معرفی مدارس ونکوور

ونکوور از جمله شهرهای غربی کانادا است که در استان بریتیش کلمبیای شمالی این کشور قرار دارد. این شهر از لحاظ آب‌وهوایی بسیار مطلوب است، بنابراین بسیاری از افراد برای مهاجرت کانادا آن را انتخاب می‌کنند.از آن‌جایی که ونکوور یکی از شهرهای بزرگ در کانادا به‌شمار می‌رود، در نتیجه سیستم آموزشی بسیار خوبی نیز دارد و افرادی که قصد تحصیل در مدارس ونکوور را دارند، می‌توانند از مزیت‌های آموزشی زیادی بهره ببرند.

مدارس موجود در این شهر از رتبه علمی بسیار بالایی در بین مدارس دیگر شهرهای کانادا برخوردار هستند و همین عامل باعث می‌شود تا خانواده‌ها برای تحصیل فرزندان‌شان به این شهر مهاجرت کنند.موضوع تحصیل یکی از پراهمیت‌ترین مواردی است که تمام والدین درباره آن نگرانی‌های مختص به خود را دارند. بسیاری از این والدین می‌خواهند تا فرزندانشان در مدارسی به تحصیل بپردازند که سطح علمی بسیار بالایی داشته باشند.

بهپ‌همین علت خیلی از این خانواده‌ها به فکر مهاجرت می‌افتند. از طرفی سیستم آموزش کانادا نیز یکی از بهترین سیتم‌ها و ارزان‌ترین آن‌ها است و دانش‌آموزان با تحصیل در مدرسه‌های این کشور می‌توانند برای تحصیل در دانشگاه‌ها و ورود به بازار کار به بهترین شکل ممکن آماده شوند.با توجه به اهمیت موضوع تحصیل در کانادا، تصمیم گرفتیم تا مدارس ونکوور را مورد بررسی قرار دهیم تا خانواده‌ها بتوانند راحت‌تر برای دریافت ویزای تحصیلی فرزندان‌شان تصمیم بگیرند.

 

تحصیل در مدرسه‌های ونکوور

دانش‌آموزانی که اقامت دائم کانادا یا شهروندی این کشور را داشته باشند، می‌توانند تا انتهای مقطع دبیرستان و تا 20 سالگی از تحصیل رایگان در مدارس دولتی ونکوور استفاده کنند.

هزینه تحصیل این دانش‌آموزان از طریق دریافت مالیات از ساکنان ونکوور تامین می‌شود. در واقع دولت از این مالیات‌ها هزینه دوره‌های هنری، ورزشی، تخصصی و فنی دانش‌آموزان را می‌پردازد.دانش‌آموزانی که در ونکوور هستند مانند سایر نقاط کانادا به موقعیت جغرافیایی محدود نیستند و می‌توانند در هر مدرسه‌ای که می‌خواهند ثبت‌نام کنند. از طرفی هیچ مشکلی برای رفت‌وآمد دانش‌آموزان وجود ندارد، زیرا سرویس‌های مدارس به تمام نقاط شهر می‌روند و دانش‌آموزان را جابه‌جا می‌کنند.

دانش‌آموزان بین‌المللی نیز می‌توانند در مدارس ونکوور به تحصیل بپردازند و از تمام امکانات آموزشی در آن‌ها نهایت استفاده را ببرند. با این حال یک تفاوت اساسی بین دانش‌آموزان بین‌المللی با دانش‌آموزانی است که اقامت دائم کانادا را دارند.این تفاوت در رایگان نبودن تحصیل برای دانش‌آموزان بین‌المللی است. در واقع این دانش‌آموزان باید برای تحصیل در مدارس شهر ونکوور شهریه‌ بپردازند.

انواع مدرسه در ونکوور کانادا

به‌صورت کلی سه نوع مدرسه در این شهر فعالیت می‌کنند که عبارت هستند از: مدارس دولتی، خصوصی و تحصیل از راه دور. البته دسته‌بندی‌های دیگری نیز وجود دارند اما آن‌ها نیز در زیرمجموعه این سه دسته اصلی قرار می‌گیرند.

به‌عنوان مثال در این شهر مدارس مذهبی، روزانه و شبانه نیز فعالیت می‌کنند و از دیگر انواع مدارس ونکوور به‌حساب می‌آیند.

پیشنهاد سردبیر  معرفی کالج های تورنتو

مدرسه‌های دولتی ونکوور
دانش‌آموزان در این مدارس به‌صورت رایگان تحصیل می‌کنند و از خدمات آموزشی بسیار زیادی بهره می‌برند. علاوه بر این در بیشتر مدارس دولتی لوازم تحصیل مانند کتاب و دفتر نیز به‌رایگان در اختیار دانش‌آموزان قرار داده می‌شوند.با این حال همان‌طور که قبلا نیز اشاره کردیم دانش‌آموزان بین‌الملل برای تحصیل در این مدارس باید هزینه‌ای را به‌عنوان شهریه بپردازند. زیرا تحصیل رایگان در این مدارس مختص به افرادی است که اقامت دائم یا شهروندی کانادا را در اختیار داشته باشند.

تعداد مدارس دولتی در این شهر 111 است که از این تعداد 92 تا از آن‌ها برای مقطع دبستان، یکی از آن‌ها برای مقطع راهنمایی و 18 مدرسه باقی مانده برای مقطع دبیرستان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

مدارس خصوصی در ونکوور
با این‌که مدارس عمومی و دولتی در ونکوور زیاد هستند ولی تعدادی از مدارس خصوصی یا مستقل نیز وجود دارند که از جمله بهترین مدارس ونکوور به‌شمار می‌روند.در واقع مدرسه‌های مذهبی، غیر بومی و نیازهای خاص از این دسته از مدارس به‌حساب می‌آیند. تعداد دانش‌آموزانی که در این مدارس به تحصیل می‌پردازند به‌مراتب کمتر از مدارس دولتی است.

از طرفی در این نوع از مدرسه‌ها علاوه بر تمام امکانات مدارس دولتی ونکوور، براساس نیاز دانش‌آموزان تسهیلاتی به آن‌ها داده می‌شوند.دانش‌آموزانی که می‌خواهند در مدرسه‌های خصوصی درس بخوانند باید شهریه‌های بسیار زیادی را پرداخت کنند. گاهی میزان این شهریه به 42 هزار دلار کانادا نیز می‌رسد.

تحصیل از راه دور
از جمله مدارس ونکوور می‌توان به آن‌هایی اشاره کرد که مختص به دانش‌آموزانی است که نمی‌توانند به هر طریقی به مدرسه بروند. این دانش‌آموزان معمولا ناتوانی‌های جسمی دارند. البته افرادی که نمی‌خواهند در مدارس خصوصی و دولتی درس بخوانند نیز می‌توانند در این مدارس تحصیل کنند.

دانش‌آموزانی هم که در یادگیری دچار اختلالاتی هستد یا نمی‌توانند وارد اجتماع شوند می‌توانند در مدارس نیازهای خاص از راه دور به تحصیل بپردازند.برای دریافت ویزای تحصیلی در ونکوور به چه مدارکی نیاز است؟

برای تحصیل در مدرسه‌های ونکوور و دریافت اقامت این شهر به مدارک زیر نیاز دارید.

  • مدارک مرتبط با معاینه پزشکی
  • بیمه مسافرتی
  • گواهی مبنی بر نداشتن سوءپیشینه
  • مدارکی که تمکن مالی شما را ثابت کنند.
  • مدرک‌های هویتی
  • گذرنامه معتبر همراه با تعدادی عکس پاسپورتی
  • دریافت پذیرش نامه از مدرسه مورد نظر

مزیت‌های تحصیل در مدارس ونکوور

دادن انواع بورسیه‌ها و کمک‌های مالی به دانش‌آموزان: دانش‌آموزان بین‌الملل با استفاده از این بورسیه‌ها می‌توانند از پس هزینه‌ شهریه مدرسه بربیایند.
اهمیت به تناسب اندام و ورزش: در بیشتر مدارس این شهر سالن‌های بدنسازی، سالن‌های ورزشی مانند گلف، یوگا، پیاده‌روی و فوتبال در نظر گرفته شده‌اند. بنابراین دانش‌آموزان می‌توانند علاوه بر تحصیل به ورزش نیز بپردازند و به تناسب اندام برسند.
بهره بردن از مشاوران تحصیلی مجرب: در تمام مدارس این شهر مشاوران بسیار باتجربه‌ای وجود دارند که دانش‌آموزان با کمک آن‌ها می‌توانند در دروس خود بسیار پیشرفت کنند.

پیشنهاد سردبیر  ویزای دانش آموزی کانادا

آشنایی با تعدادی از مدارس ونکوور
در ادامه برای آشنایی شما عزیزان تعدادی از بهترین مدارس ونکوور را معرفی می‌کنیم.

 

کالج آلکویین
این مدرسه در قسمت شمالی ونکوور قرار دارد و کودکان در مقاطع هشتم تا دوازدهم را مورد پذیرش قرار می‌دهد. دانش‌آموزان در این مدرسه به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. علاوه بر این، کالج آلکویین به‌صورت روزانه مشغول به فعالیت است.

شهریه این مدرسه عددی بین 18 تا 23 هزار دلار است. ظرفیت ثبت‌نام در آلکویین 90 نفر است و دانش‌آموزان در کلاس‌های 8 تا 12 نفره درس می‌خوانند.

مدرسه روزانه مولگریو
مدرسه مختلط مولگریو از جمله مدارس ونکوور است که در غرب این شهر قرار دارد. دانش‌آموزان در مقاطع دبستان و دبیرستان می‌توانند در این مدرسه به زبان انگلیسی تحصیل کنند.ظرفیت ثبت‌نام در این مدرسه 950 نفر است و دانش‌آموزان در آن در کلاس‌هایی با ظرفیت 14 تا 22 نفری تقسیم‌بندی می‌شوند.

علاوه بر این، مدرسه مولگریو از جمله مدارس تیز هوشان در ونکوور است و دانش‌آموز برای تحصیل در آن باید شهریه‌ای حدود 20 تا 25 هزار دلار کانادا بپردازد.

دبیرستان کانادا رویال
این مدرسه روزانه دانش‌آموزان خود را به زبان انگلیسی آموزش می‌دهد. در هر کلاس از این مدرسه مختلط حدود 5 تا 15 دانش‌آموز قرار گرفتند. شهریه دبیرستان کانادا رویال نیز برای هر سال 7 تا 19 هزار دلار کانادا در نظر گرفته شده است.

مدرسه کولینگ وود
کولینگ وود از دیگر مدارس ونکوور است و در غرب این شهر قرار دارد. ظرفیت ثبت‌نام در این مدرسه 1256 نفر است و دانش‌آموزان در آن در کلاس‌هایی 16 تا 22 نفری به‌صورت مختلط تقسیم می‌شوند.این مدرسه روزانه دروس خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد و شهریه آن نیز برابر با 22 هزار دلار تا 28 هزار دلار کانادا برای هر سال است.

مدرسه لاسال
مدرسه لاسال ونکوور یکی از دبیرستان‌های مختلط در این شهر است که به‌صورت روزانه فعالیت می‌کند. این مدرسه مختلط انگلیسی زبان است و مقاطع تحصیلی پنجم تا دوازدهم را پوشش می‌دهد.

در این مطلب سعی کردیم تا انواع مدارس ونکوور را به شما معرفی کنیم و از مزایای تحصیل در این مدارس بگوییم. ونکوور یکی از شهرهای بزرگ در کانادا است. در نتیجه از نظر تحصیلی و علمی نیز رتبه بسیار بالایی دارد.در صورتی که قصد دارید برای تحصیل فرزندان‌تان در این مدارس اقدام کنید، بهتر است ابتدا به‌صورت کامل تحقیقاتی را انجام دهید و بعد از آن از وکیل مهاجرتی با تجربه کمک بگیرید.

در آخر باید بگوییم کانادا یکی از بهترین مکان‌ها برای تحصیل است و افرادی که برای درس خواندن فرزندان‌شان به آن جا سفر می‌کنند، آینده روشی را به او هدیه می‌دهند.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *