نمایید. این شخص باید درآمد سالانه بالای ۲۴۰۰۰ دلار کانادا داشته باشد. افزون بر این موارد شخص باید تمام صورت‌حساب‌های مالیاتی خود را پرداخت کرده و آن را پیوست پرونده نماید. 

مازاد بر این، باید فرزند یا نوه شما بیمه درمانی یک سال شما را قبل از ورود به خاک این کشور بپردازد. خود متقاضیان هم باید در سفارتخانه کانادا و توسط پزشک معتمد دولت معاینه شوند تا از سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل شود. این موضوع به دلیل جلوگیری از سوءاستفاده احتمالی از بیمه درمانی انجام می‌شود.

عوامل مؤثر بر اعتبار ویزای توریستی کانادا

اعتبار ویزای توریستی کانادا جزو مهم‌ترین مؤلفه‌هایی است که می‌تواند بر روی انتخاب توریست‌ها تأثیرگذار باشد. در واقع بیشتر توریست‌ها به دنبال راهکاری هستند که فرصت بیشتری را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد. اما اکثر مردم نمی‌دانند که عوامل مؤثر بر روی اعتبار ویزای توریستی کانادا چیست و چه فاکتورهایی باعث افزایش این اعتبار می‌شود.

نوع ویزا را می‌توان مهم‌ترین و البته حیاتی‌ترین فاکتور در اعتبار ویزای توریستی کانادا دانست. همان گونه که اشاره کردیم، سه نوع ویزای توریستی در کانادا وجود دارد که هرکدام اعتبار مشخصی دارند. این موارد به شرح زیر است

نوع ویزا

مدت اعتبار

ویزای سینگل

نهایتاچند ماه ( کمتر از یک سال)

ویزای مولتیپل

تا پایان اعتبار پاسپورت

سوپر ویزای کانادا

ده‌ساله

دومین فاکتور مؤثر بر روی اعتبار ویزای توریستی کانادا، نظر و صلاح دید افسر مهاجرتی مستقر در فرودگاه است. در واقع این افسر باید تشخیص دهد که آیا نوع ویزای صادر شده با شرایط شما همخوانی دارد یا خیر.

برای مثال ممکن است که شما یک ویزای سینگل ۶ ماهه را دریافت کرده باشید، اما افسر مستقر در فرودگاه مدت‌زمانی معادل ۳ ماه را برای شما در نظر داشته باشد. در این حالت شما تنها سه ماه اجازه اقامت در این کشور را دارید. به همین جهت است که نظر افسر بر روی نوع ویزا ارجحیت دارد.

سخن آخر

اعتبار ویزای توریستی کانادا برای بسیاری از متقاضیان ورود به کانادا اهمیت ویژه‌ای دارد. با این اوصاف آن‌ها نمی‌دانند که در زمان دریافت این نوع ویزا، به چه نکاتی توجه نمایند که بهترین نتیجه را به دست آورند.

 افزون بر این موارد طیف زیادی از مردم با انواع ویزاهای توریستی کانادا و شرایط آن آشنایی ندارند. ما در این مقاله ضمن بررسی هرکدام از آن ویزاها، سعی کردیم تا تفاوت‌های شاخص هرکدام را هم برای شما عزیزان شرح دهیم. با این اوصاف شما باید متناسب با شرایط خود نسبت به درخواست ویزا اقدام نمایید. 

بدین منظور بهتر است ابتدا با یک وکیل مهاجرت کانادا مشورت نمایید. بدون شک یک وکیل می‌تواند راه را برای شما هموارتر نماید. کارشناسان ما می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

4.5/5 - (2 امتیاز)
تیم تحریریه ZBS VISA
تیم تحریریه ZBS VISA

بهترین ها را برای شما فراهم کرده ایم و برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان شرایط خود، با یکی از دفترهای ما در تهران یا تورنتو تماس بگبرید.