معرفی دانشگاه ملکه کانادا

دانشگاه ملکه یا کویینز یکی از دانشگاه‌های دولتی در شهر کینگستون انتاریو در کشور کانادا است. این دانشگاه در سال 1841 به وسیله ملکه ویکتوریا تاسیس شد و به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی در کانادا شناخته می‌شود.

ملکه در سال 1842 میلادی فعلایت خود را به‌صورت رسمی با 2 استاد و پذیرش 13 دانشجو آغاز کرد و اولین دانشگاهی به‌شمار می‌رود که بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی به دانشجویان خود می‌داده است.این دانشگاه از بیش از 83 کشور دانشجو می‌پذیرد، محیط آن کوچک و سنتی است و تمام امکانات رفاهی در آن برای اساتید و دانشجویان فراهم شده است تا در محیطی سرشار از آرامش به تحصیل مشغول شوند.

تمام اساتیدی که در این دانشگاه در حال تدریس هستند از بهترین موسسات آموزشی دنیا انتخاب شده‌اند. علاوه بر این اعضای هیئت علمی دانشگاه کویینز نیز شهرت جهانی دارند و در مراتب مختلف علمی جوایز بسیاری را از آن خود کرده‌اند.دانشگاه ملکه رتبه 13 تا 18 دانشگاه‌های کانادا و رتبه‌ 300 تا 400 دانشگاه‌های بین‌الملی را به‌دست آورده است. بنابراین می‌توان گفت این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا و دنیا است که بسیاری از دانشجویان بین‌الملل خواستار دریافت پذیرش و تحصیل در آن هستند.

اگر برای تحصیل در این دانشگاه تصمیم گرفتید، توصیه می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با دانشگاه کویینز کانادا تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

 

معرفی دانشکده‌های دانشگاه کویینز

در این دانشگاه 10 دانشکده مشغول فعالیت هستند که در هر یک از آن‌ها تعدادی از رشته‌های مرتبط تدریس می‌شوند. در ادامه تمام این دانشکده‌ها و رشته‌های موجود در آن را برای شما بیان می‌کنیم.

 • دانشکده حقوق: رشته حقوق
 • دانشکده علوم اجتماعی: رشته‌های مطالعه توسعه جهانی، جغرافیا، مطالعات جنسیتی، مطالعات محیطی، اقتصاد، جامعه شناسی، روانشناسی، مطالعات سیاسی، مطالعات آزاد، کینزیولوژی و مطالعات بهداشتی
 • دانشکده علوم جسمانی و زندگی: رشته‌های بیوتکنولوژی، پرستاری، زیست شناسی، بیوشیمی، نجوم و اختر فیزیک، سم شناسی محیطی، زمین شناسی، آمار، محیط زیست، علوم زمین شناسی، محاسبات زیست پزشکی، ریاضیات، علوم زیستی و سایر رشته‌های علوم پایه
 • دانشکده زبان دانشگاه ملکه: رشته‌های زبان‌ها، ادبیات و فرهنگ آن‌ها، ادبیات و زبان انگلیسی، مطالعات کلاسیک، مطالعات فرانسه
 • دانشکده علوم انسانی: رشته‌های مطالعات مذهبی، فلسفه، مطالعات آزاد، زبان‌ها و ادبیات فرهنگ‌ها، فیلم و رسانه، تاریخ، نمایش، زبان و ادبیات انگلیسی، تاریخ و هنر و مطالعات کلاسیک
 • دانشکده هنر: رشته‌های نمایش، تئاتر موسیقی، تولید رسانه، هنرهای زیبا، محاسبات و هنرهای خلاقانه، موسیقی و فیلم و رسانه
 • دانشکده محاسبات: رشته‌های طراحی نرم‌افزار، محاسبات و هنرهای خلاقانه، ریاضیات و محاسبات، علوم کامیوتر، مهندسی کامپیوتر، علوم شناختی و محاسبات زیست پزشکی
 • دانشکده آموزش و پرورش: رشته آموزش
 • دانشکده کسب‌وکار: رشته‌های حقوق و تجارت، تجارت
 • دانشگاه علوم کاربردی و مهندسی: رشته‌های مهندسی و ریاضیات، ریاضیات و آمار، مهندسی هسته‌ای، آب و سلامت انسان، مهندسی مواد، مهندسی زمین شناسی، مهندسی فیزیک، مهندسی شیمی، مهندسی بیوپزشکی، تکنولوژی معدن، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و دیگر رشته‌های مهندسی.

پیشنهاد سردبیر  معرفی دانشگاه اتاوا

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه ملکه

در دانشگاه کویینز بیش از 26300 نفر در حال تحصیل هستند که بخشی از آن‌ها را دانشجویان کانادایی از تمام ایالت‌ها و تعدادی دیگر را دانشجویان بین‌الملل از 83 کشور مختلف در دنیا تشکیل می‌دهند.

در این دانشگاه، دانشجویان می‌توانند تا مقطع دکتری به ادامه تحصیل بپردازند و بعد از اتمام دوران تحصیل خود به‌سرعت مشغول کار شوند.از آن‌جایی که مدرک اعطایی توسط این دانشگاه بسیار معتبر است، بنابراین دانشجویان خیلی راحت می‌توانند در بسیاری از کشورهای دنیا با ارائه این مدرک صاحب شغل مورد علاقه خود شوند.

تعداد دانشجویان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه کویینز 19480 نفر و افراد در حال تحصیل در مقاطع تکمیلی حدود 3390 نفر است.

هزینه‌های تحصیل و شهریه دانشگاه ملکه

در این دانشگاه شهریه و هزینه‌های تحصیل برای افراد با رشته‌های تحصیلی مختلف، سال و ترم تحصیلی متفاوت است و نمی‌توان مبلغ مشخصی را ذکر کرد.

با این‌حال افرادی می‌خواهند به‌صورت کامل از این مبالغ اطلاع پیدا کنند، می‌توانند به سایت دانشگاه کویینز بروند و براساس رشته تحصیلی مورد نظر خود، مبالغ را با یکدیگر مقایسه کنند.به‌طور کلی دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی در این دانشگاه باید برای هر واحد درسی خود 1600 دلار کانادا بپردازند و دانشجویان مقاطع تکمیلی نیز باید به‌ازای هر ترم تحصیلی خود مبلغی بین 6 تا 11 هزار دلار کانادا پرداخت کنند.

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه کویینز

در دانشگاه ملکه برای ثبت‌نام در هر رشته و هر مقطع تحصیلی باید مدارک متفاوتی را ارسال کنید. علاوه بر این، مدارک براساس کشور مبدا دانشجوبین‌الملل نیز متغیر است. با این حال تنها مدرک ثابت در میان این مدارک، ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع لیسانس

برای تحصیل در این مقطع تمام افرادی که مدرک دیپلم دارند، می‌توانند اقدام کنند. فرد به‌غیر از مدرک دیلم باید مدارک زیر را نیز برای دانشگاه بفرستد.

 • ترجمه ریز نمرات
 • اظهارنامه شخصی
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان معتبر
 • توصیه نامه تحصیلی

ارائه تمامی مدارک و دستاوردهای علمی فرد که می‌توانند تاثیر مثبتی بر روند پذیرش بگذارند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقاطع تکمیلی در دانشگاه ملکه

برای ادامه تحصیل در این مقاطع ابتدا باید مدرک لیسانس برای تحصیل در مقطع کارشناسی و فوق لیسانس برای تحصیل در مقطع دکتری را ارائه دهید. این مدارک باید به‌طور رسمی ترجمه و ارسال شوند.

از دیگر مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این مقاطع می‌توان موارد زیر را نام برد.

پیشنهاد سردبیر  ویزای دانش آموزی کانادا

رزومه کاری و تحصیلی
مدرک معتبر زبان انگلیسی
انگیزه نامه
توصیه نامه
مقالات علمی نوشته شده توسط فرد متقاضی

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه کویینز
همان‌طور که گفتیم یکی از شرایط اصلی برای تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی تسلط بر زبان انگلیسی و ارائه مدرک زبان معتبر است.

از جمله مدارک معتبر زبان انگلیسی که توسط دانشگاه ملکه مورد پذیرش قرار می‌گیرند عبارت هستند از:

آزمون انگلیسی دولینگو با نمره 110 به بالا
آزمون PTE آکادمیک با نمره 60 به بالا
آزمون CAEL با نمره قبولی 70 به بالا. توجه داشته باشید در این آزمون نمره فرد در هیچ یک از مهارت‌ها نباید کمتر از 60 باشد.
آزمون تافل با نمره 88 به بالا
آزمون آیلتس با نمره 6.5 به بالا. در این آزمون نیز فرد نباید نمره کمتر از 6 در مهارتی به‌دست آورد.

خوابگاه و مسکن در دانشگاه کویینز

با توجه به این‌که تعداد بسیار زیادی از دانشجویان دانشگاه کویینز اهل شهر کینگستون نیستند، بنابراین این دانشگاه خدمات بسیار ویژه‌ای را برای دانشجویانی فراهم کرده است که به خوابگاه نیاز دارند.در دانشگاه ملکه حدود 18 اقامتگاه وجود دارد که بیش از 4500 دانشجو را در خود جای می‌دهند. بزرگ‌ترین خوابگاه در بین این اقامتگاه‌ها ویکتوریا هیل نام دارد که ظرفیت پذیرش آن حدود 900 دانشجو است.

این اقامتگاه‌ها در نزدیکی ساختمان دانشگاه هستند و دانشجویان می‌توانند با یک پیاده‌روی کوتاه چند دقیقه‌ای خود را به کلاس‌های درس، سالن‌های غذاخوری یا کتابخانه‌ها برسانند.این دانشگاه برنامه‌های بسیار متنوعی برای دانشجویان خوابگاهی خود در نظر گرفته است که از جمله آن‌ها می‌توان کلاس‌های رایگان ورزشی مانند یوگا و والیبال ساحلی را نام برد. علاوه بر این دانشجویان خوابگاهی می‌توانند درکارگاه‌های آموزشی مورد علاقه خود و کارهای مرتبط با امور خیریه نیز شرکت کنند.

هزینه استفاده از این خوابگاه‌ها متفاوت است و بستگی زیادی به نوع خوابگاه انتخابی شما دارد. بنابراین مبلغی که باید برای اقامت در خوابگاه برای یک سال تحصیلی بپردازید متغیر است و رقمی بین 7 تا 15 هزار دلار کانادا خواهد بود.

همان‌طور که گفتیم دانشگاه ملکه یکی از دانشگاه‌های شهر کینگستون است. کینگستون نیز در انتهای شرقی دریاچه انتاریو قرار دارد. به‌همین دلیل چشم‌انداز و مناظر طبیعی بسیار زیادی در این شهر هستند که کینگستون را به یکی از کم‌نظیر ترین شهرها در کانادا تبدیل می‌کنند.

این مناظر طبیعی و لذت بردن از آن‌ها یکی دیگر از دلایلی است که افراد می‌خواهند به کینگستون بروند و در آن‌جا به تحصیل بپردازند.برای دریافت ویزای تحصیلی و مهاجرت به کانادا ، ابتدا بهتر است به‌طور کامل از شرایط پذیرش و مدارک مورد نیاز این دانشگاه مطلع شوید. قبل از آن نیز سعی کنید تسلط کافی روی زبان انگلیسی پیدا کنید تا در روند پذیرش شما مشکلی به‌وجود نیاید.

5/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *