اخذ بورس تحصیلی کانادا

بورس تحصیلی برای تحصیل در کانادا به هر کسی که تلاش دارد رزومه خوبی را ثبت نماید ، فرصتی عالیست که نه تنها در مهاجرت کانادا بلکه در کل جهان، این رزومه قابل قبول خواهد بود.کانادا هر ساله از هزاران دانشجو خارجی برای پیوستن به موسسات خود استقبال می کند.
این کشور دارای رتبه سوم در تحصیلات برای دانشجویان است که سالانه حدود 642000 دانشجو و دانش آموز در موسسات آنها تحصیل می کند.انتاریو هنوز هم محبوب ترین مقصد برای دانشجویان است .

تحصیل در خارج از کشور ممکن است هزینه زیادی را برای دانشجویان در بر داشته باشد ، پرداخت شهریه ، هزینه اقامت ، کتاب درسی و هزینه های کلی روزمره می تواند از جمله مواردی باشد که خیلی از افراد را از این کار منصرف سازد .
بنابراین دولت کانادا بورس تحصیلی و پاداشی را برای دانشجویان فراهم آورده تا شرایطی را که در خواب می دیدند را به صورت رایگان در اختیار آنها قرار دهد. شما همچینین می توانید به طور پاره وقت مشغول به کار شوید تا بتوانید به راحتی هزینه های خود را مدیریت کنید.
وقت خود را تلف نکنید در اولین فرصت درخواست خود را ارسال کنید تا آینده ای روشن در انتظار شما باشد.

 

تحصیل در کانادا به صورت رایگان

کانادا همه ساله از هزاران دانشجوی بین المللی در دانشگاه های خود استقبال می کند ، و شما می توانید یکی از آنها باشید.
از آنجا که دولت کانادا به این موضوع پی برده است که همه دانشجویان ممکن است قادر به پرداخت شهریه بین المللی نباشند. آنها بورس تحصیلی را برای کمک به دانشجویان با استعداد برای تحصیل در کانادا در دسترس قرار داده اند.
برنامه های مختلف تحصیلی بین المللی از جمله سازمان های غیرانتفاعی و بین المللی در دسترس قرار دارند تا دانشجویان بتوانند از آنها نهایت استفاده را داشته باشند.
بورس های با کمک هزینه دولتی
دولت کانادا بورس هایی را برای دانشجویان از سراسر جهان قرار داده است. برنامه های GAC توسط دولت کانادا به طور کامل تأمین می شود . هزینه هایی از قبیل بلیط هواپیما ، شهریه ، هزینه های زندگی ماهانه ، مجوز تحصیل ، اقامت کانادا ، بیمه درمانی و موارد دیگر توسط این قانون در بر گرفته می شوند.
توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که واجد شرایط بودن در اکثر موارد بسیار دشوار است زیرا قوانین GAC ممکن است دانشجویان را ملزم به بازگشت به کشور خود ،پس از اتمام کار های اداری کند.

پیشنهاد سردبیر  معرفی دانشگاه ملکه کانادا

برنامه های برتر بورسیه GAC

 

1)تحصیل با برنامه بورسیه در کانادا
متقاضیان واجد شرایط : باید از کشورهای جمهوری آذربایجان ، بوتان ، کومور ، جیبوتی ، فیجی ، قزاقستان ، کیریباتی ، لیبریا ، موریتانی ، میکرونزی ، پالائو ، تونگا ، ازبکستان ، ترکمنستان ، واناتو و فلسطین از کرانه باختری ، غزه و قدس شرقی. این برنامه با هدف پذیرش دانشجویان از سراسر جهان شکل گرفته است.

 

2) بورس تحصیلی برای شهروندان
متقاضیان واجد شرایط : شامل افراد که در آمریکای لاتین و کارائیب ثبت نام کرده اند.
برای این نوع افراد حدود 650 بورس اختصاص داده شده است که واجدین شرایط می توانند ثبت نام کنند.
قابل ذکر است که برای اکثر دوره های تحصیلی نیز به مجوز کار برای برنامه های پژوهشی دارید.

 

3)بورس تحصیلی و تحقیقاتی برای دانشجویان جنوب شرقی آسیا
زمان:در حال حاضر حدود 125 بورس تحصیلی برای برنامه هایی در سراسر کانادا وجود دارد. که این برنامه برای جنوب شرقی آسیا اختصاص داده شده است.
دانشگاه هایی که بورس های تحصیلی را برای تحصیل در کانادا ارائه می دهند.
اگر مجوز بورس تحصیلی با بودجه دولتی را ندارید ، می توانید از طریق انواع برنامه های بورس تحصیلی دانشگاه در سراسر کشور برای تحصیل در کانادا اقدام کنید.
در زیر تعدادی از دانشگاه های برتر که برنامه های بورس تحصیلی ارائه می دهند ، آورده شده است.

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه ساسکاچوان
 • دانشگاه کالگری
 • دانشگاه دالوشی
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه رجینا
 • دانشگاه یورک
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه آلبرتا

پیشنهاد سردبیر  شرایط تحصیل در کانادا

بهترین قسمت بورس تحصیلی
بهترین قسمت مربوط به تحصیل با بورسیه موسسات ، این است که شما می توانید با بدست آوردن تجربه تحصیل در کانادا شانس خود را برای گرفتن اقامت دائم کانادا و قرار گیری به عنوان شهروند کانادا را افزایش دهید.

 

چگونه می توانم برای تحصیل در کانادا اقدام کنم؟

داشتن چه بورسیه ای در کانادا لازمه مجوز است ؟ این به شما امکان می دهد تا برنامه زمانی خود برای ماندن در کانادا را تنظیم کنید.
در زیر مراحلی که برای درخواست مجوز تحصیل در کانادا باید انجام دهید گفته شده است.

 

مرحله 1: مستندات
قبل از درخواست مجوز تحصیل در کانادا ، بهتر است از تهیه مدارک لازم خود اطمینان حاصل کنید که مهمترین آن نامه پذیرش شما از (موسسه یادگیری معین) است. بیش از هزار دانشگاه برای انتخاب وجود دارد ، بنابراین ممکن است بخواهید در این مرحله از ثبت نام از یک متخصص کمک بگیرید.علاوه بر این لازم به تهییه یک ویزا نیز هستیدکه باید سراغ متخصص این موضوع بروید.

 

مرحله 2: برنامه
پس از تهیه کلیه مدارک خود به منظور دسترسی به درخواست خود می توانید کلیه هزینه های مربوط را پرداخت کنید.

 

مرحله 3: ترتیب سفر
در صورت پذیرش ، نامه ای دریافت خواهید کرد. این یک مجوز برای مطالعه کردن نیست بلکه سندی است که می گوید اجازه تحصیل شما تأیید شده است. شما هنگام ورود به کانادا به این سند احتیاج خواهید داشت.
به ویزای سفر نیز نیاز دارید.که به شما امکان می دهد قانونی وارد کانادا شوید.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *