10 نکته درمورد اقتصاد کانادا

ده نکات مهم در مورد اقتصاد کانادا

آشنایی با سازوکار اقتصاد هر کشوری لازمهی ورود به دنیای کسبوکار است. برای مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا نیز لازم است اطلاعاتی درمورد اقتصاد کانادا و کار در کانادا داشته باشید. اقتصاد کانادا جزو اقتصادهای روبهرشد دنیا است و موقعیتهای کار در کانادا نیز پرتعداد هستند. اگر قصد مهاجرت کانادا را دارید جزئیاتی درمورد اقتصاد کانادا بدانید:

اقتصاد کانادا وضعیت خوبی دارد و کانادا دهمین کشور بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی است. صنایع نفت و گاز، معادن و صنعت غذاهای دریایی در این کشور جزو صنایع مهم محسوب میشوند. کانادا به ده استان تقسیم شده و 75% جمعیت در استانهای انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا زندگی میکنند. اقتصاد کانادا وابستگی زیادی به همسایهاش آمریکا دارد. در متن زیر بیشتر در این مورد میخوانیم.

  • شهروندان کانادا صاحب دومین رتبه کیفیت زندگی بالا در جهان هستند

براساس نظرسنجی موسسات جهانی مواردی مثل وضعیت بهداشت و درمان، مسکن، تحصیلات، امید به زندگی و آزادیهای فردی در کیفیت زندگی موثر هستند. براساس این نظرسنجی با توجه به وضعیت اقتصاد کانادا و کار در کانادا و همچنین مجموعه موارد دیگر کانادا پس از فنلاند دومین رتبه را در کیفیت بالای زندگی دارد.

کشورهایی مثل استرالیا، سوئیس، انگلیس و سوئد نیز در لیست کشورها با وضعیت زندگی مناسب هستند اما کانادا جایگاه دوم را دارد. همین کیفیت خوب زندگی سبب استقبال مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا شده است.

  • 75%صادرات کانادا به کشور آمریکا است

آمریکا فقط مرز زمینی مشترک با کانادا ندارد بلکه بزرگترین شریک تجاری این کشور هم هست که سود زیادی از این تجارت نصیب هر دو کشور میشود. کانادا سالانه چیزی به ارزش 338 میلیون دلار به آمریکا کالا صادر میکند. رقم صادرات کانادا به انگلیس 12.6 میلیون دلار و به چین 21.3 میلیون دلار است. این حجم از صادرات بر اقتصاد کانادا تاثیر زیادی دارد و میتواند به عنوان موقعیت شغلی پس از مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا بررسی شود.

  • کانادا 33.2 میلیون منابع طبیعی دارد

اگر تصورتان از کانادا فقط برف و یخبندان است و چیزی درمورد منابع طبیعی این کشور نمیدانید بهتر است بدانید این کشور سومین کشور غنی از نظر منابع طبیعی در جهان است.

کشورکانادا سومین دارندهی بزرگ نفت و گاز در دنیا است همچنین معادن زیاد سنگ نمک، زغال سنگ و اورانیوم در این کشور وجود دارد. در ضمن کانادا سومین صادرکنندهی بزرگ چوب در دنیا است. این منابع طبیعی بخش عمدهی اقتصاد کانادا را تشکیل میدهد.

  • ذخیره نفت کانادا احتمالا از خاورمیانه هم بیشتر است

درحال حاضر کانادا یکی از بزرگترین دارندگان ذخایر نفت در دنیا است اما شواهدی وجود دارد که تخمین میزند میزان نفت از آنچه برآورد شده هم بیشتر است و ذخایر نفت کانادا ممکن است از خاورمیانه هم بیشتر باشد. نفت هنوز در اقتصاد بسیاری از کشورها جایگاه کلیدی دارد و محصولات زیادی با نفت تولید میشود. اهمیت نفت سبب شده پس از مهاجرت کانادا و اقامت به کانادا افراد در مشاغل مربوط به نفت کار کنند. همچنین تاثیر نفت بر اقتصاد کانادا انکارناپذیر است.

  • کاناداییها بزرگترین خریدار ماکارونی و پنیر در دنیا هستند!

کاناداییها عاشق ماکارونی و پنیر هستند. ساکنین کانادا 55% بیشتر از آمریکاییها ماکارونی و پنیر مصرف میکنند و هر نفر سالانه به طور متوسط 3.2 جعبه ماکارونی و پنیر تهیه میکند. میتوان گفت کانادا بزرگترین مصرفکننده این محصول روی کرهی زمین است. بنابراین پس از مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا از حجم مصرف این غذا تعجب نکنید!

  • کانادا با خط ساحلی طولانیاش سالانه 4 میلیون دلار از غذاهای دریایی کسب درآمد میکند

کانادا یکی از طولانیترین خطوط ساحلی را در دنیا دارد. خط ساحلی کانادا 5 برابر طولانیتر از روسیه و 10 برابر بیشتر از استرالیا است.  همین خط ساحلی طولانی سبب رونق اقتصاد کانادا در زمینه غذاهای دریایی شده. کار در کانادا در زمینه غذاهای دریایی و ماهیگیری پرطرفدار و کانادا ششمین صادرکننده غذاهای دریایی در دنیا است.

  • کانادا 71% شیره افرای موجود در دنیا را تولید میکند

اگر پنکیک دوست دارید باید اسم شیره افرا این مایع شیرین خوشمزه که روی پنکیک میریزند را شنیده باشید. کانادا بزرگترین تامینکننده شیره افرا در دنیا است و باید امیدوار باشیم وضعیت آبوهوا این روند را تغییر ندهد.

91% این شیره در استان کبک تولید میشود. 12000 نفر در مشاغل مربوط به همین صنعت در استان کار میکنند.

  • دوزبانه بودن سالانه 2.4 میلیون دلار برای کانادا هزینه دارد

با توجه به تاریخ کانادا و اولین افرادی که وارد این کشور شدند 20% جمعیت کشور یعنی 7.2 میلیون به زبان فرانسه صحبت میکنند. بیشتر فرانسوی زبانان در کبک مستقر هستند. در این استان فرانسوی زبان رسمی است. در سایر استانهای کانادا نیز شهروندان میتوانند خدمات دولتی را هم به فرانسه و هم به انگلیسی دریافت کنند. این دو زبانه بودن سالانه برای کانادا 2.4 میلیون دلار هزینه دارد. مزیت دو زبانه بودن برای مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا این است که میتوانید با توجه به مهارت خود در دو زبان فرانسوی و انگلیسی امتیاز بهتری کسب کنید و برای کار در کانادا نیز موقعیتهای بهتری در اختیار شما قرار میگیرد.

  • کانادا نسبت به آمریکا نیمی از هزینههای درمان را میپردازد

مقایسه وضعیت بهداشت و درمان آمریکا و کانادا نشان میدهد در کانادا درصد بالاتری از هزینههای درمان پرداخت میشود و بیماران دغدغهی کمتری حین درمان متحمل میشوند. یکی از مزایای مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا برخورداری از مزایای بیمه درمانی کانادا پس از دریافت شهروندی کانادا است.

  • در مقایسه با آمریکا اجناس در کانادا گرانتر هستند

بررسیها مشخص میکند اجناس از کتاب گرفته تا بنزین و غذا در کانادا نسبت به آمریکا گرانتر هستند. این گرانی گاهی ناچیز است و گاهی اختلاف قیمت بالا است.

دلایل زیادی برای این اختلاف قیمت وجود دارد اما طبق تحقیقات هافپست شهروندان کانادا حاضرند برای این اجناس قیمت بالاتری بپردازند در حالی که برای ساکنان آمریکا به این شکل نیست! بنابراین قبل از مهاجرت کانادا و اقامت به کانادا در نظر داشته باشید که باید پول بیشتری خرج کنید و دست به جیب شوید!

ثبت امتیاز یادتون نره