تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

به‌عنوان یک فرد علاقه‌مند به مهاجرت کانادا یکی از سوالاتی که شاید برایتان پیش آید این است که آیا امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی وجود دارد یا خیر؟ باید بدانید که در حالت کلی قانونی با عنوان تبدیل ویزا در مهاجرت کانادا وجود ندارد.

اگر شما ویزای توریستی داشته باشید نمی‌توانید با آن در کانادا مشغول به کار یا تحصیل شوید. اما اگر ویزای توریستی این کشور را دارید دارید و در عین حال دانشجو نیز هستید شاید علاقه داشته باشید که مدت زمان اقامت خود را برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا تمدید کنید.

به‌هرحال کانادا یکی از بهترین کشورهای مهاجرپذیر دنیا شناخته می‌شود. این کشور مجهز به امکانات رفاهی، تفریحی و جاذبه‌های گردشگری زیادی است. همچنین تعدادی از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا در کانادا واقع شده‌اند.همچنین سالانه حدود 150 هزار دانشجوی بین‌المللی برای مهاجرت کانادا اقدام می‌کنند تا از امکانات و سیستم آموزش فوق‌العاده آن بهره ببرند.

با این مقدمه در ادامه می‌خواهیم به بررسی تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی بپردازیم و به سوالات رایج درباره آن پاسخ دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع تا انتها با ما باشید.

آیا امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی وجود دارد؟

تبدیل و تغییر ویزا توریستی به تحصیلی کانادا به استثنای بعضی موارد خاص امکان‌پذیر نیست. باید بدانید که با داشتن ویزا توریستی می‌توانید در بعضی دوره‌های آموزشی کوتاه مدت مشغول به تحصیل شوید. به‌عنوان مثال برای دوره آموزشی 6 ماهه زبان انگلیسی احتیاجی به دریافت مجوز تحصیلی کانادا نخواهید داشت.

کاربران می‌توانند قبل از اتمام اعتبار ویزا توریستی خود در دوره کوتاه مدت مورد نظر خود ثبت نام کنند.

اگر بخواهید در یک دوره آموزشی شرکت کنید که بیش از 6 ماه زمان می‌برد باید خارج از کشور کانادا برای دریافت ویزای تحصیلی یا مجوز تحصیل (استادی پرمیت) اقدام کنید. البته این کار را باید زمانی انجام دهید که طول دوره آموزشی از زمان مجاز اقامت شما در کانادا بیشتر باشد.

باید بدانید که بیشتر ویزاهای توریستی کانادا تا 6 ماه اعتبار دارند، بنابراین در بیشتر موارد شخص باید برای دریافت ویزا تحصیلی جدید اقدام کند.با این روش می‌توانید برای مهاجرت کانادا اقدام کنید. اگر بتوانید در طول سفر خود از یک دانشگاه یا کالج کانادایی پذیرش بگیرید و در آزمون زبان نمره قابل‌ قبولی کسب کنید شرایط لازم را برای درخواست مجوز تحصیل از داخل کانادا خواهید داشت.

در چنین مواقعی باید مدارک خود را به یک کنسولگری خارج از کانادا مثل کشور زادگاهتان ارسال کنید. اگر پس سفر به این کشور علاقه‌مند به مهاجرت کانادا شده‌اید، بهترین گزینه برایتان این است که برای تحصیل در یکی از موسسات آموزشی کانادا ثبت نام کنید و از فرصت‌های طلایی این کشور بهره ببرید.

شرایط تبدیل ویزا توریستی کانادا به ویزا دانشجویی چیست؟

برای انجام این کار باید شرایط خاصی رعایت شود که در ادامه به ذکر 2 مورد از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

شخص باید مجوز تحصیل یا کار داشته باشد.
درخواست دهنده باید دارای وضعیت حقوقی باشد.
در حالت کلی افرادی که در یکی از گروه‌های زیر قرار می‌گیرند می‌توانند راحت‌تر ویزا توریستی خود را به ویزا تحصیلی کانادا تبدیل کنند:

پیشنهاد سردبیر  معرفی دبیرستان های مونترال

متقاضی کمتر از 18 سال سن داشته باشد و بخواهد در مقاطع دبستان، دبیرستان و راهنمایی مشغول به ادامه تحصیل شود. اگر فرزند شما زیر 18 سال سن داشته باشد شما می‌توانید از این مورد استفاده کنید.
شخص با شرایطی خاص از یک مرکز آموزش عالی کانادا پذیرش گرفته باشد. در این مورد شرط پذیرش این است که متقاضی یکی از دروس پیش‌نیاز مشخص شده از طرف موسسه آموزشی را در کانادا خوانده باشد و موفق به کسب نمره قابل‌قبول در آن شود.
اگر همسر متقاضی در تیم‌های ورزشی کشور کانادا حضور داشته باشد می‌تواند راحت‌تر ویزا تحصیلی بگیرد.
درخواست دهنده، همسر یا فرزند او مطابق قوانین فدرال مشمول قانون Unenforceable removal order باشند.
متقاضی برای تحصیل حمایت مالی شود و از قبل برای مهاجرت کانادا اقدام کرده باشد.
متقاضی خود یک دانشجوی انتقالی باشد یا در دوره کوتاه مدت فرصت مطالعاتی شرکت کند.
اگر همسر متقاضی عضو رسانه یا یک روحانی در کانادا باشد به‌عنوان سرباز وظیفه کانادا یا یک نماینده معتبر خارجی شناخته می‌شود.
متقاضی بتواند نمره قابل قبولی را در زبان انگلیسی کسب کند. آزمون‌های مورد تایید کشور کانادا تافل و آیلتس هستند.
توجه داشته باشید تبدیل ویزا بازدیدکننده به تحصیلی کار غیرقانونی نیست. اگر شرایط لازم از طرف متقاضی رعایت شود دولت کانادا با این مضوع مخالفتی ندارد اما فرآیند این کار زمان‌بر است.

باید بدانید که احتمال رد درخواست متقاضی به دلیل سختی بررسی کردن سابقه توسط افسر مهاجرت بالا است. همچنین شرکت در دوره‌های آموزشی زبان که کمتر از 6 ماه زمان می‌برند به معنای دریافت پذیرش تحصیلی نیست.

تبدیل ویزا توریستی کانادا به تحصیلی چه مراحلی دارد؟

1) در گام اول شما باید از موسسه آموزشی مورد نظر خود نامه ثبت نام دریافت کنید.

2) متقاضی باید ثابت کند که از عهده هزینه‌های مربوط به تحصیل، زندگی و برگشت به کشور خود برمی‌آید.

3) اثبات نداشتن سوء پیشینه

4) ارائه مدارک معاینه پزشکی برای اثبات سلامتی

5) شخص باید ثابت کند که کشور کانادا را پس از اتمام دوره آموزشی خود ترک خواهد کرد.

پس از انجام کارهای ذکر شده باید برای تایید درخواست خود منتظر بمانید. پس از تایید درخواست شما معرفی‌نامه یا ویزا صادر می‌شود که باید آن را همراه گذرنامه معتبر در قسمت کنترل مرز کانادا نشان دهید.

پس از صدور این مجوز متقاضی می‌تواند 90 روز بیشتر از مدت دوره آموزشی خود به‌عنوان دانشجو در کشور کانادا بماند.

باید بدانید که دریافت مجوز اقامت بیش از 6 ماه در کانادا برای تحصیل زمان بیشتری می‌برد. بیشتر افرادی که برای ویزای توریستی کانادا به تحصیلی اقدام می‌کنند دانشجویان دوره آموزشی زبان انگلیسی هستند.

 
چرا امکان تغییر ویزا توریستی کانادا به ویزا تحصیلی در بیشتر مواقع وجود ندارد؟

افراد زیادی با رویاپردازی با ویزا توریستی به کشور کانادا وارد می‌شوند اما هدف واقعی آن‌ها ادامه تحصیل و مهاجرت کانادا است.

پیشنهاد سردبیر  معرفی دانشگاه لاوال کانادا

در واقع باور غلط رایج بین اشخاص این است که می‌توانند از یک موسسه آموزشی DLI پذیرش بگیرند و سپس برای درخواست تبدیل ویزای توریستی به ویزا تحصیلی کانادا اقدام کنند.بیشتر متقاضیان در چنین مواقعی با رد درخواست مجوز تحصیلی کانادا مواجه می‌شوند. در واقع بیشتر متقاضیان با این روش به نتیجه‌ای نمی‌رسند، اما اگر قصد انجام چنین کاری دارید بهتر است برای دریافت مدرک دانشگاهی یا دیپلم طولانی مدت کالج کانادا اقدام کنید.

یکی از عواملی که مانع تبدیل ویزا توریستی به تحصیلی کانادا می‌شود این است که بررسی سابقه گردشگران خارجی از داخل کانادا برای مقامات رسمی سازمان CPC کار دشواری محسوب می‌شود. این مورد باعث می‌شود که حتی در صورت موافقت با درخواست متقاضی فرآیند صدور مجوز تحصیلی زمان‌بر و طولانی باشد.

پیشنهاد می‌دهیم برای راحتی کار خود درخواستتان را قبل از ورود به کانادا از کشور مبداء خود ارسال کنید.

چگونه می‌توان با ویزا توریستی اقامت دائم کانادا دریافت کرد؟

مهاجرت کانادا با روش‌های قانونی کار خیلی سختی نیست تنها باید رزومه خوب و قابل‌ قبولی از طرف کشور کانادا و دانشگاه‌های معتبر آن داشته باشید. در موارد خاصی شخص می‌تواند با ویزا توریستی موفق به دریافت اقامت دائم کانادا شود.توجه کنید که اگر شخص در مدت اقامت خود با یک شهروند کانادایی ازدواج کند می‌تواند تحت حمایت او در کشور کانادا بماند.

در حالت کلی درخواست پناهندگی از نظر ما کار مناسبی نیست. اما اگر شخص برای پناهندگی درخواست دهد و از طرف دولت کانادا تایید شود می‌تواند در این کشور بماند و از امکانات آن بهره ببرد. البته با انجام این کار شانس کمی برای پذیرش اقامت دائم در کانادا خواهید داشت، زیرا دریافت ویزا توریستی، خود به معنای وضعیت مرتب و امن کشورتان است.

مواردی مثل تغییر دین یا جنسیت مورد تایید کشور کانادا نیست. اگر شخصی برای این مورد درخواستی ارسال کند باید حدود 1 سال منتظر بماند تا ادعایش را در دادگاه بیان کند. در چنین مواقعی معمولا درخواست‌دهنده از کشور کانادا اخراج می‌شود.

در موارد استثنایی ممکن است شخص قبل از سفر برای مهاجرت کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کرده باشد و بعدا متوجه شود که درخواست او تایید شده است. در چنین مواقعی فرد می‌تواند ویزای توریستی خود را به ویزای اقامت تغییر دهد.

کشور کانادا از جنبه‌های اقتصادی، علمی، آموزشی، تفریحی، رفاهی و مسائل دیگر در سطح بالایی قرار دارد. افراد زیادی علاقه‌مند به مهاجرت کانادا هستند و برای این کار از هر روشی استفاده می‌کنند. کانادا کشور بسیار مهاجرپذیری است و افراد می‌توانند به روش‌هایی مثل ادامه تحصیل، ازدواج با شهروند کانادایی، سرمایه‌گذاری، فرصت شغلی و فرزندآوری به آن مهاجرت کنند.

با توجه به تنوع روش‌های مهاجرت کانادا انتخاب گزینه‌های غیرقانونی یا پیچیده برای رفتن به این کشور منطقی به نظر نمی‌رسد.تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی به غیر از موارد خاصی که آن‌ها را در این مطلب ذکر کردیم امکان‌پذیر نیست. اگر خودتان رزومه خوب و مهارت‌های زیادی دارید پیشنهاد می‌دهیم برای ویزا تحصیلی به‌طور مستقیم اقدام کنید.

3.3/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *