ویزا استارت آپ کانادا

در این مطلب به جنبه های مختلف ویزای استارت آپ می پردازیم. همچنین به سوالات مختلفی از جمله اخذ ویزای استارت آپ کشور کانادا چگونه است، برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا باید چه شرایطی داشته باشید، سازمان های سرمایه گذاری معرفی شده توسط اداره ی مهاجرت کانادا کدامند،ویزای استارت آپ کانادا دائمی است یا موقت و…  پاسخ می دهیم.

اخذ ویزای استارت آپ کشور کانادا چگونه است؟

کشور کانادا به دنبال کار آفرینانی است که توانایی راه اندازی شرکت های بزرگ و نوین را دارند. به این ترتیب افرادی که دارای ذهن خلاق می باشند و در خود پتانسیل تأسیس یک شرکت را دارند می توانند به یکی از سازمان ها به وسیله اداره ی مهاجرت کانادا، مراجعه کنند و با ارائه ی طرح خود آن ها را متقاعد به سرمایه گذاری کنند.  کشور کانادا برای این افراد ویزای استارت آپ را در نظر گرفته است که این ویزا برای خود فرد و همچنین خانواده ی او (همسر و فرزندان) صادر می گردد. این افراد خلاق می توانند با ویزای استارت آپ به کانادا مهاجرت کنند که ابتدا به صورت  موقت بوده و سپس در کشور کانادا با پیدا کردن شغل مناسب تقاضای اقامت دائم را بکنند.

ویزای استارت آپ به این افراد کمک می کند تا در کشور کانادا مستقر شوند و سپس برای ویزای دائم خود اقدام کنند. همانطور که می دانیم اخذ اقامت دائم برای افراد ساکن کشور کانادا بسیار هموار تر از سایر افراد می باشد. دریافت ویزای استارت آپ یکی از فرصت های بسیار خوب و مهم برای افرادی می باشد که ذهن خلاقی برای تأسیس یک شرکت و به کار گیری فن آوری های نوین دارند.

نکته ی قابل توجه در این زمینه این است که ایده ی شما برای تأسیس شرکت باید قابل اجرا باشد و همچنین قابلیت ایجاد موقعیت های شغلی مناسبی را برای شهروندان کانادا داشته باشد. به این ترتیب ایده ی افراد برای تأسیس شرکت و استارت آپ ها توسط اداره ی مهاجرت کانادا از جوانب مختلف سنجیده می شود و در صور تأیید برای افراد ویزای استارت آپ صادر می شود.

برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا باید چه شرایطی داشته باشید؟

 1. یکی از مهم ترین شرایطی که برای اخذ ویزای استارت آپ کشور کانادا لازم است، این است که باید ثابت کنید طرح و ایده ی شما قابلیت بازدهی و اشتغال زیادی را دارد و قابل انجام می باشد. علاوه بر این باید یکی از سازمان هایی که توسط اداره ی مهاجرت کانادا معرفی شده است طرح و ایده ی شما را مورد حمایت قرار دهند. به این ترتیب شما یک نامه مبنی بر تأیید طرح خود دریافت می کنید که در پروسه ی اخذ ویزای استارت آپ کانادا بسیار موثر است.
 2. یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا مدرک تحصیلی معتبر می باشد. یکی از شرایط اخذ این ویزا تحصیل به مدت حداقل 1 سال در موسسه های آموزش عالی می باشد.
 3. داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا بسیار کمک کننده می باشد. به طور قطع می توان گفت افرادی که یک مدرک زبان معتبر به زبان های انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشند، شانس بیشتری را برای اخذ ویزای استارت آپ خواهند داشت. نمره ی قبولی برای مدرک زبان آیلتس و همچنین TEF فرانسه نمره ی 5 می باشد.
 4. یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه ای توسط فرد می باشد. همچنین افراد باید گواهی سلامت جسمی و روانی خود را ارائه دهند.
 5. یکی از مهم ترین شرایط های ویزای استارت آپ کانادا تأمین سرمایه ی تخمین زده شده می باشد. نگران نباشید این سرمایه ها به وسیله سازمان هایی که اداره ی مهاجرت کانادا معرفی کرده است تأمین می شود. اما شما باید یکی از این سازمان ها را به سرمایه گذاری در طرح خود متقاعد کنید.

 

سازمان های سرمایه گذاری معرفی شده توسط اداره ی مهاجرت کانادا کدامند؟

همانطور که پیش تر گفتیم فقط داشتن یک ایده و طرح برای تأسیس شرکت و اخذ ویزای استارت آپ کانادا کافی نمی باشد.بلکه برای دریافت ویزای استارت آپ باید یکی از سازمان های سرمایه گذاری که توسط اداره ی مهاجرت کانادا معرفی شده اند را متقاعد کنید. از جمله این سازمان های معرفی شده توسط اداره ی مهاجرت کانادا می توان به این سه سازمان اشاره کرد.

 1. Venture capital funds
 2. Angel investor groups
 3. Business incubators

گواهینامه ی تعهد استارت آپ کانادا چیست؟

افراد متقاضی دریافت ویزای استارت آپ کانادا برای جلب اعتماد اداره ی مهاجرت کانادا باید از سازمان های سرمایه گذاری که پیش تر گفتیم، گواهینامه ی تعهد را دریافت کند و این گواهی نامه را به اداره ی مهاجرت ارائه دهد. در این گواهینامه جزئیات قرارداد و تعهدات بین سازمان سرمایه گذاری و افراد متقاضی ذکر شده است و همچنین این گواهینامه به منزله ی تأیید طرح و انجام حمایت توسط سازمان های سرمایه گذاری می باشد.

افراد علاوه بر این گواهینامه باید نامه ی حمایت از طرح خود را که توسط سازمان های ذکر شده ارائه می شود، را در پرونده ی درخواست ویزای استارت آپ کانادا لحاظ کنند. که در ادامه به شرح این نامه نیز می پردازیم.

اگر چند نفر برای یک طرح درخواست ویزای استارت آپ کنند چگونه است؟

اگر دو یا چند نفر به طور مشترک و یا به عنوان عضوی از طرح استارت آپ برای ویزا اقدام کنند، وضعیت توسط سازمان های سرمایه گذاری بررسی می شود. سپس این سازمان ها عضو یا اعضای کلیدی را که وجود آن ها برای اجرای این طرح ضروری است را معرفی می کنند. اگر پرونده های درخواست ویزای اعضای کلیدی با مشکل مواجه شده و در اداره ی مهاجرت رد شوند، خود به خود پروند ه ی سایر اعضا نیز رد می شوند.

پیشنهاد سردبیر  سازمان ‌های حمایت‌ کننده برنامه استارت‌ آپ

نامه ی پشتیبان چیست؟

نامه ی پشتیبان یا نامه ی حمایتی، یکی از شرایط مهم برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا می باشد. این نامه ی پشتیبان یا حمایتی توسط یکی از سه سازمان سرمایه گذاری که معرفی کردیم صادر می شود. برای دریافت نامه ی پشتیبان باید ابتدا با یکی از این سازمان ها تماس برقرار کنید و با ارائه ی طرح خود آن ها را متقاعد به سرمایه گذاری کنید. پس از تأیید طرح شما توسط یکی از این سازمان ها، نامه ی پشتیبان یا نامه ی حمایتی برای شما ارسال می شود.

همانطور که اشاره کردیم ارائه ی این نامه از شرایط اصلی صدور ویزای استارت آپ می باشد و در صورت نداشتن این نامه درخواست ویزای شما لغو خواهد شد.

برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا باید چه مدت منتظر بود؟

اخذ ویزای استارت آپ کانادا نیز مانند سایر روش های دریافت ویزا دارای مراحل و پروسه ی مخصوص به خود می باشد. همانطور که می دانیم طی کردن این مراحل مختلف به زمان های متفاوتی نیاز دارند. از جمله مراحل عمومی و مشترک برای دریافت انواع ویزا می توان به دریافت گواهی سلامت پزشکی، گواهی عدم سوء پیشینه، انگشت نگاری و … اشاره کرد.

یکی دیگر از مواردی که ممکن است بیشتر زمان تأیید و یا رد درخواست ویزای شما را به خود اختصاص دهد، بررسی طرح و ایده ی شما توسط متخصصان سرمایه گذاری و همچنین اداره ی مهاجرت کانادا می باشد. این زمان با توجه به پیچیدگی طرح و ایده ی شما می تواند تا یک سال و حتی یک سال و نیم نیز طول بکشد. سایر مراحل دریافت ویزای استارت آپ کانادا مانند سایر روش های دریافت ویزای کانادا می باشد و زمان مشابهی را به خود اختصاص می دهند.

مشکلات حقوقی و سوء پیشینه چه تأثیری در ویزای استارت آپ کانادا دارد؟

افرادی که برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا درخواست می دهند، باید خود و تمامی اعضای بالای 18 سال خانواده که ویزا برای آن ها نیز صادر می گردد، دارای گواهی عدم سوء پیشینه باشند و این گواهی را در هنگام درخواست ویزا به اداره ی مهاجرت ارائه دهند. اگر افراد متقاضی در سال اخیر در کشور های دیگری زندگی کرده اند، باید مدارک عدم سوء پیشینه ی این کشور ها را نیز ارائه کنند.

برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا باید تا چه حدی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشیم؟

یکی از مزایای مهاجرت به کشور کانادا این است که، کشور کانادا دارای دو زبان رسمی می باشد. انگلیسی و فرانسوی دو زبان رسمی کشور کانادا می باشند که متقاضیان مهاجرت به کانادا می توانند مدرک معتبر یکی از این زبان ها را دریافت کنند. بر اساس قوانین مهاجرتی کشور کانادا افرادی که تقاضای ویزای استارت آپ را به اداره ی مهاجرت این کشور ارائه می دهند، باید دارای حداقل نمره ی لازم در مدارک معتبر زبان مانند آیلتس برای انگلیسی و TEF برای زبان فرانسوی باشند. حداقل نمره ی قبولی در هر کدام از این آزمون ها و مدارک زبان نمره ی 5 می باشد.

یکی از مزیت های درخواست ویزای استارت آپ کانادا، این می باشد که می توان تا 4 یا 5 ماه بعد از ارائه ی اولین درخواست به اداره ی مهاجرت، مدرک زبان را نیز ارائه داد.

برای دریافت ویزای استارت آپ باید چه مدارک پزشکی ارائه کرد؟

مانند سایر روش های اخذ ویزا در روش اخذ ویزای استارت آپ نیز باید آزمایش های چکاپ را به طور کامل انجام داده و نتایج را به اداره ی مهاجرت کانادا ارائه دهید. درخواست دریافت چکاپ پزشکی با یک نامه ی رسمی توسط دفتر ویزا برای شما ارسال خواهد شد. یکی از نکات قابل توجه در اخذ ویزای استارت آپ این است که برای هر فردی که همراه با شما در خواست ویزا می نماید ( همسر و فرزندان) باید آزمایش چکاپ را به طور کامل انجام دهد. بهتر است در باره ی نتایج این آزمایش ها زیاد نگران نباشید. زیرا این نتایج به دو شکل کلی تقسیم می شوند.

 1. افراد متقاضی دارای سلامت جسمی در حد عادی و قابل قبولی می باشد.
 2. افراد متقاضی دارای برخی از مشکلات می باشند که در کشور کانادا نیاز به دریافت خدمات پزشکی خواهند داشت.

ویزای استارت آپ کانادا دائمی است یا موقت؟

با ارائه ی طرح خود به سازمان های سرمایه گذاری معرفی شده، این سازمان ها مدت زمان مفید لازم برای اجرای این طرح ها را محاسبه می کنند و سپس برای اخذ ویزا به اداره ی مهاجرت ابلاغ می کنند. ویزای استارت آپ می توانند برای افراد 6 ماه اقامت را در کشور کانادا فراهم آورد که می توان پس از اتمام آن برای اخذ اقامت دائم اقدام کرد. فردی که صلاحیت لازم برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا را داشته باشد باید تمامی شرایط و مشکلات موجود برای اخذ اقامت دائم را در نظر بگیرند. افراد متقاضی درخواست ویزای استارت آپ کانادا، پس از دریافت ویزای خود می توانند برای اخذ ویزای همسر و فرزندان خود نیز اقدام کنند.

پیشنهاد سردبیر  سؤالات متداول ویزا استارت آپ

برای دریافت مجوز کار از طریق ویزای استارت آپ کانادا باید به چه مواردی توجه کرد؟

برای دریافت مجوز کار در کانادا تحت ویزای استارت آپ باید شرایطی را نیز داشته باشید. از جمله این شرایط می توان به تسلط به زبان فرانسوی یا انگلیسی، داشتن پول و منابع اقتصادی کافی برای تأمین زندگی در این کشور، دعوتنامه ی پذیرش از سازمان های حمایت کننده و .. اشاره کرد.

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که افراد متقاضی برای ویزای استارت آپ در 6 ماهه ی اول ویزای خود ( تا درخواست برای اقامت دائم) باید بر روی پروژه و طرح خود متمرکز باشند. اگر غیر این صورت عمل کنند به افراد اقامت دائم داده نخواهد شد.

یکی از بهترین مزایای ویزای استارت آپ این است که در صورتی که طرح و ایده ی شما با در کشور کانادا با شکست مواجه شود، کشور کانادا ریسک شکست استارت آپ را می پردازد و اقامت شما را در این مدت لغو نمی کند.

برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت آپ چقدر سرمایه لازم است؟

یکی دیگر از مزیت های بسیار مهم اخذ ویزای استارت آپ کانادا این است که، شما نیاز به داشتن سرمایه ی زیاد ندارید. به همین دلیل این روش دریافت ویزا از اقتصادی ترین روش های دریافت ویزا و اقامت کانادا است. برای اخذ این ویزا هزینه های بسیار کمی و فقط برای انجام کار های مربوط به پرونده مانند هزینه ی آزمایش پزشکی، انگشت نگاری و سایر مراحل عمومی اخذ ویزا نیاز می باشد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که برای دریافت هر نوع ویزای کانادا باید شما وضعیت مالی خوبی برای پرداخت هزینه ی ماه های اولیه ی زندگی خود در کانادا داشته باشید. همانطور که می دانید این هزینه ی اولیه به شهر محل اقامت شما و همچنین تعداد اعضای خانواده  ی شما بستگی دارد. به طور کلی یک فرد مجرد برای زندگی در کشور کانادا باید حداقل در حدود سیزده هزار دلار را برای یک سال نیاز داشته باشد.

ویزای استارت آپ کانادا چه مزایایی دارد؟

دریافت ویزای استارت آپ یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا و همچنین دریافت اقامت این کشور می باشد. دریافت این ویزا دارای مزیت های زیادی می باشد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 1. داشتن ویزای استارت آپ باعث می شود سریع تر بتوانید اقامت دائم کشور کانادا را بدست آورید.
 2. دریافت ویزای استارت آپ کانادا یکی از کم هزینه ترین روش های دریافت ویزای کانادا می باشد.
 3. با داشتن این ویزا می توانید در کشور کانادا در خواست مجوز کار بدهید.
 4. افراد متقاضی این ویزا می توانند برای اخذ اقامت همسر و فرزندان خود نیز اقدام کنند.
 5. دریافت این ویزا نیاز به صرف زمان زیادی ندارد.
 6. با داشتن این ویزا تحت حمایت کشور کاندا خواهید بود و توجهی به موفقیت و شکست طرح شما نخواهد شد.

 

هنگام ورود به کشور کانادا باید چه مواردی را همراه خود داشته باشیم؟

افرادی که ویزای استارت آپ را دریافت کرده اند قبل از ورود به کشور کانادا باید مدارکی را آماده کنند تا در هنگام ورود به این کشور مشکلی وجود نداشته باشد. از جمله این مدارک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. باید پاسپورت معتبر را در دست داشته باشید و پاسپورت شما باید به صورت کامل قانونی باشد.
 2. افراد باید ویزا و تأییدیه ی اقامت خود در کانادا را به همراه داشته باشند. همچنین باید توجه کنید که تاریخ انتقضای این مدارک نرسیده باشد.
 3. مدارکی که تمکن مالی شما را تضمین کند.
 4. باید توجه داشته باشید که افسر اداره ی مهاجرت از شما سوالاتی را می پرسد که باید به درستی و به صورت کامل به آن ها پاسخ دهید. در صورت ناقص یا اشتباه بودن پاسخ های شما افسر می تواند اجازه ی ورود به این کشور را از شما سلب کند.

ویزای استارت آپ دارای چه معایبی می باشد؟

پیش تر گفتیم که ویزای اسارتاپ جزو بهترین روش های دریافت ویزا و مهاجرت به کانادا می باشد. اما این روش نیز مانند سایر روش های اخذ ویزا ممکن است معایبی داشته باشد. در ادامه برخی از معایب مهاجرت با ویزای استارتاپ را نام می بریم.

 1. طرح و ایده برای دریافت ویزای استارتاپ باید مورد تأیید سازمان هایی که اشاره کردیم قرار گیرد و همچنین پرونده ی شما توسط اداره ی مهاجرت کانادا تأیید شود. به این ترتیب ساز و کار پذیرش مهاجرت استارتاپ بسیار سخت می باشد.
 2. شما بعد از اخذ ویزای استارتاپ باید قادر باشید نیروی مورد نیاز را از شهروندان کانادا استخدام کنید.
 3. یکی دیگر از معایب ویزای استارتاپ عدم دریافت مجوز برای افزایش سرمایه است.
 4. یکی دیگر از نکات قابل توجه این است که کانادا هر ساله تعداد بسیار کمی از ویزای استارتاپ را برای افراد صادر می کند.

در این مقاله به مهاجرت با ویزای استارتاپ پرداختیم. همانطور که گفتیم دریافت ویزای استارت آپ یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور می باشد. البته باید توجه داشته باشید که همه ی روش های دریافت ویزا دارای مشکلات و سختی های خاص خود نیز می باشند و بهتر است ابتدا تمامی شرایط مهاجرت استارت آپ را بدانید و سپس اقدام کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *