8 دانشگاه کانادا با شهریه مناسب

اگر بخواهید برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کنید، یکی از بهترین مقصد ها کشور کانادا است. این کشور دانشگاه های معتبری دارد و می توانید یک مرکز علمی با شهریه مناسب را در آن پیدا کنید. در این مقاله سعی کرده ایم 8 دانشگاه کانادا با شهریه مناسب که هم مدرک معتبری ارائه می کنند و هم شهریه مناسبی دارند را به شما معرفی کنیم.

هر سال دانشجویان زیادی از سراسر کشور برای تحصیل به کانادا مهاجرت می‌کنند. چون این کشور جزو بهترین کشورهایی است که سیستم آموزشی عالی دارد. هزینه تحصیل و زندگی در ایالات کانادا با هم فرق می‌کنند.

شهریه بعضی از دانشگاه‌ها گران و بعضی از آن‌ها ارزان هستند که دانشجو براساس موقعیت مالی خود یکی از این دانشگاه‌ها را انتخاب می‌کند. در این مقاله قصد داریم در مورد دانشگاه های کانادایی با شهریه مناسب اطلاعاتی کسب کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

دانشگاه های کانادایی با شهریه مناسب

در کانادا دانشگاه‌هایی وجود دارند که گران نیستند و شهریه مناسبی دارند. از این نوع دانشگاه‌ها می‌توان به دانشگاه سنت بونیفیس در شهر وینیپگ، سنت پائول در انتاریو، دانشگاه مموریال نیوفانلند در شهر نیوفانلند، دانشگاه بوث در شهر وینیپگ، دانشگاه کنکوردیا در شهر کبک، دانشگاه سایمون فریزر در شهر برنابی، دانشگاه ساسکاچوان در ایالت ساسکاچوان و دانشگاه وینیپگ در ایالت منیتوبا اشاره کرد.

این 8 دانشگاه کانادا با شهریه مناسب را در ادامه بیشتر معرفی خواهیم کرد.

دانشگاه سنت بونیفیس
این دانشگاه فرانسوی زبان دولتی در شهر وینیپگ است که در سال ۱۸۱۸ تاسیس شد و قدیمی‌ترین دانشگاه در غرب کانادا است. این دانشگاه شهریه مناسبی در مقطع کارشناسی دارد و در حال حاضر شهریه آن در این مقطع سالانه حدود ۳۰۰۰ تا ۶۵۰۰ دلار کانادا است.

رتبه این دانشگاه در جهان ۳۷۰۸ و در کانادا ۹۴ است. اگر کسی بخواهد در دانشگاه سنت بونیفیس تحصیل کند باید مهارت زبان فرانسوی داشته باشد و ریز نمرات را ارسال کند. این دانشگاه از بین متقاضیانی که برای تحصیل در آن درخواست می‌دهند حدود ۷۰ درصد را می‌پذیرد.

دانشگاه سنت بونیفیس یکی از دانشگاه‌های کوچک کانادا است که در مجموع حدود ۲۰۰۰ دانشجوی بومی و بین‌المللی دارد.

دانشگاه سنت پائول
یکی دیگر از دانشگاه های کانادایی با شهریه مناسب، دانشگاه سنت پائول است. این دانشگاه دو زبانه در سال ۱۸۴۸ در انتاریو تاسیس شد که ابتدا نام او کالج بویتون بود. دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند. از رشته‌های آن می‌توان به روابط اجتماعی، الهیات و حقوق اشاره کرد.

شهریه این دانشگاه در مقطع کارشناسی برای دانشجویان کانادایی حدود ۲۴۰۰ و برای دانشجویان بین‌المللی حدود ۷۵۰۰ دلار کانادا است. همچنین اگر دانشجوی بین‌المللی بخواهد در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کند باید شهریه‌ای حدود ۷۴۰۰ دلار کانادا را پرداخت کند.

اگر دانشجویی تمایل داشته باشد در این دانشگاه تحصیل کند باید هزینه درخواست به مقدار ۱۲۵ دلار کانادا را بپردازد، ریزنمرات مقطع قبلی را بفرستد، در زبان انگلیسی یا فرانسوی مهارت داشته باشد و دو توصیه نامه و SOP را به دانشگاه ارائه دهد. رتبه این دانشگاه در جهان ۳۵۰۱ و در کانادا ۳ است.

پیشنهاد سردبیر  علل اصلی ریجکت ویزای تحصیلی

دانشگاه مموریال نیوفانلند
یکی دیگر از دانشگاه‌ های کانادایی با شهریه مناسب، دانشگاه دولتی مموریال است. این دانشگاه در سال ۱۹۲۵ در شهر نیوفانلند تاسیس شد و تنها دانشگاه این ایالت است. این دانشگاه پنج پردیس دارد که می‌توان به دانشکده‌های سنت جانز، سیگنال هیل و موسسه مارین در سنت جانز، گرنفل در کورنر بروک و هارلو در انگلستان اشاره کرد.

همچنین دانشگاه مموریال نیوفانلند کلاس‌های آنلاینی را برای دانشجویانی برگزار می‌کند که نمی‌توانند به کانادا سفر کنند اما تمایل دارند در این دانشگاه تحصیل کنند. در حال حاضر حدود ۱۹۰۰۰۰ دانشجو از ۱۱۵ کشور در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که حدود یک سوم آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند.

دانشجویان این دانشگاه در رشته‌های شیمی، علوم غذایی، مدیریت، فناوری و مردم‌شناسی تحصیل می‌کنند. شهریه آن برای مقطع کارشناسی حدود ۲۶۰۰ دلار کانادا و برای مقطع تحصیلات تکمیلی حدود ۶۴۰۰ دلار کانادا است.

در سال ۲۰۲۱ رتبه این دانشگاه در جهان ۷۰۱ و در کانادا ۲۳ اعلام شده است. اگر کسی بخواهد در این دانشگاه تحصیل کند باید در زبان انگلیسی مهارت کافی داشته باشد و ریزنمرات خود را ارسال کند.

دانشگاه بوث
دانشگاه خصوصی بوث در سال ۱۹۸۲ در شهر وینیپگ تاسیس شد و یکی از دانشگاه های کانادایی با شهریه مناسب است. هدف این دانشگاه رساندن دانشجویان به سطح بالای تحصیلی است.

از رشته‌های این دانشگاه می‌توان به علوم رفتاری، کسب‌و‌کار و روانشناسی اشاره کرد. شهریه این دانشگاه در مقطع کارشناسی حدود ۱۳۰۰۰ دلار کانادا و رتبه آن در جهان ۱۰۳۷۰ و در کانادا ۲۰۴ است.

دانشگاه کنکوردیا
دانشگاه کنکوردیا در شهر ادمونتون ایالت آلبرتا قرار دارد. در اصل به این دانشگاه کالج کنکوردیا می‌گویند. این دانشگاه در سال ۱۹۲۱ تاسیس شد و پنج دانشکده دارد که هر کدام رشته‌های مختلف را ارائه می‌دهند. دانشجویان این دانشگاه در رشته‌های زیست‌شناسی، شیمی، هنر‌های نمایشی، مدیریت داده و ریاضی تحصیل می‌کنند.

شهریه این دانشگاه در مقطع کارشناسی حدود ۷۵۰۰ و در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود ۱۲۰۰۰ دلار کانادا است. رتبه آن در جهان ۵۰۱ و در کشور کانادا ۲۱ است. شرایط تحصیل در دانشگاه کنکوردیا به شرح زیر است.

ارسال کپی شناسنامه
کارنامه‌های تحصیلی
ارسال ریزنمرات
داشتن مهارت در زبان انگلیسی (آیلتس ۶.۵ یا ۶ و تافل ۶۳ تا ۷۴)

دانشگاه سایمون فریزر
یکی دیگر از دانشگاه های کانادایی با شهریه مناسب دانشگاه سایمون فریزر است که در شهر برنابی ایالت بریتیش کلمبیا واقع شده و سه پردیس در سوری، ونکوور و برنابی دارد. این دانشگاه یکی از بزرگ‌ترین مراکز تحقیقاتی در کشور را دارد و جزو یکی از بهترین دانشگاه‌های بین‌المللی و بومی است. همچنین دانشگاه سایمون فریزر در جهان در رتبه ۲۰۸ و در کانادا در رتبه ۱۱ قرار دارد.

از رشته‌های این دانشگاه می‌توان به هنر تعاملی و فناوری، تجارت و اقتصاد، زبان و مطالعات شهری و رشته بیم‌سنجی اشاره کرد. شهریه دانشگاه سایمون فریزر برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی سالانه حدود ۲۹۵۰۰ دلار کانادا است. اگر دانشجویی بخواهد در این دانشگاه تحصیل کند باید شرایط زیر را داشته باشد:

پیشنهاد سردبیر  لیست کالج های کانادا

داشتن حداقل معدل ۱۳
داشتن مهارت در زبان انگلیسی
داشتن مدرک دیپلم یا کارشناسی

دانشگاه ساسکاچوان
دانشگاه ساسکاچوان در سال ۱۹۰۷ در ایالت ساسکاچوان تاسیس شد. این دانشگاه دولتی یکی از بهترین مراکز تحقیقاتی و پزشکی در کشور است. دانشجویان دانشگاه ساسکاچوان در رشته‌های کشاورزی، مهندسی، داروسازی، پرستاری و حقوق تحصیل می‌کنند.

شهریه این دانشگاه در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین‌المللی حدود ۱۸۰۰۰ دلار کانادا و در مقطع تحصیلات تکمیلی سالانه حدود ۷۰۰۰ دلار کانادا است. در حال حاضر حدود ۲۵۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که حدود ۳۳۰۰ نفر از آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند.

رتبه دانشگاه ساسکاچوان در جهان ۳۷۱ و در کانادا ۱۷ است. اگر دانشجویی بخواهد در این دانشگاه تحصیل کند باید شرایط زیر را داشته باشد:

ارسال ریز نمرات
داشتن مجوز و ویزای تحصیلی
حداقل داشتن مهارت زبان انگلیسی

دانشگاه وینیپگ
یکی دیگر از دانشگاه های کانادایی با شهریه مناسب، دانشگاه دولتی وینیپگ است. این دانشگاه در سال ۱۹۶۷ تاسیس شد و حدود شش دانشکده در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد. دانشجویان در مقطع کارشناسی در رشته‌های هنر، آموزش، علوم، کسب‌و‌کار و اقتصاد و الهیات و در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های الهیات، انگلیسی، علوم کامپیوتر و حقوق تحصیل می‌کنند.

شهریه این دانشگاه در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین‌المللی حدود ۱۵۰۰۰ دلار کانادا و در مقطع تحصیلات تکمیلی حدود ۱۰۰۰۰ دلار کانادا سالانه است. همچنین رتبه دانشگاه وینیپگ در جهان ۱۹۵۳ و در کانادا ۵۴ است. برای تحصیل در این دانشگاه دانشجویان باید شرایط زیر را داشته باشند:

گذراندن دروس پیش نیاز
داشتن مجوز و ویزای تحصیلی
داشتن مهارت زبان انگلیسی (حداقل نمره تافل ۸۶ و حداقل نمره در آیلتس ۶.۵)

هزینه تحصیل در کانادا

علاوه بر شهریه، دانشجویان بین‌المللی باید هزینه زندگی، غذا، خانه، حمل‌و‌نقل و بیمه درمانی را در نظر بگیرند. در حال حاضر هزینه زندگی برای دانشجوی بین‌المللی حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار کانادا سالانه است.

دانشگاه‌های رایگان در کانادا

معمولا برای دانشجویان‌المللی دانشگاه های کانادا رایگان نیستند، اما آن‌ها می‌توانند از بورسیه استفاده کنند. این بورسیه‌ها تا حدی شهریه‌ها را پوشش می‌دهد. اگر می‌خواهید شانس خود را برای گرفتن بورسیه بالا ببرید، بهتر است کار‌های زیر را انجام دهید:

در دانشگاه سعی کنید معدل بالایی داشته باشید
زبان انگلیسی یا فرانسوی را روان صحبت کنید
در مورد حوزه و رشته خود مقاله علمی بنویسید
اگر به اطلاعات بیشتری در مورد بورسیه‌ها نیاز داشتید، می‌توانید از یک وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا کمک بگیرید یا به وب‌سایت دانشگاه خود رجوع کرده و در مورد بورسیه‌های آن‌ اطلاعاتی کسب کنید.

زبان‌های اصلی آموزشی دانشگاه‌های کانادا
زبان اصلی دانشگاه‌های این کشور انگلیسی است اما در ایالتی‌هایی مانند کبک زبان فرانسوی نیز استفاده می‌شود. در نتیجه، اگر تمایل دارید در این دانشگاه‌ها تحصیل کنید، بهتر است قبل از اقدام برای تحصیل در دانشگاه با شرایط آن آشنا شوید.

در این مقاله سعی کردیم در مورد دانشگاه های کانادایی با شهریه مناسب اطلاعاتی بدهیم. اگر برای مهاجرت تحصیلی به کانادا تصمیم گرفتید، درخواست کمک از یک وکیل مهاجرت یا مشاور مهاجرت به شما اجازه می‌دهد با قوانین این مسیر آگاه شوید و آن را آگاهانه‌تر طی کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *