شرایط و مزایای برنامه استارت‌ آپ

برنامه استارت آپ کانادا را می‌توان به‌عنوان یکی از جذاب‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور دانست. اما متأسفانه بسیاری از متقاضیان اطلاعاتی از شرایط و مزایای برنامه استارت‌ آپ کانادا ندارند. همین مورد باعث می‌شود تا در طول پروسه مهاجرت با مشکلات مختلفی مواجه شوند.

افزون بر این موارد، برخی از تصورات نادرست در رابطه ‌با این طرح وجود دارد که سبب شده تا افراد به روش‌های پرهزینه‌تری روی بیاورند. ما در ادامه‌ی این مقاله قصد دارم تا به شیوه‌ای دقیق این روش‌ها را خدمت شما عزیزان بیان کنیم.از طرفی دیگر شرایط و مزایای برنامه استارت‌ آپ را هم به‌تفصیل شرح خواهیم داد تا بتوانید تصمیم‌گیری بهتری دراین‌رابطه داشته باشید. لذا اگر جزو متقاضیان مهاجرت به کانادا هستید، حتماً با همراه شوید.

برنامه استارت‌آپ کانادا چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم  شرایط و مزایای برنامه استارت‌آپ کانادا را شرح دهیم، بهتر است ابتدا مروری بر روی ماهیت این برنامه داشته باشیم چرا که این موضوع درک شما از مقاله حاضر را افزایش می‌دهد. در حقیقت برنامه استارت‌آپ یک طرح مهاجرتی است که طی سال‌های اخیر توسط دولت کانادا برای جذب کارآفرینان به این کشور معرفی شد.

بر اساس این طرح، صاحبان ایده‌ها یا کسب‌وکار، می‌توانند پروژه‌های خود را در این کشور پیاده نمایند. این فاکتور باعث می‌شود تا کانادا به‌عنوان یکی از قطب‌های مهم کارآفرینی تبدیل شود. لذا این طرح نه‌تنها اقتصاد آن را بهبود می‌بخشد، بله می‌تواند توانایی زیرساختی آن هم افزایش ‌دهد.

باتوجه‌به اهمیت این پروژه‌ها برای اقتصاد کانادا، دولت در ازای پیاده‌سازی چنین طرح‌هایی، اقامت دائم کانادا را به مالکان استارتاپ و البته اعضای خانواده آنها اعطا می‌کند. افزون بر این موارد، شرایط برای جذب سرمایه و توسعه بین‌المللی را هم مهیا می‌کند. این موضوع به نوبه خود سبب شده است تا طیف زیادی از کارآفرینان ایرانی در پی این روش باشند.

البته دراین‌بین کم نیستند متقاضیانی که شرایط چنین طرحی را ندارند و بیهوده انرژی و زمان خود را برای آن هدر می‌دهند. در مقابل طیف زیادی از افراد هم وجود دارند که شرایط لازم برای چنین طرحی را دارند، اما به دلیل عدم آگاهی آن را به‌عنوان آخرین راهکار جهت مهاجرت به کانادا تلقی می‌کنند.

هر دوی این حالات تنها در اثر عدم آگاهی صحیح ایجاد می‌شود. ما در ادامه این مطلب شرایط و مزایای برنامه استارت‌آپ کانادا را خدمت شما عزیزان بیان می‌کنیم. بدون شک این موضوع می‌تواند راهگشای شما در طی فرایند مهاجرت باشد.

شرایط برنامه استارت‌آپ

دولت کانادا برای فیلترکردن حجم بالای درخواست‌ها، شرایط معینی را وضع کرده است که تا بتواند مناسب‌ترین گزینه‌ها را دست‌چین نماید. بدون شک آگاهی از این شرایط می‌تواند شما را در طول این مسیر یاری کند.

باید مالک حداقل ۱۰ درصد از شرکت خود باشید. 

 نخستین شرط برای شرکت در برنامه استارت‌آپ کانادا، مالکیت کسب‌وکار توسط شما است. در واقع شما باید مالک دست‌کم 10 درصد از کسب‌وکار خود باشید. البته اگر این میزان بیشتر باشد، شانس شما هم افزایش پیدا می‌کند چرا که ممکن است مجبور شوید تا بخشی از آن را به شرکت‌های سرمایه‌گذار ارائه دهید.

پیشنهاد سردبیر  مدت زمان گرفتن اقامت ویزای استارت آپ

حداکثر پنج نفر می‌تواند به‌عنوان هم بنیان‌گذار شرکت داشته باشند.

اگر طرح یا ایده شما توسط بیش از پنج شریک ارائه شده، باید دور مهاجرت از طریق برنامه استارت‌آپ را خط بکشید. چون تنها تا سقف ۵ نفر برای یک شرکت یا طرح مورد پذیرش است. لازم به ذکر است که این پنج نفر باید مالک بیش از ۵۰ درصد از سهام این شرکت باشند.

باید مدیریت کسب‌وکار در کانادا انجام شود. 

برخی از کارآفرینان تمایل دارند تا با استفاده از استارت‌آپ ثبت شده خود، اقامت کانادا را دریافت کرده و مجدداً در داخل کشور خود، برنامه‌های استارت‌آپ را پیش ببرند. اما باید عنوان کنیم که طرح شما تنها در حالتی پذیرفته می‌شود که مرکز مدیریت آن در کانادا باشد. افزون بر این خود شما هم باید مدیریت آن را به‌صورت فعال بر عهده بگیرید.

باید یکی از شرکت های سرمایه‌ گذاری، طرح شما را قبول کند.

در حقیقت دولت کانادا لیستی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری را ارائه داده تا به‌عنوان سرمایه‌گذار، طرح‌های پیشنهادی را بررسی نمایند. این شرکت‌ها بایست بعد از پذیرش این طرح‌ها، مبلغی را به‌عنوان سرمایه‌گذاری به آنها تخصیص دهند. همین مورد سبب شده تا یک فیلتر دقیق برای بررسی سطح کارایی ایده‌ها ایجاد شود.

چنانچه نتوانید نظر یک شرکت سرمایه‌گذاری را جلب نمایید، عملاً هیچ شانسی برای موفقیت در این راه نخواهید داشت. بدین منظور باید یک بیزینس پلن دقیق آماده کرده و ماهیت طرح خود را از طریق آن بیان کنید.

در نظر داشته باشید که برای تأیید شدن، می‌بایست یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر حداقل ۲۰۰ دلار و شرکت‌های سرمایه‌گذاری فرشته، حداقل ۷۵ هزار دلار بر روی طرح شما سرمایه‌گذاری نمایند. تنها یکی از این دو مدل شرکت کفایت می‌کند. همچنین شما می‌توانید سرمایه را به‌صورت هم‌زمان از چند شرکت تأمین نمایید. اما بایستی رقم حداقلی را جذب کنید.

تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی

یکی از شروط اصلی برنامه استارت‌آپ کانادا، تسلط کافی به یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسوی است. برای زبان فرانسوی باید مدرک CBL 5 داشته باشید. برای زبان انگلیسی هم باید دست‌کم آیلتس جنرال با نمره ۵ داشته باشید.

داشتن تمکن مالی

داشتن تمکن مالی از دیگر شروط حیاتی برای موفقیت در برنامه استارت‌آپ کانادا است. شما باید نشان دهید که توانایی تأمین مالی هزینه‌های خود یا همراهتان را به مدت یک سال دارید. بدین منظور باید میزان مشخصی از پول در حساب بانکی شما موجود باشد. این میزان هرساله توسط دولت کانادا اعلام می‌شود که متناسب با تعداد افراد تغییر می‌کند. در حال حاضر این هزینه مطابق جدول زیر است.

تعداد اعضا

میزان موجودی برای اثبات تمکن مالی (دلار کانادا)

1

12960

2

16130

3

19830

4

24083

5

27315

مزایای برنامه استارت‌آپ کانادا

طرح استارت‌آپ اگرچه تا حدودی شرایط زیادی دارد، اما در عوض مزیت‌های منحصربه‌فرد فراوانی هم دارد. این مزایا به‌گونه‌ای است که دشواری این مسیر را از بین می‌برد. همین مورد هم باعث شده است تا این طرح یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دریافت اقامت دائم کانادا باشد. ما در ادامه این متن، مروری بر این مزایا خواهیم داشت تا شما هم بهتر دلیل این ادعا را درک نمایید.

پیشنهاد سردبیر  استارتاپ های موفق کانادا

سرعت بالا در اخذ اقامت دائم 

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های برنامه استارت‌آپ کانادا، اقامت سریع آن است. به عبارتی شما بلافاصله بعد از پذیرفته شدن در این طرح، می‌توانید اقامت دائم خود را از این کشور دریافت کنید. این در حالی است که سایر روش‌های مهاجرت، به مدت‌زمان بیشتری نیاز دارد. افزون بر این موارد، شما بعد از سه سال هم می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

امکان همراه شدن خانواده 

اگر از طریق برنامه استارت‌آپ کانادا اقدام کنید، می‌توانید تمام اعضای خانواده‌تان را هم با خود به این کشور ببرید. به عبارت ساده‌تر برای این افراد هم اقامت دائم صادر می‌شود.

موضوع قابل‌توجه این است که اعضای خانواده شما هم از حقوق کامل شهروندی برخوردار خواهند بود و لذا امکان کار یا تحصیل را هم خواهند داشت. این در حالی است که در بسیاری از روش‌ها چنین امکانی وجود ندارد. نکته قابل‌توجه این است که این مزیت شامل حال تمام شرکای آن طرح (تا سقف ۵ شریک) می‌شود.

اجازه کار فرعی

مزیت دیگری که این روش با خود به همراه دارد، اجازه کار در مشاغلی غیر از استارت‌آپ اصلی‌تان است. به عبارت ساده‌تر فعالیت شما تنها به مدیریت استارت‌آپتان محدود نخواهد بود. بلکه در صورت نیاز می‌توانید مشاغل دیگری را هم انجام دهید که این برای تأمین هزینه‌ها بسیار مناسب است.

عدم باطل شدن اقامت در صورت ناموفق بودن طرح 

اگر طرح شما بعد از مدتی با شکست مواجه شود، اقامت دائم شما باطل نمی‌شود. به عبارت ساده‌تر شما تضمینی برای موفقیت یا مدت‌زمان فعالیت آن ارائه نمی‌دهید. همین مورد باعث می‌شود تا استرس مدیریت کسب‌وکار بسیار کمتر شود.

مدرک زبان با نمره کم 

از دیگر مزایای برنامه استارت‌آپ کانادا، می‌توان به نمره اندک آن برای زبان اشاره نمود. در واقع شما می‌توانید با نمره آیلتس ۵ هم درخواست خود را ثبت نمایید. حال اینکه برای ویزای تحصیلی دست‌کم به نمره 6.5 نیاز دارید که متأسفانه دستیابی به آن برای برخی از افراد دشوار است.

برخورداری از حمایت‌های دولت 

 در طی برنامه استارت‌آپ کانادا، شما می‌توانید حمایت‌های دولت را هم برای طرح خود دریافت کنید. به عبارت ساده‌تر شما نه‌تنها اقامت این کشور را به دست می‌آورید، بلکه می‌توانید سرمایه‌گذار مطمئن و مناسبی هم برای شرکت خود بیابید که این یک فرصت بسیار عالی است.

عدم پیش‌شرط برای استخدام 

سایر کشورهای مهاجر پذیر دنیا هم برنامه‌هایی برای جذب کارآفرینان دارند. اما یکی از شروط اصلی آنها استخدم دست کم چند تن از شهروندان آن‌ها است. اما طرح استارتاپ کانادا چنین شرطی ندارد. این به نوبه خود تاثیر زیادی در کاهش هزینه‌ها دارد.

این موارد مشروحی از شرایط و مزایای برنامه استارت‌آپ کانادا بود. با این اوصاف نکات ریز دیگری هم دراین‌رابطه وجود دارد که می‌تواند شانس موفقیت شما را افزایش دهد.

بدین منظور باید ابتدا طرح خود را با یک وکیل مهاجرت کانادا در میان بگذارید تا بر اساس تجربه، شانس موفقیت آن را تعیین کند. بدون شک چنین موضوعی می‌تواند به تصمیم‌گیری‌های شما کمک کند. لذا اگر قصد شرکت در این طرح را دارید، می‌توانید هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *