گرفتن فاند از دانشگاه‌های کانادا

گرفتن فاند FUND از دانشگاه ها

گرفتن پذیرش از دانشگاه‌ها در تمامی دنیا و کانادا یک روال کلی دارد که اگر فرد روال کلی پذیرش را بداند بسیاری از مسائل و مشکلات حل خواهد شد.بر خلاف ایران که دانشگاه محور می‌باشد، دانشگاه‌های دیگر دنیا معمولا و اکثرا محوریت بر استاد بوده و استاد محور است.

این بدان معنی است که استاد در بحث‌ گرفتن پذیرش همه کاره است و دانشگاه فقط پروسه اداری و مالی آنرا به عهده دارد.

با توجه به اینکه هزینه‌های تحصیلی در کشورهای پیشرفته دنیا از جمله کانادا بالا است، افرادی می‌توانند از پس این هزینه‌ها بر آیند که شرایط مالی مناسبی دارند.

در اینجا شما را با کمک هزینه‌های دانشگاهی در کانادا آشنا میکنیم:

 

اسکالرشیپ Scholarship

در این نوع کمک هزینه ها که این نوع در واقع بهترین و مناسب ترین می‌باشد دانشگاه کلا همه هزینه های تحصیل شما را به عهده می‌گیرد و حتی علاوه بر آن به شما ماهیانه مبالغی را به عنوان کمک هزینه زندگی به شما پرداخت می‌کند.

در این پروگرام عملا هزینه دانشگاه شما رایگان می‌باشد و می‌توانید پولی هم از دانشگاه دریافت کنید اما گرفتن این وام بسیار سخت بوده و نیازمند این است که شرایط تحصیلی مناسبی داشته باشید که شامل معدل بالا و‌ مدرک زبان بالا است. به این نوع وام فول فاند یا همان بورسیه گفته می‌شود.

 

فلوشیپ fellow Ship

این نوع از فاندها به آن نیمه فاند یا نیمه بورس گفته می‌شود و شرایط آن به این منوال است که دانشگاه قسمتی از هزینه های آموزشی شما را پرداخت می‌کند اما به قسمت زندگی و هزینه های زندگی شخصی شما وارد نمی‌شود،
اما شرایط اخذ آن راحت تر از فول فاند می‌باشد.

نکته این جا است که شما در خواست پذیرش خود را در ابتدا می‌توانید برای ترم اول بدون در نظر گرفتن بورس وارد شده و ترم بعد درخواست فاند داده که احتمال گرفتن آن بسیار زیاد می‌باشد.

 

گرانت Grant

این نوع وام به ارتباط تنگاتنگ شما و استادتان بستگی دارد.

روال آن هم به این شکل است که شما برای پایان رساندن پروژه ها به استاد خود کمک کرده و استاد هم در قبال این کمک به شما حقوق می‌دهد.

شرایطی که برای گرفتن فاند مناسب است به شرح ذیل می باشد:

۱- معدل:
مهم‌ترین و اصلی‌ترین موضوع برای گزینش شما به عنوان دانشجوی بورسیه معدل دانشجو می‌باشد که بسیار تاثیر گذار است.‌

۲- دانشگاه:
دانشگاهی که شما فارغ التحصیل شده اید اثر گذار است هر چه رتبه دانشگاه شما بالاتر باشد، احتمال گرفتن فاند بیشتر است.

۳- سطح زبان:
مهمترین مورد سطح دانش زبان است که هر چه نمره شما بالاتر باشد، شانس شما را برای اخذ فاند بیشتر می‌کند.

۴- فعالیت‌های علمی:
دارا بودن مقاله و شرکت در کنفرانس‌های بین المللی و به طور خلاصه هر فعالیت علمی که انجام داده اید می‌تواند در اخذ فاند اثر گذار باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *