هزینه تحصیل در کانادا

کشور کانادا یکی از محبوب ترین کشور‌هایی است که دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان آن را به خاطر آینده تحصیلی و شغلی خود انتخاب می‌کنند.یکی از موارد این امر این است که هزینه‌های تحصیل در کانادا با توجه به کیفیت بالای تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشورها و خدمات بالایی که ارائه می‌کند بسیار مناسب است.

دلیل مهم‌تر این مورد این است که بعد از پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا و با فارغ التحصیل شدن در کانادا و‌ گرفتن ویزای کار کانادا فرد دانشجو می‌تواند اقامت کانادا را بگیرد و بعد از گذشت ۳ سال بتواند پاسپورت کانادا را اخذ کند.هزینه تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشور‌های انگلیسی زبان مانند ایالات متحده، استرالیا و انگلستان بسیار ارزان‌تر است اما این نکته را در نظر داشته باشید باز هم نسبت به بسیاری از کشور‌ها دارای هزینه بالایی می‌باشد.

باید این نکته را در نظر داشته باشید که اکثر مبالغ اعلام شده مربوط به هزینه تحصیل در کانادا، مطابق با هزینه‌ها در اواخر سال ۲۰۱۷ و اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی می‌باشد.هر چند که هزینه تحصیل در کانادا معمولا دچار تغییرات نمی‌شود و معمولا این اعداد ثابت است.کشور کانادا برای متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا دارند از منزلت و جایگاه بسیار خوبی در دنیا برخوردار می باشد، به طوری که استان‌های انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک‌ از نظر جذب دانشجو‌ دارای محبوبت زیادی در سرتاسر جهان هستند.

به همین دلیل دانشجویان زیادی همه ساله از سرتاسر دنیا وارد این دانشگاه‌ها شده و این ۳ استان انتخاب بیشتر دانشجویان هستند به طوری که استان انتاریو با دارا بودن ۴۶٪ از مقصد انتخابی دانشجویان بین المللی دارای رکورد نسبت به سایر استان‎های کشور کانادا می باشد.

شهریه دانشگاه های کانادا

هزینه تحصیل در کانادا بستگی به عوامل زیادی دارد، به عنوان مثال می‌توان از مقطع تحصیلی نام برد که فرد دانشجو ‌قصد دارد در کدام مقطع تحصیلی مشغول به تحصیل باشد.مورد دیگری که دارای اهمیت زیادی می‌باشد این است که آیا شما دانشجوی بومی هستید و یا دانشجوی خارجی مورد بعدی فرد متقاضی در چه رشته تحصیلی و در چه گرایشی قصد ادامه تحصیل دارد.

معمولا هزینه تحصیل در استان انتاریو نسبت به سایر استان‌ها در کانادا کمی گران‌تر می‌باشد به طوری که یک دانشجویی بومی باید در حدود ۸۰۰۰ هزار دلار در سال هزینه تحصیل کند.اگر فردی شهروندی کانادا را دارا باشد و‌ در کانادا تحصیل کند برای یک دوره یک ساله کارشناسی چیزی در حدود ۶۵۰۰ دلار کانادا و در دوره کارشناسی ارشد مبلغی در حدود ۶۸۰۰ دلار کانادا را باید هزینه کند.

طبق آمار میانگین هزینه‌های تحصیل در کانادا برای دانشجویان کانادایی در مقطع کارشناسی سال ۲۰۱۸ برای دوره‌های رشته‌های هنر و علوم انسانی اعلام شده بود مبلغی در حدود ۲۵۰۰۰ دلار کانادا بوده است که این میلغ نسبت به سایر رشته‌های تحصیلی در کانادا ارزان‌تر و مناسب‌تر بوده است.

پیشنهاد سردبیر  دانشگاه های مونترال

این در حالی است که در رشته‌های پزشکی و‌ مهندسی که از این رشته‌ها می‌توان از رشته‌های گران نام برد حدود ۲۸۰۰۰ هزار دلار کانادا برای دانشجویان هزینه در بر دارد.هزینه‌های تحصیل در کانادا برای رشته‌های تجاری و مدیریت حدود ۲۴۰۰۰ هزار دلار کانادا برای دانشجوی ‌کانادایی هزینه در بر دارد.

نکته جالب این است که هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر نسبت به دوره لیسانس می باشد.طبق آماری که در سال ۲۰۱۸ داده شد هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد به طور متوسط هر سال در حدود ۱۶۰۰۰ هزار دلار کانادا بوده است.

هزینه زندگی در کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید و قصد دارید که در کانادا تحصیل کنید باید این نکته را در نظر داشته باشید برای مهاجرت به کانادا به جز هزینه تحصیل در کانادا و هزینه شهریه دانشگاه باید به فکر هزینه های زندگی در کانادا باشید.

هزینه زندگی در کانادا به میزان بسیار زیادی به محل زندگی شما و‌ جایی که زندگی می کنید مخارجی که در طول ماه انجام می دهید بستگی دارد.در صورتی که شهر مونترال را به عنوان شهر محل سکونت پس از مهاجرت به کانادا انتخاب می کنید در مجموع باید ۱۵۰۰۰ دلار کانادا هر ساله برای هزینه مسکن، غذا، کتاب و سایر هزینه‌ها پرداخت کنید.تمامی این اعداد برای یک زندگی دانشجویی می‌باشد.

 

در زیر شما را با برخی از هزینه‌های زندگی در کانادا آشنا می‌کنیم:

هزینه غذا در رستوران در حدود ۱۵ دلار کانادا می‌باشد و هزینه بلیط با وسایل نقلیه عمومی حدود ۵ دلار کانادا و‌ هزینه ماهانه باشگاه ورزشی در حدود ۵۰ دلار کانادا می‌باشد و هزینه اشتراک اینترنت ۲۰ دلار کانادا و دانشجویان باید در هنگام تحصیل در کانادا برای بیمه اجباری مبلغی در حدود ۶۰۰ دلار کانادا برای هر سال پرداخت کنند.

هزینه های ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا، فرد متقاضی نیاز به اجازه تحصیل دارد و باید ویزای تحصیلی را بگیرد و وقتی فرد متقاضی ویزای دانشجویی کانادا را اخذ کرد می‌تواند در کنار درس خواندن در هفته ۲۰ ساعت کار کند اما برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا هزینه صدور آن برای دانشجویان بین المللی حدود ۱۱۵ دلار کانادا می‌باشد.

بورسیه تحصیلی
دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کانادا دارند می‌توانند در دوره‌های لیسانس و‌ فوق لیسانس از بورسیه تحصیلی کانادا و‌ کمک هزینه تحصیلی کانادا استفاده کنند که فاند تحصیلی کانادا در تمامی دانشگاه‌ها به دانشجویان داده می‌شود انا شرایط در یافت بورسیه شرایط خاص خود را دارد که در گذشته توضیحات کاملی را خدمتتان ارائه داده بودیم.

مشاغل دانشجویی در کانادا
اگر می‌خواهید در دوران تحصیل به طور نیمه وقت مشغول به کار باشید و بتوانید مخارج و هزینه‌های زندگی خود را تامین کنید می‌توانید در طی دوران تحصیل در کانادا کار کنید.همچنین می‌توانید در تعطیلات تابستانی و زمستانی به صورت تمام وقت بدون نیاز به ویزای کار در کانادا به صورت تمام وقت مشغول به کار در کانادا شوید و بعد از پایان تحصیل در کانادا می‌توانید اقامت کانادا را دریافت کنید.

پیشنهاد سردبیر  برای تحصیل اروپا یا کانادا را انتخاب کنیم؟

 

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس
کشور کانادا خصوصا در سال‌های اخیر به خاطر شرایط بسیار ویژه‌ای که در مقطع فوق لیسانس دارد تبدیل به مقصد بسیاری از دانشجویان در سر‌تا‌‌سر دنیا شده است.دانشگاه‌های کانادا با دارا بودن رنکینگ‌ بالای جهانی و‌ کیفیت بالای تحصیلی و شرایط استاندارد تحصیلی و از همه مهم‌تر کیفیت بالای زندگی باعث‌ شده همه ساله دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا کشور کانادا را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند.

دلیل این انتخاب این است که دانشجویان، بعد از تحصیل می‌توانند اقامت کانادا را کسب کنند و بعد از گذراندن ۳ سال می‌توانند پاسپورت کانادایی بگیرند و شهروند کانادا شوند.از همه مهم‌تر مدت زمان کوتاه برای فارغ التحصیل شدن در مقطع فوق لیسانس و شهریه‌های مناسب آن نسبت به مقطع لیسانس است که باعث‌ شده جذابیت‌های زیادی در امر پذیرش دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد کانادا برای دانشجویان شود.

 

هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس

شهریه در دانشگاه‌های کانادا نسبت به کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان، استرالیا و امریکا بسیار پایین‌تر است، پس در نتیجه هزینه تحصیل در کانادا از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.شهریه‌های دانشگاه ها در کانادا متفاوت است و بستگی به شهری که دانشگاه در آن واقع شده و‌ حتی بستگی به رشته تحصیلی دانشجو دارد.پس در نتیجه ممکن است نسبت به شهری که در آن مشغول به تحصیل هستید و یا دوره ای که مشغول به تحصیل هستید دارای تفاوت قیمت باشد.

به طور مثال دانشگاه‌هایی که تازه شروع به فعالیت کرده باشند و تازه تاسیس هستند نسبت به دانشگاه‌های قدیمی دارای شهریه پایین‌تری هستند و این در حالی است که در شهر تورنتو‌ شهریه دانشگاه‌ها نسبت به سایر شهر‎‌ها بالاتر است.هزینه تحصیل در سایر شهرها در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۴ تا ۲۹ هزار دلار کانادا بوده و‌ معمولا پرداخت شهریه در بیشتر دانشگاه‌ها قبل از دریافت ویزای تحصیلی در کانادا انجام می‌شود.

 

با کار کردن چه مقدار از هزینه ها را می توان پوشش داد؟

حداقل در آمد یک شخص در کانادا در هر ساعت ۱۴ دلار می باشد و افراد دانشجو این امکان را دارند که در حین تحصیل امکان کار در کانادا را داشته باشند که مدت کار در کانادا برای افراد دانشجو ۲۰ ساعت در هفته می باشد.

در مقطع کارشناسی ارشد کانادا امکان تحصیل فرد دانشجو‌ به زبان انگلیسی و فرانسه وجود دارد و احتیاج به نمره آیلتس ۶.۵ می باشد و این نکته را در نظر داشته باشید پس از پایان تحصیلات امکان اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل وجود دارد و از طریق فارغ التحصیل شدن می‌توان اقامت کانادا را کسب کرد‌.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *