تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل در کانادا یکی از روش‌های بسیار مطمئن و جذاب برای مهاجرت به کانادا است. در این مطلب سعی داریم تا شما را با مزایای آن و شرایط تحصیل رایگان در کانادا آشنا کنیم.

 

مزایای تحصیل در کانادا

بیشتر دانشجویان خارجی، تورنتو را برای تحصیل انتخاب می‌کنند که تقریبا ۴۶ درصد افراد هستند و بعد از آن ونکوور ۲۵ درصد و در رده بعدی مونترال با ۱۳ درصد است.دلیل اصلی اینکه تعداد علاقه‌مندان ویزای تحصیلی در کانادا به سرعت افزایش پیدا کرده، تبدیل ویزای تحصیلی به کار و در آخر هم اخذ اقامت کشور کانادا است.

از سال ۲۰۰۹ تعداد درخواست های ویزای تحصیلی ۲ برابر شده و‌ کشور کانادا یکی از ۵ کشور برتر جهان برای دانشجویان بین‌المللی است.بیشتر دانشجویان از کشور‌های آسیایی هندوستان و چین هستند اما تعداد دانشجویان ایرانی در کانادا نسبت به سالیان پیش ۳ برابر شده است.

دانشجویان بعد از اینکه فارغ التحصیل می‌شوند دارای چندین گزینه هستند:

گرفتن مجوز کار پس از پایان تحصیلات

گرفتن مجوز کار در حین تحصیل

گرفتن ویزای کار برای همسر فرد دانشجو در کشور کانادا

 

تقاضای دادن برای گرفتن اقامت دائم کانادا از پروگرام گواهینامه استانی:

دانشجویان که در مقاطع فوق لیسانس و دکتری استان‌های کانادا مشغول هستند، می‌توانند بعد از پایان تحصیلات تقاضای گواهی از استان محل تحصیل کرده که این امر به پروسه دریافت اقامت بسیار کمک می‌کند.
تقاضای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق پروگرام اکسپرس اینتری:
تجربه تحصیل در کشور کانادا می‌تواند به شخص متقاضی ۱۵ الی ۳۰ امتیاز بدهد و تجربه کار شخص هم میتواند ۷۰ امتیاز برای وی داشته باشد و در صورت متاهل بودن، سابقه تحصیل و کار و مدرک زبان هم می‌تواند کمک شایانی به فرد کند و شخص با پیدا کردن کار زیر نظر کارفرمای کانادایی هم می‌تواند جدول امتیازات خود را بالا ببرد.

تحصیل رایگان در کانادا

قبل از اینکه بخواهیم به شرایط تحصیل رایگان در کانادا بپردازیم باید در ابتدا از شرایط تحصیل در کانادا صحبت کنیم.
کانادا:

امروزه افراد بسیاری از سرتاسر دنیا خواهان ادامه تحصیل در کانادا و در دانشگاه‌های معتبر و ‌با رنکینگ بالا هستند.

یکی از مواردی که باعث‌ شده همه ساله دانشجویان زیادی وارد کشور کانادا شوند و خواهان ادامه تحصیل در کانادا بشوند، اعتبار بالای دانشگاه‌ها در کانادا و همچنین شهریه مناسب دانشگاه‌ها در کانادا نسبت به سایر کشور‌های انگلیسی زبان مانند ایالات متحده و استرالیا و انگلستان و همچنین امکان اخذ اقامت کانادا بعدا از تحصیل است.

کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار گرفته و بعد از کشور روسیه، پهناورترین کشور دنیا است.کانادا نسبت به مساحتی که دارد دارای جمعیت بسیار کمی است، به طوری که با این حجم از مساحت و‌ گستردگی تنها دارای ۳۵ میلیون نفر جمعیت می‌باشد.

کیفیت دانشگاه‌ها در کشور کانادا بسیار بالا بوده و در زمینه سطح علمی و آموزشی صاحب سبک‌ نسبت به سایر کشورها است.اما در مورد شرایط دانشگاه‌ها در کانادا باید گفت که هم اکنون بیشتر از ۱۴۰ هزار دانشجوی خارجی در کانادا مشغول به تحصیل هستند.

کشور کانادا دارای ۲۷ دانشگاه معروف است که تعداد ۴ دانشگاه آن در لیست ۵۰ دانشگاه برتر و ۱۴ دانشگاه آن در لیست ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.علاوه بر دلایل بالا هزینه‌های تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان بسیار مناسب‌تر است و بعد از اینکه دانشجو‌ فارغ التحصیل شد، دولت به فرد دانشجو ویزای کار در کانادا داده و بعد از اخذ ویزای کار در کانادا و پیدا کردن کار در کانادا به فرد اقامت کانادا داده می شود و با کارت اقامت دائم کانادا فرد می تواند شهروند کانادا شود.

پیشنهاد سردبیر  درباره 8 دانشگاه برتر کانادا بیشتر بدانید

در مورد تحصیل در کانادا ، کشور کانادا به دانشجویان بورسیه تحصیلی می دهد و امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا وجود دارد و‌با اخذ ویزا تحصیلی کانادا و گرفتن فاند از دانشگاه های کانادا شرایط تحصیل رایگان در کانادا فراهم می شود.

با این شرایط، شرایط تحصیل رایگان در کانادا چیست؟

 

آیا امکان تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد؟

به طور کلی متقاضیان تحصیل رایگان در کانادا از دو راه می توانند موفق به تحصیل رایگان در کانادا و یا تحصیل کم هزینه در کانادا شوند و‌ آن هم اخذ بورسیه از دانشگاه های کانادا و‌یا اخذ بورسیه از وزارت علوم است.

شرایط تحصیل رایگان در کانادا و اخذ بورسیه از دانشگاه های کانادا

بیشتر بورسیه هایی که به دانشجویان در کانادا داده می‌شود در مقطع دکتری بوده و برای این منظور باید فرد متقاضی پذیرش تحصیلی در کانادا باید دارای اطلاعات و آگاهی از شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا را داشته باشد که این امر مستلزم آشنایی فرد با سیستم نظام آموزش عالی کانادا است.

تحصیلات ابتدایی که قبل از ورود متقاضی به دانشگاه ها است باید در سن ۱۸ سالگی صورت پذیرد.متقاضیان تحصیل در کانادا باید در نخستین قدم باید از یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا در یکی از استان‌های کانادا پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

 

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس و یا کارشناسی در کانادا

برای ادامه تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس افراد متقاضی بایستی دارای مدرک دیپلم با معدل ۱۴ باشند، البته در بعضی از رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های ممتاز در کشور کانادا فرد متفاضی باید دارای معدل بالای ۱۵ باشد و داشتن مدرک زبان و داشتن آیلتس با نمره ۶/۵ آکادمیک جهت پذیرش تحصیلی در کانادا الزامی است.

نکته ای که باید دانشجویانی که قصد پذیرش از دانشگاه‌های کانادا دارند این است که در صورتی که نمره آیلتس این دسته از افراد پایین‌تر آیلتس ۶/۵ باشد، با داشتن آیلتس ۵ هم می‌توان پذیرش تحصیلی گرفت.فقط نکته این جاست که زبان را فرد متقاضی در دانشگاه پیشنیاز خورده و باید دوره پیشنیاز را در ابتدا پاس کرده و بعد از آن می‌توان دوره دانشگاهی را شروع کرد.فرد دانشجو‌ هم باید علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه دروسی که پیشنیاز خورده را علاوه بر شهریه دانشگاه جداگانه پرداخت کنند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس در دانشگاه های کانادا در سال مبلغی در حدود ۱۳ تا ۱۷ هزار دلار کانادا بوده که این مبالغ با توجه به رنکینگ دانشگاه و استانی که دانشگاه در آن واقع شده است تفاوت دارد و متغییر است.اما نکته‌ای که می‌شود به آن اشاره کرد این است که اگر دانشجو بتواند در ترم اول معدل بالایی کسب کند می‌تواند از دانشگاه کمک هزینه تحصیلی را دریافت کند.

متقاضیان بورسیه تحصیلی در کانادا می بایست از ۲ طریق در خواست کمک هزینه تحصیلی در کانادا را انجام دهند:

۱- فرد متقاضی باید با مراجعه به دانشگاه فرم در خواست کمک هزینه تحصیلی را پر کرده و بعد روند شروع اخذ بورسه را به جریان اندازد.

پیشنهاد سردبیر  بهترین دانشگاه های مهندسی کانادا

۲- از طریق جذب بورسیه از مرکزهایی که در امر مطالعاتی دارای فعالیت هستند و یا از طریق موسسات تحقیقاتی و یا از طریق مراکز خیریه

 

با توجه به قوانین آسان مهاجرتی کشور کانادا که در سال‌های اخیر در امر مهاجرت تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا وضع شده است.

امروزه بسیاری از اشخاص متقاضی ادامه تحصیل در مدارس کانادا و‌ کالج‌های کانادا و دانشگاه‌های کانادا هستند.

بکی از دلایلی که افراد، کشور کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی انتخاب می‌کنند کیفیت بالای مدارس و دانشگاه‌های کانادا می‌باشد، که به لحاظ سیستم آموزش و پرورش دارای سیستمی با سطح آموزشی بالا و‌ صاحب سبک نسبت به سایر کشور‌های دیگر می‌باشد.

مدارس کانادا و دانشگاه‌های کانادا به خاطر اینکه دارای اعتبار جهانی و رنکینگ‌های بالای جهانی دارند و از جمله شهریه مناسب آنها نسبت به سایر کشورهای پیشرفته خواهان بسیار زیادی دارند.کشور کانادا از لحاظ جغرافیایی در شمال قاره آمریکا واقع شده است و بعد از کشور روسیه دومین کشور پهناور دنیا می‌باشد ولی در مقایسه با وسعت بسیار زیادی که دارد جمعیت بسیار کمی را دارا می‌باشد.

به خاطر اینکه موسسات آموزشی کانادا و دانشگاه‌های کانادا دارای سطح بالای آموزشی و علمی هستند همه ساله از سراسر دنیا دانشجویان بسیار متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌باشند و از همه مهم‌تر دانشجویان بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کانادا در صورتی که تمایل داشته باشند می‌توانند اقامت کانادا را بگیرند و می‌توانند بعد از تحصیل، در کشور کانادا زندگی کنند.

طبق مطالبی که در بالا آمد کسانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا هستند و‌ خواهان اخذ ویزا تحصیلی کانادا هستند این شانس را دارند که بتوانند اقامت کانادا را برای خودشان فراهم کنند.اگر شما از آن دسته از افراد هستید که قصد مهاجرت به کانادا را دارید می توانند از طریق ادامه تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا شرایط اقامت کانادا را برای خود فراهم سازید.

 

طبق آمارهایی که سازمان ملل هر ساله در اختیار رسانه‌ها می گذارد کشور کانادا یکی از برترین کشورها در زمینه بورسیه تحصیلی به دانشجویان می‌باشد، به طوری که در مقطع دکتری در بیشتر رشته‌ها به دانشجویانی که شرایط تحصیلی خوبی داشته باشند را به آنها فاند می‌دهد و‌ دانشجویان می‌توانند از این امتیاز بزرگ استفاده کنند، اما ذکر این نکته واجب است که برای اخذ فول فاند در مقطع دکتری در کانادا افراد متقاضی برای آنکه بتوانند از مزایای فاند استفاده کنند باید دارای شرایط ویژه‌ای باشند که شامل موارد زیر است:

۱- فرد متقاضی ویزای تحصیلی در کانادا ‌باید مقطع کارشناسی ارشد را در یکی از دانشگاه‌های معتبر تحصیل کرده باشد.

۲- فرد متقاضی ویزای تحصیلی در کانادا باید سطح زبان بالایی داشته باشد و دارای آیلتس حداقل ۷ باشد.

۳- فرد متقاضی باید معدلی بالا در دوران کارشناسی ارشد داشته باشد.

و اگر این شرایط را داشته باشید می‌توانید با اساتید دانشگاه‌ها در ارتباط باشید و در صورت تایید استاد شما می‌توانید از دانشگاه فاند گرفته و شرایط تحصیل رایگان در کانادا را برای خود فراهم کنید.

متقاضیانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا شوند می‌توانند از شرایط تحصیل رایگان در کانادا برخوردار شوند.

از شهر‌های مهم کشور کانادا می‌توان از شهرهای تورنتو، ونکوور، کلگری، ادمونتون، مونترال و اوتاوا نام برد. البته راه های مهاجرت به کانادا از روشهای دیگری هم مانند اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای کار در کانادا، سرمایه گذاری در کانادا صورت می‌گیرد.

2.3/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *