ویزای تحصیلی کانادا بدون نیاز به مدرک آیلتس

در این مقاله قصد داریم درباره ویزای تحصیلی کانادا بدون نیاز به مدرک آیلتس صحبت کنیم. کسانی که قصد دارند ویزای تحصیلی کانادا را اخذ کنند در ابتدا باید یک پذیرش از یکی از کالج‌ها و یا دانشگاه های کانادا را کسب کنند و نکته ای که در این امر بسیار تاثیر گذار داشتن مدرک ایلتس می باشد که معمولا در هر دوره این نمرات دچار تغییرات می شود.

یعنی در مقطع کارشناسی در کشور کانادا نیاز به آیلتس با نمره ۵ جنرال می باشد و در مقطع دکتری در کانادا نمره آیلتس باید در حدود ٧ باشد.

اما در کشور کانادا کالج ها و دانشگاه های وجود دارند که می‌توان پذیرش تحصیلی را بدون مدرک آیلتس انجام داد.

برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا بدون نیاز به مدرک آیلتس ابتدا فرد متقاضی باید دوره های پیش نیاز زبان را بگذراند و بعد از اتمام دوره های زبان، وارد رشته تحصیلی می‌شود که دانشجو آن را در ابتدا درخواست داده بود شود.

البته باید این نکته را در نظر داشت این دوره ها چون عملا دوره های مازاد می‌باشند ، فرد دانشجو‌می بایست هزینه های این دوره ها را پرداخت کند که عملا جدا از شهریه دانشگاه و یا کالج در کانادا می باشد.

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون نیاز به مدرک ایلتس در کانادا فرد متقاضی می بایست در ایتدا در این کلاس ها شرکت کند و معمولا مدت زمان این دوره ها در کشور کانادا یک ترم و یا معادل یک نیمسال تحصیلی می باشد.

و‌ بعد از اتمام این دوره ها مدرکی معادل ایلتس به فرد دانشجو داده می شود و بعد از اتمام این دوره و کسب مدرک زبان وارد مقطع تحصیلی بالاتر می شود.

پیشنهاد سردبیر  ویزای دانش آموزی کانادا

 

بعد از طی شدن دوران تحصیلی در کانادا فرد متقاضی در صورتی که قصد اقامت دائم کانادا را داشته باشد، می تواند درخواست ویزای کار کانادا را ارائه کند و‌‌ پس از گرفتن ویزای کار در کانادا و‌ با اشروع فعالیت‌های کاری، بعد از گذشت یک سال متقاضی می تواند در خواست اقامت کانادا را ارائه دهد و اقامت کانادا از طریق تحصیل را بدست آورد.

اما نکته اصلی این می باشد فرد باید به دانشگاه ها و کالج هایی برود که دارای رنکینگ بالا در کشور کانادا باشند و عملا زیر نظر اداره مهاجرت کانادا و‌ مورد تائید این سازمان باشد و دلیل آن هم این است که اگر فرد متقاضی تحصیل در کانادا به سراغ کالج ها و دانشگاه هایی برود که زیر نظر اداره مهاجرت کانادا نباشد، عملا منجر به صدور ویزای کار در کانادا نمی شود و در انتها منجر به اقامت کانادا نخواهد شد.

البته ذکر چند نکته در اینجا لازم است:

اولین نکته این است که هزینه این کالج های زبان و مدت زمان آموزش دیدن متقاضیان بستگی به توانایی آن ها در زبان انگلیسی دارد.

دومین نکته مهم این است که هزینه های این دوره ها چیزی در حدود ۷ تا ۱۰ هزار دلار کانادا هزینه در بر خواهد داشت.

سومین نکته و مهمترین نکته این است که پیشنهاد ما به شما، دریافت آیلتس قبل از اقدام به تحصیل در کاناداست. چراکه نه تنها باعث کاهش هزینه های شما می شود، بلکه باعث سرعت بخشیدن در فرآیند دریافت ویزا و شروع تحصیل شما نیز خواهد شد.

پیشنهاد سردبیر  درباره 8 دانشگاه برتر کانادا بیشتر بدانید

همچنین اگر در کشور مبدا آیلتس خود را دریافت کنید، می توانید در دانشگاه های به مراتب بهتری اپلای کرده و در صورت پذیرفته شدن مشغول به تحصیل شوید.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *