گام به گام اخذ ویزاي استارتاپ کانادا

اخذ ویزاي استارتاپ کانادا

کانادا یکی از کشورهاي آمریکاي شمالی بوده که به دلیل جمعیت کم خود، همواره به دنبال مهاجرانی است که در این کشور سرمایه گذاري کرده و اشتغالزایی میکنند. کانادا در کنار بسیاري از کشورهاي مهاجرپذیر نظیر ترکیه، استرالیا و آلمان با تعیین روشهاي مختلفی اقدام به ارائه ویزا و اقامت دائم کرده است. یکی از روشهاي وسوسه انگیز براي مهاجرت و دریافت اقامت که این روزها از طرفداران زیادي به ویژه در میان نسل جوان ایران برخوردار است، سرمایهگذاري و اخذ ویزاي استارت آپ کانادا است.
در این طرح مهاجرتی، اگر شخصی توانایی راهاندازي یک استارت آپ یا شرکت نوآور را دارد، میتواند به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم دریافت کند. البته، قبل از اینکار باید طرح خود را با اداره مهاجرت کانادا در میان گذاشته و پس از جلب رضایت آنها براي آغاز فعالیت به این کشور سفر کنید. توجه داشته باشید که سرمایه گذاري باید مطابق با اصول تعیین شده از سوي اداره مهاجرت کانادا باشد و زمانی مجاز به اینکار هستید که سازمانهاي تعیین شده از سوي این اداره به شما درخواست همکاري بدهند.

مراحل ابتدایی ارائه درخواست ویزاي استارت آپ کانادا

براي ارسال درخواست ابتدا باید از طرح خود مطمئن باشید. به گونهاي که در جمعآوري رزومه و پیشینه خود نهایت دقت و خلاقیت را به خرج دهید. به طور کلی ابتداییترین کار براي درخواست ویزا نوشتن یک طرح خلاقانه و ارائه یک ایده نو است.

ارائه یک طرح خلاق و نو
ارسال طرح خود به یکی از شرکتهاي معتبر و تعیین شده از سوي اداره مهاجرت کانادا
منتظر تایید طرح از سوي شرکتهاي تعیین شده
دریافت تایید از سوي شرکت معتبر کاندایی و آغاز پروسه اخذ ویزا
همانطور که مشاهده میکنید ابتداي راه بسیار آسان است و همهچیز بستگی به طرح شما دارد. هرچه طرح شما جدید و خلاقانه باشد، شانس شما براي اخذ ویزاي استارت آپ کانادا بیشتر میشود.

شرایط لازم جهت اخذ ویزاي استارت آپ کانادا

براي اینکه بتوانید ظرف کوتاه ترین زمان ممکن نظر شرکتهاي معرفی شده از سوي اداره مهاجرت کانادا را جلب کنید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

پیشنهاد سردبیر  دانستنی های ویزا استارتاپ کانادا

سرمایه اولیه جهت گذران زندگی
اولین شرطی که از سوي اداره مهاجرت کانادا براي این روش تعیین شده، داشتن سرمایه کافی براي 6 الی 12 ماه ابتدایی زندگی در کانادا میباشد. اگر به تنهایی قصد مهاجرت به کانادا را دارید، مسلما، هزینه هاي شما کمتر خواهد بود؛ اما، اگر خانواده شما نیز به کانادا سفر کنند، باید هزینه زندگی آنها را نیز به مدت 6 الی 12 ماه تامین کنید.ارائه نامه پشتیبانی از سوي سازمانهایی که حامی طرح شما هستند

دومین گام براي اخذ ویزاي استارت آپ کانادا این است که ثابت کنید که ایده یا طرح تجاري شما از سوي شرکتها و سازمانهاي معتبر کانادا حمایت میشوند. براي اینکار کافیست تا پرینت نامهاي که از سوي شرکتهاي پذیرنده به ایمیل شما ارسال میشود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید. این مرحله گویاي آن است که به صورت شخصی اجازه سرمایهگذاري در کانادا را نخواهید داشت و حتما باید از سوي یکی از شرکتهاي تعین شده اداره مهاجرت کانادا پذیرفته و حمایت شوید.

مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوي
کانادا یکی از معدود کشورهایی است که مردم آن به دو زبان بین المللی یعنی انگلیسی و فرانسه صحبت میکنند. اگر قصد مهاجرت به شهرهایی نظیر کبک که زبان رسمی آن فرانسه است را دارید، باید مدرك سطح b1 زبان فرانسه داشته باشید؛ و اگر قصد مهاجرت به شهرهایی را دارید که مردم آن انگلیسی زبان هستند، باید نمره آیلتس 5 داشته باشید. براي اینکار کافیست در آزمونهاي معتبر اداره مهاجرت کانادا شرکت و نمره لازم را کسب کنید.

سازمانهاي تعیین شده از سوي اداره مهاجرت کانادا
یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزاي استارت آپ کانادا ارائه نامه پشتیبانی به اداره مهاجرت کانادا است. در این نامه سازمانهایی که از سوي اداره مهاجرت تعیین شدهاند جهت حمایت از طرح شما اعلام آمادگی میکنند. این سازمانها به طور کلی به سه دسته زیر تقسیم میشوند.

سازمانهاي Angel Investors
این سازمانها کسب و کارهاي نوپا را حمایت کرده و از آنها براي سرمایهگذاري در کانادا پشتیبانی میکنند.

پیشنهاد سردبیر  استخدام در 10 استارت آپ موفق کانادا

Canadian International Angel Investors
Golden Triangle Angel Network
VANTEC Angel Network Inc
York Angel Investors Inc
Oak Mason Investments Inc
Southeastern Ontario Angel Network
Southwestern Ontario Angel Group
TenX Angel Investors Inc

سازمانهاي Incubator
این سازمانها جهت حمایت از انواع استارت آپها تاسیس شدهاند و به رشد کسب و کارهاي نوپا کمک زیادي میکنند. براي اخذ ویزاي استارت آپ کانادا میتوان از این سازمانها نامه پشتیبانی دریافت کرد.

Innovation Platform Capital International LP
INovia Capital Inc
BDC Venture Capital
Celtic House Venture Partners
Impression Ventures
Information Venture Partners Management Inc
Extreme Venture Partners LLP
Golden Venture Partners Fund, LP

سازمانهاي Venture Capitalist
براي اخذ ویزاي استارت آپ کانادا میتوانید به یکی از این سازمانها درخاست ارسال کنید.این سازمانها براي حمایت و پشتیبانی از استارت آپهاي در حال رشد تاسیس شده اند. این سازمانها در صورتی از این استارت آپها پشتیبانی خواهند کرد که مطمئن شوند اهداف آنها طولانی مدت است. براي اینکار حسابهاي مالی شرکت را ممکن است بررسی کنند. برخی از این سازمانها به شرح زیر هستند:

Waterloo Accelerator Centre
York Entrepreneurship Development Institute
Spark Commercialization and Innovation Centre
Spring Activator
Real Investment Fund III L.P. o/a FounderFuel
Ryerson Futures Inc
The DMZ at Ryerson University
TSRV Canada Inc (operating as Techstars Canada)
براي دریافت نامه پشتیبانی باید کسب و کار خود را به یکی از این سازمانها معرفی کرده و آنها را مجاب به حمایت از طرح خود کنید. براي اینکار باید اهداف بلند مدت استارت آپ خود را با آنها در میان بگذارید و آنها را قانع کنید که شرایط لازم جهت راهاندازي یک کسب و کار جدید در کانادا را دارید.

در این مطلب شما را با شرایط لازم جهت اخذ ویزاي استارت آپ کانادا آشنا کردیم. کانادا یکی از کشورهایی است که از ایدهپردازان حمایت کرده و به افرادي که طرحهاي تجاري نو و خلاقانه ارائه دهند، اقامت دائم ارائه میدهد. براي اینکه بتوانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن اقامت کانادا را کسب کنید، بهتر است فرایند مهاجرتی را به یک وکیل حرفهاي بسپارید تا با دانش و تجربه خود شما را در اخذ ویزاي کانادا کمک کند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *