لیست دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا (۵ دانشگاه برتر)

کشور کانادا تحصیل کرده ترین کشور دنیاست! این بدین معناست که کیفیت و خدمات آموزشی در این کشور بسیار بالاست و از دانشگاه های بسیار خوب و با امکانات بسیار بالایی بهره مند است. در این مقاله قصد داریم دانشگاه های کانادا (دانشگاه های معروف) را برای شما معرفی نماییم و ابتدا به معرفی ۵ دانشگاه برتر کانادا می پردازیم پس اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید با این مقاله همراه باشید.

 

دانشگاه تورنتو

برترین دانشگاه کاناداست و اولین دانشگاه در لیست ماست. این دانشگاه ابتدا توسط کلیسای انگلستان کنترل می شد و اولین دانشگاهیست که تحت استعمار کانادای علیا تاسیس شد.

دانشگاه تورنتو (University of Toronto):
دانشگاه تورنتو دارای دست آوردهای بسیاری در زمینه های مختلف علمی و دانشگاهی می باشد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اولین انتشارات دانشگاهی کانادا در این دانشگاه تاسیس شد.
دارنده اولین دانشکده علوم جنگل در کانادا.
اولین دانشگاه کانادا که بیش از 1 میلیارد دلار کانادا (586 میلیون پوند) به عنوان کمک های مالی اهدا کرده است.
جالب است بدانید جنبش های تأثیرگذار آکادمیک در این دانشگاه آغاز شد. جنبش هایی از جمله مدرسه انتقاد ادبی تورنتو و نظریه ارتباطات ، نظریه NP در علوم کامپیوتر و تحقیقات در مورد درمان سلول های بنیادی.

همچنین محوطه دانشکده مرکزی دانشگاه تورنتو ، شامل چندین ساختمان تاریخی و حیاط های خاص است که با بهترین های اروپا رقابت می کند.نکته دیگر این است که سالانه بیش از 700 مدرک کارشناسی و 200 مدرک کارشناسی ارشد به فارغ التحصیلان در این داشنگاه ارائه می شود و بدون شک این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های جهان در رشته های پزشکی است.

در نهایت نیز بعنوان برجسته ترین فارغ التحصیلان این دانشگاه ، می توان از ۵ نخست وزیر کانادا و نویسندگان مطرحی همچون مارگارت آرتوود و مایکل اونداتجه نام برد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا
قدیمی ترین دانشگاه در استان بریتیش کلمبیاست و یکی از دانشگاه های رقابتی در کشور کاناداست.
دانشگاه بریتیش کلمبیا دومین دانشگاه برتر کانادا در این لیست است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia):
این دانشگاه دارای دو پردیس دانشگاهی است: یکی در ونکوور و دیگری در کلونا

محوطه اصلی این دانشگاه در ونکوور در مجاورت چندین ساحل قرار داشته و از منظره کوههای ساحل شمالی نیز برخوردار است و همچنین یک مرکز هنرهای نمایشی مشهور نیز در این دانشگاه وجود دارد.

این دانشگاه بورسیه های مختلفی از جمله جایزه بین المللی دانشجویی Donald A. Wehrung را برای نامزدهای تحصیل در کشورهای جنگ زده ارائه می دهد.جالب است بدانید هشت برنده جایزه نوبل، 71 دانشمند رودس و 65 مدال آور المپیک با این دانشگاه در ارتباط هستند و یا در این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

بزرگترین سیکلوترون دنیا (نوعی شتاب دهنده ذرات) و همچنین آزمایشگاه ملی فیزیک ذرات و هسته ای در این دانشگاه قرار دارند.این دانشگاه دارای 12 دانشکده در محوطه دانشگاه ونکوور و 7 دانشکده دیگر در دانشگاه کلونا می باشد. همچنین این دانشگاه یک برنامه کارشناسی مشترک ویژه با Science Po در پاریس ارائه می دهد.

پیشنهاد سردبیر  تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

سه نخست وزیر کانادا ، از جمله نخست وزیر فعلی جاستین ترودو که فارغ التحصیل لیسانس آموزش است ، از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

 

دانشگاه مک مستر
دانشگاه مک مستر در شهر همیلتون استان انتاریو واقع شده است و پردیس اصلی آن در 121 هکتار زمین در نزدیکی باغ گیاه شناسی سلطنتی همیلتون واقع شده است.

دانشگاه مک مستر (McMaster University):
نام این دانشگاه به نام ویلیام مک مستر ، سناتور و بانکدار برجسته کانادایی است که ۹۰۰ هزار دلار برای تأسیس این مسسه کمک مالی کرده است.

دانشکده پزشکی McMaster یکی از مشهورترین دانشکده های پزشکی در جهان است و همچنین دانشکده های مهندسی ، بازرگانی ، علوم انسانی ، علوم اجتماعی و علوم نیز در این دانشگاه وجود دارند.

این دانشگاه تأکید زیادی بر تحقیق دارد که برای هدف قرار دادن برخی از فوری ترین نیازهای جامعه ، به ویژه در زمینه علوم بهداشتی انجام می شود. این موارد شامل تحقیقات موسسات فعال در زمینه سلولهای بنیادی و سرطان است که بخشهایی از پوست انسان را به سلولهای خونی تبدیل کرده است و می تواند کمبود اهدا کنندگان خون را پوشش دهد.

دانشجویان و اساتید این دانشگاه از بیش از 90 کشور جهان می آیند و این دانشگاه  دارای حدود 70 قرارداد بین المللی مبادله با نهادهای مختلف در سرتاسر جهان است.

شعار دانشگاه مک مستر این است: “همه چیز در مسیحیت با هم همخوانی دارند” و از آنجا که به زبان یونانی به جای لاتین یا انگلیسی سنتی نوشته می شود ، کمی غیر معمول است.

 

دانشگاه مک گیل
دانشگاه مک گیل تنها موسسه کانادایی است که در مجمع جهانی رهبران اقتصاد حضور دارد ، و این مجمع از روسای 26 موسسه برتر آموزش عالی در سرتاسر دنیا تشکیل شده است.

دانشگاه مک گیل (McGill University):
این دانشگاه در سال 1821 تاسیس شد و پردیس اصلی آن در پایگاه Mount Royal در مرکز شهر مونترال قرار دارد. بسیاری از دانشجویان سال اول نیز در محوطه پارک مانند دانشگاه زندگی می کنند.

تمام ساختمان های اصلی این دانشگاه با استفاده از سنگ آهک خاکستری محلی ساخته شده اند ، و زیبایی چشمگیری به نمای آن بخشیده است.در سال 1829 ، مک گیل اولین دانشکده پزشکی کشور کانادا را تأسیس کرد و تا به امروز این دانشگاه امتیازات ویژه ای در رتبه بندی جهانی، در موضوعات بالینی را کسب کرده است.

این دانشگاه بیش از 300 رشته درسی را به بیش از 31000 دانشجو از 150 کشور ارائه می دهد که باعث محسوب شدن این موسسه بعنوان یکی از متنوع ترین موسسات کانادایی در سطح بین المللی شده است.جالب است بدانید که ترانه سرای معروف لئونارد کوهن و بازیگر سرشناس ویلیام شتنر از فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.

 

دانشگاه مونترال
دانشگاه مک گیل تنها موسسه کانادایی است که در مجمع جهانی رهبران اقتصاد حضور دارد ، و این مجمع از روسای 26 موسسه برتر آموزش عالی در سرتاسر دنیا تشکیل شده است.

پیشنهاد سردبیر  آشنایی با برترین دانشگاه‌ های کانادا

دانشگاه مونترال (University of Montreal):
پردیس اصلی دانشگاه مونترال در دامنه های کوه رویال ساخته شده است. ساختمان مرکزی این موسسه به سبک آرت دکو ساخته شده است.هفتاد و چهار درصد از دانشجویان در مقطع کارشناسی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

همچنین اتحادیه ای میان دانشجویان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد که متشکل از ۳ گروه می باشد.ورزش دانشگاهی در این دانشگاه بسیار محبوب است. تیم های این دانشگاه به کارابین ها معروف هستند و در رشته های بدمینتون ، فوتبال کانادایی و هاکی تیم های قدرتمندی تشکیل داده اند.

بسیاری از رهبران مشهور تجارت فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند ، از جمله آنها می توان از لوئیس R. Chênevert ، مدیر ارشد اجرایی شرکت United Technologies نام برد.همچنین سایر فارغ التحصیلان به دلیل مشارکت در تحقیقات علمی از جمله نوآوری در انرژی هسته ای ، درک بصری و رمزنگاری کوانتومی ، شناخته می شوند.این دانشگاه همچنین نخست وزیر سابق پیر ترودو و 10 نخست وزیر کبک را در میان دانش آموختگان سابق خود دارد.

سایر دانشگاه های برتر کانادا

دانشگاه وسترن
دانشگاه وسترن در سال 1878 تاسیس شد و حدود 40،000 دانشجو در آن مشغول تحصیل هستند. بیش از 5800 دانشجوی بین المللی از 128 کشور جهان در این دانشگاه گرد هم آمده اند و بر اساس وب سایت دانشکده ، این دانشگاه دارای یکی از بالاترین نرخ های ماندگاری در سال اول تا دوم در کانادا و 95.2 درصد اشتغال پس از فارغ التحصیلی است.

 

دانشگاه واترلو
دانشگاه واترلو در سال 1957 تاسیس شد و در وب سایت خود می گوید که بزرگترین برنامه تعاونی پس از دوره متوسطه را در نوع خود، در جهان دارد. این برنامه به دانشجویان این امکان را می دهد که بخشی از حقوق خود را برای تجربه کاری به عنوان بخشی از تحصیل در موضوعات مختلف دریافت کنند.

 

دانشگاه اتاوا
دانشگاه اتاوا ادعا می کند که بزرگترین دانشگاه دو زبانه در جهان است و آموزش های خود را به دو زبان انگلیسی و فرانسه ارائه می دهد. بر اساس داده های سال تحصیلی 2015-2016 در وب سایت دانشگاه ، دو سال پس از فارغ التحصیلی ، حدود 94٪ از دانشجویان در سطح کار استخدام شده اند.

 

دانشگاه کلگری
دانشگاه کلگری در سال 1966 تاسیس شد و دارای 5 پردیس است: چهار پردیس در مترو کلگری ، آلبرتا و دیگری در دوحه ، قطر قرار دارند و پردیس اصلی این دانشگاه که بیش از 490 هکتار وسعت دارد و بر اساس وب سایت دانشگاه ، این وسعت از کل مرکز شهر کلگری بزرگتر است.

 

دانشگاه آلبرتا
بر اساس وب سایت دانشگاه آلبرتا ، در سال 2018-2019 ، این دانشگاه بیش از 40،000 دانشجو را در خود جای داد. با استقبال دانشجویان از 156 کشور ، بیش از 28700 دانشجوی ثبت نام شده در دوره کارشناسی تمام وقت مشغول تحصیل بودند. طبق آمارهای اعلامی، این دانشگاه دارای بیش از 200 برنامه کارشناسی و بیش از 500 برنامه تحصیلات تکمیلی است.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *