ارزان ترین دانشگاه های کانادا

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در تلاش هستند تا بتوانند در کشوری تحصیل کنند که از لحاظ هزینه مقرون به‌صرفه باشد. بنابراین بدیهی است که اگر به فکر مهاجرت کانادا هستند، ارزان ترین دانشگاه های کانادا را نیز برای تحصیل انتخاب کنند.

از طرفی بسیاری از آن‌ها ترجیح می‌دهند تا در دانشگاه‌هایی با زبان آموزشی انگلیسی تحصیل کنند، زیرا زبان انگلیسی زبانی بین‌المللی است و بیشتر دانشجویان به این زبان تسلط دارند.

کیفیت دانشگاه‌های کشورکانادا بسیار بالا است و دانشجویان می‌توانند علاوه به انگلیسی به فرانسوی نیز به تحصیل در این دانشگاه‌ها بپردازند.

سیستم آموزشی کانادا نیز یکی از بهترین سیستم‌های آموزش در دنیا است و دانشگاه‌های این کشور نیز طبق همین سیستم آموزشی عمل می‌کنند. این سیستم آموزشی به‌نحوی است که می‌توان آن را با دانشگاه‌های کشورهایی از جمله ایالات متحده و برترین کشورهای اروپایی مقایسه کرد.

البته هزینه تحصیل در این دانشگاه‌ها نسبت به دانشگاه‌های موجود در استرالیا، انگلیس و ایالات متحده آمریکا بسیار ارزان‌تر است. به همین دلیل دانشجویان می‌توانند در ارزان ترین دانشگاه های کانادا به‌راحتی تحصیل کنند و نگران کیفیت آموزشی آن‌ها نیز نباشند.

همان‌طور که می‌دانید کانادا کشوری بسیار پیشرفته در زمینه اقتصادی است. به همین دلیل یک مقصد رویایی برای دانشجویانی به حساب می‌آید که قصد دارند در دانشگاه‌های بین‌المللی ارزان و با کیفیت بالا تحصیل کنند.

 

ارزان ترین دانشگاه های کانادا

در این مطلب قصد داریم تا شما را با تعدادی از دانشگاه‌های ارزان کانادا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آشنا کنیم. اگر شما نیز دوست دارید تا با این دانشگاه‌ها آشنا شوید و برای مهاجرت تحصیلی به کانادا بروید پس بهتر است تا انتهای متن همراه ما باشید.

 

دانشگاه مموریال  Memorial University of Newfoundland

دانشگاه مموریال یکی از ارزان ترین دانشگاه های کانادا است که در شهر سنت جانز ایالت نیوفاندلند و لابرادور قرار دارد. این دانشگاه تنها دانشگاه دولتی در این شهر است که در سال 1925 تاسیس شد.

این دانشگاه دولتی فضای بزرگی دارد و در آن هفت دانشکده، چند مدرسه و تعدادی مرکز تحقیقاتی به چشم می‌خورد. در هر یک از این دانشکده‌ها نیز رشته‌های متفاوتی تدریس می‌شود. البته این دانشگاه چهار پردیس دانشگاهی در سایر نقاط دنیا نیز دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به انگلستان اشاره کرد.

تعداد دانشجوهایی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند حدود 18500 نفر است و تعداد دانشجویان بین‌المللی که از آن فارغ‌التحصیل شدند نیز نزدیک به 85000 هزار نفر تخمین زده می‌شود.

این دانشگاه تمامی متقاضیانی را می‌پذیرد که می‌خواهند در آن تحصیل کنند. فرقی نمی‌کند دانشجو چه دین و مذهب، و چه پیشینه فرهنگی و سیاسی دارد، چون همه دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در این دانشگاه درس بخوانند.

بیش از 100 رشته‌ در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد توسط دانشگاه مموریال نیوفاندلند برای دانشجوها ارائه شده است و دانشجویان طبق سلیقه و علایق خود می‌توانند در هر یک از این 100 رشته به تحصیل بپردازند.

از جمله خدمات این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی می‌توان به تشکیل گروه‌های دانشجویی، دفاتر بین‌المللی و همچنین ارائه مشاوره به دانشجوها اشاره کرد.

هزینه شهریه برای دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند در مقطع کارشناسی در دانشگاه مموریال نویفاندلند تحصیل کنند حدود یازده هزار و پانصد دلار کانادا است. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز برای تحصیل در این دانشگاه باید حدود 3 هزار دلار کانادا بابت شهریه بپردازند.

پیشنهاد سردبیر  معرفی دبیرستان های تورنتو

 

دانشگاه براندون Brandon University

Brandon University یکی دیگر از ارزان ترین دانشگاه های کانادا است که در استان منیتوبا قرار دارد و یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های این شهر به حساب می‌آید. دانشگاه براندون نیز از جمله دانشگاه‌های دولتی کانادا است که دانشجوهای بین‌المللی می‌توانند در آن تحصیل کنند.

دانشگاه براندون از سال 1889 فعالیت خود را شروع کرده است و از همان زمان پذیرای دانشجویانی بود که قصد مهاجرت تحصیلی داشتند. البته میزان پذیرش دانشجو توسط این دانشگاه کم است و اکثر کلاس‌های آن با تعداد دانشجوهای کم برگذار می‌شود.

دانشگاه براندون دانشگاهی است که رشته موسیقی را به‌صورت تخصصی ارائه می‌دهد. به همین دلیل این دانشگاه مورد علاقه بسیاری از موزیسین‌ها است. دانشجویان متقاضی رشته موسیقی می‌توانند علاوه بر یادگرفتن و کسب تجربه به تحصیل نیز ادامه دهند و رزومه تحصیلی خوبی را برای خود فراهم کنند.

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در رشته‌های متفاوتی تحصیل کنند که توسط این دانشگاه ارائه شده است. هر کدام از این رشته‌ها در دانشکده‌های مختلفی تدریس می‌شوند. از جمله این دانشکده‌ها می‌توان به دانشکده علوم، دانشکده بهداشت، دانشکده موسیقی، دانشکده هنر، دانشکده تحصیلات تکمیلی، دانشکده آموزش و موارد دیگر اشاره کرد.

همان‌طور که گفتیم هر یک از رشته‌ها در یکی از این دانشکده‌ها تدریس می‌شوند. برای مثال در دانشکده آموزش رشته‌هایی از جمله آموزش موسیقی، تربیت بدنی و تربیت مدرس تدریس می‌شوند.

تحصیل در دانشگاه براندون در مقطع کارشناسی حدود هفت هزار دلار کانادا برای دانشجویان بین‌المللی هزینه دارد.

 

دانشگاه گوئلف University of Guelph

دانشگاه گوئلف یا گلف را باید یکی دیگر از ارزان ترین دانشگاه های کانادا معرفی کنیم. این دانشگاه نیز مانند سایر دانشگاه‌های ذکر شده دولتی است. دانشگاه گوئلف در شهر گوئلف ایالت اونتاریو قرار دارد و به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌ها در زمینه علوم کشاورزی شناخته می‌شود.

این دانشگاه رتبه 571 تا 580 جهانی‌ QS را دارد و به نوعی یکی از بهترین دانشگاه‌های بین‌المللی حساب می‌شود. تعداد دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه گوئلف حدود 21170 نفر است. کمپ این دانشگاه مساحتی 330 هکتاری دارد و می‌تواند تعداد 5000 دانشجو را در خود جای دهد.

گوئلف علاوه بر این‌که از بهترین دانشگاه‌های کانادا است، در زمینه اسکان دانشجویان نیز بسیار خوب عمل می‌کند.

دانشگاه گوئلف در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه دانشکده‌های متفاوتی دارد که در هر یک از این دانشکده‌ها چندین رشته مختلف تدریس می‌شود.

از جمله دانشکده‌های دانشگاه گوئلف می‌توان به دانشکده علوم زیستی، دانشکده هنر، دانشکده مهندسی و مطالعات فیزیکی، دانشکده دامپزشکی و دانشکده کشاورزی اشاره کرد.

دانشگاه گوئلف مانند سایر ارزان ترین دانشگاه های کانادا خدمات متنوعی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به مشاورانی اشاره کرد که به دانشجویان بین‌الملل درباره اقامت، تقویت زبان انگلیسی، ویزا و مسائل گوناگون دیگر مشاوره می‌دهند.

شهریه دانشگاه گوئلف برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی نزدیک به 10 هزار دلار کانادا است.

 

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی  University of Northern British Columbia

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی در شهری با همین اسم قرار دارد. این دانشگاه در سال 1990 تاسیس شد. به همین دلیل در بین ارزان ترین دانشگاه های کانادا یکی از دانشگاه‌های جوان به حساب می‌آید.

پیشنهاد سردبیر  تحصیل دکترا در کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی چندین پردیس دارد. پردیس اصلی این دانشگاه در شهر پرنس جورج است و سایر پردیس‌های آن در شهرهای فورت سنت جان، پرنس روپرت، کسنل و ترس قرار دارند.

بیشتر برنامه‌های این دانشگاه در پردیس اصلی انجام می‌شود که در شهر پرنس جورج است. این شهر بزرگ‌ترین شهر بریتیش شمالی است.

این دانشگاه بعد از بستن قرارداد با دانشگاه بریتیش کلمبیا توانست به یکی از بزرگ‌ترین قطب‌ها در زمینه آموزش پزشکی در کشور کانادا تبدیل شود.

از رشته‌های ارائه شده توسط دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی برای دانشجویان بین‌الملل در مقطع کارشناسی ارشد می‌توان به ارشد علوم طبیعی، ارشد مدیریت، ارشد مهندسی و رشته‌های متنوع دیگر اشاره کرد.

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی در بین ارزان ترین دانشگاه های کانادا وسعت کوچکی دارد، به همین دلیل نسبت به سایر دانشگاه‌های ارزان کانادا دانشجوی کمتری می‌پذیرد.

هزینه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه حدود 3 هزار دلار کانادا است.

 

 

دانشگاه ساسکاچوان University of Saskatchewan

این دانشگاه در شهر ساسکاتون و در استان ساسکاچوان قرار دارد و به عنوان یکی از دانشگاه‌های ارزان کانادا شناخته می‌شود.دانشگاه ساسکاچوان در سال 1907 تاسیس شد. این دانشگاه بیشتر مساحت شهر ساسکاتون را به خود اختصاص داده است و بزرگ‌ترین دانشگاه در ایالت ساسکاچوان به حساب می‌آید. دانشگاه ساسکاچوان حدود 20 هزار نفر دانشجو دارد.

دانشگاه ساسکاچوان در زمینه‌های پزشکی، ژنوم دامی، بیوتکنولوژی کشاورزی و رشته‌های دیگر جزو بهترین دانشگاه‌های دنیا به حساب می‌آید. البته این دانشگاه اخیرا در رشته‌های از جمله پروتئومیکس، ژئوشیمی، دارو و سایر رشته‌های مرتبط به شیمی نیز در حال پیشرفت است.

از جمله رشته‌هایی که در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه ارائه می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بیوشیمی
 • دندان پزشکی
 • علوم آب
 • سم شناسی
 • هنر استودیویی
 • بازاریابی
 • مهندسی برق
 • کارآفرینی
 • حسابداری
 • شیمی
 • مهندسی شیمی
 • آمار زیستی
 • زیست‌ شناسی
 • میکروبیولوژی
 • مبانی آموزشی
 • مهندسی پزشکی
 • باستان شناسی

موارد نام برده شده فقط قسمتی از رشته‌های ارائه شده توسط این دانشگاه برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است. تمام این رشته‌ها در دانشکده‌های مختلف از جمله دانشکده‌های پزشکی، دندان پزشکی، علوم و هنر، داروسازی، پرستاری، حقوق و مهندسی تدریس می‌شوند.

شهریه این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی ارشد حدود 4 هزار دلار کانادا است. البته این مبلغ با توجه به نوع رشته تحصیلی امکان دارد متفاوت باشد. با این حال این مبلغ بسیار بیشتر یا کمتر از مبلغ ذکر شده نخواهد بود.

بسیاری از دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی ترجیح می‌دهند در دانشگاهی درس بخوانند که علاوه بر سطح علمی بالا از قیمت مناسبی نیز برخوردار باشد.ارزان ترین دانشگاه های کانادا برخلاف آن‌چه که ممکن است به نظر برسد، کیفیت آموزشی و خدماتی بالایی دارند. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند تا در این مراکز آموزشی به تحصیل بپردازند.

در این مطلب سعی کردیم که شما را با بهترین دانشگاه‌های ارزان کانادا، میزان شهریه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین رشته‌های ارائه شده توسط آن‌ها آشنا کنیم. با توجه به توضیحات بالا زمان مهاجرت تحصیلی کانادا بهتر می‌توانید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *