معرفی دبیرستان های کبک

کانادا به‌عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا شناخته می‌شود. ساکنان این کشور از امکانات رفاهی بسیار خوبی بهره می‌برند و به ‌همین علت بسیاری از مردم دنیا علاقه‌مند به دریافت اقامت دائم کانادا یا تحصیل در این کشور هستند.

این کشور از 13 ایالت تشکیل شده است که هر یک قوانین مخصوصی دارند. مراکز آموزشی کانادا در سطح جهانی بسیار معتبر هستند. بنابراین بیشتر افرادی که برای مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند دوست دارند تا برای ادامه تحصیل به این کشور بروند.این کشور 80 دانشگاه و 240 کالج دارد. یکی از بهترین ایالت‌های کانادا کبک است. شهرهای این استان نسبت به سایر مناطق کانادا ارزان‌تر هستند و از طرفی دانشگاه‌ها و مدارس بسیار معتبری در آن قرار دارند.

با این مقدمه در ادامه مطلب می‌خواهیم به بررسی دبیرستان های کبک کانادا بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مدارس تا انتها همراه ما باشید.

دبیرستان های کبک کانادا

استان کبک از سیستم آموزشی بسیار خوبی پیروی می‌کند. کبک به‌عنوان دومین استان پرجمعیت کانادا شناخته می‌شود. برخلاف سایر استان‌های کانادا بیشتر مردم در کبک به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. جمعبت این استان به حدود 7600000 نفر می‌رسد.

ایالت کبک زمستان‌هایی سرد با بارش برف طولانی دارد و تابستان‌های آن گرم است. در این استان دوره دبیرستان حدود 5 سال به‌طول می‌انجامد. در این دوره دانش‌آموزان باید مقاطع هفتم تا یازدهم را با موفقیت بگذرانند. سن دانش‌آموزان در این دوره تحصیلی مابین 11 تا 16 سال است.

افراد پس از اتمام دوره یازدهم مدرک دیپلم می‌گیرند. دانش‌آموزان پس از دریافت دیپلم می‌توانند وارد دوره پیش‌دانشگاهی شوند و مدرکی تحت عنوان CEGEP دریافت کنند. در این مقطع تحصیلی شخص برای ورود به دانشگاه و بازار کار بهتر آماده می‌شود.

 
آکادمی کوپر کبک

یکی از بهترین دبیرستان های کبک آکادمی کوپر است که در کرکلند قرار دارد. وسعت این مدرسه بسیار زیاد است. از مهم‌ترین امکانات این مرکز علمی می‌توان به دو کتابخانه، سه سالن ورزشی، زمین بازی، سه آزمایشگاه و دو سالن رایانه اشاره کرد.

در این دبیرستان دروس با بهترین برنامه و روش‌های آموزشی ارائه می‌شوند. در این مدرسه دانش‌آموزان می‌توانند در ورزش‌های رقابتی و اردوهای مختلف ثبت نام کنند تا روحیه آن‌ها نیز تقویت شود.

دروس ارائه شده در آکادمی کوپر مشابه با بیشتر دبیرستان‌های کبک است. دانش‌آموزان در این مدرسه طوری تربیت می‌شوند که بتوانند استعدادها و علایق خود را به‌درستی تشخیص دهند و مطابق با علایق خود برای اخذ دروس مختلف اقدام کنند. این ویژگی کمک می‌کند تا شخص در دانشگاه نیز رشته خود را به‌خوبی انتخاب کند.

در این مدرسه دانش‌آموزان برای یادگیری مهارت‌های مهم سازمانی، استفاده از برنامه‌ریزی برای انجام کارهای مختلف و آمادگی برای آزمون‌های علمی تشویق می‌شوند.دانش‌آموزان بین‌الملل برای تحصیل در این دبیرستان باید حدود 16220 دلار کانادا بپردازند.

پیشنهاد سردبیر  تحصیل رایگان در کانادا

مشابه با بیشتر دبیرستان های کبک آکادمی کوپر نیز شرایط خاصی را برای ثبت نام دارد. دانش‌آموزان برای تحصیل در این مدرسه باید در آزمون ورودی آن شرکت کنند و برای مصاحبه آماده شوند. در این آزمون‌ها تسلط کافی به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی، داشتن انگیزه زیاد و نگرش مثبت نسبت به یادگیری اهمیتی ویژه دارند.

همچنین مسئولین مدرسه سلامت جسمی و روحی دانش‌آموز را مورد بررسی قرار می‌دهند. بد نیست بدانید این مدرسه از کمک‌های مالی دولت بهره‌ای نمی‌برد و کاملا خصوصی است. در این دبیرستان به دانش‌آموزان ممتاز اخلاقی و تحصیلی که از نظر مالی شرایط خاصی دارند حدود 1500 دلار کانادا به‌عنوان بورسیه تحصیلی تعلق می‌گیرد.

دبیرستان کبک
دبیرستان دیگری می‌خواهیم آن را به‌عنوان یکی از برترین دبیرستان های کبک معرفی کنیم، کبک نام دارد. باید بدانید این دبیرستان ابتدا خصوصی و پسرانه بود. در سال 1941 قانون تفکیک جنسیتی این مدرسه حذف شد و از آن زمان دانش‌آموزان دختر و پسر در آن تحصیل می‌کنند.

تعداد دانش‌آموزان این دبیرستان به 392 نفر می‌رسد. ساختمان این مدرسه سه طبقه دارد. در این مدرسه دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.در این مدرسه افراد می‌توانند دروسی مثل بسکتبال، فوتبال، علوم، رباتیک، موسیقی و رقص را پشت سر بگذارند.

وسعت این دبیرستان چندان بزرگ نیست اما در آن برنامه‌های ورزشی بسیار عالی مثل مربی‌گری فوتبال، راگبی و بسکتبال ارائه شده است. در دوره علوم دانش‌آموزان درباره تشریح جانورها در آزمایشگاه‌ها و ساختار DNA مطالبی می‌آموزند. در راستای چنین آموزش‌هایی از فناوری‌های بسیار پیشرفته‌ای نیز استفاده می‌شود.

در کلاس‌های موسیقی دانش‌آموزان با انواع ساز آشنا می‌شوند و روش‌های نواختن با آن‌ها را تا حد زیادی یاد می‌گیرند. شهریه این دبیرستان برای دانش‌آموزان بین‌الملل حدود 7000 تا 12500 دلار کانادا در سال است.از شرایط تحصیل در این دبیرستان می‌توان به داشتن گذرنامه، ویزا تحصیلی، ارائه کپی شناسنامه، ریز نمرات و مجوز کار والدین اشاره کرد.

در این مدرسه دوره‌ای تحت عنوان 50-50 ارائه می‌شود. در این دوره دروس به زبان‌ها‌ی انگلیسی و فرانسوی هستند. هزینه شرکت در این دوره حدود 14000 دلار کانادا است.

دبیرستان سنت پاتریک کبک
سنت پاتریک یکی از بهترین دبیرستان های کبک است. در این دبیرستان دروس به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. این مدرسه در مرکز شهر کبک واقع شده است و دانش‌آموزان می‌توانند با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به آن رفت و آمد کنند.

در دبیرستان سنت پاتریک آموزش با استفاده از یک برنامه علمی دقیق انجام می‌شود. مسئولان این مدرسه به رشد شخصیتی و اعتمادبه‌نفس دانش‌آموزان اهمیتی ویژه می‌دهند. در این راستا از دانش‌آموزان خواسته می‌شود تا درباره یک موضوع خاص به تحقیق بپردازند و درباره آن در جمع سخنرانی کنند.

پیشنهاد سردبیر  شهریه های دانشگاه های کانادا

در این مدرسه تلاش می‌شود تا دانش‌آموزان از نظر شخصیتی به یک شهروند مسئول و وظیفه‌شناس تبدیل شوند و نقش مهمی در جامعه ایفا کنند.در این دبیرستان دوره‌هایی مثل علوم، ریاضی و علوم اجتماعی ارائه می‌شوند. همچنین دانش‌آموزان می‌توانند دروسی مثل ورزش، هنر، فوتبال، بسکتبال، هاکی، زبان اسپانیایی، فناوری اطلاعات، موسیقی، هنرهای نمایشی و نجاری را مطابق با علاقه خود انتخاب کنند و پشت سر بگذارند.

دانش‌آموزان در این مدرسه در کنار دروس خود می‌توانند از خدماتی مثل مشاوره، روان‌شناسی، پرستاری و تدریس خصوصی بهره ببرند.

از شرایط ثبت نام و تحصیل در دبیرستان سنت پاتریک کبک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارائه ریز نمرات دو سال آخر تحصیلی
پر کردن فرم‌های پذیرش
داشتن توصیه نامه از معلمان قبلی
داشتن مدرک CAQ
داشتن ویزا تحصیلی و مجوز کار والدین
CAQ مخفف عبارت Certificate of Acceptance of Quebec است. تنها دانش‌آموزان بین‌الملل موظف به دریافت این مدرک هستند. پس از این‌که شخص در یکی از دبیرستان های کبک پذیرفته شد باید گواهینامه CAQ را از اداره مهاجرت استان کبک کانادا دریافت کند.

باید بدانید که برای دریافت این گواهی‌نامه باید مدارکی ارسال شوند و هزینه‌ای اولیه بپردازید. برای دریافت این مدرک به‌طور آنلاین باید اطلاعاتی مثل نام، نام خانوادگی، مشخصات والدین، اطلاعات همراهان شما در کانادا، تاریخ شروع دوره تحصیلی، تاریخ اتمام دوره تحصیلی و مدارک اثبات تمکن مالی ثبت شوند.

دبیرستان ژان د برباف کبک
ژان د برباف به‌عنوان یکی از بهترین دبیرستان های کبک شناخته می‌شود و مدرسه‌ای کاتولیک است. در اوایل تاسیس در این مدرسه فقط دانش‌آموزان پسر ثبت نام می‌شدند اما بعدها این قانون حذف شد و دانش‌آموزان دختر نیز می‌توانند در آن تحصیل کنند.

در این مدرسه رشته‌هایی مثل موسیقی، ورزش، بسکتبال، هنر، شیمی، انگلیسی و روان‌شناسی تدریس می‌شوند. شهریه این دبیرستان برای دانش‌آموزان بین‌الملل سالانه حدود 4567 دلار کانادا است.

شرایط ثبت نام در این مرکز آموزشی مشابه با سایر دبیرستان‌ های کبک است و در آن ارائه مدارکی مثل گذرنامه، مجوز کار والدین و کپی شناسنامه ضروری است.

در این مطلب به معرفی تعدادی از دبیرستان های کبک پرداختیم. در کشور کانادا شرایط رفاهی بسیار خوبی برای ساکنان فراهم شده است و از پذیرش مهاجران استقبال می‌شود.افراد می‌توانند به روش‌های مختلفی مثل ادامه تحصیل، سرمایه‌گذاری، ازدواج، فرزندآوری و کار برای مهاجرت کانادا اقدام کنند.

بسیاری از والدینی که موفق به دریافت اقامت کانادا می‌شوند دوست دارند که فرزندانشان در بهترین مدارس این کشور تحصیل کنند. بهتر است قبل از ثبت نام در هر مدرسه‌ای درباره آن به‌خوبی تحقیق کنید. یکی از بهترین روش‌ها مراجعه به سایت دبیرستان و در مرحله بعد مشاوره با یک وکیل مجرب مهاجرت کانادا است.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *